Prostředí

Demonica
10.3.2016 08:00
Autorská citace #1
10.3.2016 08:00 - Vojtěch
Už aby to vyšlo :)
Autorská citace #2
10.3.2016 14:05 - ShadoWWW
Curse of Strahd je (nepřekvapivě) nejočekávanější kniha D&D. Podíval jsem se ale na Amazon, co je nejočekávanější kniha vůbec. A víte co? Harry Potter and the Cursed Child. :) A bonusová otázka na konec: Jak se jmenuje to prokleté dítě? :oD
Autorská citace #3
10.3.2016 15:22 - sirien
Druhá bonusová otázka: kdy JKR konečně pochopí, že jejích 10 let slávy je už pryč a že když má miliardy tak je další ždímání už vyždímaného hadru trapný?


Anyway; když Tracimu někdo řek, že gamegirls neexistujou, tak se asi musel dobře bavit :) Ta origin story k Ravenloftu je fakt hezká - a ten postřeh o pojetí upírů v čase docela trefný.
Autorská citace #4
10.3.2016 15:42 - ShadoWWW
Tracy dokonce nedávno mluvil o tom, jak se dostal k hraní. Jednoho dne po práci čekal, že ho jeho novomanželka sveze, tak jako každý den, domů, ale ona nejela. Nejela a nejela. Pak zjistil, že je v nějaké herně. Tak tam došel a byl naštvaný, že na něj jeho novomanželka zapomněla kvůli nějaké stupidní hře.

Ona na něj: "Jé promiň. Objevila jsem tu s přáteli úplně skvělou hru!"
- "A kde je herní deska?"
- "Ono to nemá herní desku..."
- "Si děláš legraci, ne? A jaká to má pravidla?"
- "No, ne úplně standardní a přesná..."
- "Cože? Tys na mě zapomněla kvůli nějaké hře, která nemá ani herní desku, ani jasná pravidla? Co je to sakra za hru!?"

Ten den se Laura a Tracy poprvé setkali s D&D a o několik let později se stali přední D&D designéři. :-)

Tracy taky říkal, že jeho práce na Ravenloftu spočívala hlavně v návrhu samotného hradu a Lauřina práce byla zas hlavně psychologický profil Strahda.
Autorská citace #5
10.3.2016 15:50 - Vojtěch
Sirien: Když po ní fanboys&girls škemrají, tak co by jim nenapsala?
Autorská citace #6
10.3.2016 22:27 - Maugir
sirien píše:
Druhá bonusová otázka: kdy JKR konečně pochopí, že jejích 10 let slávy je už pryč a že když má miliardy tak je další ždímání už vyždímaného hadru trapný?

Spoustě lidí to udělá radost (jak píše Vojtěch, fanoušci o to škemrají) a nikomu to neubližuje (kdo to číst nechce, nemusí). Chceš snad říci, že lidé, kteří mají jiný vkus než Ty, si nezaslouží se bavit?

Jinak na ten Ravenloft se po tomhle článku těším ještě více.
Autorská citace #7
11.3.2016 00:14 - sirien
ber to tak, že se pohoršuju nad kulturním úpadkem (tj. v kategorii kritiky samotné existence debilních reality show nebo telenovel)


Popravdě když nad tím přemýšlím, docela bych si to v 5e zahrál. Hrál jsem to jednou s Alnagem ve 4e, ale už si z toho stejně moc nepamatuju, navíc Alnagovo podání bylo tenkrát svérázné a navíc 4e...
Autorská citace #8
11.3.2016 06:57 - Malfin
Castle Ravenloft je naprosto úžasné dobrodružství. Dohráli jsme ho před pár lety a stále na to vzpomínáme, protože mělo kouzlo. Každý hráč si tam něco našel. A ta atmosféra, která už při čtení manuálu DM pohltí.
Autorská citace #9
11.3.2016 07:17 - Demonica
Narážka na dnešní upíry mě taky pobavila.
A na příručku se moc těším. Hned jak mi prijde, zaciname hrat. Nase skupinka uz domlouvala slozeni druziny: vypada to bud na elfi komando, nebo rozhadany rodinny klan :)
Autorská citace #10
11.3.2016 07:23 - ShadoWWW
My příští sezení finišujem s Rage of Demons. :-)
Autorská citace #11
11.3.2016 22:58 - Atterdag
Tak Curse of Strahd doma...
Autorská citace #12
12.3.2016 06:26 - Vojtěch
Nápodobně a při rychlém prolétnutí je to laskomina.

Jinak pro zájemce o Ravenloft je Expedition to Castle Ravenloft (3e) na Drive Thru ve slevě za necelých 5 USD.
Autorská citace #13
12.3.2016 08:00 - ShadoWWW
jak se vám to povedlo??? Mně to Amazon ještě ani nevyexpedoval! (Nejspíš až toho 15.3.)
Autorská citace #14
12.3.2016 21:51 - Vojtěch
Mephitu se zeptej.
Autorská citace #15
13.3.2016 01:55 - Demonica
Tak to zavidim, my si na prirucku asi jeste pockame...
Autorská citace #16
3.4.2016 13:39 - Ondrej
Čau všem,

jsem nováček na webu, nicméně - pustil jsem se do překladu úvodního dobrodružství Death House. Najde se někdo, kdo zasadí texty do grafiky? (netuším jak to funguje :)) Budu mít hotovo zhruba za týden.

Rád bych se pak pustil i do překladu Curse of Strahd a nebo, jestli už se na překlad někdo chystáte, rád se připojím.
Autorská citace #17
4.4.2016 13:02 - Demonica
Ondrej: To je super, že se do toho pouštíš :)

S grafikou ti moc nepomůžu, ale jsou tu lidi, co to umí a dalo by se s nimi domluvit. A pokud budeš chtít pomoci s překladem, můžu se připojit.
Autorská citace #18
4.4.2016 13:06 - sirien
Grafika: no, když by mi někdo dodal předlohu a zrovna bych měl volnou chvíli...
Autorská citace #19
4.4.2016 13:18 - ShadoWWW
Já bych s layoutem taky klidně pomohl. Není toho moc.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.089563846588135 secREMOTE_IP: 3.236.57.1