Produkty

Autorská citace #1
3.6.2020 15:40 - sirien
Říkali jsme si, že by bylo dobré trochu víc zviditelnit místní původní tvorbu, tak jsme se rozhodli dát původním dobrodružstvím samostatný článek-rozcestník. Původně ho připravila Demonica, ale detailní informace sem doplňoval já, takže jestli sem něco poplet, tak křičte na mě :)
Autorská citace #2
3.6.2020 16:11 - Naoki
Skvělý nápad. Na Nightfall by se ještě hodil dát viditelněji jako nějaká samostatná sekce, či podobně :)
Autorská citace #3
3.6.2020 16:25 - sirien
Nightfall tohle bude mít řešené ještě úplně jinak.
Autorská citace #4
3.6.2020 17:41 - wlkeR
Huh, wow, je toho víc, než jsem myslel ._.
Autorská citace #5
3.6.2020 19:13 - Tarfill
Jen bych rád podotknul, že odkaz u dobrodružství "V zrcadle" mě háže na dobrodružství "Vzpoura na Astře" :-)
Autorská citace #6
3.6.2020 20:46 - sirien
chybka kopírování, opraveno
Autorská citace #7
4.6.2020 14:55 - Gurney
Dobrý nápad a fajn shrnutí toho, co tady máme.
Autorská citace #8
5.6.2020 21:55 - Maelik
Když na to tak koukám, napadlo mě, že by nemuselo být špatné mít nějaký oficiální grafický styl, nějakou šablonu pro další komunitní tvorbu... alespoň pro certifikovaná "kostka" dobrodružství (první z nichž je zřejmě Noc Goblinů)
Autorská citace #9
5.6.2020 22:14 - sirien
Maelik: když to máš těžký - to je něco, co by musel udělat skutečnej grafik, aby to za něco stálo, a od super-pradávné doby co místní komunitu opustil Alek (autor vzhledu současného Sunrise) tu žádného "nativního" true grafika co by byl ochotný věnovat svou práci Kostce nemáme (? aspoň co vim, žádnej se nikdy nehlásil a to sme se myslim už párkrát ptali).

...je to samozřejmě problém, co budeme muset výhledově vyřešit, protože pro Nightfall počítáme s funkcí nativních exportů článků do PDF a ty PDF by měly nějak vypadat a tak (plus Nightfall samotnej by moh třeba nějak vypadat...), ale zatim se to neřešilo.


Druhá věc je, jestli je vůbec dobré tlačit všechno do jedné šablony. Mě se v Noci goblinů třeba líbí ta "domácká" grafika cos tomu dal a která suprově ladí i s těma obrázkama. Bojim se, že v nějaké jiné, "univerzálnější" grafice by ty obrázky tak hezky nezapadaly.
Autorská citace #10
14.7.2020 11:00 - Demonica
Přidána druhá stránka s doplňky (zázemí, rasy, povolání).
Autorská citace #11
14.7.2020 15:18 - MirTur
Maelik píše:
nemuselo být špatné mít nějaký oficiální grafický styl, nějakou šablonu pro další komunitní tvorbu...

Pokud je člověk trpělivý, docela poslouží https://homebrewery.naturalcrit.com/
Autorská citace #12
14.7.2020 20:46 - Maelik
MirTur píše:
Pokud je člověk trpělivý, docela poslouží https://homebrewery.naturalcrit.com/


Když už, tak GMBinder je novější verze téhož a narozdíl od Homebrewery to není opuštěný projekt.
Autorská citace #13
16.10.2020 11:55 - wlkeR
Tak jsem z velké části doladil své první celistvé dobrodružství - ale problém je v tom, že část toho doladění zahrnovala překlad do angličtiny (pro potřeby RPG workshopu). Česká verze existuje, ale je notně zastaralá. Otázka tedy zní: patří sem tvorba sice místní, ale ne česká?
Autorská citace #14
17.10.2020 09:22 - Demonica
Určitě.
Do popisku přidáme jazyk a můžou být k dispozici obě jazykové verze. Pokud budeš chtít pomoc se zveřejněním, napiš mi PM.
Autorská citace #15
17.10.2020 13:26 - wlkeR
Ještě to protahuju jednou korekturou, a chtělo by to playtest (kdyby na to někdo chtěl kouknout před zveřejněním, dejte vědět). Pak uvidím, co zvládnu splácat v InD, když už ho konečně mám; pokud tam narazím na nějaký problémy, určitě se budu ptát :)

Co je to za dobrodružství? První kus kampaně o výhledově 3+ částech (první skoro hotová, druhou dokončuju v češtině, což je taková "idea dump" verze, další zatím sumíruju v hlavě). Bylo mi líto, že Wizardi zatím nevydali nic moc k Feywildu, tak jsem se rozhodl to zkusit sám. Inspiroval jsem se hlavně ve 4E, kde prakticky největší zlo ve Feywildu byli Fomoriani, ale od té doby je 5E dost okleštila. Dal jsem to dohromady s materiálem v článku o městě Mithrendain (který vyšel kdysi v nějakém 4E Dungeonu nebo Dragonu), a myslím, že vznikla celkem zajímavá politicko-mysteriózní zápletka.

Účelem téhle první části je víceméně dostat postavy z materiální sféry do Feywild. Dá se s drobnými úpravami hrát jako oneshot. Zápletka stojí na tom, že postavy hledají ztracené věci/osoby v malé vesničce na pobřeží (trochu á-la Innsmouth), najdou opuštěný maják a gobliní piráty. Zatím nic světoborného.
Autorská citace #16
17.10.2020 13:54 - sirien
wlker: jestlis InD ještě nepotkal tak tyhle základy a tyhle poznámky k importu textů Ti možná dost usnadněj život.
Autorská citace #17
17.10.2020 16:20 - wlkeR
Jj, vím o nich a plánuju je použít, ďk.
Autorská citace #18
17.10.2020 16:59 - Pan Bača
wlkeR: a nechceš to za dlouhých zimních večerů dotáhnout i česky?
Autorská citace #19
17.10.2020 17:46 - wlkeR
Jako původně to bylo cílený sem, ale když jsem pak dostal "stipendium" na RPG workshop, přepracoval jsem to do angličtiny pro snadnější sdílení s tou komunitou. Protože jsem se naučil docela dost věcí, zůstalo prakticky jen jádro a stat blocky, takže by to nebyl ani tak edit původního materiálu, jako legitimní překlad.
Autorská citace #20
17.10.2020 18:40 - Pan Bača
to by ovšem byl malý rekord.. dělat překlad sám sobě :-D

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.095648050308228 secREMOTE_IP: 3.236.19.251