Produkty

mrkew
19.3.2020 08:51
Foundry Virtual Tabletop + CZ překlad
Foundry Virtual Tabletop neboli taky pod názvem Foundry VTT je "nový" program pro pořádání RPG sezení online. Přímý konkurent nejvíc pro Fantasy Ground, pak také pro uzavřený Roll20. https://foundryvtt.com/

Kdo chce pomoct s překladem stačí mi napsat email do zpráv. Přidám vás do programu.

Aktuální stav aktualizuji vždy na gitlabu
CORE - https://gitlab.com/ptoseklukas/foundryvtt-lang-cs-cz
DnD5e modul - https://gitlab.com/ptoseklukas/foundryvtt-dnd5e-lang-cs-cz

Zapovězené země, přímo v modulu, máme 100% - https://github.com/Perfectro/forbidden-lands-foundry-vtt


Discord komunita: https://discord.gg/wNKMVPJARR
Hlasovat může jen přihlášený uživatel.

Na co udělat překlad?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 2 bodů.
Přeložit UI rozhraníkladné body6
Přeložit DnD5e modul.kladné body2
Autorská citace #1
20.3.2020 12:22 - Gurney
Jak dobrý je FVT pro rychlé náčrtky jednoduchých map přímo během hry? U většiny těchhle virtual tabletop programů mi přijde, že jsou skvělé buď pro dungeon crawl nebo pro linární příběh, kde postavy přecházejí z jedné battlemapy (které, pravda, mnohdy vypadají skvěle) do jiné a bojují v předem připravených střetnutích.

Nicméně pro "play-to-find-out-what-happens" hry, kdy si nikdy nemůžu být jistý, že postavy se uprostřed sezení nerozhodou vykrást vilu svých dosavadních spojenců (kde pak samozřejmě rozpoutají boj, co se zároveň odehrává na zahradě a ve sklepě, a skončí to honičkou přes celé město), byla třeba Roll20 obdoba Malování strašné utrpení.
Autorská citace #2
20.3.2020 12:42 - mrkew
Gurney píše:
Jak dobrý je FVT pro rychlé náčrtky jednoduchých map přímo během hry? U většiny těchhle virtual tabletop programů mi přijde, že jsou skvělé buď pro dungeon crawl nebo pro linární příběh, kde postavy přecházejí z jedné battlemapy (které, pravda, mnohdy vypadají skvěle) do jiné a bojují v předem připravených střetnutích.

Nicméně pro "play-to-find-out-what-happens" hry, kdy si nikdy nemůžu být jistý, že postavy se uprostřed sezení nerozhodou vykrást vilu svých dosavadních spojenců (kde pak samozřejmě rozpoutají boj, co se zároveň odehrává na zahradě a ve sklepě, a skončí to honičkou přes celé město) byla třeba Roll20 obdoba Malování strašné utrpení.


Hele, já to ještě nezkoušel, čekám až to vyjde z bety a na nějaké experimentování zatím moc nejsem, čekám až tam přidají vše co chtějí dát do plné verze abych si nějak nekazil pohled na věc.

Ano kreslení v roll20 je peklo. FVT podle ukázek na tom vypadá lépe, jde s tím více srand dělat. Vše je vektor, takže se to dá když tak kdykoliv upravit, dají se tam dávat různé pozadí, efekty atd.

Nevím jak moc je finální tato ukázka ale kreslení zatím takhle. Vkládám zatím s přetočeným časem. https://youtu.be/_REupxPHJPA?t=327
Autorská citace #3
20.3.2020 22:27 - Gurney
To vypadá o něco lépe, než ten Roll20. Jako pokud budu muset znova něco hrát přes net, tak bych nejspíš docela nutně potřeboval něco, kde by byla možnost ideálně kombinovat náčrtky s nějakou rozumnou, nezasekanou knihovnou, ze které by se daly přetahovat objekty, které by bylo jinak pomalé kreslit.

Ideálně, kdyby mapy, kterým člověk věnuje chvíli před hrou, vypadaly nějak takto...


...a ty improvizované, dělané během hry, se blížily něčemu takovému:
Autorská citace #4
21.3.2020 00:16 - mrkew
Uvidime s cim vyrokuje finalni verze :]
Autorská citace #5
21.3.2020 06:56 - ShadoWWW
Pokud chceš rozumně provozovat náčrtky ve VTT, tak se neobejdeš bez Wacom (grafického) tabletu. Bez něj to bude vždycky nepraktické a nouzovka.
Autorská citace #6
21.3.2020 09:56 - Gurney
Přesně nad tím taky uvažuju. Ale zároveň bych k tomu potřeboval nějaký VTT, který to dokáže rozumně využít, a u těch stávající mi přijde, že se zaměřují spíš na propojení s herními systémy (užitečné, ale ne úplně nezbytně nutné) a moduly (pro mě zbytečné) a kosmetické záležitsoti jako dynamické osvětlení.
Autorská citace #7
21.3.2020 10:14 - ShadoWWW
To je tím, že mainstream jsou DnD a Pathfinder. Ale zkus na youtube najít třeba hraní WoD na FG nebo Roll20. Je to jiné a úplně v poho. Možná Roll20 je pro takové hraní i lepší než FG.
Autorská citace #8
21.3.2020 10:24 - sirien
Upřímně? Mě přijde, že se ty VTT dost přeceňujou. Jakože chápu přínos pro nějakou úzkou skupinu herních stylů, které jedou gamistický bojový záležitosti a hraní se při nich točí kolem battlemapy s figurkama. Ale jinak mi to přijde spíš těžkopádný a otravný.

Teď sme si rozjeli jednu virtuální hru a blbý draw.io určený pro tvorbu diagramů a mind-map mi přišlo značně pohodlnější (a to mělo k dokonalosti daleko). Alternativně sem viděl nějaký varianty s věcma jako photoshop nebo blbý malování - ono totiž v momentě kdy netoužim blbnout se čtverečkovejma mapama a dokonalejma výsečema kouzel s pre-definovanym geometrickym tvarem a v momentě kdy nemám potřebu koukat hráčům přes rameno a kontrolovat, co jim skutečně padlo na kostkách tak jediný co reálně potřebuju je nějakej prostor na náčrtky a možnost sdílet obrazovku.

Jakože ve skutečnosti mi to přijde skoro přínosnější, než mít všechno v nějaký online aplikaci. Moje zkušenost je taková, že když je všechno narvaný do roll20, tak to REÁLNĚ znamená, že to je narvaný do jednoho tabu prohlížeče. Což se u lidí co nemaj dva monitory mlátí s tím že musí rozdělovat pozornost mezi VTT a videocall. Což je dost náročný na pozornost. Zatimco když nic takovýho neni, tak hráči můžou mít třeba vedle počítače kartu postavy v papíru a na ní položený kostky a vůbec maj kolem sebe fyzicky víc "herní" prostor, co je určitě imerzivnější, než mít jen jeden tab, a můžou s tou hrou víc "fyzicky" interagovat (dělat si poznámky, házet fyzickejma kostkama) a hlavně na compu můžou mít puštěný převážně video a sledovat ostatní (aspoň v malym výřezu, když maj zrovna zaostřený na shared screen).


Jakože aktuálně sem bez VTT docela spokojenej a rozjíždět další virtuální hru tak se ve skutečnosti budu HODNĚ zamejšlet než šáhnu po VTT, protože v tom popravdě vidim víc negativ než pozitiv. Chápu, že pro "americkej" styl hry (krátký combatní sessions) to vyhovuje, ale to neni zrovna to co bych chtěl hrát - nebo co by hrála většina okolo troufnu si říct.
Autorská citace #9
21.3.2020 10:25 - LokiB
ShadoWWW píše:
Pokud chceš rozumně provozovat náčrtky ve VTT, tak se neobejdeš bez Wacom (grafického) tabletu. Bez něj to bude vždycky nepraktické a nouzovka.


před pár měsíci jsem si pořídil tablet Huion a musím říc, že je s ním celkem zábava, když s jeho pomocí zkouším kreslit mapy a náčrtky. Ale chtělo by to trochu mladší ne tak ztuhlé zápěstí :)
V Roll20 se nekreslí moc dobře, to je bohužel fakt :( celkově je to webové ovládání stále ... hmm, těžkopádné. umísťování objektů, práce s nimi, vrstvy, zoomování. Teorieticky tam všechno je, ale když si podesáté za půl hodiny přemístíš jiný objekt než jsi chtěl, nebo se zoufale snažíš odzoomovat a místo toho měníš jen přiblížení prohlížeče ... tak jsem měl chuť to zmačkat a zahodit. Nejsem v tom žádný expert, používal jsem roll20 asi tak dva roky co měsíc ... ale furt to drhne.
A to jsem v tom i rozchodil pokročilejší věci jako lepší deníky postav, skripty na akce postav (útoky s hody na zranění na jeden klik atd), balíčky karet na iniciativu v Savage Worlds, tokeny pro sledování "akčních bodů" atd.
Je to moc práce a ten výsledek tomu až tolik neodpovídal.
Autorská citace #10
21.3.2020 11:44 - Gurney
ShadoWWW píše:
...zkus na youtube najít třeba hraní WoD na FG nebo Roll20. Je to jiné a úplně v poho. Možná Roll20 je pro takové hraní i lepší než FG.

Roll20 jsme zkoušeli a i kdyby to nebylo zasekané i v okamžiku, kdy jsem byl připojený sám, pořád hrozné.

sirien píše:
...hráči můžou mít třeba vedle počítače kartu postavy v papíru a na ní položený kostky a vůbec maj kolem sebe fyzicky víc "herní" prostor, co je určitě imerzivnější, než mít jen jeden tab, a můžou s tou hrou víc "fyzicky" interagovat (dělat si poznámky, házet fyzickejma kostkama) a hlavně na compu můžou mít puštěný převážně video a sledovat ostatní (aspoň v malym výřezu, když maj zrovna zaostřený na shared screen).

Zrovna kostky bych asi preferoval mít vituální, ideálně bez zbytečných animací, které ukážou výsledek hned. Ne protože bych hráčům nevěřil, ale když se hned ukáže výsledek, který můžu já nebo hráč hned začít popisovat, je prostě rychlejší, než čekat, než si hráč hodí a nahlásí výsledek.

Nicméně s osobákama a poznámkama ve fyzické podobě souhlasím, každý tab navíc je zlo.
Autorská citace #11
21.3.2020 12:05 - ShadoWWW
Tak potom třeba FG. Ten má výhodu, že ho GM hostuje u sebe, takže nelaguje. S předplatným 10$ měsíčně za celou skupinu to může být nejschůdnější volba.
Autorská citace #12
21.3.2020 12:45 - sirien
Gurney: jenže kliknout a vidět číslo prostě neni totéž jako si hodit :D

Plus se mi osobně zdá, že ten benefit toho herního artefaktu který máš opět u stolu fyzicky v ruce (oproti tomu když zase musíš jít někam mimo video-call a na něco kliknout) převažuje výhody tý instantnosti kterou popisuješ.

Jakože i v případě že jedu s televizí jako druhym monitorem a mám to rozhozený tak že mám paralelně zobrazenej VTT a video-call a klidně i něco navíc (PDF pravidel, kartu postavy...) aniž bych musel někam překlikávat, tak stejně mám prostě pocit, že mít ty věci fyzicky přítomný snižuje nároky na pozornost co tý hře věnuješ.
Autorská citace #13
21.3.2020 12:56 - Corny
Mě připadá, že to je hodně o tom, co komu vyhovuje. Spousta lidí preferuje VTT oproti fyzické hře a nestěžují si, nehledě na tom, jestli hrajou Fate nebo DnD. I já bych v tom viděl potenciálně docela dost benefitů, zejména co se poznámek týče, virtuálního stolu atd., klidně i pro hry jako jsou Blades, které třeba nevyžadují kreslení map skoro vůbec. Tohle mě připadá fakt hodně o vkusu a osobních preferencích a ne tolik o nějakých objektivních výhodách pro ten který typ hry.
Autorská citace #14
21.3.2020 13:17 - sirien
Corny píše:
jako jsou Blades, které třeba nevyžadují kreslení map skoro vůbec

no tak my těch map při hraní Blades kreslili hodně (a Roll20 k tomu byl fakt na tužku).
Autorská citace #15
21.3.2020 13:35 - Gurney
Já jsem ty svoje zkušenosti shrnul tady a moje zkušenost je taková, že právě Blades potřebují kreslení hodně, protože jen málo akcí je klasické DnDčkové "útočím na nejbližšího goblina". Mnohem častější bývá spíš něco jako "vystřelím po Modrokabátnících a než se vzpamatují, proskočím oknem", a v té chvíli fakt záleží, kde je to okno a jestli jsou nepřátelé mezi tebou a tím oknem, někde kolem nebo teprve vybíhají po schodišti. A kromě náčrtku má člověk oproti normální hře na vysvětlení jen popis, gesta a ukazování prstem, které normálně člověk používá hrozně moc prostě nefungují.

A hraní přes net nijak nehejtím, ale je to pro mě kvalitativně horší náhražka hry naživo (což není chyba spoluhráčů, prostě technická omezení), o kterou bych se asi ani moc nezajímal, nebýt toho, že občas bývám mimo ČR nebo si chci zahrát s lidma, kteří bydlí v jiných městech a státech.
Autorská citace #16
21.3.2020 14:34 - Corny
Sirien: Tak já neříkám, že nemůžeš, ale dle mého nemusíš.
Gurney: Ani u Blades, ani u Scum&Villainy jsme moc mapy nikdy nekreslily, a když už tak spíš hodně ilustrační, problém s tím žádný zásadní nebyl. Ostatně ani John Harper, když masteroval, mapy nekreslil (alespoň já ho nikdy mapy kreslit neviděl, a to ani při boji).
Autorská citace #17
19.5.2020 21:34 - mrkew
Překlad v plném proudu, v pátek vychází z bety. Tak snad nerozhodí překlady. Ale to by se mělo když tak pošefovat. Do vydání to ale 100% nestíhám.

Autorská citace #18
20.5.2020 08:04 - agron
Foundry určitě zkusím. Za překlad rozhraní budu rozhodně rád. Takže díky, mrkew, že ses do toho pustil. :)
Autorská citace #19
20.5.2020 09:26 - ShadoWWW
Co je myšleno tím Foundry DnD5E? Jako že tam budou pravidla v češtině?
Autorská citace #20
20.5.2020 10:19 - mrkew
To vlevo je UI a jádro programu. To vpravo je DnD modul, jsou tam různé pojmy které se týkají specifický DnD (přesvědčení, typy hodů atd) a jako poslední bych chtěl přeložit kompendium - povolání, kouzla prostě to co tam bude v základu :).

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.067329168319702 secREMOTE_IP: 3.235.227.36