Prostředí

Jerson
23.2.2012 19:46
Nacisté a okultismus
Klasické Jonesovské téma, pár věcí tu zaznělo, tak bych je rád probral více.
Autorská citace #41
1.3.2012 17:12 - Colombo
Balťané mají blíže ke Germánům než slovanům? Co?
Autorská citace #42
1.3.2012 17:48 - noir
WW: Pozor, hledisko jazykové nemusí být nejdůležitěšjí - je to pohled 19. století, který ignoruje třeba jazykový superstrát. Nicméně kulturně má určitě nejnosnější význam.
Autorská citace #43
1.3.2012 19:36 - Wild West
Jazykově mají Balťani nejvíc společného se Slovany, biologicky rozdíly mezi Evropany nejstojí za řeč. Samý Árijec, totiž uprchlý Ind.
Tak to asi vidí věda, pokud se nepletu.
Autorská citace #44
1.3.2012 20:07 - Colombo
WW: tím bych si nebyl tak jistý:
http://en.wikipedia.org/wiki/Y-DNA_haplogroups_in_European_populations
http://en.wikipedia.org/wiki/Human_Y-chromosome_DNA_haplogroups
Autorská citace #45
1.3.2012 20:50 - Wild West
Aha, takže směs ugrofinů a slovanů. Němec není v dohledu.
Zajímavá mapa. Největší bordel v Ćechách, jak se dalo čekat.
Autorská citace #46
1.3.2012 21:11 - Colombo
Zajímavé je příbuzenství Ilirů a Laponců:D Zajímavý je výskyt slovanů v Norsku. A němců je fakt málo, ale vypadá to, že jsou příbuzní keltům:)

Nutno podotknout, že se jedná o Y-mapu, tedy pouze mužské linie. Ženské linie by se mohly mnohem více lišit. Předpokládám, že by se ukázaly oblasti, kde převládá původní obyvatelstvo (chlapy povraždíme, ženské si necháme... přirozené, že?:))
Autorská citace #47
1.3.2012 21:14 - Colombo
Taky je pěkný otisk arabů v sicílii:) a následná Normanská invaze:D
Autorská citace #48
5.3.2012 13:47 - DenGrasse
Tak jsem otevřel Kopí osudu, no pěkný mazec :-)

Nemá cenu moc rozepisovat, kdo chce ať si sežene a přečte. Je tam ucelený okultní pohled na Německo a Hitlera, údajně z pamětí jistého Johannese Steina, který Hitlera osobně znal a za WW2 působil jako poradce Churchilla. Rosencraft, autor knihy, se označuje za Steinova žáka.

Co se týče nacistického okultismu, zmiňují se o skupině Thule, která prý stála za vzestupem Hitlera po okultní stránce (byť údajně při jednom vyvolávání hraběnka von Westarp, krátce předtím zavražděná Rudými, varovala, že nově příchozí vůdce si přisvojí vedení a přivede všechny k záhubě). Dále lóže Vril, jejíž charakter je nejasný (zformovala se až postupem času a snad spojila nějaké lidi od Crowleyho a dalších skupin). Zastřešení poskytovalo Ahnenerbe, tedy okultní oficium říše, které mělo na triku mise do Tibetu, hledání grálu atd. Postupem času bylo všechno sloučeno pod hlavičkou "černého řádu" SS - nepochopil jsem, jestli "černý řád" značí SS samotné nebo nějakou organizaci do SS včleněnou. Píše se zde, že vliv Tibeťanů, kteří spolupracovali s Hitlerem (jsou označováni jako zasvěcenci Agarti, tedy Luciferské) upadl po Stalingradu. Druhá skupina "Shamballah" neboli Satanská, prý uzavřela pakt se západními spojenci.

Co se týče kopí, je jich prý několik, nicméně to v Hofburgu mělo být to pravé. Onen hřeb byl sice vsazen mnohem později, má to však být pravý hřeb z kříže. Kopí je mnohokráte odkazováno na Fínea, nicméně autor sám upozorňuje, že přestože "muži Heroda Agrippy" sebou na Golgotu přinesli kopí Herodovo jako důkaz, že mají pověření od krále, není jisté, jestli to bylo právě ono, jímž Gaius Cassius probodl Kristův bok (mohl užít vlastního kopí).
V tomto okamžiku prý "držel v rukou osudy světa" a z toho se odvozuje údajná moc kopí je ovlivňovat. Prý existují dvě entity, světlá strana a temná strana, do jejichž služeb se nositel kopí může dáti (duch a antiduch). Kniha dále pokračuje líčením, jak byl Hitler posedlý Luciferem, což byla údajně práce profesora Karla Haushofera, který "vypustil bestii apokalypsy" (rád bych teda věděl, jak to vlastně bylo se Stalinem :-))) ).
Hitler podle knihy byl převtělením předobrazu Klingsora, tedy Landulfa z Kapuy, pána Terra di Labur v 9. století, zrůdného černého mága.

Hitler byl prý iniciován za pomocí drog, zejména peyotlu.
Autorská citace #49
5.3.2012 16:42 - A15
Většina oficiálních mystických záležitostí nacistů se sdružovala pod Schwarze Sonne (ta banda kolem Wewelsburgu), což by mohl být onen Černý řád SS.
Pokud se týče neoficiálních, mohlo by se ještě jednat o DHvSS, ale ti byli označováni za indigové, takže to asi ne. Čert ví, proč se superděti označují za indigové.
Autorská citace #50
5.3.2012 17:40 - Wild West
Píše:
přestože "muži Heroda Agrippy" sebou na Golgotu přinesli kopí Herodovo jako důkaz, že mají pověření od krále, není jisté, jestli to bylo právě ono, jímž Gaius Cassius probodl Kristův bok (mohl užít vlastního kopí).


Věda praví, že to zcela jistě ono kopí není, neb je mladší. Ani jedno z asi pěti kandidátů zřejmě není dost staré, všem chybí alespoň pár století do Krista. Nejlepší je prý jakési gruzínské.

Nicméně to vídeňské čili Hitlerovo je i tak náramně staré a ctihodné, neb zřejmě asi opravdu pamatuje toho Jindřicha Ptáčníka, potažmo Barbarossu a další velikány.

Hodně bizarní je to kopí, zřejmě odlišné, co rozhodlo bitvu u Antiochie a potažmo první křížovou výpravu. Užitá magie v akci. Věda by řekla Placebo efekt. v akci
Autorská citace #51
5.3.2012 18:24 - Jerson
DenGrasse píše:
Co se týče nacistického okultismu, zmiňují se o skupině Thule, která prý stála za vzestupem Hitlera po okultní stránce

To rádi prohlašovali členové téhle skupiny a Hitler byl i člen, ale pouze "čestný" - není žádný důkaz, že by se jejich schůzky někdy zůčastnil nebo je bral nějak vážně.

Mimochdem sám Crowley se nabídl jako okultní poradce britské tajné službě, ale odmítli ho.
Autorská citace #52
5.3.2012 18:25 - sirien
Jerson píše:
Mimochdem sám Crowley se nabídl jako okultní poradce britské tajné službě, ale odmítli ho.

Asi už měli někoho lepšího - vzhledem ke Zlaté lóži a podobným organizacím měli nejspíš z čeho vybírat :D
Autorská citace #53
6.3.2012 08:54 - Wild West
Raději hledali marně Fulcaneliho. Jedna paní povídala.
Slušný mág by se asi s nacisty nespojil. Naopak jich hodně zmizelo v koncentráku. On to taky byl samý žid.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Jan_Kefer
Autorská citace #54
6.3.2012 09:13 - Wild West
Jo, paměť neslouží; tady http://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php?f=88&t=6636
v glose o Fromborku, 24.1.2009, je to kouzlení německých rytířů.

V zásadě s tím nemuseli mít společného víc, než to, že to zaplatili.
Autorská citace #55
6.3.2012 11:01 - Gurney
Wild West píše:
Slušný mág by se asi s nacisty nespojil.

:D
Autorská citace #56
6.3.2012 12:28 - sirien
Gurney: WW má naprostou pravdu. Slušný mág by se s nacisty asi fakt nespojil ;)
I když představa nacistického gentlemana který si s Tebou dá čaj o páté předtím než Tě v šest zařízne v rámci krvavého rituálu neni nejhorší :)
Autorská citace #57
6.3.2012 15:20 - DenGrasse
Jerson píše:
To rádi prohlašovali členové téhle skupiny a Hitler byl i člen, ale pouze "čestný" - není žádný důkaz, že by se jejich schůzky někdy zůčastnil nebo je bral nějak vážně.
Rosancraft v knize tvrdí, že vůdce Thule Eckhardt byl prý Hitlerovým okultním učitelem (resp. jedním z učitelů) a otevřel mu "astrální tělo" či čo.

WW: jak je to s kopím a jeho stářím nevím; autor tvrdí, že to "je ono" a stein zjistil jeho historii ve stavu "rozšířeného vědomí".
Také se tam, bez bližšího, uvádí, že kopí bylo impulsem k založení řádu Německých rytířů :-)) Škoda že nevíme jak.
Autorská citace #58
6.3.2012 18:10 - Wild West
Tady máte třeba méně slušného mága...
http://cs.wikipedia.org/wiki/Ji%C5%99%C3%AD_Arv%C3%A9d_Sm%C3%ADchovsk%C3%BD

příznačné je, že dopadli oba stejně, slušný nebo neslušný.

Kopí - aprta vědátorů zkoumala v 90tých letech TO kopí ve Vídni a pravila, že 7. století. Hrot, zsamozřejmě, násada stejně chybí. Potud k probodnutí Krista r. 33 nebo tak nějak.
Tohle kopí je v držení Němců minimálně od Ptáčníka, takže těžko mohlo mít vliv na založení Německých rytířů v Palestině. Tam bylo "in" to kopí, co našel kdosi v Antiochii a vyhráli s ním tu hlavní bitvu na konci 11. století. |Což je skoro jistě jiné kopí, a nevíme, odkad pocházelo a kam se ztratilo po pádu Jeruzaléma. Mohlo být impulsem k založení německých rytířů, stejně jako lecčeho jiného v té době a tom místě. Slávu udělalo obrovskou.

Pak je ještě několik jiných slavných kopí, například to naše Svatováclavské (skoro stejně staré, jako to německé).
Autorská citace #59
6.3.2012 20:47 - Jerson
Zlatý úsvit se moc nevyznamenal, ale četl jsem o jedné skupině v Británii, která se pomocí rituálu pokoušela zastavit nálety německých letadel. Jeden z nich přitom zemřel (na chřipku, pokud si pamatuju, protože nastydl), ale pak tvrdili, že to dokázali.
Ono se asi dobře čaruje, když hodně práce odvede letectvo.
Autorská citace #60
6.3.2012 21:11 - A15
To se jim to létá, když jim někdo zespoda láduje jeden buff za druhým.
A kde myslíš, že se na radarech berou ty tečky. Samy od sebe se tam neobjeví.
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.21256279945374 secREMOTE_IP: 34.234.207.100