Prostředí

Malfin
28.3.2012 09:07
Tilesy a mapy
Zjistil jsem, že mám tilesech hrozný nepořádek a tak přemýšlím, jak je uložit. Viděl jsem na netu různé pořádače, organizéry. Jak je skladujete? Tak aby byly přehledné, k dispozici? Připravujete si tilesy předem, než se hráči sejdnou nebo improvizujete během sezení (a tudíž skvělé znáte všechny tilesy, které máte). Jasně, když se naskytne nějaká nenadálá situace, tak je třeba improvizovat, ale máte jinak bitevní pole již předem seskládané?
A co mapy? Malujete? Tisknete? Využíváte skleněnou podložku a píšete fixem? Vzpomínám si, že kdysi dávno jsme využili na grid cokoli (počínaje tužek, pouzder, krabiček,...), aby znázorňovaly všechno možné.
A co používáte jako znázornění nepřátel? Používám miniatures, ale nemám jich zase tolik. Proto využívám takové ty skleněné dekorativní pecky. Jak jste na tom vy ostatní?
Autorská citace #81
3.2.2019 21:59 - Jarik
Jeden z mých oblíbených plánků:

Vhodný pro jakékoliv období historie.
Autorská citace #82
3.2.2019 22:02 - Maelik
V jeskyni je poustevna. Vegetace skýtá celkem chutné ovoce a ono jezírko je pramen sladké, pitné vody, vzácný to poklad v těchto rozpálených skalách.
Autorská citace #83
3.2.2019 22:14 - krytah
Je to místo, kde indiáni nebo někdo podobný mučil lidi. Pramen je otrávený kvůli žábám, které v něm žijí a ve skalách se vyskytují jedovatí hadi.
Autorská citace #84
4.2.2019 06:41 - Ugy
Skryté tábořiště na méně používáné obchodní stezce po kraji nějáké vyprahlé krajiny. Dřív tu sídlila skupina loupežníků, která byla však poražena a po nocích tu teď straší jejich duchové (možná něco hlídají, nebo jen čekají na odpuštění či ukradli něco prokletého). Loupežnický poklad nebyl nikdy nalezen a i když jeskyně je jen jedna velká přírodní síň s několika zákruty možná je někde tajná skrýš.
Autorská citace #85
4.2.2019 12:34 - MarkyParky
V kraji se už dlouho vypráví o tajemném podzemí plném pokladů a jeskyni, skrze kterou se do něho lze dostat.

Pověst říká, že se do ní lze dostat z této křižovatky. Desítky lidí se však vrátilo s nepořízenou, neb malá jeskyně u křižovatky je sice příhodnou skrýší pro zvířata či netvory, kteří se tam nastěhují vždy nějaký čas poté, co jsou předchozí obyvatelé vyhnáni či vytlučení pokladuchtivými dobrodruhy, ale jediný poklad, který tam kdo kdy nalezl, bylo vybavení těch nešťastníků, co neodhadli své síly a měli zrovna smůlu, že si jeskyni vybral za skrýš medvěd nebo mantikora.

Že skutečný vstup do bájné jeskyně ve skutečnosti skrývá vodopád, zatím nikoho nenapadlo.
Autorská citace #86
4.2.2019 13:23 - LokiB
Jedná se o pozůstatky dávného stvoření, které zanechalo svou mrtvou tělesnou schránku napospas horotvorné činnosti.

Autorská citace #87
4.2.2019 13:55 - Jerson
Jde o přírodní variantu Escherova vodního mlýnaVoda přitékající vodopádem vlastně nikam neodtéká a vrací se zpět otvorem ve skále. Postava, která na to přijde, je schopná ponořit se pod hladinu a vstoupit do světa za vodopádem, který je proti našemu nakloněn o 90°.
Autorská citace #88
25.7.2021 21:21 - ShadoWWW
Nová mapa Svítící Tvrze (Candlekeep) ve vysokém rozlišení ZDE.
Autorská citace #89
25.7.2021 21:34 - Pan Bača
pěkné.. jen to ještě počeštit ;-)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.17956304550171 secREMOTE_IP: 18.204.2.231