Prostředí

Magus
7.8.2009 14:37
Bájná stvorení
Gryff,drak,hydra,Minotaur...Co je nejlepsi,nejchytrejsi,nejsilnejsi...?
17.8.2009 22:25 - Sethi
To se ti jen zdá. Jsem pořád stejně ušatá.
17.8.2009 22:27 - Faire
Fretky a kuny si na těžší zvířata troufnou :) Zajíci jsou průměrně o dost těžší.
17.8.2009 23:53 - Merlin
sršeň není ten ale ta :D
18.8.2009 01:59 - bigbythewise
ušijakouši™ píše:
Krtčí prejt?


Spíš krtek nadívaný olověnými boby.
18.8.2009 09:09 - Argonantus
No, a je po debatě.
Sbohem buď, nadívaný krtku.
18.8.2009 09:53 - Lotrando
Faire: kuna si troufne na kočku, a s klidem vyhraje. Kočka pak vypadá, jako bys jí přejel autem.
18.8.2009 09:56 - Merlin
Lotrando: měl jsem devět let fretku a dávala sadu vlčákovi i šarpejovi :)
18.8.2009 10:04 - Faire
A tak prohání leccos, to jo, ale přemýšlel jsem o reálné šanci na vítězství (u té kočky jsem si nebyl jistý, zajímavé). Naše fretka si to předevčírem chtěla rozdat s tramvají, odvaha ji nechybí. Narozdíl od pudu sebezáchovy.

BTW: prof fanoušky: naprosto mě uchvátila nová potvora do Space Alertu: energetická fretka. Ve chvíli, kdy dojde do Z, se schová. Při hypeskoku sežere posádku :D Typické.
18.8.2009 10:19 - Lotrando
Faire: S tou kočkou je to vyzkoušené. Kolegovo kočka chodila na malý kuňata, až si na ní stará počkala. Několik zlomených kostí a tak.
18.8.2009 10:32 - Sosáček
Tak kocky jsou v zasade staveny na to aby lovily hmyz, takze bojovat s necim podobne velkym moc neumi.
18.8.2009 10:41 - Rytíř
Tak on třeba rosomák je taky ranař, co se většího nebojí :)

Kdysi sem hrál paladina, který měl jako válečného oře lítého rosomáka... oj, to byly časy! To zvíře vážilo prý skoro tunu a půl a když sem chtěl někomu vyhrožovat, stačilo povolit mu uzdu... Mě se nebál nikdo, ale Hartakana oceňovali jako bojovníka i kámoši z družiny.
Nepřestávalo mě překvapovat, že když sem ho parkoval u hospod, nemusel sem všechny ujišťovat, že nesežere celou stáj i s pacholkama.
On byl ale děsně dobře vychovanej.
18.8.2009 10:44 - Merlin
Rosomák je kchůl..ale takovej Hroch, to je chlapík....a když se náhodou jmenuje Kafík...
18.8.2009 11:04 - Fibriso
rytíř: to mi povídej, náš trpasličí paladin má coby mounta Oslíka-Halfdragona a to Je síla. Potkali jsme skupinku obrů a zatímco nás jeden zmlátil na hromádku než jsme ho zvládli, draslík za stejnou dobu posnídal zbylé čtyři...
18.8.2009 11:29 - Noldo2
Dopis z Bogoty píše:
Tak kocky jsou v zasade staveny na to aby lovily hmyz
Cože?
18.8.2009 11:47 - Sosáček
No.

Domaci kocky, samozrejme, lvy bych nepocital ;) Pochazi z afriky z pouste nebo podobnyho prostredi a tak.
18.8.2009 11:58 - Argonantus
Lvi jsou v zásadě stavěni na lov hodně velkého hmnyzu.
18.8.2009 11:59 - Merlin
Ony ani kočky jako takové nejsou primárně hmyzožravci..když tak nad tím přemýšlím, tak ani sekundárně ne :)
18.8.2009 12:03 - Sosáček
*povzdech*

wikipedie píše:
The close relatives of domestic cats, the African Wildcat (Felis silvestris lybica) and the Arabian Sand Cat (Felis margarita) are both adapted to desert environments.[4] Wildcats (Felis sylvestris) are native to all continents other than Australasia and Antarctica, although feral cats have become apex predators in the Australian Outback, where they are menaces to wildlife.[93] As they are closely related to desert animals, domestic cats show similar adaptations and behaviors. For instance, they enjoy heat and solar exposure, often sleeping in a sunny area during the heat of the day, as part of a general preference for warm temperatures. Where humans start to feel uncomfortable when their skin temperature passes about 44.5 °C (112 °F), in contrast cats do not start to show signs of discomfort until their skin reaches about 52 °C (126 °F). Cats' feces are usually dry, and cats prefer to bury them in sandy places. Urine is highly concentrated, which allows the cat to retain as much fluid as possible.[53]


Píše:
The domestic cat hunts and eats over a thousand species, many of them invertebrates, especially insects. Even well-fed domestic cats may hunt and kill, mainly catching small mammals, but also birds, amphibians, reptiles, fish and invertebrates.[49][95]


Zdroje jsou odcitovany na ty strance, pokud by mel nekdo potrebu zpochybnovat wikipedii. Pripadne muzeme pouzivat nasili.
18.8.2009 12:07 - Merlin
Sem rozhodně pro násilí :)
Musím sehnat nějakýho zoologa :) Wiki věřím asi tolik co "Myslíme to upřímně" :)
18.8.2009 12:14 - Sosáček
Jasne, protoze ty vis vsechno lip nez ti vedci. Nejsi ty fizl? ;)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.086012125015259 secREMOTE_IP: 18.224.64.226