Prostředí

Prcek
31.7.2011 11:05
Kde začít hrát Greyhawk?
Zdravím. Rád bych si nechal poradit od zkušenějších hráčů. Chystám se se svými hráči začít novou kampaň, která by se měla odehrávat v pohraničních oblastech, která byli teprve nedávno osídlené. Hodně vzdáleně inspirováno Krvavým pohraničím, ale bez Pteranů. Na pozadí konflikt mezi staršími rasami a nově (jednu až dvě generace) přistěhovanými lidmi.
Kam toto nejlépe zasadit do světa Greyhawku? Greyhawk jsem si vybral proto, že bych rád se svými hráči odehrál sérii Against the Giant a Return to Temple of Elemental Evil.
Nebo je s Greyhawkem v tomto obtíž a je jednodušší vymyslet se vše sám (od toho jsem si už odvyknul, dlouho jsme hráli v FR)
Díky za odpověď a tipy. Kdyžtak i s odkazy na konkrétní část živého Greyhawku.
Autorská citace #1
31.7.2011 12:34 - Alnag
Já ti nevím. Krvavé pohraničí... bych skoro hrál někde v Eberronu. Přijde mi, že Šlechta obecně má k tomu blíž.
Autorská citace #2
31.7.2011 12:52 - Bajo
Tuším že obě dobrodružství jsou zasazená na konrétní místa, takže lze to vzít jak to bylo. Against the Giant se odehrává tušám v Geoffu a Temple of Elemental Evil ve Verbeboncu, takže to lze určitě umítit tam, ale jestli to má na sebe navazovat, tak bude nutné počítat s velkým přesunem, jsou to místa od sebe celkem vzdálená.

Krvavé pohraničí jsem nečetl, ale jen podle toho co jsem našel na netu by něco takového šlo umístit možná někde na hranicích Celene (stará elfí řšíe) - sousedí s Verbeboncem a Lortmil Mountains, možná Údolí mága, sousedí s Geoffem a Dim Forestem. Nebo hranice High Folk / Vesve Forest / Empire of Iuz. Samozřejmě to bude chtít asi dílčí úpravy, ale s tím se podle mě počítá vždy. Ale možná střílím od boku, jak říkám, krvavé pohraničí jsem nečetl, odvozuji jen z dostupných informací a co mě tak z fleku napadlo.
Autorská citace #3
31.7.2011 12:59 - noir
Nedávno měli WIzardi na webu mapku jejich generického světa ke 4e, kde jsou vyznačená místa všech důležitých dungeonů. Třeba by tohle mohla být cesta.
Autorská citace #4
31.7.2011 13:05 - Alnag
RToEE lze s pár změnami zasadit prakticky kamkoliv. Against the Giant neznám. Noir - ten generický 4e svět je dost děsný (a tu mapku mám i se strategickou hrou, která k ní je), ale v podstatě to ukazuje, že není potřeba se s těmi dobrodružstvími tolik vázat na konkrétní svět.
Autorská citace #5
31.7.2011 13:17 - Bajo
Against the Giant jde imho dát také kamkoliv, kde jsou hory a obři a nějací lidé, které ty obři budou ohrožovat :)
Autorská citace #6
31.7.2011 14:22 - Prcek
Díky, mrknu se na ten Verbebonc a uvidím. Greyhawk neznám, hráči si vymysleli, v jakém by chtěli hrát prostředí a já se ho snažím někam zasadit. Greyhawk mě napadl kvůli těm dobrodružstvím, ale není podmínkou.
Autorská citace #7
31.7.2011 15:02 - Bajo
btw. mě tak napadlo Against the Giant je ADnD modul a Return to Temple of Elemental Evil 3E, v čem to budete hrát? Pokud teda nevyšla nějaká konverze obrů do pozdější edice.
Autorská citace #8
31.7.2011 16:29 - Prcek
Hrajeme 3,5ed, našel jsem konverze na většinu 2e modulů. A ono není problém si tu konverzi udělat sám.
Autorská citace #9
31.7.2011 18:40 - chrochta
SAKRA! To abych konečně dal (nechal dát) dokončení překladu na web!
Autorská citace #10
1.8.2011 17:26 - Prcek
A jaké zajímavé překlady máš? Sem s nimi.
Autorská citace #11
1.8.2011 17:35 - alef0
+1!
Autorská citace #12
1.8.2011 17:54 - chrochta
Všechno, všechno - jen je potřeba tu a tam něco dopřeložit (trošku nezvládám), možná ještě tak dvakrát - třikrát přečíst (pokud možno někým jiným, než jsem sám)... a dokopat se k tomu, aby to skončilo na netu.
Autorská citace #13
1.8.2011 18:40 - Bajo
No, ale co to teda je? Překlad čeho? :-)
Autorská citace #14
2.8.2011 09:28 - chrochta
Return to the temple of elemental evil. Začátek přeložil Rytíř, já dorazil zbytek, ale na webu je to pověšeno jen po Nulb včetně.
Autorská citace #15
4.8.2011 15:52 - Prcek
Tak honem dopřeložil, dopřečíst, ať to tu máme, ne?. Začínáme v pondělí od prvního lvl, RTEE je doporučený od čtvrtého lvl, tak to akorát stihneš ;-).

Trošku jinak, máte zkušenosti s hraním těchto dvou dobrodružství? RTEE a Against the Giants? Máte nějaké doporučení pro GM? Zatím jsem je detailně nečetl, jen tak zběžněm, tak na co bych si měl dát pozor?

Jinak s Pohraničím jsem dopadl tak, že jsem vytahal z knížek reálie a budeme hrát přímo v něm, bude jednodužší urpavit dobrodružství, než se snažit někam napasovat Krvavé pohraničí, které vyžadují hráči.
Autorská citace #16
4.8.2011 16:01 - Bajo
Na Gianty se chystám (budou následovat po aktuálním dungeonu), ale na ty původní, nevím jestli je v tom nějaký rozdíl. Návrat do chrámu jsem nečetl, jen ten původní, takže tam neporadím.
Autorská citace #17
4.8.2011 16:24 - chrochta
Já to mám už dávno přeložené, jen je "tu a tam" nějaký nedodělek (občas mi prostě dochází fantazie, jak to či ono přeložit - hlavně tedy jména, ale i některé gramatické obraty). A samozřejmě nevisí to tam, kde by to viset mělo.

Jinak, v hledáčku mám jedno dobrodružství z Dungeonu, taky Tharizdun - Craddle of Madness (Kolébka šílenství). Ale to do konce prázdnin nepřeložím ani náhodou.

Když tady probrouzdáš překlady, najdeš pár dalších dobrodružství, možná použitelných. A v nejbližší době hodlám konečně dodělat další skoro hotovou práci - samostatně vydané wizardí dobrodružství Speaker in the dreams (zápis z hraní je na www.ogrebane.org - mimochodem další vynikající zdroj inspirace). Klidně můžeš chrám a obry prokládat něčím jiným, aby hráči měli pestrou "stravu" :)
Autorská citace #18
4.8.2011 17:40 - Alnag
RTEE není úplně totožné jako TEE. Odehrává se to ve stejných reáliích jako Village of Hommlet a TEE (některé shodné NPC), ale jakoby později. Po událostech v TEE.
Autorská citace #19
8.8.2011 13:56 - Ebon Hand
Mě by to RTEE také zajímalo, minimálně bych si mohl rozšířit obzory.
Alnagu, je kvalitativní rozdíl mezi TEE a RTEE? Které by si doporučil? Předem říkám, že jsem odkázán na překlad.
Autorská citace #20
8.8.2011 14:41 - chrochta
to Ebon Hand: Ve článku o nejlepších dobrodružstvích se RTEE umístilo níže než TEE. Co si vzpomínám, byly výhrady vůči konstrukci setkání v prostorách dolů okolo centra Tharizdunova kultu (autor prý předpokládal, že dobrodruzi mohou přijít jen a pouze z jednoho jediného směru).

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.092805147171021 secREMOTE_IP: 3.238.118.192