Prostředí

Harug
8.6.2014 10:17
Tvorba map
Pro nadcházející DnD 5e chystám nové tažení pro mou družinku, ale střetl jsem se s problémem kterému jsem doposud nečelil; mapa města.
Prozatím jsem to vždy dokázal nějak "ošulit", ale tentokrát se má celé tažení pro přibližně 10 úrovní odehrávat ve velkém městě a já za boha/bohy/démona nevím jak udělat důkladnější a podrobnou mapu. Nejsem zrovna zručný kreslíř...
Zajímalo by mě, jak se tu kdo vypořádal s tvorbou opravu dobré mapy města tak aby byla relativně přehledná a podrobná.
Autorská citace #21
11.9.2014 14:12 - ShadoWWW
I takové bakalářky existují!
Autorská citace #22
11.9.2014 14:37 - Shako
ShadoWWW píše:
I takové bakalářky existují!

To jméno je mi povědomé...
Dohledáno - je to práce jednoho ze současných organizátorů a letitého účastníka Gameconu.
Autorská citace #23
11.9.2014 15:01 - ShadoWWW
Práce mi přijde zajímavá, hlavně z hlediska zákulisí kolem map Asterionu. Na můj vkus tam chybí něco víc o tvorbě RPG map. Zejména odkaz na nejbohatší studnici znalostí z tohoto tématu: Cartographer's Guild. Nebo největší dva zlaté standardy mapovacích programů: CC3 a DJI. Ale jak uvedla oponentka, bakalářské téma bylo příliš obšírné a lepší by bylo užší vymezení.

Zajímavá je její doporučená otázka:
Píše:
Str. 32 – Opravdu považujete za nezbytně nutné vzhledem k účelu fantasy map, aby na nich bylo měřítko?

Podle mě ano, ale hlubší odpověď by se dala napsat jako samostatná bakalářka. :-) (Což souvisí třeba s rychlostí koní, jak nastínil Alnag ve vedlejším vláknu.)
Autorská citace #24
11.9.2014 15:34 - Colombo
Co se týče přirozenosti map, tak nejdál to dotáhli v Civ 4 tuším, kde mapu simulují rovnou pomocí modelu tektonických desek.
Autorská citace #25
12.9.2014 08:41 - Almi
Colombo: Ne, nejdál to dotáhla autorka Karen Wynn Fonstad se svým Atlasem Středozemě. Ta ženská snad simulovala všechno, včetně možných mořských proudů, převládajícího směru větru etc.. na to, že se musela vyrovnávat s nejrůznější kosmologií (jendou byla Arda placatá, pak zas už ne), je to hodně slušná práce = beznadějně vyprodáno :)
Autorská citace #26
12.9.2014 08:43 - Merlin
Atlas pro Kingdoms of Kalamar :) je taky docela síla :)
Autorská citace #27
12.9.2014 17:43 - chrochta
Fonstadová těch Atlasů vytvořila víc, ale u nás vyšel jen Atlas Středozemě. Na Drivethrustuff.com je k tomu komentář u atlasu Forgotten Realms.

Jo, atlas pro Kalamar taky stojí za to. Ostatně, celý Kalamar je síla :)
Autorská citace #28
12.12.2014 19:00 - ShadoWWW
Dnes byly zveřejněny stránky pro nový The Cartographer’s Annual 2015 (doplněk pro kreslící program Campaign Cartographer).

V lednovém čísle bude styl pro OSR dungeony.

Vtipné je, že v roce 2014 vyšel v jednom čísle styl, ve kterém nakreslili okolí hradu Karlštein. ;)
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.60960412025452 secREMOTE_IP: 54.82.79.137