Produkty

jurex
23.11.2016 19:22
Nova iOS appka pre D&D 5E (iba pre DM)
Ahojte,

vytvoril som novu iOS appku pre D&D 5E dungeon mansterov na sledovanie bojovych encounterov. Mozete si ju stiahnut zadarmo z iTunes App storu: Encounter+. Velmi rad uvitam Vase postrehy a pripomienky :)

Screenshot:
Autorská citace #1
23.11.2016 19:40 - Aegnor
Plánuješ tam přidat i český překlad monster? Co konverze na Android?
Autorská citace #2
23.11.2016 19:51 - jurex
Zatial som ani nevedel, ze nejaky preklad existuje :) Appka podporuje import dat vo formate XML/JSON, takze technicky to nie je problem, akurat potrebujem mat data spravne naformatovane. Nevies nahodou kto spravuje cesky preklad? Mozem skusit kontaktovat...

Android appku zatial neplanujem, mozno neskorej.
Autorská citace #3
23.11.2016 22:04 - sirien
Cool. Teda, škoda, že to je jen pro jablíčka, ale tak třeba je někdo z nutnosti používá, no :)

Překlad DnD 5e "spravuje" ShadoWWW.
Autorská citace #4
23.11.2016 22:25 - Gurney
Na pohled to vypadá hezky, nicméně jak to funguje asi neposoudím, jak tak počítám, tak znám všeho všudy čtyři lidi s jabkama a všichni jsou to nehráči.
Autorská citace #5
23.11.2016 23:01 - Demonica
Vypadá to pěkně. Taky neozkouším, ale první co mě napadlo, že by tam mohla být vpisovatelná poznámka - kde si budu trackovat počty životů, případně kondice apodobně.
Autorská citace #6
23.11.2016 23:10 - Aegnor
Životy jsou ten šedý/zelený/červený proužek pod jménem tvora + čísla vpravo (pokud se aktuální počet životů liší od maximálního, tak vpravo uprostřed aktuální/max). Na kondice by teoreticky šel použít ten čtvereček úplně vpravo?
Autorská citace #7
23.11.2016 23:38 - jurex
Zivoty pocita appka automaticky po zadani velkosti poskodenia (damage) do prislusneho policka. Kondicie sa daju zatial pisat len do poznamok ale pripravujem uz novy update, kde sa to bude dat riesit ovela jednoduchsie.
Autorská citace #8
24.11.2016 00:34 - Mnauk
Jako bestiar a prehled kouzel se snadym vyhledavanim, moc pekne. Kdyby tam jeste byly filtry, tak vynikajici.
Na pouziti pri soubojich... tam by to par veci chtelo, ale ani tak nevim jestli bych opustil tuzku/papir.
Autorská citace #9
24.11.2016 00:52 - Aegnor
Mnauk píše:
Na pouziti pri soubojich... tam by to par veci chtelo

Tak zmiň jaký věci ti tam chybí/nevyhovujou.
Autorská citace #10
24.11.2016 11:42 - Mnauk
Aegnor píše:
Tak zmiň jaký věci ti tam chybí/nevyhovujou.

Jo, měl jsem to v plánu akorát ne z tabletu na kterém jsem to zrovna stáhnul a zkoušel, ale děkuju za pobídnutí.

Dle mého pro reálnou použitelnost:
- možnost přidávat NPC, asi do seznamu potvor nebo lépe do vlastního, tak aby mohli být členem skupiny nepřátel
- možnost předpřipravit si skupiny monster/NPC
- seznam a správce PC (které chci vidět, které ne)

Ovládání (čistě subjektivně):
- zrušil bych tlačítko „Start/Stop“. Nevím, proč tam je a jen nutí k jeho použití, pokud chci přidat nově příchozí potvoru. EDIT: Jestli je tam pro možnost upravit iniciativu, tak teď nevím, asi bych jí měnil klikem na menší číslo inciativy, a jestli pro to, aby se potvory následně seřadily, tak ať se seřadí hned po hodu na iniciativu.
- potvrzení „Reset“ nebo jej dát pryč od „Initiative“, pryč od všeho
- možnost rychlého přidání přes „Copy“ je super
- poznámky taky dost vyřeší (počet použití omezených dovedností, stav, která postava na ní útočila …)
- zadávání zranění mi z počátku přišlo krkolomné („done“ vs. „šipka doprava“), ale pak jsem si zvyknul a už mi to přijde dobré

Přidávání potvor, seznamy potvor/kouzel
- vyhledávání/filtrování dle všeho :) (malá, velká, nemrtvá, …; konkrétní nebezpečnost; úroveň, škola, sesilatel kouzel)
- jako hodně subjektivní, ale otravovalo mě plus v pravém horním rohu, intuitivně jsem opakovaně mačkal na jméno potvory v seznamu a čekal, že se bude přidávat, pak jsem dal plus na přidání nové nestvůry a až pak to v pravém rohu

Zkoušel jsem na tabletu a očekával jednoduchou apku na nahození potvor, sledování jejich zranění/stavu, max navíc té iniciativy. Nic dalšího bych nepřidával nebo jen velmi opatrně :), ať se ovládání nekomplikuje.

Díky za ní.
Autorská citace #11
24.11.2016 13:26 - jurex
Mnauk, dik moc za feedback.

Mnauk píše:
možnost přidávat NPC, asi do seznamu potvor nebo lépe do vlastního, tak aby mohli být členem skupiny nepřátel

Ano, toto planujem este dorobit, uz viacero ludi sa na to pytalo.

Mnauk píše:
možnost předpřipravit si skupiny monster/NPC


Tak isto planujem moznost ulozenia/nacitania encounteru.

Mnauk píše:
zrušil bych tlačítko „Start/Stop“. Nevím, proč tam je a jen nutí k jeho použití, pokud chci přidat nově příchozí potvoru


Je tam presne koli zadavani iniciativy a manazovani priser/playerov mimo boja. V prvych verziach appky som ho tam nemal, a bolo to strasne chaoticke, obzvlast ak si menil iniciativu a sa ti pod rukami menilo poradie priser.

Mnauk píše:
vyhledávání/filtrování dle všeho :) (malá, velká, nemrtvá, …; konkrétní nebezpečnost; úroveň, škola, sesilatel kouzel)


Tiez planujem dorobit, ale asi az v neskorsich fazach

Mnauk píše:
jako hodně subjektivní, ale otravovalo mě plus v pravém horním rohu, intuitivně jsem opakovaně mačkal na jméno potvory v seznamu a čekal, že se bude přidávat, pak jsem dal plus na přidání nové nestvůry a až pak to v pravém rohu


Hmm, skusim sa este nad tym zamyslet ako to zjednodusit. Problem je v telefonoch, kde nie je az taka velka obrazovka, aby som mohol naraz zobrazit zoznam a statistiky priser. Ale dik za postreh.

Ako dalsiu funkcionalitu by som chcel doplnit trackovanie stavov (conditions) a generovanie nahodnych encounterov. Po tom ale uz iba nejake kozmeticke zmeny, lebo presne ako si pisal, nechcem aby to bolo moc zlozite.
Autorská citace #12
1.7.2017 23:34 - Aegnor
Jak je na tom vůbec tahle appka? Má někdo přehled?
Autorská citace #13
12.7.2017 10:58 - PetrH
poslední aktualizace pry 25.6. dle appstore. Placena podpora kouzel za cca 30kc

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.064872980117798 secREMOTE_IP: 54.208.238.160