Prostředí

Sethi
25.3.2009 10:55
Podrobný a zajímavý popis Havraní Královny, bohyně osudu, smrti a zimy, uvedl ve svém blogu A Butterfly Dreaming Scott Schimmel. Myslím, že je to zajímavý materiál nejen pro ty, kteří chtějí hrát služebníky paní osudu, a rozhodně stojí za přečtení. Z velké části se jedná o autorovu vlastní invenci, založenou na rozličných mytologiích, ze kterých byla Královna odvozena, ale to celé věci na kráse neubírá.
31.3.2009 10:15 - Lotrando
Asi jsem se špatně vyjádřil. Ke svým bohům jdou skutečně ti favorité a favoritky, možná i sem tam nějaký kněz apod. Zbytek teda pak za hranice světa, nebo do pekla a bezvěrci zůstanou v koncentráku v shadowfellu. Co jsem chtěl zdůraznit je skutečnost, že ti bohové nejsou tím čím bývali - tedy povětšinou lidmi či jinými smrtelníky. O tohle přijdou když ascendují. Zjednodušeně, nemají empatii.
31.3.2009 11:16 - Sethi
nejsem si teď úplně jistá, v čem jsme vlastně ve sporu =)

já se musím přiznat, že do kosmologie DnD v nejmenším nevidím, a jsem skalním zastáncem techniky "hrajte tak, jak se vám to líbí," a to včetně toho, jak moc se božstva zajímají o smrtelníky. obraz někdy shovívavých, jindy zlomyslných, jindy zase zcela indiferentních (podle toho, jak se vyspali) božstev ve stylu starověkých pantheonů mi prostě vyhovuje, takže to je pro mě výchozí představa... zároveň nikomu nechci brát tu jeho, tedy do okamžiku, než mi ji začne cpát, že je lepší, nebo jediná správná, nebo cokoli. pořád se tu bavíme o escapismu, jaký by měla smysl unikat do světa, který se mi nelíbí, že?

zamýšlela jsem se ještě nad tím "negativním" efektem smrti. přijde mi, že se hra situuje do nějakého takového pseudostředověku, co se externích projevů týče, a mýtického starověku, co se uvažování týče. tak jako tak, smrt byla denním chlebem, nic neobvyklého, když se dítě nedožilo druhého roku života, morová rána tu a tam, lidé sice truchlili, ale smrt by skutečně neměla být něčím zlým. především, když si vzhledem k aktivním božstvům můžou být jistí, že to smrtí zdaleka nekončí.
31.3.2009 12:12 - sirien
Kolemjdoucí: Si Briana a Grahama pořád pletu. A co se teoretické matematiky týče, rád Ti jí přesně popíšu - to je ta matematika, kterou potřebuju ke zkoušce, ale už nikdy k ničemu dalšímu, tedy ji musím umět pouze teoreticky.
31.3.2009 12:30 - Lotrando
Sethi: nevidím v tom žádný spor, dokonce ani neříkám, že si tvoje postava nemůže ty bohy idealizovat, moje to dělá stejně tak a na velmi osobní úrovni. Nicméně to nic nemění na faktu, jak kosmologie funguje. Nehledě na to, že si přece nemůžeš přivlastnit toto téma a rozhodovat o něm, především ne v momentě, kdy to zajímá i jiné hráče ve vaší skupině. Ale to nevím, takže to ber jen jako spekulaci, mluvení z hladu, cokoliv.
31.3.2009 12:51 - Sethi
tak já spoléhám na to, že už jsou to velcí kluci a holky a dokážou si říct, když se jim něco nelíbí - pak se o tom s radostí pobavím a třeba změním náhled. pokud se jim to nelíbí a nic neřeknou, ztrácí právo bojovat za svůj názor =)
31.3.2009 13:58 - Lotrando
hehe, jsem si jist, že jim to vysvětlíš, v nejhorším případě kopýtkem
31.3.2009 14:24 - Sethi
se tu o mně šíří, že jsem nějaký násilník, nebo co?

řekněte mi, kdo tu roznáší takové lži, já ho zbiju >.>'
31.3.2009 14:36 - Lotrando
au au, nemůžu ti říct, kdo to je, almi by se zlobil
31.3.2009 14:39 - Sethi
já to věděla.

ten si to slízne.
31.3.2009 14:48 - Lotrando
dobře podaná dezinformace je často lepší než násilí, muhehe
31.3.2009 15:04 - Sethi
jen se neraduj. taky si tě najdu.
31.3.2009 15:06 - Lotrando
jdu ověřit, jestli jsi přihlášená na sraz a přijmu opatření
31.3.2009 15:12 - Sethi
pokud přijedu, tak to bude rozhodnutí učiněné spontánně, v poslední chvíli. radši dělám své oběti obětmi, když to nečekají - jsou pak méně vystresované a maso je tak chutnější.
31.3.2009 15:38 - Ebon Hand
Tak jsem si přečetl článek i diskuzi.

Havrání královna se mi líbí. Je velmi podobná božstvu, které máme ve svém světě. I když u nás je trochu drsnější, naše paní osudu požírá duše.
Asi nějaká průmyslová špionáž, nebo nám někdo čte poznámky.. :-)

Můj dojem z diskuze je trochu rozpačitý. Deset stránek naprostého trollování.. Přijde mi, že někteří už neumějí jic jiného, nebo nechtějí dělat nic jiného než trollovat a provokovat..
31.3.2009 16:37 - Gurney
S těmi bohy to vidím stejně jako Sethi (vážně, to si nezajišťuju bezpečí na d20 sraz :P )

Ve světě s typickým DnD pantheonem, kde každý z bohů má nějakou svoji sféru působnosti by se nejspíš uplatnil ten starověký model modlení se zrovna k tomu bohu od kterého něco potřebuju a ne jak je to "defaultně" prezentováno že mám nějakého oblíbeného - z toho by muselo časem vyjít že je některému z bohů přikládána větší váha a na ostatní se postupně zapomíná, stávají se z nich méně významné kulty nebo se naopak strhávají nepokoje mezi přívrženci různých, stejně významných bohů o toho "víc pravého". Přitom v evropské kultuře a způsobu myšlení je docela pevně zamontována křesťanská představa jednoho boha i když polyteismus jak je prezentovaný v DnD staví na trochu jiném přístupu k božstvům, který je nám přece jen trochu cizí.

Doufám že se z toho dá pochopit jak to myslím..
13.8.2009 13:44 - Almi
25.8.2009 17:12 - Beny
ušiušiuši™ zlatíčko, měl bych na tebe prosbičku. Našel jsem nějaké povídání o Amaunatorovi na wiki, ale jelikož je to v Angl., kterou vládnu bídně, chtěl bych te poprosit, až se budeš nudit, jestli by si neudělala takoý krásný překlad jako tady Raven....

Děkuju moc. O odměnu si můžeš říct na podzimním srazu -:)
25.8.2009 17:21 - Sethi
Pošli mi odkaz nebo něco, ve volné chvilce se na to podívám.
25.8.2009 17:30 - Beny
25.8.2009 17:48 - Sethi
Chceš to i s takovými těmi technickými kecy kolem (třetí edice říká, že...), nebo jako... zevnitř světa, jestli chápeš, co myslím.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.080428123474121 secREMOTE_IP: 44.192.93.109