Prostředí

sirien
7.2.2012 17:31
Zombie apokalypsa!!!
Místní diskuse začaly být trochu nudné - samé systémy a očekávané systémy a podobné nesmysly - u toho si člověk od státnic fakt neodpočině.

Takže - nové téma. Vypukla zombie apokalypsa. Co dál?

Co sehnat? V jakém pořadí priorit a proč?
Co udělat hned a co v blízké době?
30.3.2021 12:18 - Jerson
Necromancer píše:
Jaké zbraně jsou podle vás proti zombie nejlepší?

Napřed musíš definovat, jací zombíci to budou, a pak se můžeme bavit.
30.3.2021 14:46 - A15
LokiB píše:
Duchovní písně

Duchové působí na zombie? To bys vyháněl čerta ďáblem.
Spíš andělské písně, to vyděsí ledaskoho.
30.3.2021 15:02 - cyrasil
Masivni letakova kampan
30.3.2021 15:33 - Jezus
Španělská inkvizice.
30.3.2021 19:37 - Necromancer
Jerson píše:
Napřed musíš definovat, jací zombíci to budou, a pak se můžeme bavit.

No, to je asi trvalý problém téhle diskuze, neměli jste jednotnou vizi, ať už pro zombíky, tak pro danou fázi apokalypsy.

Add druh zombíků.
-Nemrtvá výdrž
-Zivoty 20
-Rychlost 4 sáhy
-Útok bite a claw
-Pas vnímání 10
-Sil 12 Obr 6 Odl 16 Mdr 8 Cha 4 Int 6
-!Nákaza přenosná pouze kousnutím!
...tak nějak.
30.3.2021 22:03 - Jerson
To jsi neřekl vůbec nic důležitého. Čísla neřeknou nic. Je zombie nakažený, ale živý člověk, který necítí bolest? Nebo je to mrtvola, které znovu fungují orgány, nebo alespoň svaly? Nebo je to tvor ovládaný magií, který svaly nepotřebuje? A pokud ano, jak funguje při odseknutí části těla? Funguje dál, každá část samostatně?
30.3.2021 22:07 - Šaman
Šíří se z tajné laboratoře X16 a X18 - vypalovače mozku.
31.3.2021 06:59 - Necromancer
Jerson: Aha, že?
Přesně tohle byl váš problém od začátku, každý počítal s něčím teochu jiným. Já navrhl jen pár statů, ale ty jsi věcně upozornil, že to nestačí.

Tak dál třeba takhle:
-Vše řídí hlava, co je pryč od ní, "nežije".
-Fyzicky zombie nepotřebuje jíst pír ai spát.
-Zombie je mrtvá - krom "vědomí", základních smyslů a pohybového ústrojí nefunguje nic. Ale i to spíš na bázi magie, jen to magie není
-Teoreticky v extrémním horku může vyschnout, v extrémním mrazu možná zamrzne. Není nerozbytná, ale je dost odolná
-V podstatě 5e zombie, co má v zubech "nákazu" - prostě tu blbost.
31.3.2021 07:16 - Jerson
Pořád mi to nestačí. Má tedy nějaké magické vnímání okolí (a pokud ano, tak jaké?) Useknutá hlava bude tedy žít dál? Co je třeba poškodit, aby přestala žít? Jak moc fungují svaly, myšleno jakož na rychlost, sílu, co smysl pro rovnováhu, koordinace pohybů? Jaké má instinkty a vědomé reakce, zná vlastní omezení nemrtvého těla?
31.3.2021 07:50 - Corny
A Necromancer se řítí do smrtelné spirály...

Jinak klasická halapartna je vždycky dobrá volba.
31.3.2021 08:33 - Necromancer
Corny píše:
A Necromancer se řítí do smrtelné spirály...

Proč mám dojem že je to pravda?

Jerson:
-Přímo magické ne, (i když v podstatě ano, protože by to mělo být už nefunkční) víceméně lidský sluch, trochu silnější čich trochu slabší zrak.
-Teoreticky tě může kousnout, ale o nějaké minutě by měla taky jít do háje
-Asi rozseknout, rozdrtit lebku, prostřelit, rozstřílet, probodnout... Prostě nějak vážně poškodit.
-Rychlost jsem uváděl, Sílu jsem uváděl, rovnováhu... Na jednu stranu asi horší koordinaci, na druhou stranu například asi nevadí koukat se dolů z útesu. Ale asi spíš podprůměrnou. Koordinace je asi dobrá (ve smyslu průměrná).
-Všímá si věcí co se hýbou - to bude asi jídlo. Pud sebezáchovy minimální, ale nebude se vrhat z útesu, když vidí jídlo 100 metrů za ním (i když se třeba pokusí projít přez most, který ji neudrží - resp celou jejich hordu).

...už vidím, jak mi omlátíte o hlavu, že jsem si tady vymyslel vlastní nový druh zombie, místo abych to sjednotil. Ach jo!
31.3.2021 09:10 - RoVan
Pokud se pohybujeme na půdě úplně jakýchkoli zbraní, tak Portal gun je jasná volba. Východ na měsíc a střílet zombiím vchod pod nohy, v případě boje s davem umožňuje rychlý únik.

+ Výhodou je i poměrně dobrá kadence a co si pamatuji, tak ho není ani třeba měnit energetické články (má vlastní generátor energie?). :)

Na půdě historických zbraní, tak určitě halamartna, nebo kůsa a poboční zbraň (Sekera,Falcata? - něco sečného dostatečně pádného)

// Předpokládám klišé, že je třeba zombii dekapitovat.//


Před pár lety o tom dělal video Skallagrim na YT.
31.3.2021 10:30 - Lethrendis
Necromancer píše:
...už vidím, jak mi omlátíte o hlavu, že jsem si tady vymyslel vlastní nový druh zombie, místo abych to sjednotil. Ach jo!


A proč bys něco sjednocoval? Nastav si ve své hře zombíky přesně tak, jak Ti to připadá v dané hře kchůl a z toho také vyplyne, jak nejlíp na ně. Co film/seriál/GM, to jiní zombouši. Já třeba použil různé zombíky v různých kampaních a zjištění, co na ně funguje, bylo ve všech případech součástí hry. Postavy na to často přišly tím ošklivým způsobem.
31.3.2021 11:48 - Necromancer
RoVan píše:
Pokud se pohybujeme na půdě úplně jakýchkoli zbraní,

Ne, jen těch co máme v současné době a co jsou teoreticky dostupné.

Lethrendis:
Good point. Tvých hráčů je mi líto.
31.3.2021 12:20 - Lethrendis
Proč líto? Ty nelituj, si to zaslouží :p

Jinak Ty avizuješ hráčům dopředu zranitelnosti potvor a ty jsou pak vždycky stejné podle nějakého bestiáře? To Ti radím, abys nedělal. Nebo ne vždycky. Hra je zajímavější, když si někdy trochu pohraješ.
31.3.2021 13:03 - Jerson
Nevím jak jiným lidem, mě jde o nějaké nastavení logiky tvorů dopředu, aby se dalo odvodit, jaké efekty na ně fungovat budou, jaké nebudou, a případně v jaké míře. Přičemž nemusí jít vždy jen o boj.
Je zombie schopná posoudit sklopnou lávku s osou uprostřed jako past, ze které spadne, když vstoupí na volný konec lávky? Vrhne se prvních sto zombií do jámy s kůly jen proto, aby sto první přešla po jejich tělech? Zastaví se před plamenem, nebo budou útočit bez ohledu na své zapálení?
31.3.2021 13:31 - Necromancer
sirien píše:
zajímavé by bylo sehnat někoho kdo umí vytvořit improvizované výbušniny.

Jestli hledáš někoho takovýho do týmu, tak jsem ještě volnej.
31.3.2021 14:43 - LokiB
Necromancer: z té původní otázky o vhodných zbraních mi přišlo, že tak nějak vykopáváš otázku, jestli se někdo chytne, protože se tu nic moc neděje :)
a z reakcí ostatních mám dojem, že to tak působilo na více lidí ... ;)
31.3.2021 15:40 - Necromancer
LokiB: ?

Jerson:
- Spíš ne
- Teoreticky ano
- No, zapálená bude určitě
31.3.2021 23:34 - crowen
Thoughts and prayers

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.08598804473877 secREMOTE_IP: 18.232.169.110