Prostředí

Jerson
23.2.2012 19:46
Nacisté a okultismus
Klasické Jonesovské téma, pár věcí tu zaznělo, tak bych je rád probral více.
Autorská citace #61
7.3.2012 07:30 - Jerson
ještě k tomu Eckhartovi - když Hitler na konci války oslepl (následkem plynového útoku, ale hlavně prý po kapitulac německa, kdy "odmítl vidět" porážku), vyléčil ho jeden doktor tím, že Hitlerovi řekl ať použije sílu vůle a představí si, že vidí. údajně to zabralo - pokud byl hlavní důvod slepoty psychický - protože jinak už byl vyléčen - zní to docela pravděpodobně. a taky by to vysvětlovalo Hitlerovu posedlost vírou, že pomocí vůle dokáže cokoliv. Nevím zda měl Eckhart figurovat v této události nebo někdy později. ale každopádně měl Hitler je všem tenhle lidem dost velkou nedůvěru.
Autorská citace #62
7.3.2012 08:49 - Wild West
Píše:
otevřel mu "astrální tělo" či čo.

Otevřel mu třetí oko, aby mohl vidět astrální svět a auru všeho živého.

Tak alespoň to funguje podle jedné mé známé, která vidí auru, t.j. barevné fleky kolem živých věcí, a z toho usuzuje na jejich zdravotní stav. Zjevně úspěšně. Jádro metody možná nejsilnějšího proudu alternativní medicíny.
Vidění aury má docela dost lidí.

Zda to souvisí s "třetím okem", tedy prostorem uprostřed čela nad nosem, kde měli skutečně naši plazí předkové třetí oko, to samozřejmě jisté není. Já mám údajně toto třetí oko taky funkční, nicméně jím nevidím nic.

Což mne přivádí k intopic poznámce- Jersone, on byl Hitler opravdu nějakou dobu slepý? To jsem nějak prošvihl.
Pokud ano, pak samozřejmě ani jeho případné uzdravení samozřejmě nic nedokazuje, vzhledem k jeho četným a dost podivným psychotickým stavům a braní drog.

Vůbec mám z těch nacistických okultistů pocit, že jsou to všechno takové dost béčkové a podezřelé osoby, jako ten můj Arvéd Smíchovský v odkaze. Mágové byli proto, že to bylo "in", případně "cool". Mágové vyšších levelů buď zmizeli ze scény jako Fulcaneli, nebo zmizeli v koncentráku.
Autorská citace #63
7.3.2012 11:35 - sirien
Wild West píše:
kde měli skutečně naši plazí předkové třetí oko

citation pls

Jinak to spíš souvisí s neurální... ani ne tak poruchou, jako spíš anomálií, která je mimochodem nalezitelná na fMRI a souvisí s nedostatečným oddělením (nadměrným propojením) smyslových center v mozku.
Autorská citace #64
7.3.2012 11:44 - Colombo
Pokud vím, my jsme žádné plazí předky neměli.
Autorská citace #65
7.3.2012 11:54 - Colombo
http://en.wikipedia.org/wiki/Parietal_eye

je "třetí oko". Nejrůznější nesmysly ovšem třetí oko umisťují úplně jinam, na čelo. Což spíše vypadá na toto:
http://en.wikipedia.org/wiki/Holoprosencephaly

tedy kyklopismus:
http://en.wikipedia.org/wiki/Cyclopia
Autorská citace #66
7.3.2012 13:01 - Wild West
http://cs.wikipedia.org/wiki/Hat%C3%A9rie_novoz%C3%A9landsk%C3%A1

U starších krytolebců, kterým se haterie podobá relativně nejvíc, bylo třetí oko daleko větší a vyvinutější, viz "zajímavosti". K čemu sloužilo, to moc netuším a neví to ani wikipedie.

Starší krytolebci jsou předci prakticky všech pozemských strunatců, tedy plazů, potažmo savců a ptáků. Že jsme měli plazí předky je celkem jisté; jestli měli taky třetí oko, to si nejsem jist.


Souvislost s aurou se mi laicky jeví být nulová, což jsem taky tvrdil. Jde o běžné esoterické tvrzení, zjevně indického původu.
Pokoušel jsem se zejména o překlad toho, co Den Grasse nadhodil; sám na třetím oku nikterak netrvám. Esoterní šamani tvrdí, že ho prý mám funkční, ale je mi to platné jak rybě bycikl, neb se to nijak neprojevuje. A zatím mi to nikdy ani nechybělo.
Autorská citace #67
7.3.2012 13:56 - DenGrasse
Hitler byl během WW1 zasažen plynovým útokem. Rosenkraft v Kopí tvrdí že yperitem, čemuž nevěřím; to by vypadal jinak :-) V knize o plynech ze WW1 jsem se kdysi dočetl, že to byl arsentrichlorid.
Dále tam píše, že doba slepoty jej přivedla k "mystickému zážitku". Jestli byl skutečně slepý patrně nelze doložit; pochybuju že by ještě existovaly lékařské záznamy.

Jinak prý profesor Karl Haushofer byl podle Rosenkrafta "skutečná klasa", něco vysoko nad úrovní Eckhardta. Lze však předpokládat, že jeho vliv postupně klesal a po účasti jeho syna v atentátu na Hitlera opadl úplně. Jeho místo zřejmě usurpoval Himmler, který si o sobě myslel že je velký mág; pravděpodobně byl jen velký šašek.
Celé to na mě působí dojmem jako že oni na tu magii věřili, snažili se být "in", ale tak nějak nevěděli co si s tím počít a tak hromadili artefakty a tak.
Autorská citace #68
7.3.2012 14:06 - Wild West
Den Grasse:
Přesně s tímhle dojmem jsem s touto otázkou před dost lety skončil. Jediná nejasnost zůstala stran toho metra.
Autorská citace #69
7.3.2012 15:06 - Jerson
O Hitlerově slepotě bych ani moc nepochyboval, narazil jsem na ni v několika zdrojích a nevidím důvod, proč by si ji někdo později vymýšlel. Až budu mít chvíli, zkusím dohledat podrobnosti.
Třetímu oku nevěřím, zejména ne u Hitlera - jeho názory jsou poměrně dobře dokumentované v zápiscích lidí v jeho okolí a pochybuju, že by si zrovna tuhle schopnost nechával pro sebe, když se vším jiným dost chlubil, opakovaně.
Zaplavení metra má jednoduché vysvětlení - pro sověty to byla relativně bezpečná cesta do centra, a když se Hitler dozvěděl že postupují metrem, nařídil jeho zaplavení i přes varování, že se tam nachází hodně civilistů. podle něj si německý národ nezasloužil přežít, když nevyhrál válku, a s jeho pádem měli padnout i všichni němci. Opět se v tomto smyslu vyjádřil několikrát.

Hromadění artefaktů je běžný postup, ale vlastně jedině kopí Osudu má nějaký okultní význam, další takový artefaktů mě nenapadá.
Autorská citace #70
8.3.2012 09:05 - Wild West
Jerson:
Jak pravíš. Tak nějak jsme skončili, myslím, už nejméně jednou.

Zmohu se jen na poslední nepatrný dovětek, že si vlastně nejsem tak úplně jist, že by Kopí osudu připisoval okultní význam někdo dříve, než Hitler a jeho kamarádi. Je pravděpodobné, že kolem takové ctihodné insignie existoval neškodný okruh pověstí, který nikdo nebral nějak moc vážně ("kdo má Kopí, je nepřemožitelný..."), a taky to může být klidně nápad až někdy z doby romantismu.

Něco na způsob historky o svatováclavské koruně, kterou "nesmí mít na hlavě nikdo kromě krále", a údajně si ji na hlavu dal rok před smrtí Heydrich... což vypadá na urban legend až z doby Protektorátu. Ve starších dobách jsem na podobnou pověst nikde nenarazil. I když uznávám, že pro tak moderní výrobky jako je svatováclavská koruna na mne není spoleh.
Autorská citace #71
8.3.2012 10:28 - DenGrasse
WW: Rosenkraft tvrdí, že Stein tu okultní sílu kopí cítil (a tak) a samozřejmě předpokládá, že ji cítili i jeho předchozí držitelé. Pochopitelně, těžko ověříme, co Stein cítil.

Jinak z těch urban legend se mi líbí ta o Tamerlánově hrobce :-)
Autorská citace #72
8.3.2012 15:40 - chrochta
K relikviím se vázaly neuvěřitelné pověsti už od počátku středověku, a lidé je brali docela vážně - u Kressenbrunu měl dle vidění jednoho rytíře vést české vojsko sám sv. Václav, za první křížové výpravy se děly podobné zázraky u Antiochie a nezlomnou víru v různá proroctví a zázraky lze dokázat i jinde.

Jinak skuteční okultisté toho s nacismem asi neměli příliš společného, protože jeho mystické základy nepochybně považovali za módní (okolo roku 1900 byly "paranormální jevy" sakra módou, takový A.C. Doyle - nebo Houdini, neúnavně brojící proti šarlatánům - by mohli vyprávět) blouznění bláznů, v lepším případě nedouků ("naučili se pár nejprimitivnějších věcí a na tom vystavěli své bláboly"). Nacionalismus je sice hezká věc, ale ne když jednou možností je sloužit v organizaci s úředně dosvědčeným "pravým němectvím" a státní kuratelou a druhou smrt.
Autorská citace #73
8.3.2012 21:51 - Jerson
DenGrasse píše:
Jinak z těch urban legend se mi líbí ta o Tamerlánově hrobce :-)

A to je která?
Autorská citace #74
9.3.2012 12:50 - DenGrasse
Nějaký čas předtím, na jaře 1941, požádal antropolog Michail Gerasimov sovětské úřady o povolení otevřít hrobku slavného středověkého nájezdníka Timura Lenka čili Tamerlána, umístěnou v samarkandském mauzoleu Gur-Emir. Chtěl na ní aplikovat svou metodu rekonstrukce tváře podle lebky.

Povolení dostal, přestože nejen samotný vědec, ale i Stalin, který o povolení osobně rozhodoval, byli včas seznámeni s místní tradicí: podle starců ze samarkandského bazaru nesmí být klid „boha války“ rušen, jinak přijde neštěstí – třetího dne se Tamerlán vrátí s válkou.

Za asistence kamer odsunuli vědci desku sarkofágu vážící čtyři tuny a odkryli černou rakev pod zetlelou zlatou pokrývkou.

Bez ohledu na prosebné protesty starého vrátného pak vědci otevřeli i rakev a Gerasimov ukázal na kameru Tamerlánovu lebku. Film odvezli do Moskvy a Stalin si jej nechal ihned promítnout.

Hrobka byla otevřena v noci z 19. června 1941.

---------------------------------------------

http://www.blisty.cz/art/59162.html
Autorská citace #75
27.6.2012 17:42 - Ebon Hand
záhadný objekt

Jersone, něco pro tebe. :-)
Autorská citace #76
27.6.2012 18:18 - Jerson
Hm, zajímavé, jen aby to nebyla zase nějaká kachna :-)
Autorská citace #77
27.6.2012 19:43 - sirien
Píše:
A pokud to není asteroid, sopka, nebo základna ponorek z dob studené války, pak je to UFO

Pokud to není asteroid, základna ponorek z dob druhé světové války, potopená vojenská ponorka, základna ponorek z dob studené války, spadlé letadlo, sopka, Portál pekel, zmrzlé boží slzy, zkamenělé usazeniny z prvohorního minerálního gejzíru, koloniální kotviště Atlantiďanů, ztracený Vikingský obětní oltář, Atlantská základna ponorek z dob Trojské války, zatopená laboratoř Prvních lidí, havarovaný stroj času, zastaralá a zahozená mezidimenzionální přepravní komora... Tak to prostě musí být UFO.

Yeah, makes perfect sense...
...except that it doesn't fly...
...UUO?
Autorská citace #78
27.6.2012 22:15 - Jerson
No dobře, tak USO. Nicméně USO je to vlastně tak jako tak, dokud někdo nezjistí co to tedy je.
Autorská citace #79
27.6.2012 22:26 - Fibriso
...to vypada jak Ebon hawk z Kotoru...
Autorská citace #80
28.6.2012 01:09 - Gurney
Odpadky z Ryleh - v době kdy se objevil článek na netu, už byli nálezci téměř určitě mrtví nebo šílení. Samotný sonarový snímek pravděpodobně obsahuje podprahovou zprávu, která může mít takto rozšířena do populace za následek řetězec událostí eventuálně vedoucí až ke zničení lidstva.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.091758012771606 secREMOTE_IP: 3.92.96.247