Prostředí

Jerson
23.2.2012 19:46
Nacisté a okultismus
Klasické Jonesovské téma, pár věcí tu zaznělo, tak bych je rád probral více.
Autorská citace #81
28.6.2012 11:42 - Ebon Hand
Gurney :-)
To mě taky hned napadlo: A toto je začátek konce lidstva.. :-)
Autorská citace #82
28.6.2012 23:11 - Vojtěch
Sirien: Zapoměl jsi na meteobalón.

Jinak to bude nevybuchlá mina, která selhala díky magnetické anomálii na dně skutečné ufo zaparkovali 10 cm pod ní a nikdy ho nenajdou. Jen bude z bahna vyčuhovat anténka a periskop když se kal usadí a na kameře budou potápěči, jak bez ohlédnutí odplouvají. A periskop se po mileniích se zavrzáním pohne...
Autorská citace #83
29.6.2012 12:16 - Ebon Hand
voe kluci, prý je to předchůdce Millenium Falcona!





:-)
Autorská citace #84
29.6.2012 19:42 - Fibriso
Autorská citace #85
12.8.2014 23:13 - Smrtibrach
ad Koncentrační tábory: někde jsem četl celkem dost děsivou verzi (při vší snaze o důkladnou logistiku, kde vše se z německou úchylnou pečlivostí dokumentovalo) se veškeré tábory stavěly na logisticky nesmyslných místech (nepřístupný terén, mimo vlakové tratě, které se stavěly "až poté" atd.)
Celý obrázek o síle plánovaného rituálu si utvoříte, až si (nebudu zde nic postovat, googlete) veškeré známé tábory (i ty menší) pospojujete s Vatikánem a poté mezi sebou - vznikne téměř dokonalý Pentagram !
ad magie a WWII:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Rudolf_Steiner - na straně "dobra"
http://cs.wikipedia.org/wiki/Aleister_Crowley - jeden z učitelů A.H.
z Poválečných hermetiků (mimo téma, ale je to "oslí můstek" do problematiky magie = reversní smyčky vedoucí k dalším osobám, které si nyní nevybavím Ź.D.Bor
http://cs.wikipedia.org/wiki/Vladislav_Zadrobílek
ad technická vyspělost Němců během WWII:
http://www.luft46.com (možná nákaza malware, hlásil mi Avast), i tak se dá "bojovat" proti informacím z ověřitelných zdrojů ...
Operacion "Zittadelle": http://www.johnkettler.com/nazi-a-bomb-vs-russia-kursk-1943/

K tomuto tématu se extrémně těžko něco dohledává (vítězové jsou důslední v přepisu historie), ale smítka občas někomu upadnou ...
Např. že na Japonsko byly plánovány být shozeny celkem 3 A bomby (Fat Boy byl orig. USA produkce (ti odjaktěživa šli přes plutonium s dobytkovsky dlouhým poločasem rozpadu), zatímco Němci ukořistěné zásoby těžké vody z Norska posloužili na Little Boye, a "průřez" z obou světů jaksi nedopadl, respektive dopadl bez aktivace ...
http://wiki.answers.com/Q/Why_were_the_two_atomic_bombs_dropped_on_Japan_called_Little_Boy_and_Fat_Man
Autorská citace #86
13.8.2014 07:18 - Me-dea
No nevím, mohl by jsi mi prosím ukázat, jak chceš z tohohle moře teček vykouzlit "téměř dokonalý Pentagram"? Ptám se především, protože říkáš, že mám použít i ty menší.



Smrtibrach píše:
Např. že na Japonsko byly plánovány být shozeny celkem 3 A bomby (Fat Boy byl orig. USA produkce (ti odjaktěživa šli přes plutonium s dobytkovsky dlouhým poločasem rozpadu), zatímco Němci ukořistěné zásoby těžké vody z Norska posloužili na Little Boye, a "průřez" z obou světů jaksi nedopadl, respektive dopadl bez aktivace ...
http://wiki.answers.com/Q/Why_were_the_two_atomic_bombs_dropped_on_Japan_called_Little_Boy_and


Ale v tom tvém odkazu se píše o tom, že existovaly tři návrhy na konstrukci, z kterých použili dva. Jak jsi došel k tomu, že chtěli shodit tři bomby? To je stejná dedukce, jako kdybych si nechala vypracovat návrh na dům od dvou architektů a ty jsi z toho vyvodil, že chci stavět dva domy. A kde jsi proboha našel něco o dopadu třetí bez výbuchu?

Ne že bych chtěla dupat konspirační teorie, sama je mám ráda, ale tvé úvahy jsem nějak nepochopila.
Autorská citace #87
13.8.2014 07:54 - Merlin
Medea: :) já jich v těch tečkách najdu asi osm :)
Autorská citace #88
13.8.2014 08:40 - Me-dea
Já právě taky. Zvlášť když si můžu vhodně zvolit jeden z bodů (Vatikán). Mě ale přišlo, že mám použít všechny. tak bych ráda viděla, jak na to přišel. ^_^
Autorská citace #89
13.8.2014 08:40 - Gurney
Medea: Děláš to špatně, musíš si nakreslit pentagram, který obsáhne především (ale nikoli výhradně) ty nejznámější a zbytek prohlásit za pozdější/nějakým jiným způsobem je vyčlenit z velkého plánu. Základem každé správné mainstreamové konspirační teorie je kvalitně provedený selektivní výběr informací :)
Autorská citace #90
13.8.2014 08:41 - Me-dea
Taky mi přijde. V tom případě "Jen tak dál soudruzi!".
Autorská citace #91
13.8.2014 09:09 - Jerson
Než se k tomu dostanu, tak ho rozeberete :-)
Ty kecy o použití německého uranu jsem už četl. Fakt by mě zajímalo, jak by za dva měsíce amíci že zabaveného uranu sestrojili úplně jinou atomovou, než na které čtyři roky pracovali, a ještě ji bez jakékoliv zkoušky použili rovnou naostro.
Autorská citace #92
13.8.2014 09:20 - Vojtěch
Obalili ji TNT... vlastně ten uran nacpali do B29 naplněné TNT a tu pak poslali dolů jako velkou bombu. Spolu s ní letěla druhá B29, která ji ovládala na dálku, ale v záloze byl naváděcí holub ;)
Autorská citace #93
13.8.2014 09:28 - Merlin
Ještě mi vyšel Velký vůz..teda souhvězdí Velkého vozu. Což bych nepodceňoval....
Autorská citace #94
13.8.2014 11:22 - LZJ
Hlavně k čemu je dobrý "téměř dokonalý Pentagram"? Věřím, že Němci by dokázali i během války vyměřit umístění táborů na přesný pentagram.
Jen si nejsem úplně jistý, jak se rýsuje velký pentagram na geoidu. To už bude zkreslené do 3D a bude to mít důledky na magii. A nevím, jestli se někdo už zabýval tím, jaké ty důsledky budou. Třeba to nacističtí magici teprve testovali :-)
Autorská citace #95
13.8.2014 11:24 - LZJ
BTW - když ty tábory spojím s Vatikánem a všechny mezi sebou. Že mi vyjde něco jako kornout zmrliny? Možná i se lžičkou, když vidím tečky v pobaltí.
B-)
Autorská citace #96
13.8.2014 11:35 - sirien
L.Z.J. píše:
Jen si nejsem úplně jistý, jak se rýsuje velký pentagram na geoidu.

pomocí pěti vyměřovacích paprsků ze středového bodu s úhlovým rozestupem 2pí/5, odměřením konstantní vzdálenosti na těchto paprscích podle zvolené základní roviny (vrcholy), spojením těchto bodů mezi sebou nejkratší možnou čarou (strany) a následně projekcí tohoto obrazce v dokonalé základní rovině nahoru na povrch planety pomocí přímky mezi středem planety a jejím povrchem?

Šly by asi najít i alternativní a obdobně platné postupy, záleží, jaké požadavky přesně že to jsou na onen pentagram kladeny. Nicméně zakřivená rovina rozhodně není překážkou pro vytvoření geometrického obrazce.
Autorská citace #97
14.8.2014 10:37 - Ebon Hand
Ad atomovky. V Japonsku byly vybrané tři cíle. Primární byla Hirošima, sekundárním cílem byla Kókura a třetí Nagasaki. Naneštěstí pro Nagasaki byla Kókura pod mraky, tak to otočili. Někteří píší, že tím chtěli ušetřit zajatecký tábor u Kókury, ale sami Amíci uvádějí pouze meteorologické důvody. BTW Japonští generálové vyhodnotili účinky bombardování za né až tak vážné na rozdíl od bombardování Tokia zápalnými bombami a chtěli pokračovat ve válce, ke kapitulaci je přinutil Hirohito. Třetí dokončená bomba měla být hozená 17-18.srpna rovnou na Tokio.
Co se týče množství bomb, tak se uvádí, že Amíci měli zvládat vyrábět asi 7-8 bomb měsíčně. Uran si bez problémů připravovali sami v obří tajné továrně myslím že někde v Tennesse(Jersi, Omega? :-). A pokud si pamatuji dobře, tak tyhle první bomby využili k řetězové reakci snad jen necelá 2% své náplně.
Autorská citace #98
14.8.2014 10:46 - Babaj
2%... to zni skoro jako by to bylo humani reseni :-)
Autorská citace #99
14.8.2014 13:57 - sirien
Ebon Hand píše:
Někteří píší, že tím chtěli ušetřit zajatecký tábor u Kókury, ale sami Amíci uvádějí pouze meteorologické důvody.

Kókura byla hlavně strategicky významnější cíl než Nagasaki. Změna cíle na Nagasaki byla provedená last moment na základě reportu z letadla co předtím mapovalo terén a nahlásilo problematické podmínky (bylo zataženo a snad i vítr)

Odtud starý suchý vtip: vyjde japonec v Kókuře ráno před dům, podívá se na oblohu a prohlásí: "zkurvený počasí..."


Babaj: spíš neefektivita ranné technologie. Každopádně s tou humánností opatrně, ono když pomineme nukleární hysterii tak ta bombardování nebyla nijak "mimo normu" a ve skutečnosti ani nebyla "tak hrozná" jak si kdekdo myslí (Tokio, Drážďany, Hamburk... materiální destrukce, počet mrtvých, počet zraněných, počet doživotně postižených popáleninami, otravami a dalšími zraněními... když si odmyslíš onu psychologickou rovinu toho že nukleárka je jedna jediná bomba a že ozáření se projeví až zpětně (surprise surprise...) zatímco popáleniny z fosforu vidíš hned, tak ty záměrně vyvolané efekty plamenné smrště (efekt kdy žár dosáhne úrovně že se taví beton a vznikne Ti sebeživící se plamenné tornádo nasávající okolní vzduch rychlostí stovek km/h) byly dost horší
14.8.2014 14:32 - Jerson
Ebone, napsal jsi to přesně, snad až na tu výrobu, 7-8 bomb měsíčně byl pokud vím sovětský odhad a poněkud nadsazený, ale ona by stačila i jedna za měsíc. Nicméně na základě různých zpráv si myslím, že se atomovky nezasloužily ani tak o konec WW2 (za kapitulaci Japonců mohl spíše vstup SSSR do války), jako o to, že Stalin nezaútočil na západ ani po válce, ani později, a že studená válka nikdy nepřerostla ve válku otevřenou.

Na druhou stranu si myslím, že kdyby Hitler atomovou měl, tak by ji nabeton použil, zvlášť když by byl přesvědčen, že ji Spojenci nemají. Zprávy, že ji vyzkoušel v Německu neberu jako hodnověrné, a to že prý v Berlíně tři dny nešly telefony spíše ukazuje na neznalost pisálků takových hypotéz, protože na tehdejší telefony by atomový výbuch neměl vliv.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.071474075317383 secREMOTE_IP: 18.119.107.161