Prostředí

Alnag
28.12.2006 11:34
Alnagův léta piplaný Opus Magnum! Vše co jste kdy chtěli vědět o Creetu a báli se zeptat. Příručky ke stažení, povídky, doplňující články, úchvatné mapy a další doplňky...
Autorská citace #1
28.12.2006 11:34 - Alnag
Ne, že bych na vás chtěl nějak tlačit, ale zajímalo by mne, jestli to někdo četl, abych věděl, jestli mám příště psát radši do šuplíku nebo to zveřejňovat...
Autorská citace #2
28.12.2006 12:44 - kuba
Jo jo právě jsem to dočetl. Do šuplíku rozhodně nic neskládej. Mě se to moc líbilo. Hlavně první povídky, které byly v uceleném celku. Nechceš tam ještě jednu dopsat? Abych se dověděl, jak to nakonec dopadlo. Obvzláště hra stínů se mi líbila. Fakt tomu nechceš dodat nějakej doslov jako třeba: a rozešli se v míru. Já fakt chci vědět jak to skončilo. A neříkej, že to necháš na mojí fantasii. Ta je teď o vánocích pěkně líná.
Autorská citace #3
28.12.2006 13:06 - Dalcor
já se k tomu teprve chystám, ale vydat fantasy knihu na vánoce... ;)
Autorská citace #4
28.12.2006 13:23 - Alnag
No šestá povídka možná bude někdy na jaře... ale jak už to tak bývá, otevírá vždycky víc otázek než odpovědí... :-)
Autorská citace #5
28.12.2006 13:35 - Dalcor
není DEKAMERON znamenající 10?
Autorská citace #6
28.12.2006 13:35 - kuba
Néééééé to né, já chci konec. :-) Třeba nech oživit Kočičku. Tý mi bylo líto.
Autorská citace #7
28.12.2006 13:37 - Dalcor
Je tam povídka týkající se rytířských řádů??
Autorská citace #8
28.12.2006 13:47 - Alnag
Dalcor Povídek je tam deset. Ale prvních pět vytváří úrčitý cyklus (o Kočičce). No však uvidíš...
A ne, povídky vztahující se k Řádu růže budou ve druhém dekameronu (někdy na jaře zřejmě...).
Kuba: Oživit Kočičku? Přemýšlí Myslím, že to nepadá v úvahu. A vůbec, nech se překvapit.
Autorská citace #9
28.12.2006 18:02 - sirien
Náhodou, víte jak je těžký zabít nějakou roztomilou postavu? Mě to teď dalo v jedný povídce sakra práci. TAk tak se držim, aby fakt umřela, jsou na mě jisté tlaky k její záchraně...
Z Dekameronu jsem četl osm povídek, osmou a devátou jsem myslím ještě nečetl. A... četl jsem lepší povídky, pravda. Ale četl jsem i sakra hodně horších, Dekameron určitě patří do té kvalitnější půlky, což je docela slušné, vezmu-li v úvahu, že pokud vím, tak Alnag není zrovna publikující autor :))
Autorská citace #10
29.12.2006 07:28 - Xeth
Zatím jsem nečetl ani jednu povídku... ale chystám se... chystám jen co budu mít chvilku (a klid). :)
Autorská citace #11
29.12.2006 09:09 - wraiths
Alnag: no Tolkien z tebe nebude, ale to neni na skodu nee :-)). pis dal!! me se to, jako hraci zlodeju libilo.zajimavy charakter ta kocicka. a myslim ze hloupost ji ozivit, uz kvuli tomu charakteru. to bych si ji pak predstavil jak S. Segala( o svadcich sem shledl jeden film s nim) a to opravdu nemusim :-))
Autorská citace #12
29.12.2006 10:56 - Alnag
Nééééé! Ale já celý život netoužím po ničem jiném, než aby ze mne byl druhý Toliken! Teď jste mi vzali iluze a životní optimismus. :-)
Autorská citace #13
29.12.2006 11:04 - sirien
Pořád ještě z Tebe může bejt Terry Goodkin... hehehe. Ale v tom případě se mi už neodvažuj nabízet žádný svůj výtvor :))
Autorská citace #14
11.10.2007 00:11 - sirien
no, na jaře, na jaře... jaro je pryč dávno, ale novej Dekameron nevidim... :)
Autorská citace #15
13.7.2009 09:35 - kuki
Mno nevím jestli to tu ještě někdo čte, ale zkusím to...
Četl jsem dekameron, renezanční svět a část soumraku magie. Musím říct všechna čest. Dokonce jsem i zkusil na pár místech v Creetu rozjet dobrodružství (Wrakow a Atlantea) a hráčům se hra líbila. Snad bude i nějaké pokračování dekameronu a další mapy, rozepsání měst a podobně. Konkrétně by mě zajímala Atlantea, která se svými stokami je výborné místo pro většinu dobrodružství... :-)
Autorská citace #16
14.7.2009 00:49 - Gurney
Mám všechny Creet pdf stažený, z Dekameronu jsem četl povídky z Kočičkou a celkově se mi ten setting dost líbí, že je low-magic a dost real (byť představa maníka bojujícího gladiusem proti bastardu mi nedělá úplně dobře), už sem přemýšlel i o takové konspiračně/intrikásnké hře z Creetu, i když v naší skupině s tím asi neprorazím.
Autorská citace #17
14.7.2009 23:36 - Alnag
Kuki: Díky za ohlasy. Pokračování dekameronu v jisté verzi existuje... ve skutečnosti se to seklo na pokračování příběhů o kočičce a nějakých korekturách mých povídek a nějakých drobnostech. Ale kdybych si na to vyhradil tak 14 dní, určitě bych to dopsal.

Existují i nějaké črty pro různé jiné věci. Asi bych to měl dát nějak dohromady. Rozepsání měst a mapy nicméně teď úplně neplánuju. Nechávám něco také vaší fantazii.

Gurney: Střet bastaradu a gladiu je mimo gladiátorskou arénu dost nepravděpodobný. A aréna je holt dekadentní záležitost. Pravidelná vojska mají nicméně primárně kopí, gladius je spíš záložní záležitost.
Autorská citace #18
17.7.2009 13:54 - Gurney
Mě šlo spíš o to že se tam na můj vkus občas trochu moc míchají různá historická období (i když musím uznat že výsledná "směska" má taky něco do sebe), asi by mě to tlačilo hrát to všechno trochu víc středověce.
Autorská citace #19
17.7.2009 13:57 - Merlin
taky bych byl raději, kdyby to bylo buď střet "pseudoevropy" a "pseudoislámu" nebo čistá "antika"..i když je fakt, že to je docela slušně zkloubeno
Autorská citace #20
17.7.2009 18:19 - Alnag
Pokud bych si měl vybrat, mělo by to být spíš víc antické než středověké. Ono i antika má svoje peršany a národy z oblasti blízkého a středního východu. Islám je jen poslední rezonance předchozích semitských kultů...

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.075575113296509 secREMOTE_IP: 44.192.247.185