Prostředí

sirien
29.5.2015 01:30
Historické reálie pro hru
Původně jsem to chtěl dát do zajímavostí, ale myslím, že si to zaslouží vlastní téma. Aneb informace o tom, jak vypadal středověký či starověký svět co do detailů, zákonů, běžného života atp.

Doufám, že to třeba některým skupinám pomůže jako přehled pro větší realističnost jejich her.
Autorská citace #1
29.5.2015 01:32 - sirien
Zákony o zákazu nošení zbraní ve středověku

...ve zkratce: v Anglii (a Francii) minimálně jste ve městech nemohli nosit zbraně - mohli jste s nimi přijít či odejít, ale po dobu pobytu jste je museli nechávat v rukou hostinského (či jiné osoby u níž jste byli ubytovaní).

V noci jste se se zbraní směli pohybovat jen s lucernou. Porušení se trestalo vězením.
Autorská citace #2
29.5.2015 01:32 - sirien
Do sbírky k úvaze možná patří i můj starší článek k zamyšlení:

Hrdinové jako sociální třída
Autorská citace #3
29.5.2015 02:00 - Colombo
Vidím, že se ti ta scholagladiatoria taky zalíbila:)

Hodně se mě líbil ten díl s cenou mečů. Teď sem v práci, tak to bohužel nemůžu spolehlivě najít.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.058090209960938 secREMOTE_IP: 54.81.157.133