Prostředí

sirien
5.1.2009 17:04
Determinismus - závislost světa na postavách
přesměrováno z: Složení skupiny
14.1.2009 01:17 - sirien
interesting... nebylo by něco víc o tom experimentu vylučujícím skryté proměnné?
14.1.2009 07:57 - Jerson
Píše:
Možná za všechno mohlo znechucení nad jedním článkem: Jak vytvářet svět, kde byly představeny dva pohledy. Jeden logický, druhý "cool".

Co to bylo za článek a jaké byly ty dva přístupy? Sice bych je dovedl odhadnout, ale stejně by mě zajímaly detaily.
Sirien píše:

interesting... nebylo by něco víc o tom experimentu vylučujícím skryté proměnné?

Siriene, potřetí - Use The Fucking Google, když nejsi schopen ani napodruhé přečíst to co jsem ti o daném experimentu psal.

Ale dobře, že jsi to ty, tak potřetí - Bellovy nerovnosti, případně Bellův teorém. Zagoogli a máš to, ne? (Tak to vždycky říkáš, ne?)
14.1.2009 09:15 - Argonantus
Colombo:

No, mně to zase tak trapné nepřipadá; prostě jsi hájil vědou překonanou teorii proto, že ti to včas neřekli. To se mi stává každou chvíli.
14.1.2009 09:53 - Colombo
Argonautus: Věřím, že nakonec všichni budem překvapeni, jak to pak skončí:)
Ale máme na to jen 4 roky:D 21. prosince 2012 bude konec světa:D
Onen zlý článek byl tento:
http://www.d20.cz/clanky/svety/tvorba-sveta.html
tedy druhá část od akéhosik Plz
14.1.2009 10:00 - Fritzs
Colombo: "Cool" a logický se navzájem nevylučují, stačí, když má "cool" svět několik jednoduchých, spojitých pravidel, kerých se drží...

Co je ale příšerné, je když pro logickou návaznost zcela obětujeme "coolness" faktor.
14.1.2009 11:05 - Jerson
Já se kdyžtak vyjádřím přímo k onomu článku, nějak mi utekl.
14.1.2009 17:52 - sirien
Jerson: Taky vždycky říkám, že je snazší se zeptat než se snažit nalézt odpověď, kterou už někdo zná.
Mimochodem to cos napsal jsem četl, zajímalo mě jestli by nebylo něco víc.

Frits: To se sice nevylučují, ale mám v hlavě náměty na pár cool světů u nichž by hráči museli místy přijmout že tohle je otázka která se sakra nepokládá... a nemyslím že by jim to nějak ubíralo na herní $kvalitě
14.1.2009 18:02 - Sosáček
http://usethefuckinggoogle.com/ ?
14.1.2009 18:07 - sirien
jj, ta má stylovou grafiku :)
NICMÉNĚ mě to netrápí až tak moc abych pět minut hledal nějaký relevantní a pochopitelný informace, takže to bez toho přežiju... ale zajámá mě to dost na to abych si něco přečet když to někdo napíše nebo linkne, tak sem se zeptal.
Život je otázkou priorit, znáš to :)
14.1.2009 18:36 - Jerson
Siriene, tak o tom někdy dáme osobně řeč, já si to kvůli tobě nastuduju. ENMbo když počkáš, tak to napíše Prachett do další Vědy na Zeměploše.
14.1.2009 18:41 - sirien
Myslíš?
Otázka bohužel spíš je jestli novou vědu napíše... popravdě nevim jak to s nim teď vlastně vypadá :(
14.1.2009 22:31 - Ne až tak náhodný ko
Jenže ono je těžké linkovat něco, když netuším, jak moc technických detailů můžeš strávit. Tady je přehled tří zásadních článků na dané téma. Tuhle jsou výsledky článků pěkně shrnuty, ve zjednodušené formě je tam i popis experimentu a odvození Bellových nerovností (jsou třeba nějaké základy teorie pravděpodobnosti pro odvození nerovnosti a znalost kvantového formalismu pro odvození jeho porušení). Tyhle technikality jde ale přeskákat a přečíst si až závěr.

Pak je tu samozřejmě wikipedie, v tomhle případě pěkně zpracovaná. To už linkovat s prominutím nebudu. Klíčová slova jsou Aspect experiment, Bell's theorem, Bell's inequalities, hidden variables.
14.1.2009 22:34 - Náhodný kolemjdoucí
Takže první link správněji.
14.1.2009 23:06 - sirien
díky moc :)
14.1.2009 23:08 - Lotrando
mimochodem, tenhle odkaz bourá ty pochybnosti uvedené v prvním Jersonově linku. čím to? vymysleli už lepší experiment? ne že bych to dokázal posoudit, ale zajímá mě to stejně.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.059310913085938 secREMOTE_IP: 3.230.128.106