Produkty

Autorská citace #41
1.11.2016 19:16 - efram
samozřejmě nic se nemá přehánět, ale pokud ženy chtěj raději buziky co se jen zteplale usmívají tak prosím. tohle bylo a bude, jde to napříč kulturami a časem a až to nebude pak azse budou brečet, že si jich nikdo nevšimne....
Autorská citace #42
1.11.2016 19:29 - LokiB
efram: ta polarizace "chcete buzíky nebo okázelé čumění na vaše kozy se slovy: pěkný melouny kotě!" je právě dost symptomatické :)
tvrzení, že "je to prostě takhle dané" (nejspíš od pánaboha) je legrační a mylné.
ve skutečnosti je možná celá varieta jiných přístupů.a tím nemyslím "shora vnucené přístupy".
no nic, dnes jsem si už zamoralizoval dost.
Autorská citace #43
1.11.2016 19:41 - Sparkle
Kdybych tvrdila, že mi pohled na ty nádherný fantasy hrdinky s dokonalými těly a ksichty modelek ani trochu nesnižuje sebevědomí, tak bych kecala :)

A je mi jasný že chlapi co musej koukat na nasvalený naolejovaný hrdiny s neméně disproporčními těly na tom nebudou o moc líp než já.
Autorská citace #44
1.11.2016 19:53 - York
Sparkle píše:
A je mi jasný že chlapi co musej koukat na nasvalený naolejovaný hrdiny s neméně disproporčními těly na tom nebudou o moc líp než já.


Jak se to vezme. Zrovna svaly si může vyrobit každej*, jen to stojí spoustu sebekontroly a dřiny. Naproti tomu ksicht, charisma, organizační schopnosti, oblíbenost v kolektivu a tak prostě buď máš a nebo nemáš a ovlivnit to můžeš jen minimálně. Ovšem tyhle věci se mnohem hůř zachycujou na obrázku ;-)

* Pokud to teda zdravotní stav dovolí.


edit: S těma svalama je to vůbe zajímavý. Žádnej mytologickej hrdina nemohl mít svaly jako Arnie, a co Arnie, jako většina herců akčních postav, protože s takovým osvalením se nedá narodit a nedá se získat jinak než specifickými tréninkovými postupy, jejichž znalost je otázkou jen několika desítek let do minulosti. S ženskejma postavama je to dost podobný - hezká holka se sice mohla narodit i ve starověku, ale ty kreslené fantasy hrdinky typicky stavbou těla nejsou člověčice (ve smyslu homo sapiens).
Autorská citace #45
1.11.2016 19:59 - efram
LokiB píše:
problém, je že jsem to takto nenapsal. Co je na mém postu to podstatné, je první část -- nic se nemá přehánět.... polarizaci jsi si vytvořil až ty.
Autorská citace #46
1.11.2016 20:27 - Sparkle
York píše:
Zrovna svaly si může vyrobit každej*, jen to stojí spoustu sebekontroly a dřiny.


Jsou určitý tělesný typy, kterým při fyzický námaze roste svalová hmota strašlivě pomalu, a jakmile na pidisekundu přestanou ty svaly udržovat, tak ihned zmiznou. Být jeden z takových lidí, a někdo mi začne tvrdit že přece si ty svaly může vyrobit každej, stačí chodit třikrát týdně do posilka, tak ho asi zmlátím do bezvědomí svaly nesvaly.

York píše:
nedá se získat jinak než specifickými tréninkovými postupy


a specifickými svinstvy co piješ ;)
Autorská citace #47
1.11.2016 20:43 - LokiB
Sparkle: hmm, nevím. kdysi jsem udělal vědomé rozhodnutí, že nechci trávit čas posilováním a pilnou životosprávou, abych docílil osvalené figury, jakou disponovali třeba někteří moji tehdejší spolužáci. neměl jsem problém smířit se s běžně stavěným tělem, spíše pohublým tělem :)
a popravdě jsem ani potom svalnatcům svaly nezáviděl. člověk nemůže mít všechno a tenhle aspekt jsem oželel celkem lehce.

York: no, když se člověk podívá na některé historické fotky třeba z 19. století, tak tam jsou trénovaní chlapi osvalení slušně. jasně, na Arnieho nemají, protože neměli steroidy. Ale třeba posilovači s kettlebellem měli tréninkové metody poměrně sofistikované. jistě, dneska je to to dál, fyziologie je dál, o tom žádná
Autorská citace #48
1.11.2016 22:03 - York
Sparkle píše:
Jsou určitý tělesný typy, kterým při fyzický námaze roste svalová hmota strašlivě pomalu, a jakmile na pidisekundu přestanou ty svaly udržovat, tak ihned zmiznou.


Hele lidi, kteří se tomu fakt věnujou, říkaj, že to není tělesným typem, ale špatnou metodikou tréninku.


Sparkle píše:
a specifickými svinstvy co piješ ;)


Njn, to určitě dost pomůže ;) Ale vcelku věřím tomu, že to jde i bez toho.


LokiB píše:
York: no, když se člověk podívá na některé historické fotky třeba z 19. století, tak tam jsou trénovaní chlapi osvalení slušně.


Někdy v té době bodybuilding začínal, ne?

Ono nejde ani tak o to, že by to nemohli umět i dřív, ale nebyl důvod trénovat specificky s cílem získat svalovou hmotu. Když chceš sílu, výdrž a podobně, tak nepotřebuješ svaly jako týpci z fantasy obrázků, potřebuješ jinej druh tréninku.

Dobrej příklad je seriál GoT. Loras Tyrel, respektive jeho herec, je celkem žoužvička, ale úplně v pohodě to mohl bejt jeden z nejschopnějších bojovníků. The Mountain je prostě velkej chlap a má svaly úměrné postavě a velikosti, ale taky to není žádnej Arnie.
Autorská citace #49
2.11.2016 00:57 - LokiB
York: no tak psal jsi "několik desítek let" ... tak jsem sáhnul nějakých 140 let do minulosti. Spekulovat o tom, jestli měl nebo neměl někdo takový svaly v antické době nebudu, nevím.
Určitě se vědecké založení bodybuildingu a kulturustiky zásadně změnilo zlepšilo. Jestli nikdy předtím neexistovaly nějaké postupy nevím, přijde mi to trochu jako propaganda dnešních mistrů, že jsou tedy vlastně skoro první, kteří něco. Ale nešť, třeba jo.
S tím příkladem z GoT jsem to úplně nepobral, omlouvám se ... jak je to myšleno s hercem LT, že mohl být jeden z nejschopnějších bojovníků? Mohl bejt ... kdyby co?

Já si hlavně nemyslím, že ten zásadní problém spočívá v tom, že se ošklivé holky rozčilují, když někde někdo kreslí nahé krásné holky ... to je taková pověra a odvedení pozornosti. Těm, kterým to vadí, to vadí spíš proto, že se cítí uraženy, že je někdo posuzuje/hodnotí jako "sexuální objekt" a ne jako "lidskou bytost" ... právě proto to vadí i některých krásným a chytrým ženám, které v tom nijak nespatřují svoji konkurenci nebo zrcadlo své nedostatečnosti.
Asi jako kdyby na každého z nás ostatní primárně koukali jako na potenciálního dárce orgánů ;)
někdo to ustojí, někdo se tomu zasměje a další z toho budou nervozní a bude je to štvát ...
Autorská citace #50
2.11.2016 11:57 - York
LokiB píše:
jak je to myšleno s hercem LT, že mohl být jeden z nejschopnějších bojovníků? Mohl bejt ... kdyby co?


Kdyby skutečně celej život intenzivně trénoval boj. Což ten herec nedělal, ale to neznamená, že by po tom tréninku musel nutně vypadat nějak zásadně jinak. Šermíři maj samozřejmě sílu a hlavně výdrž, ale nejsou to bodybuildeři.


LokiB píše:
Jestli nikdy předtím neexistovaly nějaké postupy nevím, přijde mi to trochu jako propaganda dnešních mistrů, že jsou tedy vlastně skoro první, kteří něco.


Já jsem to myslel spíš tak, že až do té relativně nedávné doby prostě nebyl důvod trénovat s cílem získat co nejvíc svalové hmoty. Na starověkých Olympijských hrách nebyla disciplína "kuluristika".
Autorská citace #51
2.11.2016 12:17 - ShadoWWW
No já myslím, že Arnold je tak unikátní nejen díky svému tréninku, ale i genetickou výbavou. V Hollywoodu je víc nabušených týpků, ale Arnold se vyjímá nad nimi všemi. Ne, že by ti ostatní týpci svůj trénink zanedbávali, ale prostě kvůli svým vrozeným předpokladům nedokážou dosáhnout až na Arnolda.

Jakože jo, když bude borec od útlého věku poctivě cvičit, tak má šanci se dostat na úroveň těch ostatních nabušenců (což je vysoko nad úrovní normálního muže), ale Arnold, to je ještě jiná liga, s takovou dispozicí se člověk prostě musí narodit. To samozřejmě neznamená, že nemůže existovat Arnold 2, jen že ne každý, kdo poctivě cvičí, to na něj může dotáhnout.
Autorská citace #52
2.11.2016 13:50 - Jerson
Díky plastickým operacím má každá holka, která si připadá "moc sexy" a příliš očumovaná muži možnost tento stav z měnit a být tuctovou holkou z davu. Nicméně jsem si nějak nevšiml, že by o něco takového ženy měly zájem, včetně těch, které si na ten zvýšený zájem stěžují.
Autorská citace #53
2.11.2016 15:15 - Tarfill
ShadoWWW píše:
Arnold se vyjímá nad nimi všemi

Tady je to asi dost subjektivní náhled. A asi jde i o vybírání herců pro konkrétní roli.
Mě třeba osobně vadí, když jako hlavního herce pro středověkého bojovníka vyberou nějakého kulturistu s vysekanýma břišákama.
Pro typy středověkých válečníků se mi třeba mnohem víc líbí herci, který jsou hlavně VELIKÝ, než "jenom" nasvalený a vysekaný. Pak si člověk lépe představí, jak může být takový bojovník nebezpečný a porážka takového "monstra" pak lépe vynikne.
Krásně to je vidět třeba ve filmu Troja - souboj Achilla a Boagria (Nathan Jones)
nebo ve starším formátu pak i Gladiator (2000 a herec Ralf Moeller).
Nebo též v seriálu GoT a The Mountain (Hafthor Björnsson)
V těchto případech byly břišáky herců upozaděny a důraz byl hlavně na celkovou velikost oproti ostatním a mě se to líbilo třeba mnohem víc.

Což samozřejmě nezahrnuje téma obratných tanečníků šermířů, kteří tak "velcí" nebudou...
Autorská citace #54
2.11.2016 15:19 - Aegnor
Tarfill píše:
Nebo též v seriálu GoT a The Mountain (Hafthor Björnsson)

Jenom bych dodal, že seriálový The Mountain je stále menší než knižní.
Autorská citace #55
2.11.2016 15:23 - sirien
Tarfill píše:
Tady je to asi dost subjektivní náhled.

7x Mister Olympia říká něco jiného.

Říká se, že když šel hrát Conana, tak musel shodit asi 15 kilo svalové hmoty, protože měl těch svalů tolik, že s nima nedokázal zaujmout tu legendární pózu s mečem obouruč nad hlavou.
Autorská citace #56
2.11.2016 16:14 - LokiB
Jerson: tos vymyslel sám? :-o
jakože si má holka nechat řezat svoje tělo proto, že na ni ostatní čuměj a otravujou jí různejma nabídkama a jí to moc nevyhovuje? výborný řešení! nebos jí mohl doporučit nosit na ulici hidžáb, že?
to jsou ty situace, kdy tak trochu chápu i militantní feministky ....
Autorská citace #57
2.11.2016 17:43 - Tarfill
Sirien: ale pořád měl i vyrysovany brisaky... ;-)
Autorská citace #58
3.11.2016 05:24 - ShadoWWW


Autorská citace #59
3.11.2016 11:46 - Jerson
LokiB píše:
Jerson: tos vymyslel sám? :-o
jakože si má holka nechat řezat svoje tělo proto, že na ni ostatní čuměj a otravujou jí různejma nabídkama a jí to moc nevyhovuje? výborný řešení! nebos jí mohl doporučit nosit na ulici hidžáb, že?
to jsou ty situace, kdy tak trochu chápu i militantní feministky ....


Jo. Jsou věci, které s sebou přinášejí jiné věci. To že je někdo odpudivý znamená, že se ho ostatní lidé straní a rozhodně nikdo nemyslí na to, že by s ním chtěl mít sex. To že je někdo hezký má za následek to, že má šanci dostat lepší plat, mezi řadou uchazečů bude spíše vybrán a že s ním chce mít víc lidí sex.
Každý má dvě základní možnosti - smířit se s všemi těmi věcmi, nebo změnit sama sebe. Chtít změnit všechny ostatní okolo, aby vyhovovali našim představám, a hlavně abychom ze svých vlastností měli jen výhody a žádné nevýhody je sice pochopitelné, ale velmi špatně realizovatelné.

Nevidím řádný principielní rozdíl mezi hezkou holkou, se kterou chce mít každý sex, a schopným vyjednavačem, kterého chce mít na své straně každý při jednání se soudy.

Mě také lidé oceňují kvůli vysoké inteligenci, o kterou jsem se nijak neprosil, a chtějí, abych s nimi řešit to či ono, a mě se nechce. A jen proto, že mám mezi nohama pindíka - kdybych byl holka, tak po mě tyhle věci nikdo nechce.
Autorská citace #60
3.11.2016 12:09 - LokiB
Juj, mám tu offtopic o přestávce mezi meetingy, juchůů )

Jerson: v pohodě, s tou vysokou inteligencí tu máme problém asi všichni, je to těžký osud a je třeba ho nést statečně. je to podobné, jako s našimi vysokými příjmy. nese to sebou nežádoucí pozornost, se kterou se každý musí vyrovnat po svém ...
před lety se to snažil stát řešit komplexněji, převýchovou inteligence v dolech, ale moc se to neosvědčilo. tak snad se s tím smířit. dá se třeba ještě trochu zapracovat na jemnostech češtiny, jako je mě/mně ... ale pro internetové diskuse plně dostačuje i současný stav :)

Pochopil jsem správně, že aby ses vyhnul nežádoucí pozornosti, svoji vysokou inteligenci před druhými maskuješ a to samé doporučuješ i ženám, kterým vadí přemíra vulgárního zájmu, nejen při zábavě v hospodě, ale i v pracovním procesu? a jako ekvivalent plastické chirurgie bys u sebe přistoupil k částečné lobotomii?

to, co popisuješ, jsou aspekty kultury dané společnosti. V některé společnosti, když s někým třeba nesouhlasíš, tak mu rozbiješ rovnou hubu. V jiných kulturách s ním debatuješ a snažíš se ho přesvědčit, jinde prostě odejdeš a dál se tím nezaobíráš.
Ty postuluješ, že určité aspekty chování jsou dané a neměnné. V praxi to tak není. Je to dané zejména kulturním kontextem. Mnoho způsobů, které jsou u nás dnes běžné, nebylo běžných v našich zemích před 100 lety (teď nemluvím snad přímo o chování k ženám, ale o obecných změnách v kulturním kontextu společnosti). Stejně tak nejsou některé běžné ani dnes v jiných zemích ... nesnažím se tvrdit, že jiné státy mají kulturu lepší, jen, že ji mají jinou. A že v rámci té kultury i jinak řeší situace, které ty máš "dané přírodou".
BTW: Kromě inteligence, standardně měřené třeba IQ testy, existuje i sociální inteligence, případně empatie ... nejsou to vulgární slova.

Což je ostatně i komentářem k vedlejšímu vláknu o dlouhověkosti. Totiž i v rámci jedné rasy je většina kulturních aspektů velmi velmi volných a stále se vyvíjejících. nenajdeš jedno pravidlo, které by platilo všude.

Hmm, offtopic jak kráva ... chtělo by to v diskusi mít možnost OT defaultně skrýt a zobrazit ho jen těm, kteří by o to výslovně stáli :)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.07844090461731 secREMOTE_IP: 18.223.0.53