Prostředí

sirien
4.2.2009 07:15
V této sérii naleznete různé pseudonovinové bulvární články, které můžete využít buď jako inspiraci, nebo přímo jako materiál do her typu World of Darkness, Esoterorists nebo jiných urbanfantasy.
Autorská citace #1
4.2.2009 07:15 - kin
Paráda, další "bulvár".
Tahle série se my hodně zalíbila už od prvního článku a vždycky se těšim na nový...
Narážky na rolové hry my vyloudili úsměv na tváři a celkově je internet hodně zajímavý prvek ohledně nadpřirozena, ale osobně se my zatím líbili o něco víc všechny předchozí, to nadpřirozeno tam bylo takový hmatatelnější a vážnější .)
Jinak je ten vtípek Lamiel696 mínus 30? Nebo je tam ještě něco co my uniklo? :)
Autorská citace #2
4.2.2009 07:25 - Jerson
Siriene, tohle má být bulvár, nikoliv pravda, ne? (: )
Kromě jména jsem si dalšího vtípku nevšiml.
Autorská citace #3
4.2.2009 14:17 - Argonantus
Ještě to chtělo nějaký biblický citát.
Správný fanatik se bez nějakého Job,10,5 ani nehne.
Pak už je to fakt seriózní.
Autorská citace #4
4.2.2009 15:18 - sirien
Píše:
Jinak je ten vtípek Lamiel696 mínus 30

První lízátko uděleno :) . Nicméně ne, je to jen jeden ze dvou vtíků (ten druhej hledej trochu jinde).
A neni to 696 mínus 30, je to kombinace 666 (ne až tak čistá) a 69 jakožto odkazu na sex

Mystika na internetu se hodí pro MtAsc (virtual adepti), mystický hry a hlavně něco podobnýho bylo v jendom LARPu, tak mě to tak napadlo... pokračovat hodlám zase něčim míň IT :)

Píše:
Kromě jména

Přesněji prosím...?? :)

Píše:
Ještě to chtělo nějaký biblický citát.

A kde ho mám jako vzít, myslíš že sem to čet? :)
Si řeknu Ilgirovi až ho někde potkám aby mi nějakej vhodnej dodal a přihodim ho tam :)
Autorská citace #5
4.2.2009 18:11 - Sathel
Bratr Rotanimuli Natas = Bratr Satan Iluminator

Chci lizatko.
Autorská citace #6
4.2.2009 20:18 - Colombo
počkej na srázek;)
Autorská citace #7
5.2.2009 04:13 - sirien
Sathel: SAKRA. Po těch prvních postech sem doufal že to obstojí trochu dýl. Ok, máš lízátko.
(Btw., praštilo Tě to do očí nebo si na to přišla nějakym hledánim?)

Argo: Job 10,5: "He gives rain on the earth And sends water on the fields" - WTF? Co to má společnýho? :)
Ale pravda, příště si můžu najít nějakej úplně stupicní nesouvisející citát a postnout ho do dalšího článku jen tak nablind... bude to vypadat učeně a kdo si to vyhledá se zasměje :)


_________________________________________

K tomu Rotanimulimu Natsovi, varianty které mě napadly:
  1. Jedná se o součást mystického rituálu, kterým se bratr chrání před účinky zla - tím že převzal Satanovo jméno převzal část jeho samého, takže je imuní vůči temným rituálům a kletbám. Tím že jej používá pozpátku se vyhybá jeho vzývání (samozřejmě to je jen základ, ten rituál je vhodné pojmout komplexněji)
  2. V rámci svého boje se Zlem se bratr utkal s někým, kdo jej proklel něčím děsným, pokud do sebe nepřijme Satana. Bratr to (opět vhodné vzít nějak mystičtěji) obešel tím, že přijal pouze Satanovo jméno a přepsal jej pozpátku
  3. Bratr je démon nebo kultista a vysmívá se tak světu

Varianty 1 a 2 - Běžní lidé si to neuvědomují, protože to je součást oné okolní mystiky. Varianta 3 - Lidé si to neuvědomují, protože démon nějak ovlivnil své jméno a prostě jim to nedojde.

Varianty 1 a 2 se mi líbí mnohem víc, protože snadno způsobí, že postavy pojmou podezření na jeho osobu jako na démona, a přitom jde o klaďáka, což může být hezké zpestření zápletky.
Autorská citace #8
5.2.2009 12:08 - Sathel
Při prvním čtení mě zarazilo, že je to jméno téměř nevyslovitelné, takže jsem ho nevnímala. Natas mi nedošlo. Rotanimuli je tak složité, že to člověka donutí se zamyslet nad tím, proč jsi vybral zrovna takový blbý jméno. A vzhledem k tomu, že sám používáš Sirien.Neiris, nebylo to těžké. Ale možná, že lidé, kteří tě tak dobře neznají by si toho možná nevšimli tak rychle. Ale jméno je jediné vodítko pro hráče, každý si ho napíše do deníku a ve chvílích nudy si do něj bude kreslit až mu to prostě dojde.

Myslím, že "Job 10,5" Argo jen tak plácnul, nemyslel ten konkrétní citát o dešti.
Autorská citace #9
5.2.2009 12:32 - Ebon Hand
Je radost si přečíst, jak ho máš přečteného.
Jsem potěšen poznáním, kolik ženské moudrosti se v tobě skrývá.
Autorská citace #10
5.2.2009 12:36 - Colombo
Sathel: nevyslovitelné Rotanimuli? To si asi moc Fantasy nečetla, co?:)
Autorská citace #11
5.2.2009 12:44 - Léto
Zajímavá inspirace!

Ten citát o dešti je ovšem Job 5,10. Job 10,5 zní takto: "Zdaž jsou jako dnové člověka dnové tvoji, a léta tvá podobná dnům lidským,"
Připadne mi to jako docela zásadní poznámka, zejména když ji uvážíme v kontextu začátku Genesis.

Jinak Rotanimuli jsem si rozebral na "rot" (anglicky "hnít", německy "červený", latinsky rota - "kruh") a "animula" (latinsky "dušička"). :-) Zjevně jsem se vydal nesprávným směrem.
Autorská citace #12
5.2.2009 19:42 - sirien
Píše:
Ten citát o dešti je ovšem Job 5,10.

Stěžuj si googleu a správcům webů kde to měli tak jak sem psal já :)

Píše:
Jinak Rotanimuli jsem si rozebral na "rot" (anglicky "hnít", německy "červený", latinsky rota - "kruh") a "animula" (latinsky "dušička"). :-) Zjevně jsem se vydal nesprávným směrem.

Taky hezkej postřeh :)
Autorská citace #13
12.2.2009 21:01 - Osoba von Plachetka
sirien píše:
Taková webová stránka pak ovlivňuje myšlení lidí, kteří ji navštíví a může je dohnat i ke skutkům jako je vražda. Některé stránky (jako třeba zmíněný YouTube) jsou tak obsáhlé, že zkažené mohou být jen některé jejich části - o to nebezpečnější však jsou, neboť člověk nikdy neví, zda jej další odkaz nepošle do náruče zla.


Třeba na Vatikánskej kanál na YouTube. :-)

Asi v tom opravdu vězí čert, že od doby kdy to s Benediktem spustili, mají YouTube stále nějaké problémy :-)
Autorská citace #14
13.2.2009 11:56 - sirien
YT šel k čertu od doby co ho převzal google - tuna featur o kterou se nikdo neprosil (např. idiotské přepínání accountu do češtiny - na žádný zahraniční stránce nepoužívám češtinu a tim jak mi jí google všude nutí mě dobře leze krkem), rychlost načítání šla dolu, vyhledávání začalo občas trochu blbnout...

Na druhou stranu vzhledem k některým postojům Google bych se nedivil kdyby za ním stál Vatikán...
Autorská citace #15
13.2.2009 12:02 - Colombo
a pak, že církev nemá žádnou moc:D
Autorská citace #16
14.7.2013 14:54 - A15
Sice to nepatří do Bulváru, ale narazil jsem na zajímavý článek.
InterPress Magazín 6/1970 (9Kčs)

Smrtelné randez-vous
Dva odborníci v elektronice, techničtí zaměstnanci brazilské televize, Pereira Da Cruz a Viana, byli na jaře 1968 nalezeni mrtví na pokraji lesa u městečka Niteroi. Na jejich tělech se nenašla jediná známka poranění. Vyšetřovatelé zjistili, pečlivě zaznamenali a fotograficky doložili pouze tři indicie, které však nakonec nevedly k žádnému výsledku:
1. Oba muži měli ve tvářích olověné masky, podobné těm, jakých se používá na maškarních plesech, jenže bez otvorů pro oči.
2. Jeden z mužů měl u sebe písemnou zprávu napsanou vlastní rukou: "Jsme na smluveném místě. Bereme pilulku."
Dále pokračoval text v kódu, který se nikdy nikomu, ani žádnému počítacímu stroji, nepodařilo vyluštit.
3. Jeden přítel on= dvojice prohlásil, že se mu oba muži už před delší dobou svěřili, že teď mohou zcela nepochybně vejít ve styk s inteligentními mimozemskými bytostmi.
Brazilská protivýzvědná služba, která marně hledala vysvětlení pro ony olověné masky, se spíše přikláněla k názoru, že jde o případ vědecké špionáže, a zahájila rozsáhlé a důkladné pátrání, leč bezvýsledně.
Ve snaze zjistit příčinu smrti obou inženýrů byly postupně provedeny tři pitvy jejich tělesných pozůstatků. Marně. Nenašla se ani stopa známého či neznámého jdu, vůbec nic nenormálního, tělesné orgány byly naprosto zdravé a nepoškozené. Nezjistila se však dokonce ani stopa po oné zmíněné pilulce! Výrok znalců proto zněl: "Smrt z afektu..."
Třebaže nikdo nedokázal říct, čeho se oba muži mohli polekat, co je mohlo vyděsit k smrti, předpokládala policie, že snad mohlo jít o nějaký rituální zločin, jehož se dopustila tajná a neznámá sekta.
Lidé, kteří se nebojí odvážných myšlenek, si samozřejmě položili otázku, zda Pereira Da Cruz a Viana právě naopak své randez-vous úspěšně neuskutečnili a jestli opravdu neodešli s těmi, s nimiž se hodlali setkat, přičemž ponechali na místě své nepotřebné tělesné schránky...

Pilulka... Tohle vyšlo v roce 1970, Matrix byl zfilmován 1999, nevíte někdo, kdy byl napsán?
Navíc, tento článek musí být pravdivý, jinak by jej přeci Strana nepustila mezi lid.
Autorská citace #17
14.7.2013 16:14 - alef0
Je tam viacero odlišností:

* Bolo to o dva roky skôr, v auguste 1966. Tí dvaja odišli 17. augusta, kúpili si pršiplášte a vodu vo fľaši v miestnom obchode. Predavačka uviedla, že Miguel bol veľmi nervózny a stále pozeral na hodinky.
* 20. augusta ich našiel mladík, ktorý si púšťal šarkany
* 21. augusta došli policajti.

Telá boli v pršiplášťoch, pod nimi mali obleky/kvádra, a na očiach protiradiačné masky. Vedľa sa našli prázdne fľaľe na vodu a batoh s dvoma uterákmi (očividne Stopári ;-)). Našiel sa aj zápisník s naškrabanými poznámkami: 16:30 sme na mieste, 18:30 berieme tabletky, pričom tam bolo veľa gramatických chýb. (Do dediny s obchodom došli 14:30). Žiadny ďalší nedešifrovateľný kód sa nespomína.

Pitvali sa, ale žiadne očividné zranenia sa nenašli. Toxické substancie sa však neskúmali, podľa všetkého kým sa dostali na rad v pitvaní, už začali hniť a nebolo z čoho brať vzorky (t. j. to je iné ako "pitvali sme a nič sme nenašli").

Hovorili sa, že na tom kopci veľa miestnych obyvateľov videlo UFÁ. A hovorilo sa, že tí dvaja boli tiež maniaci do ÚF.

------------------

Matrix, ako je známe, je guláš elementov zo mnohých okrajových žánrov a štýlov od anime po zen. Wachovskí mali nástrel možno už v roku 1994, keď predali svoj scenár k Nájomným vrahom.
Autorská citace #18
14.7.2013 21:33 - A15
Alefe, zdroj časopisu z roku 1970 zřejmě nemá takové informace - je to přebrané od francouzského "vědeckého publicisty" a co si nezkreslil on, to zkrouhla či upravila redakce (zašifrovaný text na to vypadá) :-)
Podezírám Jersona, že nástřely misí na Omegu posílá do minulosti, abychom měli autentické dobové rekvizity, ale to časově nesedí. I když jak počáteční zpráva to není špatné (a v Brazílii jsme ještě nebyli Jersone). Nu, uvidíme, jak se k tomu Jerson vyjádří.
Autorská citace #19
25.5.2014 15:56 - sirien
Nové zjištění a varování bratra Rotanimuli Natase!!!

Autorská citace #20
26.5.2014 00:51 - Vojtěch
E-satan iluminator? Hmmm... že je explorer evil a e-mail taky jsem tušil, ale že až atkhle :-)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.097930908203125 secREMOTE_IP: 3.236.55.137