Produkty

exi
2.1.2018 21:17
Co hrát po Lost Mine of Phandelver?
Brzy budeme mít dohraný tohle úvodní tažení (btw díky za překlad), tak by mě zajímalo, jaký z vydaných tažení je nejvhodnější hrát po něm. Aby to nebylo úplně někde jinde ať už náročností na přípravu nebo zážitkem pro hráče. LMoP je totiž naše první hra.
Autorská citace #1
3.1.2018 16:39 - Lurker
Máte rádi gothic horror? Curse of Strahd.

Máte rádi dinosaury, objevování a HC dungeon crawlu? Tomb of Annihilation.

Hoard of Dragon Queen je prý dost špatná, ale co jí hrajem, tak mi přijde celkem cool, protože tam je spousta draků (a protože mi railroad nevadí). Ale prý není vhodná pro začínající DM.

Pokud vím, tak ale nic z toho není přeložený. A nevím jaký jsou na přípravu, protože tohle je jen z doslechu.

Asi jsem Ti moc nepomohl, ale tak snad jsem alepoň vytáhnul vlákno trochu víc na oči ostatním.
Autorská citace #2
3.1.2018 16:50 - exi
díky moc :) témata těch (ofiko) tažení víceméně znám, takže by mě právě zajímaly ty osobní zkušenosti se zábavností, náročností na přípravu, jak taky zmiňuješ, případně návaznost na LMoP.
Autorská citace #3
3.1.2018 18:21 - Merlin
Lurker píše:
Pokud vím, tak ale nic z toho není přeložený.


ToA se překládá
Autorská citace #4
3.1.2018 22:17 - wlkeR
Lost Mine je teoreticky součástí Tyranny of Dragons storyline. Tam je možnost jít do Hoard a Rise, nebo řady Adventurer's League DDEX01, která se mně osobně líbí hodně a má i něco jako návaznost.
V rámci Forgotten Realms jsou pak geograficky celkem blízko Princes of Apocalypse, imo.
Curse of Strahd je dobrý, stejně jako jeho Adventurer's League verze (svýho času jsem jí rozpřekládal, viz. zde).
Novější věci moc neznám :(
Autorská citace #5
4.1.2018 12:05 - Demonica
Curso of Strahd se taky překládá. Počáteční dobrodružství je už přeloženo zde.

My jsme po Lost Mine hráli Adventures League, jsou to pěkné jednorázové hry a na přípravu pro GM mi přišly docela nenáročné.
Autorská citace #6
4.1.2018 13:00 - exi
wlkeR a Demonica: Díky, AL je good point, mrknu na to ;)
Autorská citace #7
4.1.2018 22:20 - Gurney
Dobrodružství z AL Rage of Demons nebyly špatné, docela zábavné zápletky, zajímavé pozadí a dospělá témata (rasismus, totalitarismus, korupce). Každé na pár stránek, každé vycházelo tak na jedno až dvě 3-4 hodinová sezení, nejvíc mě na tom štvaly statbloky v příloze vzadu, namísto v popisu příslušné scény/souboje, kde je člověk doopravdy potřeboval. Co jsme úplně nepobral bylo v jakém pořadí se očekává, že to člověk bude hrát - několik raných dobrodružství je z nějakého důvodu pro úrovně 11-16, pak je jich spousta (celkem logicky) někde mezi 1-10. úrovní (to je většinou dost modifikovatelné a jsou tam návody jak na to), pak do to toho zase střihnou nějaké to vysokoúrovňové... nicméně když je člověk jede podle úrovní, pořád celá ta story dává docela dobrý smysl.

Na druhou stranu, aby z toho byla opravdu dobrá kampaň, chtělo by to projít si aspoň tak prvních deset dobrodružství (tj tak po Hillsfar Reclaimed) a vypsat si důležité postavy a co chtějí, aby je postavy mohly potkávat už od začátku, a člověk měl tušení, kam to celé vede.
Autorská citace #8
5.1.2018 20:10 - wlkeR
AL bylo prostupné pro dobrodruhy co vylevelovali v předchozích dvou sezónách a chtěli high-level hry. Ale taky tam muselo bejt něco pro úplné nováčky.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.069448947906494 secREMOTE_IP: 44.210.107.64