Produkty

sirien
21.2.2016 07:54
Jeskyně a draci (před vydáním)
Jeskyně a draci jsou projekt vydání DnD 5e v češtině* pod nakladatelstvím Mytago

* resp. hry DnD 5e co nejpodobnější, vzhledem k tomu, že licenčně je k dispozici pouze část textů DnD příruček. J&D budou ale s DnD 5e a jeho příručkami najisto zcela kompatibilní "oběma směry".

PŘEDPRODEJ UŽ PROBÍHÁ!

PJ craft JaD rozhovory se sirienem


Recenze
.

Eventy
.


Rozcestník mimo Kostku
Hlasovat může jen přihlášený uživatel.

Týmový rekord v délce nespaní v týdnu před odevzdáním byl:

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
24 hodinkladné body1
36 hodinkladné body5
48 hodinkladné body2
60 hodinkladné body2
72 hodinkladné body5
84 hodinkladné body1
96 hodinkladné body0
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
11.7.2017 22:26 - Dukolm
Mě se logo strašně líbí, i když jsem doteď s přesností neurčil jestli na něm jsou dvě hlavy které se perou o kostku nebo křídla draka :-)

Obálka mi přijde povedená a rozhodně zaujme na pohled.

Jinak dobrá práce už se těším na finální výsledek.
11.7.2017 22:28 - LokiB
Logo je takové duchovní pokračování Hexaedru, to k ČR asi tak nějak patří :)
nechci to hanět, to vůbec, lidi mají rádi různé styly ... mně třeba vůbec nesedí styl, který má Wayne Reynolds ... ale chápu, že jiným se zas líbí, tak tady to beru taky tak.
Vlastně stylově mi to hodně připomnělo obálku Pathfinder Core Rulebook. Jestli to je úmyslný odkaz, nebo inspirace, nevím ... já to tam vidím celkem jasně

11.7.2017 22:39 - Maelik
Mě osobně se obálka líbí a mám k ní jedinou výtku: nejsem úplně s to zjistit de začíná která část draka, jednotlivé části tak nějak splývají a drak samotný je v takové nějaké divné poloze..

Jinak z cela jiného soudku:
Přimlouval bych se za řazení kouzel pomocí systému povolání->úroveň->abecedně
(tj. klerická/čarodějská/černokněžnická/paladinská/kouzelnická kouzla -> 1.,2.,3... úroveň -> A..B..) ideálně tak aby klerická kouzla byla za klerikem, kouzelnická za kouzelníkem apod.za účelem rychlejší a snadnější tvorby postav, neb abecední seznam kouzel bez ladu a skladu se mi zdá dosti nepraktický a zbytečně prodelšující proces tvorby postavy. Pakliže by zvláštní seznam pro každé povolání byl neprůchozí, pak alespoň to dělení podle úrovně kouzel a teprve pak uvnitř toho abecední řezení.
11.7.2017 23:04 - Aegnor
ShadoWWW: i kdybys nečetl celý příspěvek, tak se prosím zaměř aspoň na poslední odstavec a návrh v závorce.

Já bych se u té obálky hlavně bál, že přidané logo nebude moc dobře vidět (protože je ta ilustrace docela kompletní a neviděl jsem prostor na logo), ale pokud bude "oddělené" na horní hraně, tak s tím asi nemám takový problém.

asdfasdf píše:
Přimlouval bych se za řazení kouzel pomocí systému povolání->úroveň->abecedně
(tj. klerická/čarodějská/černokněžnická/paladinská/kouzelnická kouzla -> 1.,2.,3... úroveň -> A..B..) ideálně tak aby klerická kouzla byla za klerikem, kouzelnická za kouzelníkem apod.

Upřímně, mně se to nelíbí. V DnD 5e má každé povolání pár stránek, takže se dá rychle prolistovat každé povolání. Takhle půlku povolání nafoukneš na trojnásobek ... a podle mě to boří určitou celistvost celé sekce.

Navíc někde potřebuješ pravidla pro magii ... a buďto ji můžeš mít u každého kouzlícího povolání (aby pak člověk při tvorbě postavy vybíral kouzla informovaně), nebo někde vzadu, abys to měl jenom jednou - a pak najednou při tvorbě postavy vidíš údaje, u kterých úplně netušíš, co znamenají (toto je například vyčítáno DrD2).

A poslední bod - vzniká ti ohromná redundance - některá kouzla budeš mít zmíněná třeba pětkrát, protože je může používat pět různých povolání.

Tedy podle mě je nejlepší varianta opravdu mít jeden abecední seznam kouzel a k tomu třeba rejstřík dle povolání (a naprosto super by bylo, kdyby tento rejstřík byl jak vytištěný v knize, tak k dispozici i samostatně - ať už ke stažení a vytištění, nebo jako vložený list, který se dá vytáhnout - ať člověk může mít rejstřík vedle příručky a hledat konkrétní kouzla).
12.7.2017 08:11 - Tarfill
Aegnor píše:
...a naprosto super by bylo, kdyby tento rejstřík byl jak vytištěný v knize, tak k dispozici i samostatně...

Má pravdu ten chlapec! Oddělitelný samostatný rejstřík je dobrý nápad.
12.7.2017 12:12 - Maelik
Aegnor píše:
V DnD 5e má každé povolání pár stránek, takže se dá rychle prolistovat každé povolání. Takhle půlku povolání nafoukneš na trojnásobek ... a podle mě to boří určitou celistvost celé sekce.


Pravda. Nicméně by to zabránilo tomu aby kouzelník měl ve své knize kouzel druidská kouzla, prostě proto, že na tvorbu postavy měl hráč 5 minut a přehlédl se.

Aegnor píše:
Tedy podle mě je nejlepší varianta opravdu mít jeden abecední seznam kouzel a k tomu třeba rejstřík dle povolání

Mno, co v tom seznamu rozdělit kouzla v jednotlivých úrovních alespoň na subkategorie -- útočná (zraňující, vyvolávání a debuffy), podpůrná (léčení, buffy) a "stavějící" (různé zdi, víry, domky apod.
Text by to o tolik nenatáhlo, vyhlo by se zbytečné redundanci, a přitom by se orientace urychlila. Např. chci-li mít podpůrného kouzelníka, podívám se do kouzelnických kouzel, sekce podpůrná, eventuelně stavějící kouzla co na dané magické úrovni je.
12.7.2017 12:17 - York
asdfasdf: Tohle imho mnohem líp vyřeší nějaká aplikace, která ti to vyfiltruje.

Případně, pokud ti jde o tvorbu postavy, nějaká varianta pro začátečníky, kde budou kouzla jen na prvních pár úrovní (a řazená podle class). Core rulebooky her typu DnD většinou slouží víc jako referenční příručka (listuješ v tom při hře, tj. potřebuješ rychle najít dané kouzlo nebo pravidlo) než jako kniha, kterou bys měl přečíst v kuse od začátku do konce.
12.7.2017 12:34 - Maelik
York píše:
než jako kniha, kterou bys měl přečíst v kuse od začátku do konce.

Přečíst alespoň jednou od začátku do konce je třeba abys věděl kde co je. Např. v PHB u DnD5e jsou informace k maximu životů, tom jak se navyšují za úrovně a jak se obnovují ve třech různých částech knihy, z toho částečně řečené jaksi mimochodem.

York píše:
ohle imho mnohem líp vyřeší nějaká aplikace, která ti to vyfiltruje.

To uznávám, jen mi přijde, že je praktické mít i mít offline filtr v podobě nějakého přiloženého seznamu. Ovšem to je jen můj názor zmateného nováčka.

York píše:
Případně, pokud ti jde o tvorbu postavy, nějaká varianta pro začátečníky, kde budou kouzla jen na prvních pár úrovní (a řazená podle class).

To by bylo fajné, ale nezdá se, že by se něco takového chystalo k JaD.
12.7.2017 12:40 - ShadoWWW
Dělení dle úrovní a pak teprve podle abecedy je docela dobrý a praktický nápad.

Dělit to dle povolání by bylo hodně redundantní, ale jako PDF doplněk ke stažení by to asi šlo. Problém je u kouzel, která se přidávají postavě pouze na základě její odbornosti v daném povolání - například Tabulka kouzel konkrétní domény u klerika, která jinak klerická nejsou.

asdfasdf píše:
Nicméně by to zabránilo tomu aby kouzelník měl ve své knize kouzel druidská kouzla, prostě proto, že na tvorbu postavy měl hráč 5 minut a přehlédl se.

Proti přehlédnutí jsem to v překladu řešil tak, že jsem do popisu konkrétního kouzla přidal ještě jeden řádek s názvy výchozích povolání.

Ten celkový seznam kouzel šetří místo také proto, že platí i pro nestvůry, nejen postavy.

asdfasdf píše:
Mno, co v tom seznamu rozdělit kouzla v jednotlivých úrovních alespoň na subkategorie -- útočná (zraňující, vyvolávání a debuffy), podpůrná (léčení, buffy) a "stavějící" (různé zdi, víry, domky apod.

Souhlasím s Yorkem, toto už je opravdu na aplikaci.
12.7.2017 12:54 - York
asdfasdf píše:
To by bylo fajné, ale nezdá se, že by se něco takového chystalo k JaD.


To fakt není problém udělat. Bude to pár stránek, takže to stačí jako pdfko ke stažení, případní zájemci si ho snadno vytisknou.


ShadoWWW píše:
Dělení dle úrovní a pak teprve podle abecedy je docela dobrý a praktický nápad.


Tak to bylo už v ADnD, v 5e je to snad jinak? ;)
12.7.2017 13:11 - Ugy
York píše:
Tohle imho mnohem líp vyřeší nějaká aplikace, která ti to vyfiltruje.


Plánuje se něco takovýho k JaD? Ja jen, že se tvorbou aplikací živím a ve volným čase nemám momentálně do čeho rýpnout.
EDIT: Android. Jablíčka nedělám :D
12.7.2017 14:12 - PetrH
Ugy :(
12.7.2017 14:26 - Ugy
PetrH píše:
Ugy :(


Předpokládám, že tohle je reakce na ty jablíčka. Nebo je to k něčemu jinýmu?
12.7.2017 14:56 - sirien
Ta apka už existuje pro normální DnDčko a funguje výborně. Hm. Koukám, že jich už existuje mrtě a maj dost vysoký hodnocení.

Co tím chci říct je, že by možná bohatě stačilo se ozvat autorům a jen udělat překlad.
12.7.2017 15:03 - Ugy
Vím že těch apek je mrtě, ale tak pochopil jsem že v JaD budou některý věci trochu jinak proti klasickýmu DnD. Tak mě napadlo jestli by nestálo za to k tomu něco udělat.

Jinak samozřejmě, že překlad je vždycky jednoduší než celá apka. Ale přišlo mi že by mohlo být fajn mít apku přímo na JaD dejme tomu i s jejich grafikou atp.
12.7.2017 16:25 - wlkeR
Hm, kouzla podle úrovní znějí sice dobře, ALE pak má nějaká hnuska abilitu co funguje jakou kouzlo a hned aby u ní člověk zmínil, že jde o kouzlo lv X, aby se to dalo normálně najít. Myslim, že abecedně jsou v originálu řešený z dobrých důvodů.

A nejlepším řešením, jak se v nich vyznat, jsou spell cards.
12.7.2017 16:30 - Log 1=0
Kdyby to bylo na mě (což není) dal bych kouzla dozadu, ale uspořádal je podle povolání a úrovně. Vybrat si kouzlo při přestupu vždycky hrozně zdržuje. Příšery a doplněná kouzla by se dala řešit odkazy typu BA1, ČA2, ČE3, DR4, HR5, KL6, KO7, PA8. Ale je mi jasné, že na omezeném počtu stránek by to bylo plýtvání. Ovšem pokud se bavíme o PDF doplňcích, tohle bych uvítal. Klidně i v stříhatelné podobě.

Co se aplikací týče, pokud ji nerozchodím na své tlačítkové Nokii, je mi platná jak divousovi brýle.
12.7.2017 17:11 - sirien
Log 1=0 píše:
ale uspořádal je podle povolání a úrovně.

not possible; v DnD kouzla překrývají různé classy (tj. jedno kouzlo může mít wizard, sorcerer a druid, ale ne warlock ani cleric atp.)

Tohle mi trochu vadí v tom DnD seznamu že tam nejsou dané ani tagy, takže ta knižní verze je v praxi nanic a člověk to fakt chce mít elektronicky nebo na kartičkách.
12.7.2017 17:19 - Kosťa
hmmm a nepomohlo by prostě do seznamu kouzel uvést jenom strana tolik a tolik a v popisu kouzel napsat který povolání ho uměj v základu s tím že u rozšířenejch seznamů opět uvést stránku a v bestiáři když daná potvora kouzlí tak uvést u předdefinovanejch kouzel dycky stránku kouzla?
12.7.2017 17:20 - Vojtěch
Jako seznam kouzel pro povolání se stranou na které je hledat by bodnul, to jako jo.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.096105098724365 secREMOTE_IP: 3.90.242.249