Produkty

sirien
21.2.2016 07:54
Jeskyně a draci (před vydáním)
Jeskyně a draci jsou projekt vydání DnD 5e v češtině* pod nakladatelstvím Mytago

* resp. hry DnD 5e co nejpodobnější, vzhledem k tomu, že licenčně je k dispozici pouze část textů DnD příruček. J&D budou ale s DnD 5e a jeho příručkami najisto zcela kompatibilní "oběma směry".

PŘEDPRODEJ UŽ PROBÍHÁ!

PJ craft JaD rozhovory se sirienem


Recenze
.

Eventy
.


Rozcestník mimo Kostku
Hlasovat může jen přihlášený uživatel.

Týmový rekord v délce nespaní v týdnu před odevzdáním byl:

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
24 hodinkladné body1
36 hodinkladné body5
48 hodinkladné body2
60 hodinkladné body2
72 hodinkladné body5
84 hodinkladné body1
96 hodinkladné body0
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
13.7.2017 14:40 - York
LokiB píše:
No změnili to v 3E proto, že mnohou kouzel se stalo univerzálními. Tedy, měl je jak Wizard v 3. úrovni, tak Cleric ve 2. úrovni.


Aha. Sice mi to přijde jako dost nešťastné designérské rozhodnutí, ale když už ho udělali, tak to pak opravdu dává smysl.

V 5e je to jak? Můžu se spolehnout, že Magic Missile je první spell level a Fireball třetí?
13.7.2017 15:15 - ShadoWWW
Jo, můžeš
14.7.2017 02:40 - Colombo
S tím, co navrhuju já, by to nebyl vůbec problém.
14.7.2017 05:08 - Lurker
Colombo: Ne každej je tak chytrej jako Ty...
14.7.2017 06:53 - Vojtěch
A Sorcerer a Bard a Ranger a Druid a Paladin a ... :D
14.7.2017 11:20 - Crushir
Ve 3e mě přišlo řazení kouzel asi nejpřehlednější. Preferoval bych něco na ten způsob.
29.7.2017 12:35 - wlkeR
A co vlastně řazení nestvůr? Občas si při listování Bestiářem říkám, že ryze abecední řazení je občas napřes...tlamu a víc by se mi hodilo abecední řazení v rámci skupin. Jako to mají třeba draci, ale že by totéž měli nemrtví, humanoidi, atd, atd... Co vy na to?
29.7.2017 13:43 - Xyel
Na jednu stranu se to mnohem lépe čte když jsou potvory v logických celcích, na druhou stranu se v tom o dost lépe hledá, když jsou dle abecedy. Jsem ale rozhodně za skupiny, protože to umožňuje k nim dopsat nějaký obecný fluff, který já osobně rád čtu
29.7.2017 17:30 - Maelik
wlkeR píše:
hodilo abecední řazení v rámci skupin. Jako to mají třeba draci, ale že by totéž měli nemrtví, humanoidi, atd, atd...

Já jsem jedině pro.
8.8.2017 19:11 - ShadoWWW
Trpaslík a tiefling.


8.8.2017 20:19 - PetrH
Uz jsem to psal na fb. Prijdou mi takovi umeli:/ nebo jak z kamene. Ten trpos s tema vlasama takhle vypada spis jak z modeliny;) mozna barva nebo ne tak ostre okraje mezi sedou/cernou a bilou...
8.8.2017 20:34 - LokiB
ShadoWWW: trpaslík mi přijde super. i ten styl. na tieflinga bych si musel chvíli zvykat, ale to je možná i tím, že je nemám moc v oblibě :) působí trochu jak poštípaný rojem včel
8.8.2017 22:30 - sirien
Hm.

Jak sem psal už jinde: obrázek co ukazuje co má je placeholder.

Obrázek co ukazuje co má a ještě budí fantazii ohledně toho co zobrazenému předcházelo, co mu následovalo a/nebo co se v něm nebo na jeho pozadí děje je awesome. Do Fate SW sem se snažil narvat přednostně právě takové a myslim že to stálo za ty mnohé hodiny hledání co sem tomu věnoval navíc (mnohdy hodiny kvůli jednomu obrázku) - když máte vlastního autora, mělo by to bejt easy.
9.8.2017 08:44 - Tarfill
A tyhle dva obrázky jsou podle Tebe, siriene, to první, nebo druhý?
9.8.2017 09:58 - wlkeR
Ási mi úplně nesedne ten styl, nějak nevim, kam s očima.

U trpaslíka mi nepřetržitě tkvějí na opaskové sponě, ne že bych byl trpaslíkofil, ale možná proto, že jako jediná nemá zavřený oči. Přišlo by my vizuálně lepší i dramatičtější, kdyby tu hlavu držel před sebou, jakože ji někomu předává se slovy "jebnul sem mu jich pár za ucho, až mu kebule upadla, tady je" a dívá se při tom na něj. Otevřený oči poutají poroznost. Možná jsem to i někde četl/slyšel.

Ilustraci tieflinga bych použil spíš do Monster Manuálu, rozhodně nepůsobí jako hráčská postava. Nebo nevím, kdo by se přirozeně vcítil do znetvořeného roháče s divným klackem zdobeným hlavou slepice a řekl si "tohle si musím zahrát!". Já ne. Ale to samé platí pro ilustraci z D&D 5E PHB. Tieflingové bývali moje nejoblíbenější rasa, ale to asi za dob 3.5E, kdy, tuším, žádnou ilustraci neměli. 4E+ je pro mě vizuálně poslala do pekel.
9.8.2017 11:09 - LokiB
sirien píše:
Jak sem psal už jinde: obrázek co ukazuje co má je placeholder.

Moc prosím o interpunkci. Četl jsem to v noci a přísámbohu, že mi trvalo několik minut, než jsem to pochopil. měj ohled na starší a pomalejší lidi :)

wlkeR píše:
U trpaslíka mi nepřetržitě tkvějí na opaskové sponě, ne že bych byl trpaslíkofil, ale možná proto, že jako jediná nemá zavřený oči.


mně ten trpaslík naopak přijde, že má hustě krutopřísnej tvrdej pohled. oči nejsou zavřený, ale přivřený, jako míval blahé paměti Bud Spencer. S tímhle maníkem si to lidi nechtěj rozházet.
9.8.2017 12:15 - wlkeR
LokiB píše:
ale přivřený, jako míval blahé paměti Bud Spencer

No, když si to zvětším a dost dlouho na to upřeně zírám, tak pravý je zavřený určitě a v levým se možná něco malilinkýho leskne. Ale ne dost, aby to přitáhlo mojí pozornost.
9.8.2017 13:37 - Merlin
Nemá ho zavřené. Je vidět jizva. Je na jedno oko slepý
9.8.2017 14:32 - wlkeR
Jo, to mi taky přišlo. Ale jak říkám, je to sice cool, ale celkem nešťastné rozhodnutí, protože minimálně mně ta tvář prostě nepřitáhne. Pamatuju si tvar a detaily tý spony, ale zaboha si nemůžu vzpomenout, jaký má ten trpaslík vlasy, i když jinak je to pro mně hlavní znak, podle kterýho poznávám lidi (takže když maj dva podobný účesy, jsem v háji).
9.8.2017 21:24 - LokiB
wlkerR: on někdo zas napíše, že jsem vždycky "proti" :), jen chci říc, že jsem si na trpaslíkovi všiml nejdřív těch jeho (pro mě) cool očí, pak obří hlavy, pak vlasů a vousů ... ale na sponu jsem nekoukal vůbec, ta mě nijak nezaujala :)
na tieflingovi se mi líbí jen ta hůl s kohoutí hlavou ;)
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.090025901794434 secREMOTE_IP: 44.222.116.199