Prostředí

Tykev
11.11.2019 23:14
Svět pro všechny: Hic Sunt Dracones
Zdravím všechny!
Chtěl bych se s Vámi všemi podělit o svět, ve kterém již mnoho let hrajeme. Předpokládám, že skoro každý vypravěč již nějaký ten vlastní svět má. Důvod, proč by někoho mohl zajímat ten můj je především v kresbách lokalit. V odkazu dostanete jako ochutnávku mapu hlavního města.

https://ulozto.cz/file/GOxwDhoqVIV5/galenor-jpg

Pokud Vás to zaujalo a čtete dál, tak přiblížím, co mám v plánu. Chci na internet vystavit interaktivní mapu svého světa, která bude obsahovat lokální mapy a mapy měst, vesnicí a všeho, co se dá kde potkat. Taková věc trvá vytvořit dlouho. Zatím na tom pracuji něco přes rok, takže teprve dokončuju první oblast, ve které se nachází jedno království, obsahující 6 velkých map a 7 malých lokací (předpokládám, že přibude ještě tak 5 malých). Ke každé lokaci bude popis, jak se tam žije, kdo tam žije a tak podobně. Dále mám pro celou oblast vymyšlené úkoly, které se přímo či nepřímo točí kolem událostí tvořící kampaň.

Píšu to sem, abych zjistil, jestli o to vůbec bude zájem, a abych Vás případně navnadil.

Ještě přidám ukázku, jak vypadá malá lokalita...

https://ulozto.cz/file/SL8yN6BjKxez/hostinec-na-rozcesti-jpg
Autorská citace #21
19.11.2019 21:39 - Tykev
Mě tyhle města připadají všechny hrozně podobný a nudný. Většinou se snažím, aby z každého města vyzařovala jiná atmosféra. Proto se snažím, aby měly buď třeba nějakou zajímavou dominantu, nebo byly v jiném terénu a podobně.

Když půjde vše podle plánu, tak by vše mohlo být hotovo před vánoci.
Autorská citace #22
9.1.2020 22:51 - Tykev
Zdravím všechny!!!
Konečně je to tady! Svět Hic Sunt Dracones má již utvořené nějaké základy, které jsou zprovozněny. Zatím tvořím stále první království Eletor, kde jsou již různé lokace, a prozatím tři dobrodružství. Momentálně mám technické potíže s nahráním tří větších map. Ty doufám doplním během zítřka. Vše naleznete na ZDEZIJIDRACI.CZ
Autorská citace #23
9.1.2020 23:33 - York
Je mi jasný, že to byla spousta práce, tak doufám, že to přijmeš jako konstruktivní zpětnou vazbu: mapa světa nevypadá dobře. Přitom už víme, že kreslit umíš, takže to je určitě jen tím, že jsi nezvolil dobrej styl.

Nejvíc to kazej hory, na těch by to fakt chtělo zapracovat. Doporučuju napsat do googlu něco jako "fantasy map mountains tutorial" a vybrat si nějakej styl, kterej se ti bude líbit.

edit: Popravdě bys hlavně potřeboval zpětnou vazbu od někoho, kdo o kreslení něco ví, což tady moc lidí není. Můžeš to zkusit hodit třeba na RGP fórum, tam občas přispívají Ecthelioni (tady je jejich portfólio).

edit2: Máš kladný body za Dakarské moře ;p
Autorská citace #24
10.1.2020 00:24 - Tykev
Děkuju, na ty hory se podívám. Dřív jsem je kreslil způsobem, jako je to na mapě středozemě. Chtěl jsem ale zvolit způsob, který by víc znázornil hřebeny a přesný tvar.

To Dakarské moře nechápu :D Jestli je to použité někde jinde, tak je to jen shoda jmen.
Autorská citace #25
10.1.2020 00:41 - Haplo
Shodou okolností jsem koukal na videa podobných témat a narazil jsem na WASD20 kanál, video o různých typech hor bylo první které jsem viděl. Nicméně youtuberů, kteří se tímto tématem zabívají je nespočet.
Autorská citace #26
10.1.2020 01:21 - York
Haplo: Good catch ;-)

Sedmička se mi líbí asi nejvíc. Šestka je zhruba to, o co se asi pokoušel Tykev, ale přesně jak říká ten maník ve videu: aby tahle varianta vypadala dobře, musí se fakt dobře vystínovat.
Autorská citace #27
10.1.2020 09:43 - Tykev
Ta sedmička vypadá dobře. Řekl bych, že jsem se pokoušel o něco mezi 6 a 7. Zkusím to někdy přepracovat, ale nejdřív je potřeba dodělat jiné věci.
Autorská citace #28
10.1.2020 11:57 - Tykev
Teď jsem na jedné kopii mapy světa zkusil jen tak zběžně vystínovat kousek hor, a vypadá to mnohem lépe. Díky za bezva radu.
Autorská citace #29
10.1.2020 12:22 - York
Tykev: Hoď sem pak odkaz, prosím. Jsem zvědavej, co se ti z toho podaří vykouzlit.
Autorská citace #31
10.1.2020 13:00 - Tykev
Hodím, ale nejdřív chci dodělat dobrodružství, na kterém pracuji. Potřebuju dokreslit čtyřpatrovou gobliní jeskyni, a popsat ji. Ty hory nejspíš udělám až za pár dní.
Autorská citace #32
11.1.2020 16:08 - Tykev
Přidáno trpasličí město Duramon, které leží v Haldarově Hlubině. Nevím, jak udělat klikatelnou url, tak hodím odkaz :D

http://zdezijidraci.cz/index.php?title=Haldarova_Hlubina
Autorská citace #33
11.1.2020 16:19 - York
Tykev píše:
Nevím, jak udělat klikatelnou url, tak hodím odkaz :D


Dole klikneš na tlačítko URL. Do uvozovek se dává odkaz, mezi hranatý závorky se dává text, kterej pak bude vidět:

[a href="http://zdezijidraci.cz/index.php?title=Haldarova_Hlubina"]Haldarova hlubina[/a]

Vypadá to pak takhle:

Haldarova hlubina
Autorská citace #34
11.1.2020 16:47 - malkav
ještě doporučuji do prvních hranatých závorek přidat text target="_blank", což směřuje odkaz do nově otevřené záložky ;)
Autorská citace #35
11.1.2020 17:25 - sirien
malkav: kdo v dnešní době nemá nastavenej prohlížeč popř. nepoužívá k otevírání odkazů adekvátní mouse gersture, ten si žádnej target= nezaslouží.
Autorská citace #36
11.1.2020 17:59 - LokiB
ty máš nastaven prohlížeč, že každej odkaz otevírá v novém okně?
já tedy ne + v mobilu je to trochu komplikovanější :)
Autorská citace #37
11.1.2020 18:20 - sirien
down a longer tap - tap. Tvůj problém, že to nemáš zažitý ;)
Autorská citace #38
20.1.2020 21:26 - Tykev
Mimo jiného jsem teď přidal dvě malé a jednu velkou mapu vnitřních prostor pro jeskyně. Můžete se podívat Dobrodružství k nim teprve dopisuju.
Autorská citace #39
28.1.2020 10:51 - Tykev
Přidáno dobrodružství Barbarova žáadost
Autorská citace #40
7.2.2020 23:06 - Tykev
Právě jsem nahrál novou mapu světa. Jsou tam předělané hory podle videa, které jste sem dali. Vypadá to mnohem lépe.

zdezijidraci.cz

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.084918975830078 secREMOTE_IP: 44.220.41.140