Prostředí

Belbog
11.8.2016 17:48
Váš oblíbený žánr pro RPG
Jaké herní žánry (fantasy, sci-fi atd.) a styly (důraz na akci, děj, psychiku postav atd.) preferujete, respektive byste preferovali u herního systému, který je v tomto směru bez omezení?
Udělal jsem na toto téma dotazník na Vyplňto - https://zanry-pro-deskova-rpg.vyplnto.cz/ - a moc bych vás prosil o jeho vyplnění. Sem můžete psát podrobnější a zasvěcenější komentáře, případně dotazy na mou osobu.
Děkuji
Autorská citace #1
11.8.2016 18:03 - Aegnor
Takové základní otázky - proč tento dotazník vzniknul? K čemu slouží? Kdo všechno uvidí výsledky?

Dál jenom řeknu, že desková RPG mi nepřijde jako vhodné označení. Preferoval bych Tabletop RPG, nebo třeba stolní RPG.
Autorská citace #2
11.8.2016 18:23 - Belbog
Aegnor píše:
Takové základní otázky - proč tento dotazník vzniknul? K čemu slouží? Kdo všechno uvidí výsledky?


Dotazník je součástí příprav mého projektu. Slouží ke zjištění obliby jednotlivých herních žánrů a souvisejících aspektů hry. Výsledky jsou neveřejné. Přesto doufám, že si příznivci RPG najdou chvilku - dotazník je krátký a jeho vyplnění mi moc pomůže. Díky.
Autorská citace #3
11.8.2016 18:26 - Tarfill
Hele a Belbogu,
trváš tedy na tom, že jde o deskovky, nebo tím myslíš skutečně stolní RPG?
Já jen, jestli mám vůbec na ten dotazník reagovat (deskové RPG třeba vůbec nehraju)...
Autorská citace #4
11.8.2016 18:32 - sirien
Aegnor píše:
proč tento dotazník vzniknul?

Belbog píše:
Dotazník je součástí příprav mého projektu.

trénuješ na politickou kariéru?
Autorská citace #5
11.8.2016 18:48 - Belbog
Tarfill píše:
jde o deskovky, nebo tím myslíš skutečně stolní RPG?

Aha, rozumím - ne, jde o klasické stolní ("pen & paper") RPG, nikoli o deskovku.

sirien píše:
trénuješ na politickou kariéru?

K projektu se v současné chvíli nechci blíž vyjadřovat, ještě to chce čas - ale až to bude hotové, tak se nebude mluvit o ničem jiném ;-)
Autorská citace #6
11.8.2016 19:07 - sirien
Belbog píše:
ale až to bude hotové, tak se nebude mluvit o ničem jiném

To už tu párkrát bylo a pokud máš pravdu, bude to spousta legrace - nemůžu se té další Končiny/Voidu/Dvojky dočkat :p
Autorská citace #7
11.8.2016 19:26 - Aegnor
Belbog píše:
Dotazník je součástí příprav mého projektu.

Pěkná nicneříkající odpověď. :-)

sirien píše:
To už tu párkrát bylo a pokud máš pravdu, bude to spousta legrace - nemůžu se té další Končiny/Voidu/Dvojky dočkat :p

Jsem rád, že mohu být u toho, když vzniká další projekt podobných kvalit, jako ty Tebou zmíněné.
Autorská citace #8
11.8.2016 19:54 - PetrH
sirien píše:
...
jsi zapomnel na stin mece, hrdinove fantasy, astralni doupe...
Autorská citace #9
11.8.2016 20:06 - Belbog
Aegnor píše:
Jsem rád, že mohu být u toho, když vzniká další projekt podobných kvalit, jako ty Tebou zmíněné.

Kvalitu bych hodnotil spíš potom, co to uvidíte, ale jak je libo... :-)
Teď bych v rámci dosažení co nejvyšší možné kvality potřeboval, abyste mi prosím vyplnili ten dotazník. Díky!
Autorská citace #10
11.8.2016 20:17 - sirien
PetrH píše:
jsi zapomnel na stin mece, hrdinove fantasy, astralni doupe

Stín byl špatnej, ale nebyl katastrofální (jen strešně zbytečně překombenej). Efektivně to je podobná story jak Plusko, jen se k tomu došlo odlišně.

Hrdinové měli ke katastrofě hodně daleko, byl to DrD-inspired Skill Based, relativně neoriginální, ale kvalitativně IMO srovnatelnej nebo lepší jak oDrD.

Astrální doupě... má všechny kvality na to, aby aspirovalo na své čestné místo v mém výčtu, ale ke své "smůle" se odehrálo zvětšiny mimo pozornost většinového publika, takže "o ničem jiném se nemluvilo" u něj neplatí, strhlo sice intenzivní, ale jen krátkodobou pozornost v pár diskusích.

Belbog píše:
Kvalitu bych hodnotil spíš potom, co to uvidíte

A tak my jen reagujeme na Tvůj velký příslib "věci, u které se nebude mluvit o ničem jiném", což je meta, které i v konkurenci věcí jako byly vydání popř. dokončení překladů DnD 5e nebo Fate Core dosáhly jen a pouze tři mnou výše vypsané tituly, takže oprávněně očekáváme další pokračování této velkolepé série :)

Samozřejmě, může jít i o něco zcela odlišného, ale pokud dostojíš svému příslibu "věci, při níž se nebude mluvit o ničem jiném", tak to vzhledem k historii této "kategorie" bude velmi překvapivé :)
Autorská citace #11
11.8.2016 20:33 - MartinCZ
Belbog píše:
Výsledky jsou neveřejné.

Belbog píše:
K projektu se v současné chvíli nechci blíž vyjadřovat, ještě to chce čas - ale až to bude hotové, tak se nebude mluvit o ničem jiném ;-)

To nejsou zrovna vyjádření, která by vedla k vyššímu počtu vyplněných dotazníků.
Autorská citace #12
11.8.2016 20:48 - Belbog
MartinCZ píše:
To nejsou zrovna vyjádření, která by vedla k vyššímu počtu vyplněných dotazníků.

Toho jsem si samozřejmě vědom, ale já teď prostě nechci dělat propagaci toho projektu. Ostatně, abych mohl dopilovat jeho finální tvář, potřebuji nejdřív zjistit odpověď na otázky v tom dotazníku :-)
Jeho vyplnění zabere jen chvilku a moc mi tím pomůžete. A třeba se při jeho vyplňování i inspirujete pro vlastní hraní.
Autorská citace #13
11.8.2016 21:16 - Aegnor
Belbog píše:
Kvalitu bych hodnotil spíš potom, co to uvidíte, ale jak je libo... :-)

Tak já jsem skeptik a reaguju dle toho, co mám za informace:
1. Bude to velký.
Nic víc. Samozřejmě to může být zajímavé, ale nehodlám mít přehnané naděje. A projekt, u kterého se autor aktivně vyhýbá jakékoliv konkrétní informaci mě prostě důvěrou nenaplňuje.
Autorská citace #14
11.8.2016 21:35 - Belbog
Aegnor píše:
A projekt, u kterého se autor aktivně vyhýbá jakékoliv konkrétní informaci mě prostě důvěrou nenaplňuje.

To je jasný, bez informací je jistě těžko mít v danou věc důvěru. Ale já momentálně nepotřebuji důvěru - jen vyplněné dotazníky :-D
Ale vážně, představení projektu přijde na řadu později a já pak milerád zodpovím veškeré otázky a snad i vzbudím důvěru.
Autorská citace #15
11.8.2016 21:35 - ShadoWWW
Aegnor píše:
projekt, u kterého se autor aktivně vyhýbá jakékoliv konkrétní informaci mě prostě důvěrou nenaplňuje.

No u mě je to tak nějak podobné. Za mě jsou dvě možnosti:
1) Buď je projekt ve stádiu, že se o něm nesmí veřejně mluvit - pak ale nemá smysl dělat anketu, protože je to ještě předčasné a budí to nedůvěru, nebo
2) Je potřeba už jen dopilovávat finální tvář - v tom případě má jistě smysl dělat nejrůznější ankety, ale nemá smysl o tom zarytě mlčet, protože je to kontraproduktivní, neboť to budí nedůvěru a tudíš to nedává smysluplné výsledky.
Autorská citace #16
11.8.2016 21:38 - MartinCZ
Tak ještě jedna reakce. (o:

Belbog píše:
nechci dělat propagaci toho projektu

Propagace a představení nemusí být to samé.

Belbog píše:
představení projektu přijde na řadu později

Tohle není perspektivní pořadí.

Belbog píše:
nepotřebuji důvěru

A další vyjádření, po kterém klesají další šance na vyplněné dotazníky.
Autorská citace #17
11.8.2016 22:17 - Belbog
Jak říkám, momentálně potřebuji vědět, jaké herní žánry lidé rádi hrají nebo by si rádi vyzkoušeli. Bližší povaha mého projektu je v této souvislosti vedlejší. (Mohl jsem napsat, že je to do bakalářky, a ušetřil bych si tohle vysvětlování, ale lhát se nemá :-)
Každopádně jsem rád, že respondentů přibývá, a děkuji jim a opravdu vím, že je ode mě trochu ošklivé, když vás takhle napínám, ale opravdu to má své důvody a já se vynasnažím, aby to ve výsledku stálo za to.
Autorská citace #18
11.8.2016 23:30 - sirien
Belbog píše:
Ale já momentálně nepotřebuji důvěru - jen vyplněné dotazníky

Nejsem si jistej, že se nepleteš. Když někdo nedůvěřuje tomu, co děláš, dost se snižuje šance, že bude věnovat svůj čas tomu, aby Ti něco jen tak vyplnil.

Belbog píše:
Mohl jsem napsat, že je to do bakalářky, a ušetřil bych si tohle vysvětlování

yup :)
Autorská citace #19
11.8.2016 23:56 - Belbog
sirien píše:
Když někdo nedůvěřuje tomu, co děláš, dost se snižuje šance, že bude věnovat svůj čas tomu, aby Ti něco jen tak vyplnil.

V tomto smyslu spoléhám na dobrou vůli zdejších fanoušků RPG. Respondenti naštěstí přibývají, takže se zdá, že to s lidstvem snad není tak špatné :-)
Autorská citace #20
13.8.2016 00:51 - sirien
U-hm.... uh-hm...

Legenda - univerzální RPG

Píše:
Founded on September 12, 2012


Píše:
se už výrazně přiblížil termín dokončení hry. (Bude to letos, ale přesněji nevím

(note: letos = 2016)

Píše:
Legendární univerzální RPG (pracovním názvem Legenda), které se cca po 16 letech konečně blíží k dokončení!
Má to být univerzální, tak jsem snad na nic nezapomněl; je tam toho hodně:
* možnost hrát v jakémkoli světě, žánru a stylu (fantasy, sci-fi, historické)
* možnost rozvíjet postavu v řadě oblastí (žádná předem daná povolání)
* určení a zohledňování povahy postavy, včetně hraní různých úchylek a psychických poruch :-)
* boj vším od holé pěsti po atomovou bombu a sci-fi zbraně
* spousta bojových vychytávek (rozbíjení štítů, vyrážení zbraní, srážení z koně, bojové formace atd.)
* tři druhy magie; kouzla si člověk sestavuje sám (včetně rituální magie - vyvolání démona při zatmění slunce a obětování sta černých býků apod.)
* bestiář s cca 300 bytostmi
* univerzální kalendář

A teď je na čase hru pořádně otestovat, takže kdo chce, ať se hlásí.


Píše:
Tak jsem právě dokončil velkou revizi bojového systému. Hra nyní nabízí 83 druhů zbraní pro boj zblízka a 98 na dálku - nemluvě o různých druzích munice, štítů, zbrojí apod. Prostě všechno od pěsti a kamene po atomovou bombu a laserové zbraně.


Píše:
Milí příznivci deskových RPG čili her na hrdiny, potřeboval bych vyplnit krátký dotazník na toto téma: https://zanry-pro-deskova-rpg.vyplnto.cz/ Budu moc vděčný každému, kdo si na to najde chvilku. Díky!



Tak já myslim, že se o tom můžeme bavit hnedka, co? Materiálu k diskusi se tu očividně nabízí docela dost :D

(zejména mě zaujalo: 181 zbraní od kamene po nukleárku a rozbíjení štítů, 16 let tvorby... univerzální kalendář? wut?)


This is surely going to be legen... wait for it... DARY!

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.071290969848633 secREMOTE_IP: 3.133.108.241