Produkty

ShadoWWW
16.11.2020 18:44
Tašin všehokotel
Co říkáte na Tašin všehokotel (Tasha Cauldron of Everything)? Těšíte se na zítra, kdy vyjde?
Autorská citace #1
16.11.2020 18:45 - ShadoWWW
Já ani ne. Přijde mi, že je to pro mě bod zlomu, kdy toho je už příliš...
Autorská citace #2
16.11.2020 18:54 - Xeth
Těšit se? Ne.
Jsem ale zvědavý.
Autorská citace #3
16.11.2020 18:56 - Log 1=0
Který Němec vymýšlel tenhle nesmyslný papřeklad?ShadoWWW píše:
Já ani ne. Přijde mi, že je to pro mě bod zlomu, kdy toho je už příliš...

Čeho? DnD příruček?
Autorská citace #4
16.11.2020 19:19 - Jezus
Němci pro to mají kratší název Tashas eintopf ;-)

Jinak mě je to dost jedno. I když se těším na "zoficiálnění" prakticky dvou revizí hraničáře.
Autorská citace #5
16.11.2020 19:32 - RoVan
Well, mám ho předobjednaný a spíš jsem taky zvědavý, jak to vlastně všechno dopadne.
Ono to na první pohled vypadá jako když pejsek s kočičkou pekli dort. Akorát tady tuším místo slaniny přidají pořádný díl SJW cenzury/ideologie (kdyby na to někdo chtěl reagovat, tak možná spíš poprosím do politiky v RPG), uvidíme jak se to vyvrbí.
Autorská citace #6
16.11.2020 19:52 - Log 1=0
RoVan píše:
Ono to na první pohled vypadá jako když pejsek s kočičkou pekli dort.

Tak jmenuje se to kotlík všeho.
Autorská citace #7
16.11.2020 19:57 - York
Co takhle Tašin kotel všehochuti?
Autorská citace #8
16.11.2020 20:13 - Jezus
Mě osobně by neurazil ani "všekotel". Nebo "kotel všeličeho".
Autorská citace #9
16.11.2020 20:16 - RoVan
Log to je fakt, v tom případě to sedí jak kotel na prd*l. :)
Jen doufám, že to bude k snědku - dávat herně/mechanicky nějaký smysl a nerozbije to jádro hry. Rozhodně to nehejtuju předem (jinak bych si to neobjednával)- jsem prostě upřímně zvědavý.
Autorská citace #10
16.11.2020 20:21 - York
Jezus píše:
"kotel všeličeho"


Tašin kotel všličeho zní taky dobře.
Autorská citace #11
16.11.2020 20:22 - strucky
Těším se z toho v zásadě na všechno (hlavně nové & reprintnuté subclassy na jednom místě), kromě té nyní moderní "wokeness" aka udělej si klidně elfa a dej mu traity z trpaslíka, protože by se jinak mohl někdo urazit. Asi jsem konzerva, ale potom ty rozličné rasy prostě ztratí smysl a u mého stolu se tomu rozhodně nezadaří.
Autorská citace #12
16.11.2020 20:51 - Log 1=0
strucky píše:
udělej si klidně elfa a dej mu traity z trpaslíka, protože by se jinak mohl někdo urazit.

Hele, já s tím hrál (ne kvůli "woke" ale protože PJ mínil, že to přidá větší volnost) a není to nic šíleného. Jako jo, chápu, proč se to někomu nelíbí (a někomu jo) ale "broken" to není a není to nic fatálního.
Autorská citace #13
16.11.2020 21:01 - LokiB
strucky píše:
Asi jsem konzerva, ale potom ty rozličné rasy prostě ztratí smysl a u mého stolu se tomu rozhodně nezadaří.


však od toho má každý stůl svá pravidla, ne? dokud nebudou nařizovat, že se to musí používat, tak mě tohle nechává zcela klidným a žádnou "wokeness" v tom nevidím.

Některým hráčům to nabídne koncepty postav, které chtěli hrát, ale ofiko nemohli. nepřijde mi, že by na této možnosti kdokoli cokoli tratil.
Autorská citace #14
16.11.2020 21:09 - strucky
LokiB píše:
však od toho má každý stůl svá pravidla, ne?

Jistě, však to taky nikomu nenařizuju. Říkám, jak to vidím já a jen tak mimochodem dávám najevo, jak je mi na blití, kam se dnešní svět ubírá. :-)
Autorská citace #15
16.11.2020 21:10 - Log 1=0
strucky píše:
jen tak mimochodem dávám najevo, jak je mi na blití, kam se dnešní svět ubírá. :-)

Čímž se zařazuješ do dlouhé řady podobných v každé generaci od vynálezu řeči :-D
Autorská citace #16
16.11.2020 21:12 - Jezus
Záleží, čeho všeho se to týká. Spousta treitů je "kulturních", typicky zdatnosti se zbraní nebo dovedností. Tohle proházet asi nikoho nijak neochudí.
Na druhé straně některé jsou "vrozené", jako třeba větší odolnost trpaslíků nebo "nezdolnost" pulorků. A pokud by tohle mohl mít kdokoli, ty rasy přijdou o část výlučnosti a to mě jako hráče o ni ochudí. Tedy tratím.
Autorská citace #17
16.11.2020 21:18 - strucky
Log 1=0 píše:
Čímž se zařazuješ do dlouhé řady podobných v každé generaci od vynálezu řeči
Ano, není pro mě new normal aby existovalo 64 pohlaví a všichni z toho byli ještě nahajpovaný. :-) Ale to už jdem trochu mimo topic, i když s Tashou budou podobné věci nejspíš už vždy tak trochu on-topic. :-D
Autorská citace #18
16.11.2020 21:38 - Log 1=0
strucky píše:
Ano, není pro mě new normal aby existovalo 64 pohlaví a všichni z toho byli ještě nahajpovaný. :-)

No, vzhledem k tomu, že tohle je čistý strawman, tak není divu.
EDIT: Ale asi to sem fakt nepatří.
Autorská citace #19
16.11.2020 21:51 - LokiB
Jezus píše:
A pokud by tohle mohl mít kdokoli, ty rasy přijdou o část výlučnosti a to mě jako hráče o ni ochudí. Tedy tratím.


Jakože když budete hrát ve svět, kde budou mít lidi "vidění ve tmě", tak se na elfa vykašleš, protože tě bude mrzet, že už nemá tu výjimečnost (oproti lidem), i když to jinak bude ten samý elf?
Tak proto možná rád hraju v celkem generických systémech, které nejsou svázané těmi "pravidly" a v každém světě to může být klidně jinak.

Uznávám, že vzhledem k tomu, že ten pocit ztráty prostě nedokážu cítit, nezbývá mi, než ti věřit, že se fakt budeš cítit ochuzeně. DND už asi nikdy nebude takové, jako bývalo :D

strucky píše:
a jen tak mimochodem dávám najevo, jak je mi na blití, kam se dnešní svět ubírá


Že jo? Mně je taky na blití z toho, kolika lidem se nad vývojem světa chce blít :D

ShadoWWW píše:
Já ani ne. Přijde mi, že je to pro mě bod zlomu, kdy toho je už příliš...


Zajímavé, že by to mohla způsobit jedna příručka. Jestli on to není spíš přirozený efekt stárnutí, který všichni pociťujem (a někdo dokonce nad tím má žaludeční problémy :))
Autorská citace #20
16.11.2020 22:00 - York
LokiB píše:
Jakože když budete hrát ve svět, kde budou mít lidi "vidění ve tmě", tak se na elfa vykašleš, protože tě bude mrzet, že už nemá tu výjimečnost (oproti lidem), i když to jinak bude ten samý elf?


Na ztrátě výjmečnosti (a archetypálnosti) rozhodně něco je. Stejnej efekt má multiclassing nebo přechod k systému, kde si můžeš namíchat libovolný schopnosti. Já jsem dlouho preferoval právě ty systémy s volností vytváření postav, ale píšu teď striktní class&level bez multiclassingu, protože ty restrikce mají něco do sebe a mají dost podstatnej vliv na feeling výsledný hry.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.081333160400391 secREMOTE_IP: 3.227.239.9