Produkty

sirien
8.12.2017 21:33
Tauril
Autorská citace #61
12.12.2017 20:22 - LokiB
sirien píše:
samotnou snahu bez ohledu na výslednou kvalitu považuješ za nějakou zásluhu, resp. za něco hodného ocenění.


nu, já třeba samotnou snahu opravdu považuju za zásluhu a něco hodného ocenění.
že to pak výsledná kvalita může zase potopit a vynaložené úsilí přijít celé vniveč, to je pochopiptelně možné.

Takhle třeba hodnotím i všechna ochotnická divadelní představení, co jsem v životě viděl.

Zajímavé je, že ve sportu to takhle nemám. Tam vidím ten výsledek a snaha není moc podstatná.

Podobně také jako i u vícero článků tady na Kostce prostě oceňuju, že někdo zkouší něco napsat. A i když to třeba zrovna mě neosloví, třeba někoho jiného ano.

Takže jsem dalek postoje jako "nesmí se to kritizovat, protože důležité je, že to zkusili". Což je takový přístup jako k dětem při určitých stylech výchovy.
Spíše to mám "je fajn, že to zkusili a teď se podívám, jestli se to dle mého povedlo".

Uvedená krátká ukázka byla pro mě spíš na pokrčení ramen ve smyslu "jestli je to takhle psané celé, tak tomu mám dost co vytknout po stylistické stránce a obsahově mě to nezaujalo".

Fakt je, že ten odlišný tón diskuse tady a na RPG F je velmi zřetelný.
Viz třeba příspěvky tam jako (cituji):

"Přidávám se k chvále obálky, je opravdu suprová. Odlišuje Neviditelnou knihu od konkurence a je dostatečně atraktivní, abych po ní sáhl v knihkupectví." Takže své publikum si zjevně našla.

Ovšem informace od Sparkle: "momentálně se finišují aplikace pro Drd 1.6 a Drd II" mě navnadila :) Materiál připravený i pro DrD 1.6 ... mmm, sweet memories.
Autorská citace #62
12.12.2017 21:18 - sirien
LokiB píše:
Takže své publikum si zjevně našla.

Hm. Well. Nebo taky ne, že.

LokiB píše:
i když to třeba zrovna mě neosloví, třeba někoho jiného ano

mezi "neni to pro mě" a "neni to dobrý" shledávám rozdíl ve velikosti kterou by šlo označit za "nemá to spolu vůbec nic společnýho".

LokiB píše:
Takhle třeba hodnotím i všechna ochotnická divadelní představení, co jsem v životě viděl.

Hm. No nevim. To je podle mě hlavně trochu jinej typ zábavy vůbec sám o sobě.

(A jen tak mezi náma já mám třeba ochotnická divadla skoro radši než většinu těch profi - ty profi sou prostě hrozně často takový až sterilní...)

(Nejsem zrovna divadelní fanoušek, ale pár divadel sem viděl a moje dvě top představení se dělej na jedno profi a jedno amatérský. Plus sem viděl amatérský zpracování jedné klasiky a přišla mi na vůči profi představením víc než konkurenceschopná...)

Nicméně tady bych viděl přirovnání spíš jako "kvalita monster pro DnD na něčím blogu" (třeba 1d10 skřetů nebo tak něco) vs. "kvalita monster v ofiko Monster Manualu". U obojího pořád hodnotim kvalitu, jen samozřejmě u některých (!) parametrů mám úplně jiná očekávání. Třeba u nějakého toho 3d4 skurutů nebudu čekat grafiku s profi ilustracema a moje nároky na rozsah fluff textů atp. budou nižší - to ale neznamená, že se sníží i moje nároky na např. originalitu monstra (typicky třeba pokud budeš mít nějakou... hm... rusalku, kupříkladu, tak pokud to bude jen nějakej přízrak co sází damage, tak to je prostě lame, zatimco pokud to bude zajímavě zpracovaná věc vkusně kombinující aspekty různých legend dohromady v nějakém inovativním podání, tak to je awesome - a v téhle "kategorii" kvality mi je úplně ukradený jestli to tvořil Mike Mearls nebo nějakej nevimkdo na blogu)
Autorská citace #63
24.12.2017 03:34 - sirien
Sem kdesi za půlkou Taurilu.

Dojmy z obsahu si nechám až na recenzi (poznámky se mi vesele hromaděj...), nicméně vrátím se k té "něžné turnaje kosící obryni" - v knížce to je nakonec ještě horší, než v té ukázce, protože v té ukázce poněkud chybí stylizační text který jejímu popisu předchází... v němž v přímé řeči instinktivně zmíní, že by někoho chtěla nějakou jinou ženu možná zmlátit a pak se "zajajksne" že by "dáma jako ona takto uvažovat neměla". Takže "cítí se být něžnou dívkou" my ass. (p. 59)

A není to jediný fail tohodle stylu v té knížce - teda, to be fair, není jich tam nijak moc, ale teď sem narail na druhej podobnej; jiný NPCčko tam (Marsala Sorok, p. 109-110), nahuštěná rebelská čarodějka, nějakej background k ní a tak a najednou sdělení že "má velký problém natrefit na někoho, u koho by mohla najít důvěru i lásku". Potom co se tam pět odstavců řešilo všechno na čem se podílí a proč a ne že by to nebyly věci z kategorie "tohle žere můj život" a "dělám to z důvodů které mě dost naplňují". A aby toho nebylo dost tak text pokračuje tím, jak to "má o to složitější, že..." a nějakej detail toho jak je hrozně hustá a tudíž pro muže odstrašující (ref. Fate: Rozcestí princezna dračice, ta podobnost tématu úplně rezonuje).


V obou případech tam je ten "romantickej" (ehm ehm kašli ka... errrgghrhrrgh kuck kuck) obsah problematickej ani ne tak tim, že by tam byl, ale tim, že tam je naroubovanej klínem, kterýmu pomohla palice, aby tam vůbec trochu držel a ta křečovitost a nepatřičnost tam je jak pěst na oko. V porovnání s tím nemalým počtem dalších NPC (který, dobře, něco řeknu už teď, sou ve skutečnosti povšechně vcelku dobrý) to je ještě řvavější a nějak si nemůžu pomoct a v hlavě se mi v obou případech rozeznívá jízlivé "Mary Sue, Mary Sue, Mary Sue" Netušim, kdo tam tyhle pasáže narval (EDIT: dobře, nebudu lhát, tušim, ne že by to nebylo zjevný.../EDIT), ale někdo další to fakt failnul když je při nějaké další editorské práci velmi rázně neproškrtal.

Až narazim na další tak dám kdyžtak vědět, zatim to sou jen dvě, tak to vcelku de přežít...
Autorská citace #64
24.12.2017 09:02 - efram
RPG růžovná knihovna? To by mohlo bejt žánrově dost horor .....
Autorská citace #65
24.12.2017 10:03 - LokiB
No jo, prostě některé aspekty ženského uvažování (části ženské populace) siriene nepochopíš :)
Proto ostatně taky nemáš rád cross-gender hraní postav ;)
Kdyby tohle byly největší problémy Taurilu, tak by to asi bylo ok.
Autorská citace #66
1.1.2018 20:57 - Maugir
Popravdě mi obě postavy připadají dost v pohodě. Divoká trolka, která se snaží být něžnou dámičkou, ale strašně se jí to nedaří, je podle mě fakt vtipná postava, kterou by mě bavilo hrát. Jako NPC je to přesně ten osobitý typ, který slouží hlavně k pobavení, a když se správně podá, hráči na něj dlouho vzpomínají.
Namachrovaná čarodějnice, jejíž achillovou patou je zoufalá potřeba lásky mi také připadá inspirující. Je to mocné NPCčko, které nejspíš každou chvíli trochou empatického naslouchání zmanipuluje nějaký záporák a získá tak zbraň hromadného ničení. Postavy ji samozřejmě mohou dostat na svou stranu dřív než záporák, pokud bude někdo z družiny předstírat větší náklonnost, než opravdu cítí (a máme tu ono morální dilema). Navíc si tím postavy mohou vytvořit novou antagonistku, když ji takhle zneužijí, a ona to pak zjistí. Nebo být vystaveny dalšímu morálnímu dilematu - hrozí, že tahle NPC zjistí, že jsi už léta ženatý a jen ji zneužíváš, ale můžeš tomuto odhalení předejít, pokud pošleš ji/svědka, který by jí to nabonzoval, na smrt. Corruption pointy se jen sypou.
Žádnou Marry Sue tam moc nevidím, ale je fakt, že v originále jsem to nečetl, soudím jen z Tvého příspěvku.
Autorská citace #67
6.1.2018 05:40 - sirien
Well... dočteno, zrecenzováno - pokud se ShadoWWW nerozhodne zachránit Eframa od další dávky hřebíků, tak si tu recenzi budete moct přečíst ve středu.

Zatím jen teaserově poznamenám, že psát některé pasáže té recenze bylo vcelku challenging co do rozhodnutí jak k nim vlastně v té recenzi přistoupit a popravdě si nejsem vůbec jistej, jestli se to bude autorům líbit, jestli mi to budou chtít narvat do chřtánu druhou stranou zažívacího traktu nebo jestli něco mezi tím :D



Aside: těch romantickejch konin tam nakonec až tak moc nebylo - kromě těch co sem už zmínil mě tam přes oči nějak víc praštily ještě zhruba tak tři nebo čtyři nebo tak něco - to je jedna na nějakejch 30 stránek textu, což se vzhledem ke struktuře té knížky (hromada dost krátkých kapitol) dá docela přežít.

Maugir: může být. Problém je, že to jak to tam je do toho jejího popisu vepsaný se timhle směrem nijak moc nevydává. Kdyby to bylo "jo, jako je drsná, ale neni to žádná tomboy a v soukromí to je vlastně docela osamělá mladá holka, čehož se dá zneužít... ani nefňuknu, proč ne. Jen prostě ty pasáže na který mrmlám takhle (na mě) moc nepůsoběj. Spíš jako "Hej a JE to drsná tomboy, ale zároveň hrozně touží po lásce, protože Mary Sue." Jak u tý čarodějky tak u tý obryně atd. Prostě jak to tam je vepsaný to na mě nepůsobí nijak romanticky ani vztahově - že se to dá překlopit a "opravit" na něco smysluplnýho je vcelku samozřejmý a ok, aspoň to má tu hodnotu že to timhle směrem strhne pozornost a úvahu - nicméně za cenu toho že člověk musí překousnout tu formu a věnovat se tomu místo toho aby to reflexivně rovnou nevygumoval z hlavy jako "bullshit odstavec, co tam je dál..."

Ale tak whatever už :D

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.083337068557739 secREMOTE_IP: 44.222.142.210