Prostředí

sirien
5.1.2009 07:19
V této sérii naleznete různé pseudonovinové bulvární články, které můžete využít buď jako inspiraci, nebo přímo jako materiál do her typu World of Darkness, Esoterorists nebo jiných urbanfantasy.
Autorská citace #21
16.3.2016 02:33 - sirien
Casting necromancy spell

Tohle:
Ebon Hand píše:
Včera byl na zadní straně Blesku článek, že si nějaký černošský vězeň bez jakýchkoliv nástrojů vyndal z lebky oko prsty a to pozřel. Ještě pikantnější na tom je, že před čtyřmi roky si už takhle vyndal první oko.

...mě zpětně velmi dostalo.

Ve Fate: System Toolkit v sekci o temné magii je "démon" který má podobu oka ("Lazarus eye") - pokud čerstvé mrtvole vyjmete oko a vložíte místo něj tohoto démona, tak tento toto tělo zregeneruje a oživí. Háček je, že se živí mozkovou hmotou a pokud se mu jí nedostává z vnějších zdrojů (a mrtvoly z pitevny brzy přestávají stačit...), tak začne pojídat tu z mozku hostitele a činit jej animálnějším a ještě víc mozky chtivějším.

Takže teoreticky vzato ten černoch možná věděl zatraceně dobře, co a proč dělá...
Autorská citace #22
16.3.2016 06:03 - Colombo
ad článek: S regenerací je jeden problém: rakovina. Tělo funguje na +- poslušnosti jednotlivých buněk. Můžete si to představit jako včelí úl. Tohle přirovnání je perfektní, protože při studiu zjistíte, že u včel, stejně tak u lidí a valné většině pohlavně se rozmnožujících živočichů, jsou oddělené pohlavní a somatické linie. A to už v poměrně rané fázi vývoje... *rambling*
Autorská citace #23
16.3.2016 08:41 - efram
k danému tématu snad malá tématická vsuvka :p, doporučuji poslechnout zajímavý příběh. Pochopitelně se jedná o fikci. Nebo ne ???:)

https://www.youtube.com/watch?v=R78Tuxhs03M
Autorská citace #24
16.3.2016 10:22 - Vojtěch
Myslím, že už to tu někde bylo, ale... horrory ve dvou větách (en).
Autorská citace #25
16.3.2016 10:55 - Gurney
Ebon píše:
Včera byl na zadní straně Blesku článek, že si nějaký černošský vězeň bez jakýchkoliv nástrojů vyndal z lebky oko prsty a to pozřel. Ještě pikantnější na tom je, že před čtyřmi roky si už takhle vyndal první oko.

Občas je holt potřeba změnit perspektivu :)

Ale těch pár předmětů/organismů co jsou v toolkitu u toho typu magie popsané jsou fakt luxusní, pure gold každý jeden z nich. Není to někde rozvedené do podoby celého settingu?
Autorská citace #26
16.3.2016 12:56 - Jerson
Vojtěch píše:
Myslím, že už to tu někde bylo, ale... horrory ve dvou větách (en).

Nemáme tu tyhle dvouvětné horory i jako téma v češtině?
Autorská citace #27
16.3.2016 12:58 - Vojtěch
Je mi to povědomé, ale hledat jsem to nechtěl :)
Autorská citace #28
16.3.2016 15:16 - sirien
myslim, že se to zmiňovalo v rámci nějaké jiné diskuse, ale nechce se mi to hledat.

Dají se docela snadno najít v češtině, ale upřímě, ty anglické jsou o dost lepší. Na RPG fórech byly i nějaké stylizované podle settingů a dokonce WoDčkové podle jednotlivých supernaturálů a ty co pamatuju byly fakt libové - snažil sem se je teď vyhrabat, ale mám podezření, že to je ztracené kdesi na zrušených WW fórech. Škoda.
Autorská citace #29
28.3.2016 20:12 - .-.
díval jsem se teď na TV Markíza - sportovní relace. Mluvili tam fotbalisti slovenského nároďáku a na dresech měli logo silně připomínající Elder Sign...

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.061036109924316 secREMOTE_IP: 54.205.179.155