Prostředí

Dalcor
10.2.2007 13:54
Urban Fantasy
Vzhledem k tomu že se chystám konenčě připravit papírově i Urban Fantasy z prsotředí brna a na cestě mám Dreaming Cities, chci adventure připravit i jako pdf a na začátek chci použít introduction do tématu Urban Fantasy. Nějaký základ mám v Dreaming Cities, ale zajímal by mě přehled dalších Urban Fantasy systémů.

Děkuji za pomoc.

BTW předpokládám i True20 verzi ;)

Co je Urban Fantasy: Urban fantasy is a subset of contemporary fantasy, consisting of magical novels and stories set in contemporary, real-world, urban settings -- as opposed to 'traditional' fantasy set in wholly imaginary landscapes, even ones containing imaginary cities, or having most of their action take place in them.
Autorská citace #1
10.2.2007 14:20 - Alnag
Není to urban fantasy systém, ale urban fantasy setting, ale takovou tu megamanikální bibli (600+ stran, podrobné mapy atd.) Ptolus od Monte Cooka znáš?
Já osobně ji mám na pořádníku k event. recenzi. Ale to mám hodně věcí...
Autorská citace #2
10.2.2007 14:44 - Dalcor
Neznám, díky za tip. BTW pod Urban fantsy si představuji toto: Urban fantasy is a subset of contemporary fantasy, consisting of magical novels and stories set in contemporary, real-world, urban settings -- as opposed to 'traditional' fantasy set in wholly imaginary landscapes, even ones containing imaginary cities, or having most of their action take place in them.
Autorská citace #3
10.2.2007 15:04 - Alnag
Aha. Představoval jsem si pod tím něco druhého (resp. to co je uvedeno v opposed to :-)) No tak to zrovna asi moc nebude odpovídat definici, protože to je hodně střižený do D&D-like světa (čili to není až tak contemporary a real-world). Tak nic.
V tom případě bych naopak ale řekl, že třeba takové d20 Modern a některé ty jeho úpravy by mohly být to co hledáš. Ty jsou contemporary a zároveň magical.
Autorská citace #4
10.2.2007 15:17 - sirien
Urbanfantasy je prostě fantasy odehrávající se na pozadí skutečného, obvykle současného světa
  • World of Darkness
  • Unknow Armies
  • Cat: A Little game about a Little heroes :))
Z literatury:
  • RE Feist - Pohádka (výborná knížka)
  • Neil Gaiman - Nikdykde (kultovní)
  • Neil Gaiman - Američtí bohové (kultovní)
  • Neil Gaiman - Anansiho chlapci (pokrač Am. bohů)
  • Neil Gaiman - Sandman (komix, kultovní)
  • Sergej Lukjaněnko - Noční, Denní, Šerá a Temná Hlídka
  • Green R. Simon - Něco z Noční strany
  • Green R. Simon - Agenti Světla a Temnoty
(série GRS o Noční straně má víc dílů, ale nevím, které všechny byly přeloženy. Ty další jsou: Nightingale's Lament; Hex and the City; Paths Not Taken; Sharper than a Serpent's Tooth; Hell to Pay; The One and Only Unnatural Inquirer)
Z anime je to pak třeba Bleach, nebo kultovní Hellsing.
Autorská citace #5
10.2.2007 15:35 - Alnag
Jj. Po přečtení té definice jsem pochopil oč jde (i když ten název je krajně zavádějící...). Takže definitivně D20 Modern (zejména ve variantě Urban Arcana a zřejmě i ten nový Dark Matter, ale ten jsem neviděl, takže nevím)
Autorská citace #6
10.2.2007 16:29 - sirien
Já blbec málem zapomněl - Harry Potter. Bez legrace... ty díly, co jsou fantasy a ne pohádka, patřej IMO do urbanfantasy.
Neil Gaiman - Hvězdný prach (Pohádka z Viktoriánské anglie, na pomezí urbanfantasy a fantasy, ale kloní se k urban)
Autorská citace #7
11.2.2007 11:02 - Dalcor
Hele Siriene, knížky mě nezajímají až na China Mieveleho je mám dost načtený, já chci SYSTÉMY!
Autorská citace #8
11.2.2007 16:10 - sirien
  • World of Darkness
  • Unknown armies
  • Dead inside
  • In Nomine
  • Tri Stat - Dreaming Cityes
  • diceless Nobilis
  • Deliria
  • Kult
  • Fireborn... možná, na ten krk nedám
Autorská citace #9
11.2.2007 16:58 - Dalcor
Díkes, tyhle zatím už mám až na pár vyjímek vylistované. Nějaké D20?
Autorská citace #10
11.2.2007 17:37 - sirien
Modern? Nevim, v d20 se moc nevyznám (jsem mezi vámi na tomhle webu hnusnej kacíř ;) )
Autorská citace #11
4.9.2007 12:00 - Tony DaMage
Dalcor na tej True20 verzií by som sa rad podieľal, ak to je aktuálne :)
Autorská citace #12
4.9.2007 12:15 - Dalcor
Bohužel není čas něco dělat....
Autorská citace #13
4.9.2007 12:21 - Tony DaMage
Aha... no a máš už niečo rozpracované? Ak áno, nepodsunul by si mi to ďalej?
Autorská citace #14
4.9.2007 12:32 - Sosáček
GURPS muze fungovat jako urban fantasy, tohle tema se rozebira v GURPS Technomancer a GURPS Cabal (ve Spirits taky, ale ne tak moc). stoji za to precist si je i kdyz nemas v planu hrat GURPS. Stejnetak stoji za to precist si Dreaming Cities, je tam dost napadu (jsem si tu knizku chtel koupit, ale ten sidebar "cheating: just do it!" me dostatecne zhnusil na to, abych to nedelal).
Pokud znas knizni serii Dresden Files, tak k tomu chteji Evil Hat (FATE) udelat rpg, ale nevim v jake fazi jsou. maji na webu ukazky, a tak. Jinak Dresden files stoji za inspiraci i normalne.
Svet Temnoty ma svoji trochu specifickou atmosferu, ale magove nejsou spatni. Kdybys z toho vysekal paradox, propast, arcimagy co ridi celej svet z cely dimenze a takovy veci, a misto "pokud ukazes smrtelnikovi magii tak to zapomene" rekl "pokud ukazes smrtelnikovi magii, tak te tvoji nadrizeni oddelaji, a jeho nejspis taky" tak z toho mas urban fantasy jak z knizek ... a ten magickej system je dobrej, podporuje kreativitu hracu a zaroven ma urcite meze, takze skutecne musi premyslet a ne jen rict "stalo se tohle, stalo se tamto".
Predpokaldam ze pokud touzis po d20, tak muzes pouzit McWoD (neco jako McJob, vic vykladovy slovnik anglictiny :) ) a vysekas z nej metaplot (stupidni-apo-boj-o-realitu-co-nikoho-nezajima). Ale bez uprav se tak jako tak neobejdes.
O nicem dalsim moc nevim. Muzes vzit treba Dresden Files (knizky a zdroje na wikipedii) a FATE, ale to jsem sam osobne ohodnotil jako moc prace, takze se ti do toho asi taky chtit nebude.
Autorská citace #15
4.9.2007 13:41 - Alnag
Míň práce s Urban Fantasy v d20 by asi přinesl D20 Modern se supplementem Urban Arcana nebo tak něco. Ten McWod jsem teda ještě neviděl a UF taky nijak neholduju, tak to berte spíš jen jako takový odhad...
Autorská citace #16
4.9.2007 14:01 - Dalcor
Tony - nemám
Autorská citace #17
4.9.2007 14:15 - Dalcor
Miri a přečetl jsi si co je v "Cheat Just do It" napsáno? Je to v kapitole Game Maastering a je tam napsáno: Kostky jsou jenom nástroje které navrhují způsob řešení. Rozhoduj za sebe, nenech kostky.
A dále, v prvé řadě je důležitá dosáhnout dobré hry. Einstein kdysi řekl: Bůh nehraje kostky, takže by jsi neměl ani ty.
Podle mě geniální poučka. Zvlášť když vidím jak mi někteří vypravěči říkají jak zabíjejí postavy a jak je hra najednou skvěle hororová. Ptám se jak umřela jedna z těch postav. No prý neprošla ambrou. Hodila dva botche.
Děkuji pěkně...
BTW Alnagu, dky vyhodíte Dreaming Cities ode mě?
Autorská citace #18
4.9.2007 14:31 - Joe
Aaaaa, takže recenzička :D
Autorská citace #19
4.9.2007 15:00 - Sosáček
*povzdech*
Nebudu se s tebou hadat ;)
Autorská citace #20
4.9.2007 15:05 - Dalcor
Se nehádej - sem si to našel strana 115 :) Druhá věc jestli s tím nesouhlasíš.
Jestli jseš kostkomilný Vypravěč to mě teda čeká hezká budoucnost...

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.074383020401001 secREMOTE_IP: 44.201.24.171