Prostředí

sirien
7.2.2012 17:31
Zombie apokalypsa!!!
Místní diskuse začaly být trochu nudné - samé systémy a očekávané systémy a podobné nesmysly - u toho si člověk od státnic fakt neodpočině.

Takže - nové téma. Vypukla zombie apokalypsa. Co dál?

Co sehnat? V jakém pořadí priorit a proč?
Co udělat hned a co v blízké době?
15.2.2012 14:56 - sirien
Colombo píše:
Já mám PETku od Hanácké kyselky:/

Huh. Bojovej řetěz z bodcem z doby, kdy sem si pohrával s možností trénovat kung-fu
Docela efektivní zbraň, když s ní umíš. Velmi neefektivní, když ne. Já se nikdy nedostal ani k zvládnutí základů...
15.2.2012 15:21 - werksoltan
Moc pěkné počtení, jen tak dál :)
15.2.2012 16:08 - Vojtěch
Modrá je dobrá...
16.2.2012 09:11 - Merlin
růžová
16.2.2012 09:25 - brundibar
Při včerejším počasí mě napadlo jaký by asi byl život při nebo po apokalypse během takové zimy. Teď si stěžujeme jak silničáři nestíhají a že jsou sem tam závěje, ale když půjde většině silničářů jen o to si z vás ukousnout, tak nebude protahovat nikdo. Potom je asi k ničemu přemýšlet o autech, protože ani offroad s pluhem jen tak neprojede, nehledě na to, že sehnat takový bude pěkná šichta.

Přežití bude asi o dost náročnější (teplé oblečení, teplý přístřešek na přespání, větší spotřeba energie = větší hlad, podstatně pomalejší cestování..). I se sněžnicemi nebo na běžkách (které budou asi základ vybavení) bude cesta za potravinami dost náročná a na dlouho.

A zombie co se vynořují z hromad sněhu.. Takové zasněžené město je pak plné skrytých nástrah. :)
16.2.2012 09:41 - Colombo
Brundibar: ono se velmi pravděpodobně v takovém zasněženém městu zombie vynořovat nebudou, ale budou zmrzlé jako všechno kolem.
Pořád jsme ze 70% voda.
16.2.2012 09:52 - brundibar
Colombo: Já přemýšlel primárně spíš o životě v takovém zimním postapu obecně, ale co se týče zombie v zimě tak to hezky řeší třeba Outbreak Undead :)

Frozen
A zombie that is exposed to extreme colds or someone infected with the virus and meets their ultimate end due to cold will become one of the Frozen. These are slow even by the standards of zombies, but it brings with it increased stamina as the virus has slowed signifi cantly by extreme cold. They are also far more frightening in appearance as their features are frozen and expressionless, caked with frost and ice crystals but with moaning still emerging from their mouth, frozen open in horror. Once zombies of this kind thaw, their muscle tissue takes severe damage as the ice crystals that have built up within them rapidly cause once frozen tissue to fall apart.

Special:
Bane (Fire) - zombies of this kind are very vulnerable to heat and fire, so all Lethalities of 'Flame weapons' are increased by 10 when used against them.
Thaw - If these zombies thaw out for any reason, then they will have their strength reduced to 5 and their Speed changed to slow/slow.
Terrifying - Facing Frozen zombies is more nerve-racking than other kinds of zombie with the Difficulty of ‘Will – Resist Panic’ is increased by d3.
Frozen - Frozen zombies are less likely to transmit a virus with their bite because the majority of their body fluids are frozen, they will only transmit the virus if any 6 is rolled on their damage dice.
16.2.2012 09:58 - Merlin
Colombo píše:
Brundibar: ono se velmi pravděpodobně v takovém zasněženém městu zombie vynořovat nebudou, ale budou zmrzlé jako všechno kolem.

v naprosto luxusním počinu norské filmotéky s názvem Mrtvý(krvavý) sníh...se pohybují zombíci sněhem ukrutně rychle :)
16.2.2012 10:00 - Colombo
A vede je Ježíš.
16.2.2012 10:05 - Vojtěch
To musím vidět! :)
16.2.2012 10:09 - brundibar
To vypadá na zajímavé dílo. 183. nejhorší film na csfd. To bych neměl minout :)
16.2.2012 10:22 - Merlin
http://www.csfd.cz/film/248800-mrtvy-snih/
16.2.2012 15:36 - sirien
brundibar Divil by ses, čim všim projede slušnej offroad, i když jen lehkej městskej model. Zdusalej sníh pokrytej silnou ledovou vrstvou a na tom půl metru sněhu na úzký skloněný lesní cestě docela vpohodě a ještě s rezervou (ozkoušeno dva roky zpátky na srazu na Dálavě). Když si vezmu že Freelander je fakt jen light verse jak vybavenim tak výkonem, tak fakt přemejšlim o tom kde by byla hranice možností takovýho Range nebo Commanderu, případně rovnou Hummera.
Když uvážim, že ani většinu zimy toho sněhu neni nějak superextra moc (mimo hory u nás max. pár desítek čísel), tak v tomhle bych problém moc neviděl.

brundibar píše:
A zombie co se vynořují z hromad sněhu.. Takové zasněžené město je pak plné skrytých nástrah. :)

Živě si vybavuju ten larp na Dálavě, kde v půlmetrech sněhu sme vyběhli ven z chaty k cílovému místu a Vlasák tam sebou seknul, ale ještě skočil a chytil Hoznu za kotník a zabil ho, Honza sebou roleplayově seknul přímo na Vlasáka a zarazil ho hluboko do závěje... zahrál to tak dobře že sem se zastavil, koukám na něj a řikám "Vpohodě?" a Honza jen se smíchem "Ne vole, sem mrtvej" zatimco Vlasák pod nim plive sníh aby moh vůbec dejchat :D
16.2.2012 16:58 - Sadako
Død snø je boží. Kde jinde uvidíte zmrzlé zombie nácky, které nevede Ježíš, nýbrž stylový Standartenführer Herzog?
17.2.2012 12:07 - tony
11.2.2012 11:13 - Tomík

Tak to jsme se opravdu nepochopili v tom co píšu je jedno kdy to vypukne a jak rychle vás to zaplaví.

PROTOŽE TY CO CHTĚJ PŘEŽÍT TO MAJÍ VŠECHNO POSTAVENO OD VČEREJŠKA NEJPOZDĚJI

Ano sousedi si o vás budou říkat že jste paraniodní psychopati a nejspíš budou mít pravdu.
Ano bude trnem v oku kdejaké státní složce.(Ono postavit si doma protiatomovej kryt a vybavit ho na 3.světovou nejspíš neujde něčí pozornosti)
Ano stojí to kur*a hodně peněz
(takže kdo se složí se mnou na jeden kryt/dům s výbavou pro max 30 osob?)

takže otázka pro všechny

Co dělat aby ste na tom všem ušetřili? (umřít neberu jako platnou odpověd!)
17.2.2012 14:04 - Merlin
Počkej, počkej...trochu to nechápu. On je tady někdo, kdo už alespoň z části nemá zabezpečení? Já jsem udělal kompletní rekonstrukci bytu, takže jsem připraven a prvních pár horkých chvil přežiju...
17.2.2012 14:27 - Vojtěch
Brokárna pod tenčí vrstvou sádroše na proražení loktem v každé místnosti?
17.2.2012 15:41 - tony
dobrá jestli se nereší proč přežili, ti co přežili ,mám jedinou další otázku:
"Co se stalo s Čukem Norisem?"

A ke zbraním kdopak ví jak vyrobit tlumič aby hluk zbraně nepřilákal další asociální občany... zombie i ty druhé.
17.2.2012 15:49 - sirien
Myslim že se průběžně dá vyzkoušet polštář, petlahev a pak případně další varianty podle dostupných prostředků...
17.2.2012 17:56 - tony
to ano ale rychlost a efektivita je to co zachrání na začátku ZA nejvíc životů.
Představa :
na okraji města se sejdou dva přeživší potřesou si rukou a usmějou se.Jeden má profitlumič(asi vrah) a druhej nic.Vrah se zeptá jak si dokázal bejt ticho? A Sirien odpoví na cestu sem si vzal všechny polštáře a zničil sem všechny láhve na pití takže na pití mám *censored* ale neboj ještě mám několik bezva nápadů......
(v druhé verzi ten Druhý požádá o pet láhve které má cizinec s tlumičem se slovi že tlumení je potřeba)

Doufám že uznáš že tohle je vážně divný.

Stejně tak je divný že se neřeší jak se dostat mezi ty přeživší 3-X%
štěstí je pěkná věc ale je to mrcha vrtkavá takže já bych předpokládal že k přežití je potřeba něco víc.

zabarikádovat se v bytě ti dá tak 10 dní života podle veikosti spížírny.
tichá zbraň ti přidá další týden až dva podle toho jak je dobrá a jak s ní umíš

Jestli jste přežili prvních pár dní a chcete utéct zombiím ve městě potřebujete
bud rychlé auto s cestou ven nebo tichou vraždomatickou uber zbraň.
A všichni předpokládají že většina cest bude ucpaná takže auto nepřipadá v úvahu
bez zbraně pro strýčka příhodu.

Na obyčejné lidi už potom tlumič nepotřebuješ tolik,možná když jich bude hodně.
Ale tlumič je primárně proti zombákům.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.08662486076355 secREMOTE_IP: 54.163.14.144