Prostředí

sirien
5.1.2009 07:19
V této sérii naleznete různé pseudonovinové bulvární články, které můžete využít buď jako inspiraci, nebo přímo jako materiál do her typu World of Darkness, Esoterorists nebo jiných urbanfantasy.
Autorská citace #1
5.1.2009 07:19 - Jerson
Už jsem říkal, že by se nové články měly objevovat v seznamu novinek? Na tento případ jsem narazil náhodou.

Btw. Argonantus by o některém z alchymistů určitě tvrdil, že se těch 300 let dožil, jednou se o nějakém takovém jedinci zmínil :-)
Autorská citace #2
5.1.2009 17:14 - sirien
Nechci Tě rozptylovat, ale na Kostce ten článek v Novinkách je... momentálně je třetí odshora v seznamu Novinek z Projektů, zveřejněnej byl 30.12., takže ten den byl určitě úplně nahoře i s ikonkou a kusem anotace a tak...
Autorská citace #3
5.1.2009 17:24 - Jerson
Raději se budu věnovat článku a tohle ti napíšu na ICQ.
Autorská citace #4
12.1.2009 14:40 - Sathel
Tak to je síla... :-) Hlavně mě fascinuje neschopnost americké policie, že si ho nechali utéct z nemocnice. Ty jo, já chci taky! :-)
Autorská citace #5
12.1.2009 15:01 - sirien
Proč neschopnost?
Joaha, já tam mám "aktérem"... sem měl původně namysli že ho jako třeba srazilo auto nebo tak, jakože byl v tý nehodě nevinně, ale účastnil se jí, tak ho policie nijak nehlídala, protože nebyl obviněnej a tak...
...no, bulvár, co čekáš, žejo :)
Autorská citace #6
12.1.2009 17:08 - Colombo
Obžalovaný, jste obviněn z toho, že jste prodával obyčejnou vodu jako Elixír života. Byl jste již za tento podvod někdy trestán?

Ano. V roce 1741, 1795, 1865 a 1924.
Autorská citace #7
12.1.2009 18:40 - Sathel
Colombo: dobře ty! :-)
Autorská citace #8
12.1.2009 21:59 - sirien
Colombo: ROFL
Autorská citace #9
12.1.2009 23:56 - Jerson
Čekal jsem, kdy se tenhle vtípek objeví :-)

Btw. jsou takoví lidé, co opisují jména z náhrobků. A jsou lidé, co opisují jména z náhrobků těch, kteří takto opisovali, takže když po nich někdo pátrá, nachází neuvěřitelné datum narození hluboko v minulosti.

(A samozřejmě - jsou lidé, kteří opisují jména z náhobků lidí, kteží opisovali jména z jiných náhrobků, protože pak za nimi přijde policie a řekne "Hej ty, my víme, že ti není 270 let, ale dlužíš deset tisíc dolarů na sociálním pojistění." A on řekne "Prokoukli jste mě, tady máte ty peníze - víte, svůj první vydělaný dolar jsem uložil na dvouprocenní úrok a tohle je zisk.")
Autorská citace #10
13.1.2009 00:15 - sirien
Jerson: :))

Co lidi kteří pohřbívají jiné lidi pod svým jménem, aby za 250 let mohli říct "ale to byli jiný lidi, leží támhle... a támlhe... a támhle..." :)
Autorská citace #11
13.1.2009 12:11 - Argonantus
Jeden tvrdil, že žije 1025 let.
Na potvoru zrovna ten nejchytřejší.
Dodnes nevím, co si o té poznámce mám myslet.
Autorská citace #12
13.1.2009 17:07 - Ebon Hand
Pro inspiraci:
Včera byl na zadní straně Blesku článek, že si nějaký černošský vězeň bez jakýchkoliv nástrojů vyndal z lebky oko prsty a to pozřel. Ještě pikantnější na tom je, že před čtyřmi roky si už takhle vyndal první oko.
Což mi připomíná scénu z Horizontu události, kdy si kapitán vyndá obě oči, aby lépe viděl.
Autorská citace #13
13.1.2009 18:32 - Pilgrim
St. Mary´s Hospital, Arkham, Massachusets? :)
Autorská citace #14
13.1.2009 18:34 - Alnag
Ebon - no, kromě toho, že to není příliš "chutné" bych na tom, že to zvládl vyndat neviděl nic tak zvláštního. Nějaká porucha mu mohla klidně pomoct překonat bolest (event. možná bolest necítil) a jinak je to jen otázka tam narvat prsty...

Nicméně jako námět je to fakt husté... to zas jo. Se mi zdá, že budu muset zahrát ty Esoteroristy. Náměty se to jen hemží...
Autorská citace #15
13.1.2009 23:25 - sirien
Pilgrim: lol.

Ebon: Horizont událostí? Co to je?
Mi připomnělo že sem si chtěl někde sehnat komplet Krajní meze...
Autorská citace #16
14.1.2009 00:45 - Fibriso
ot: Horizont událostí, v originále Even horizont, scifi o lodi, která za pomoci nového typu motorů měla skočit do jiné galaxie a zpět, jenže se to pokaňkalo a ona skočila do pekla a zpět, přičemž je loď posedlá.
Autorská citace #17
14.1.2009 07:46 - Jerson
No, jsou články, které bych fakt nechtěl ani číst. To už je lepší samovznícení lidí, asi na toto téma něco napíšu.
Autorská citace #18
14.1.2009 10:05 - Ebon Hand
Psal jsem to jako inspiraci do Sirienova bulváru. Mohl by to pojmout třeba jako muž posedlý démonem tvrdí, že si vylepšil zrak.. :-)

ot:Horizont události (krátke i) je spíš hororové sci-fi, podobně jako vetřelec, nebo Věc se slušným obsazením (Sam Neil, Laurence Fishburne), kdo má rád tento styl filmů, tomu to vcelku doporuřuji, má to zajímavě udělaný interiér té lodi.
ZDE
Autorská citace #19
14.1.2009 16:14 - Sathel
To byl hrozně nechutnej film, ani jsem ho nedokoukala. Stejně jako Kingovo "IT". Vřele tedy doporučuji obojí :-)

Argo: ty ses s něčím podobným setkal? Povídej! :-)
Autorská citace #20
16.1.2009 16:24 - Argonantus
Mé alter ego Argonantus se s nimi mohl setkat; jistý Artéfius, který o tom napsal knihu, a tu šílenou poznámku cituje Roger Bacon v rámci svého pojednání o magii.
Je to zajímavé tím, že ta Baconova kniha je naprosto racionální záležitost (odlišuje dílo přírody a podvody v magii); dále tím, že Bacon je zřejmě nejdůmyslnější myslitel celého středověku; a konečně, že to není tak úplně ojedinělý případ.
Viz Katedrály na rpgf.

Celý odstavec 30 zní takto:

Píše:
30) Já, Artephius, poté, co jsem v knihách pravdivého Herma nabyl pravé a dokonalé Moudrosti, stal jsem se napřed právě tak nepřejícím jako všichni ostatní, ale když jsem za dlouhý čas více než tisíce let, kterých jsem se dožil jedině díky Všemohoucímu Bohu a užívání této podivuhodné Quinta Essentia, nespatřil nikoho, kdo by dosáhl hermetického mistrovství, a to pro temná slova filosofů, byl jsem pohnut dobrotivostí a spravedlností jednoho vzácného muže a rozhodl jsem se na sklonku svého života vše zcela přesně a pravdivě vypsat tak, že ti nemůže chybět nic k dokonání Kamene mudrců (vyjma jediného, co se nikdy nesmí vypsat, poněvadžto přísluší jedině Bohu či Mistru, ale čemu se přesto ten, kdo není hloupého rozumu, může v této knize i s malými zkušenostmi snadno naučit), protože psal jsem jen holou pravdu, kterou jsem však trochu oblékl barvami, aby si každý zbožný a moudrý mohl šťastně natrhat zázračná jablka z filosofického stromu v zahradě Hesperidek.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.089743137359619 secREMOTE_IP: 54.85.255.74