Produkty

ShadoWWW
29.7.2016 04:33
[D&D 5E] Středozem
Středozem pro D&D 5e od Cubicle 7 Entertainment

Šmak byl poražen, Bitva pěti armád skončila vítězně a Bilbo se vrátil do Kraje. Ale mnohá nebezpečí stále přetrvávají a od skřetích tvrzí v horách až po tmavá, zkažená zákoutí Temného hvozdu vyčkává temnota, nabírá nové síly, spřádá plány a pomalu rozšiřuje svůj stín...

Král Bard v Dolu vysílá výzvy statečným dobrodruhům, aby přišli do Jezerního města a pomohli mu s obnovou slávy Severu.

Přichází dobrodruzi ze všech Svobodných národů Divočiny i z větší dáli a hledají dobrodružství. Mají k tomu různé důvody: vábí je cesta, hlad po pradávných znalostech, nebo jen prostě mají nutkání bránit svůj domov a příbuzné. Dobrodruzi v celé Divočině se připravují na průzkum Středozemě a bitvu se vzrůstající hrozbou Stínu, ať se nalézá kdekoliv.

Datum vydání: PDF: září 2016, kniha: podzim 2016

Příručka obsahuje:
  • 11 specifických kultur Středozemě (něco jako rasy)
  • 6 nových a jedinečných povolání
  • 13 nových zázemí přizpůsobených pro Středozemi
  • Zbraně a zbroje Středozemě
  • Jedinečná pravidla cestování (ala The One Ring)
  • Nová pravidla pro Zkaženost (odolávání Stínu)
  • Nová pravidla Audiencí, pro setkání velkých a dobrých lidí Středozemě s hráčskými postavami (nemám vůbec představu, co to má být)
  • Společenská fáze (jde o pravidlo z The One Ring, něco jako Mezidobí v DnD 5e)
  • Mapa Středozemě pro hráče a mapa Středozemě pro Dějmistry (Loremasters, obdoba Pánů jeskyně - Dungeon Masters - v DnD)
  • 224 stran v tvrdé vazbě

Datum vydání: PDF: do konce roku 2016

Příručka bude obsahovat:
  • Bohaté informace o světě pro Dějmistra
  • Rady pro vedení hry ve Středozemi
  • Pravidla pro poklady
  • Rozšířená pravidla a možnosti pro cestování
  • Bestiář Středozemě
  • 144 stran v tvrdé vazbě

Překlady:
Průvodce hrou (ukázka)

když ShadoWWW napíše "vy víte kde" a vy nevíte...

Chcete překlad Adventures in Middle-Earth?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Anokladné body23
Nekladné body0
22.12.2018 08:48 - ShadoWWW
Tak Bree-land Region Guide už najdete vy-víte-kde. :-)
29.12.2018 22:55 - ShadoWWW
Jak poznáte opravdového nerda?

Deník postavy DnD 5e v sindarinštině verze 1
Deník postavy DnD 5e v sindarinštině verze 2

Není to jen přepis v elfském fontu, ale skutečně o překlad do elfského jazyka (sindarinštiny) s použitím slov a gramatiky, jak pro něj vymyslel sám Tolkien. Nyní do své herní skupiny DnD 5E už můžete zapojit i elfy ze Středozemě. ;-)
30.12.2018 01:19 - sirien
(já tenhle tengwar font nikdy neměl rád, mimochodem... přijde mi děsně netengwarovej popravdě, takovej strojenej, strojovej...)

Fakt v sindarin, to se cení.
30.12.2018 01:36 - LokiB
to dělaj ty vodorovný a svislý čáry u některejch písmen. ty působěj nepřirozeně, jak jsou "přesný"
30.12.2018 01:54 - sirien
spíš mi to přijde hrozně hrubý a neelegantní. Sou jiný tengwar fonty který sou taky počítačově (strojově) přesný, ale který mi nevaděj (např. zde, tady - jen rychlej google, potkal sem i ještě lepší) - tenhle mě ale prostě neskutečně irituje a fakt mi leze krkem že je nejrozšířenější. Navíc se mi fakt strašně špatně čte a to bez ohledu na to jak dlouho na něj koukám (a to jinak dokážu číst tengwar - minimálně v sindarskym zápisu - naprosto plynule).

Prostě mi to jako font přijde fakt hrozný, typově na úrovni toho když někdo používá starý fonty z psacích strojů, jen kvalitativně o řád horší.
30.12.2018 02:05 - Jerson
sirien píše:
Prostě mi to jako font přijde fakt hrozný, typově na úrovni toho když někdo používá starý fonty z psacích strojů, jen kvalitativně o řád horší.

Když jsme u toho - co máš proti fontům ze starých psacích strojů?
30.12.2018 11:06 - sirien
Ve skutečnosti nic moc (když je to slušnej font použitej na vhodném místě).

Tengwar ale není zrovna určený pro psaní na stroji - Noldor nebývají hrdiny třicátkových noir příběhů (živě teď vidím tu úvodní scénu, zaprášená kancelář pod dolní hradbou Minas Tirith, tam trpaslík s pálenkou co čistí revolver a jehož hlas říká svůj noirový monolog "měl sem tušit, že ty špičaté uši na dlouhých nohách přinesou jen problémy...", do toho vchází nějaká sindarin v krátkých koktejlkách s kabelkou a příběhem o ztraceném snubním prstenu, z něhož se později vyklube jeden z nižších prstenů Moci z legendárního třetího věku...)

Tady mi přijde že ten font má všechny pro něj nevhodné vlastnosti typewriter fontů. Navíc nejenže se špatně čte, navíc prostě vypadá hnusně a nepatřičně: nevypadá jako rukopis, už vůbec ne jako kaligrafie, nevypadá jako něco vyrytého ani vytepaného. A vlastně ani moc jako něco vytesaného. Naopak to úplně postrádá tu eleganci a lehkost co si s tengwar spojuju, nemá to ty dlouhé oblé čáry, kurzívový dojem co táhne oči dál dopředu...
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.21426200866699 secREMOTE_IP: 3.84.186.122