Kultura

idol02
7.9.2017 20:47
Dračí hlídka
Kontakty na autory:

Facebook
Discord
Web & mail


Recenze - Jerson
Autorská citace #82
14.7.2019 18:24 - Jerson
No taky jsem pochopil, že to ma být předělaný Dračák, tedy oficiálně vydaná věc, o kterou už pětadvacet let sní tisíce hráčů.
Autorská citace #83
14.7.2019 18:33 - sirien
Takže vlastně ta nudná a špatná varianta. Nic no, možná příště.
Autorská citace #84
14.7.2019 19:08 - Sadako
Jerson píše:
předělaný Dračák, tedy oficiálně vydaná věc, o které už pětadvacet let sní tisíce hráčů.

Ten byl dobrej!

EDIT: Ale proč sem vlastně lezu - proč jsou Jeskyně a draci plánovány jako "upravený" a ne "prostý" překlad D&D 5E, jestli to někdo ví? Dražší licence?
Autorská citace #85
14.7.2019 19:24 - sirien
Neexistující licence.

OGL (nebo co to teď 5e má) se vztahuje pouze na část pravidel - z PHB to např. znamená pouze jeden archetyp na classu, z DMG tam neni takřka nic... tzn. abys to vydala v nějaké celistvé podobě tak to je nutné dotvořit.
Autorská citace #86
14.7.2019 19:45 - ShadoWWW
Licence přímo na překlad by byla velmi drahá a český RPG trh je na to moc malý. Ale vlastní hra přes OGL má ještě jednu výhodu: můžeš ji vydávat i poté, co původní DnD edice skončí. To u překladů je nutné žádat o licenci na novou edici.
Autorská citace #87
14.7.2019 20:12 - ShadoWWW
Jerson: A používal nějaký hráč DrD jiné než ty dva nejvyšší sloupce jinak než z plezíru?

Ale mají pěkně udělané deníky a vnitřní ilustrace taky vypadají dobře. Tak snad někdo brzo vydá recenzi (a snad ne takovou, jako nechvalně proslulou recenzi na DrD+ na HryNaHrdiny.cz).
Autorská citace #88
14.7.2019 20:13 - Sadako
Dík za odpovědi, to s tou žádostí o licenci na novou edici fakt bolí.
V takovém případě mnoho štěstí (a brzké vyjití) Jeskyním a drakům.
Autorská citace #89
14.7.2019 20:26 - ShadoWWW
To už je teď na lidech kolem Krotitelů draků. Ti převzali pochodeň autorů.
Autorská citace #90
14.7.2019 20:35 - Jerson
ShadoWWW píše:
Jerson: A používal nějaký hráč DrD jiné než ty dva nejvyšší sloupce jinak než z plezíru?

Však to spolu souvisí. Pravidla udělaná tak, že nižší než nejvyšší inteligence znamená riziko vážného selhání minimálně 1:20 ani moc jiných dlouhodobě použitelných možností nedávají.

ShadoWWW píše:
To už je teď na lidech kolem Krotitelů draků. Ti převzali pochodeň autorů

Mohl bys tohle rozvést? Mám dojem že mi něco uniklo.
Autorská citace #91
14.7.2019 20:41 - PetrH
No to rozved shadowww, to zavani zklamanim...?
Autorská citace #92
14.7.2019 20:48 - sirien
Jerson píše:
Mohl bys tohle rozvést? Mám dojem že mi něco uniklo.

Skaven předal vedení J&D projektu Ladislavu Karpianovi, který je teď zodpovědný za tvůrčí tým i za vyprodukovaný obsah.
Autorská citace #93
14.7.2019 20:49 - PetrH
Tak to jsem klidnej, mame tady preklad dnd ;)
Autorská citace #94
14.7.2019 20:59 - Kosťa
Ok takže si udělejme jasno: Dračí hlídka má být skutečně nástupcem původního DrD. Zatím se to IMHO celkem slušně šíří autoři s tím jezdí po republice a předvádí to kde můžou. Používají se dva hody k6 (eventuelně k6+ ) a hod k10.

PetrH píše:
Mě mrzí, že nebude pdf. Kupovat se mi hard nechce, pdf ano...


Tohle má jediný důvod: Zbrzdit(protože zastavit se to asi nepovede) co nejívc šíření internetem ve stylu pirátských kopií. Cena pravidel bude CCA 300-400 Kč (za PPZ, PPP, PPE) takže celkem až (a jestli) bude hotová celá hra a pravidla dáš za ni 900-1200, když to porovnám s DnD tak to není zase až tolik.


ShadoWWW píše:
Srsly. Oni tam nechali odstupňované magy, pardon manu, dle hodnoty vlastnosti a v tak velkém možném rozpětí? To si zas říká o elfy kouzelníky a hobity alchymisty s 21/ 5.

well jenže tady klidně můžeš udělat kouzelníka obra a mlátit někoho kyjem po hlavě.

Jerson píše:
No taky jsem pochopil, že to ma být předělaný Dračák, tedy oficiálně vydaná věc, o kterou už pětadvacet let sní tisíce hráčů.


Sarkasmus není třeba

sirien píše:
Takže vlastně ta nudná a špatná varianta. Nic no, možná příště.


Krituzuj až si pravidla přečteš nebo hru zahraješ.
Autorská citace #95
14.7.2019 21:17 - PetrH
Kosta: psal jsem to na discordu, udelat ochraneny pdf tak aby jej mohl pouzivat autor a bylo poznat odkud uteklo jde, cubicle 7 atd bezne prodavajji... sireni znamena zivot, dost cestuji a pdf v ipadu do vlaku je pro me i zajimava volba. Mam ho kvuli praci tak ci tak, 6 knih navic pri ceste ee...
ad propagace: bude nekdo na zizconu? Bude neco v Praze?
Autorská citace #96
14.7.2019 21:24 - Quentin
PetrH píše:
psal jsem to na discordu

Discordu, jakém?
Autorská citace #97
14.7.2019 21:26 - Šaman
Kosťa píše:
Kritizuj až si pravidla přečteš nebo hru zahraješ.

Kosťa píše:
… až (a jestli) bude hotová celá hra a pravidla dáš za ni 900-1200


Takhle dohromady napsané to vypadá, že kritiky moc nebude. Mimochodem, to nebude PDF ani pro ty, kteří si to koupí? V dnešní době, kdy má skoro každý chytrý telefon a PDF prohlížeče zvládají obsahy a vyhledávání, bude jediná oficiální možnost mít jednu knížku na družinu?
Jinak jestli se to bude šířit není až tak věc oficiálně dostupného PDF, ale kvality. Když se to ujme, bude se to šířit. Když se to neujme, nebude.
Autorská citace #98
14.7.2019 21:27 - Kosťa
PetrH píše:
udelat ochraneny pdf tak aby jej mohl pouzivat autor a bylo poznat odkud uteklo jde, cubicle 7 atd bezne prodavajji


na rovinu: ochrana dat není mojí parketou, ani slabou. IMHO jak to ale jednou unikne tak už se to šířit bude.

V Praze se ZATÍM nic neplánuje trochu paradoxně nikdo z autorů totiž není z Prahy. Zkus se zeptat pak na discordu kde a jak se plánuje předvádět. V tuhle hodinu ti toho moc nezjistím
Autorská citace #99
14.7.2019 21:35 - Kosťa
Quentin píše:
Discordu, jakém?

Předpokládám na tom uzavřeném testrovském

Šaman píše:
Mimochodem, to nebude PDF ani pro ty, kteří si to koupí? V dnešní době, kdy má skoro každý chytrý telefon a PDF prohlížeče zvládají obsahy a vyhledávání, bude jediná oficiální možnost mít jednu knížku na družinu?


ok plánuje se Apka na mobil na tvorbu postavy a jestli se nepletu tak nějaký info k postavám bude i v té Apce (která bude zdarma)

Plán šířit hru jen v Knižní podobě není z mé hlavy.
Mít jednu knížku na družinu, já nevím, ale když si kupuješ RPG jako třeba DnD tak si taky dycky koupíš víc než jedny PHB. Nebo možná nechápu co se ti nezdá (bez urážky, možná mi to fakt uniká)
14.7.2019 21:39 - LokiB
ShadoWWW píše:
Srsly. Oni tam nechali odstupňované magy, pardon manu, dle hodnoty vlastnosti a v tak velkém možném rozpětí? To si zas říká o elfy kouzelníky a hobity alchymisty s 21/+5.


No, jako určitý rozptyl mi přijde ok, ale neměl by být zásadní, když je to v násobcích, tak je to divné. Když je to třeba +-15 až 25 % od středu, tak to by mi přišlo OK. Ale jestli fakt chtěj jet co nejvíc starý DrD ... mno, jejich volba.

Možná bych si to i koupil, dokonce je to docela pravděpodobný, za 11 euro je to ok i jako for fun, ale muselo by to byt PDF, další papírovou knihu s pravidly doma nechci.
14.7.2019 21:47 - Kosťa
LokiB píše:
No, jako určitý rozptyl mi přijde ok, ale neměl by být zásadní, když je to v násobcích, tak je to divné. Když je to třeba +-15 až 25 % od středu, tak to by mi přišlo OK. Ale jestli fakt chtěj jet co nejvíc starý DrD ... mno, jejich volba.


Hele ono se k tomu taky dá stavět zcela opačně kdy řekneš: "jak to že obr a elf jsou srovnatelný kouzelníci?" nebo ještě líp: "jak je možný že zakrslej gnóm s výškou ani né metr se ohání obouručíkem stejně dobře jako elf?"
Na todle se fakt dívám jako záležitost preferencí každýho hráče

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.091459035873413 secREMOTE_IP: 54.160.133.33