Prostředí

Magus
7.8.2009 14:37
Bájná stvorení
Gryff,drak,hydra,Minotaur...Co je nejlepsi,nejchytrejsi,nejsilnejsi...?
Autorská citace #1
7.8.2009 14:48 - Merlin
?????
Autorská citace #2
7.8.2009 15:08 - Fibriso
už jsem si říkal, že magus dlouho nezaložil nove tema....
Autorská citace #3
7.8.2009 15:18 - Noldo2
Mě přijde nejvíc "cool" velký gryf, ten velikosti draka. Jako bez ohledu na parametry... A potom Land Drake... to je takový kapesní, asi 6 m drak, neinteligentní. Prostě divoký a má skvělé mimikry... Takové pěkné..
Autorská citace #4
7.8.2009 16:01 - Merlin
Fibriso: ale beru to jako rekord
Autorská citace #5
7.8.2009 16:09 - thief
Já měl vždycky slabost pro minotaury. Takové ty v pancíři s obouruční sekerou, jako v HOMAM3. :-)
Autorská citace #6
7.8.2009 16:13 - Noldo2
Jo a nejdrsnější nestvůra je Kobold z jedněch pravidel (zde jako démonek), který měl jediné kouzlo, a to "Povolej kobolda"... Ti koboldi se pak množí geometrickou řadou...
Autorská citace #7
14.8.2009 11:30 - Ebon Hand
Fascinují mě démoni Války krve a vůbec celá Válka krve. Jsem na straně Nine Hells! :-)
Autorská citace #8
14.8.2009 17:12 - Argonantus
Tady nezbývá, než zavzpomínat; na Pevnosti se zrovna tohle kázalo být nejnosnější téma s nejkolosálnějšími debatami. Kromě legendárních draků vznikli elfové, duchové, upíři, balrogové a mám dojem, že i beholdeři; a nakonec pevnost zanikla, ale dva následovnické nety (draci.info a striga.info) existují dodnes; a při tom to byly jen přerostlé debaty.

Magusi, co všechno chceš přesně vědět? Není problém to najít.

Ve většině fantasy systémů bývají vrcholem bestiáře draci. Ultimátní potvory jsou ale třeba i ti balrogové, beholdeři, cthulhu nebo krakeni. To je otázka vkusu.
Autorská citace #9
14.8.2009 17:21 - Sethi
Kdysi dávno běžela na ČT dokumentární série o mýtických stvořeních. Sama o sobě byla taková... no, pro diváky, nebyl to žádný moc podrobný průzkum, ale rozhodně to sloužilo jako pěkný katalog k odpíchnutí pro další výzkumy na vlastní pěst. Vím, že tehdy se mi to strašně líbilo a vážně jsem si hlídala jednotlivé epizody, nevím, jaké by mi to přišlo teď.

Co se těch příšer "na vrcholu žebříčků" týče, pro mě bylo vždycky problematické přijmout existenci taraska. Tím myslím, ten velký zloun, ta šelma, ta nebezpečná bestie, která terorizuje každé království v doletu, má být drak, ne nějaká přihloupá ještěrka, která mi, ať dělám, co dělám, evokuje chameleona.
Autorská citace #10
15.8.2009 15:16 - noir
Sethi: Tarask je vlastně mytologicky drak.
Autorská citace #11
15.8.2009 17:39 - bigbythewise
Hecatonchires.

vlkjakouši™: Kdyby byl Tarask drak, tak by to nebyl Tarask. Navíc bych řekl, že tahle "ještěrka" je tak trochu větší.
Autorská citace #12
15.8.2009 19:04 - Argonantus
Noir měl zřejmě na mysli, že Tarasque, bájný drak s Tarascónu, existoval o trochu dříve, než nějaké fantazácké tentononc.
Autorská citace #13
15.8.2009 21:01 - Colombo
Tarask je vlastně indián z kmene, který dokázal poměrně slušně vzdorovat Aztékům, ačkoliv ti vyplenili jejich pohraniční města.
Autorská citace #14
16.8.2009 13:59 - Felouen


OMG ten je tááák roztomilý! Nejsou Taraskové spíše na mazlení? Toho bych chtěla mít jako domácího mazlíčka, nejlépe ve velikosti obří kočky. ^_^

Jinak podle mě každé mostrum má něco do sebe, má svoje pozitivní i negativní vlastnosti a tudíž každé (pokud vynecháme monstra vytvořená na zabití hráči) je v něčem dobré a má svojí úlohu. Ale když už jsme u té mocnosti, tak bych řekla že opravdu draci byli vždycky eso mytologie, alfa a omega všeho. (a taky jednorožci! :) )

EDIT: I když on a second thought, to s tou kočkou beru zpět, bylo by mnohem úchvatnější ho brát na procházky městem ve své původní velikosti. Pozor dobří lidé, mů tarask chce nastoupit do tramvaje. Uvolňete prosím místo pro nástup a výstup Tarasků. :D
Autorská citace #15
16.8.2009 14:50 - Colombo
Lvoželva? Želva lví? To jste měli říct hned.
Autorská citace #16
16.8.2009 14:57 - Felouen
Přesně tak. S nádherným zakrouceným škorpióním ocáskem, jenž vypadá jako chameleoní. *mňarrrrrrrr*
Autorská citace #17
16.8.2009 14:58 - noir
Obří pásovec je to.
Autorská citace #18
16.8.2009 15:05 - Rytíř
Hele, s těma jednorožcema.. párkrát jsem narazil na to, že byli jakousi protiváhou zlých draků. Draci a jednorožci spolu bojovali tak nějak na potkání, magií a taky rohem (jednorožec většinou vyhrál, když měl být dobrý konec, hoho).
Odkud to mám, nevíte?
Autorská citace #19
16.8.2009 15:06 - Argonantus
Z nějaký fantasy.
Jednorožci s draky nijak nesouvisí a jsou to oddělené mýty.
Autorská citace #20
16.8.2009 15:06 - Colombo

Jako pásovec mi to opravdu nepřipadá...

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.084410905838013 secREMOTE_IP: 3.239.57.87