Prostředí

Prcek
26.3.2012 15:06
Pravidla na d20 low magic campaing
Zdravím, mám dotaz na Vás, sečtělejší hráče.
Chystáme se hrát low magic campaign, renesance, piráti a taková podobná verbež. Rád bych jí vedl s menším významem magie. Jsou někde oficiální pravidla pro low magic campaigne?
Máme hráče šťourali, tak bych si nerad vymyslel něco příliš proti pravidlům. Díky za tipy.
Autorská citace #61
5.8.2016 16:20 - Element_Lead
cimz se vracime zase na zacatek. proste low magic se vytrati asi tak 5 vterin od zacatku kampane, jakmile si nekdo napise do deniku velkym tiskacim SORCERER BOB.

kdyz uz to fakt musi byt (protoze uprimne, vzdycky tam je jedinec, co bude nutne potrebovat hrat magic usera v non magic svete), tak by mohl hrat 5 levelu za nejaky jiny povolani nebo treba ucence whatever a cela jeho earlygame bude o hledani magie.

potom tam mozna zustane nejakej ten naznak low magic atmosfery.
Autorská citace #62
5.8.2016 19:57 - Vojtěch
Zrovna u 5E by mohlo fungovat omezení přístupu k vyšším spell lvlům, ne? Sice dostaneš sloty za Wizarda, ale pokud nemáš nic víc než fireball, tak tím dáš dost limit na to, čeho jde magií dosáhnout. Žádná dalekonosná teleportace atd. prostě nebude, i když pořád máš drsnější damage na starých kusech, takže dokážeš držet krok s ostatními.
Autorská citace #63
7.8.2016 22:40 - MartinCZ
sirien píše:
Pokud to neuděláš pro všechny, narušíš systémovou rovnováhu.#30

Já v podstatě chci tu rovnováhu narušit, snížit možnost sesílání kouzel postavami.

Aegnor píše:
No, abych nějak shrnul, k čemu jsme se dostali:#56

Díky. Skvěle zpracovaný výstup. Podle Vašich postřehů a pravidel, se zatím kloním k prodloužení doby pro obnovu slotů pro kouzla, z triků udělat kouzla 1 stupně a suroviny na kouzla udělat více vzácnějšími. Předpokládám, že tím mezi postavami dojde k vymizení čistě magických povolání, případně si budou kombinovat povolání.

Aegnor píše:
Přičemž všechny tyhle varianty vytváří rare magic, ne low magic.#56

Oprava, nechci dosáhnout low magic, ale rare magic. (o: Jen tak ze zvědavosti, jaké by jste volili příklady (literární/hry/herní systémy) pro rare a low magic?
Autorská citace #64
7.8.2016 22:57 - sirien
MartinCZ píše:
Oprava, nechci dosáhnout low magic, ale rare magic. (o: Jen tak ze zvědavosti, jaké by jste volili příklady (literární/hry/herní systémy) pro rare a low magic?

Low je třeba Středozemě (minimálně Třetího věku). Kouzel tam je poměrně dost, v podstatě kudy elfové nebo Númenorejci prošli (plus různé magické entity), ale kouzla sama toho moc nezmůžou a historicky byla málokdy k něčemu dobrá (ty cool věci tam prováděli ty nejvíc epic level týpci nebo v dobách Prvného věku sem tam někteří ti nižší bohové (maiar)). Všechny bitvy si musí postavy vybojovat natvrdo a i magici tam běžně používaj konvenční prostředky (ostatně viz polemika o Gandalfově classe)

Low magic světy se obecně moc dobře nehledají, protože když už někdo do svého světa magii dá, většinou jí tam dává z dobrého důvodu. Low bývají některé urbanfantasy mi osobně přijde, ale to už dost záleží (takové archetypální UF Nikdykde fakt ani omylem, nicméně třeba takovou Pohádku (Faerie tale, od Feista, btw. minimálně o level lepší, než jeho fantasy tvorba o Midkemii) bych tak asi označil (v intencích příběhu... nechci moc spoilovat)

Rare magic je pak třeba typicky Conan - magie je přítomná a často dost hustá, nicméně ovládá jí jen pár vyvolených týpků, kterejch je na jedno království že bys na jedné ruce spočítal (resp. že je Conan zvládne za jednu povídku vyzabíjet).

Pokud znáš českou tvorbu, tak low je třeba Křivé ostří (možná teď kecám, je to dýl co sem to čet, ale co pamatuju tak magici tam byli vcelku narovno s ostatníma) a rare je pak třeba Algar tarch v době vyprávění onoho příběhu (mágové jsou hustí, ale naživu je jen jeden jediný; ano, četl jsem to, přiznávám se, na svou omluvu jsem to koupil na stánku na conu jako random volbu na doporučení prodejce a netušil sem, co že to beru do ruky; i když pokud odhlédnu od samotné podstaty té knížky, tak zase úplně špatná taky neni) - já z cz zase tak moc neznám, takže toho zase moc nevysázim...
Autorská citace #65
7.8.2016 22:59 - Aegnor
MartinCZ píše:
Oprava, nechci dosáhnout low magic, ale rare magic.

Já to psal jenom pro ujasnění.

MartinCZ píše:
Jen tak ze zvědavosti, jaké by jste volili příklady (literární/hry/herní systémy) pro rare a low magic?

Rare magic:
M. Žamboch - Vlk Samotář a teoreticky starší díla s Baklym (Bez slitování například).
G. R. R. Martin - Střet Králů má podle mě opravdu rare magic.
Autorská citace #66
7.8.2016 23:08 - sirien
Martina bych zatim moc nesoudil... v tom světě bývalo dost magie na nukleární armageddon celého kontinentu. Ve Hře o Trůny je všechna magie mrtvá, bo velmi originální myšlenka "dragons are the source of magic" (tak originální, že dám lízátko tomu, kdo mi dohledá nejstaršího dohledatelného autora, který ji doložitelně použil) a přežívaj tam jen nějaká ancient statická kouzla ze setrvačnosti toho, jak hustá byla při svém seslání (zaklínadla Zdi atp.)

...nicméně, protože - haha, spoiler alert, haha - si na konci Hry o trůny Danny vyseděla svoje tři vajíčka, tak to tam začíná postupně trošičku houstnout, se mi tak zdá... takže kdo ví, s čim to tam nakonec skončí. Nicméně podle současného trendu a podle toho, co Martin sám o magii řekl, bych tipnul, že to asi zase AŽ TAK MOC hrotit nebude a relativně "rare" to i zůstane... pokud to teda kdy dopíše.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.088043928146362 secREMOTE_IP: 34.238.138.162