Prostředí

Dalcor
24.11.2020 11:53
Historické RPG
Na kostce jsem byl když vznikala, ale teď mám dlouhou odmlku a nejenže nesleduju kostku ale i současné RPG trendy (cože, renesance oldschoolových RPG, Markus hraje po letech DnD?). Sám hraju Pathfinder 1 a zkoušeli jsme STAR WARS od FFG.

Takže prosím omluvte pokud se ptám na věci co tu proběhly třeba nedávno.

Hrál někdo dlouhodobější kampaň v historickém setingu?

Mám na mysli spíše "filmovou" historii, než přísně přesnou, kde bych řešil pravděpodobnost úmrtí na chřipku v každé hře.

Rozjíždíme ve Wargamingu narativní what if kampaň v Rusku 1812 okolo střetu Wittgensteinova a Oudinotova sboru a přemejšlým, zda do toho nezapojit i nějakou RPG hru.

Někdo tip na systém? Nebo zvláštní postupy.
Autorská citace #1
24.11.2020 11:58 - York
O čem si představuješ, že budou příběhy v týhle hře? S čím se budou postavy potýkat?
Autorská citace #2
24.11.2020 12:29 - Jerson
Omegu hraju v rámci skutečných událostí let 1938 - 1939 a držím se skutečného pozadí, ale systting jako takový je doplněný řadou věcí, které se v doložené historii nevyskytovaly, nebo spíše není doloženo, že by byly dovedeny tak daleko.
(Tedy třeba vyjdu z historického článku o člověku, který se reálně pokoušel oživovat několik dní mrtvé psy a hodlal to vyzkoušet i na lidech, a dovedu jeho pokusy ještě o krok dál, tam, kde už nejsou zdokumentované.)

Počítá se to?
Autorská citace #3
24.11.2020 12:55 - Šaman
Fate - konkrétně Příběhy Impéria.
Ale Fate dá jen systémový základ k tomu jak postupovat při vyhodnocování, nedá žádny seznam dobových zbraní, archetypů, jednotek a jejich čísel.

Takže Fate je dobré, pokud máš o dané době přehled a nechceš, aby ti pravidla házela klacky pod nohy co se reálií a fungováni fikce týče.
Není dobré, pokud hráči potřebují seznam toho, jaké povolání si mohou vzít a chtějí tabulku jaké ÚČ má puška a jaké revolver.
Autorská citace #4
24.11.2020 13:17 - sirien
Dalcor: Co si představuješ jako "dlouhodobější"? A co přesně by se Ti hodilo vědět?

Kdysi sem s Pjotrem&spol. hrál mini-kroniku Mage v Aztécké říši v době conquisty. Pak nějaký Příběhy impéria, ale netušim jestli to už neni moc alter pro Tvé potřeby.

Postupy jsou asi závislé na tom, jestli Ti nevadí narušit historickou linii dění (a vytvořit alternativní vesmír s jiným vývojem), nebo jestli se chceš držet toho že se historie v základu bude odvíjet dál tak, jak jí známe (alespoň v hlavních obrysech).

Co do systému chceš něco, co není moc provázené / závislé na magii (DnD 5e se jakože spíš nehodí v tomhle směru např. - jakože ano, existují jeho od-magičněné varianty, ale...) Osobně mi ani nesedí příliš C&L pro podobné účely, minimálně ne nějaký robustní (jakože nějaká variace True20 asi ok, Pathfinder-style už spíš ne), protože spíš než vystižení archetypů potřebuješ určitou míru volnosti abys mohl zachytit živě/realisticky působící postavy.
Autorská citace #5
24.11.2020 13:32 - Aegnor
Co WoD s Dark Eras skill listem? (Drive -> Ride; Firearms -> Archery; Computers -> Enigmas)
Autorská citace #6
24.11.2020 13:39 - LokiB
V Savage Worlds systému hrajeme dvě dlouhodobé kampaně, které mají historický základ.
Pohusitská doba (start LP 1444)
Čechy Přemyslovské (start LP 1000)

Savage Worlds je generický systém, kde není problém hrát historické (i nemagické) settingy (například Divoký Západ 19. století, První světovou válku, WWII, Vietnam atd)
SW mají v sobě "magii", ale je možné ji v rámci settingu velmi snadno "nepovolit" a pak může fungovat zcela historicky.
Autorská citace #7
24.11.2020 18:14 - Dalcor
LokiB píše:
V Savage Worlds
mrknu, díky

Ostatním děkuji za tipy. Když to vezmu příspěvek po příspěvku:
York píše:
Seriál typu Sharpe, nebo Tři mušketýři, kde se postavy budou potýkat s Ruskem 19. století a absolutním failem Napoleona naplánovat kampaň
Jerson píše:
počítá
Šaman píše:
díky, ale Fate nemám rád
sirien píše:
Máš super otázky, já sám nevím. Mám představu určitého seriálového hraní tak do osmi dílů a pak uvidím jestli to hráče bude bavit. Začnu formováním armády ve Vilnu, a první série by měla končit první bitvou u Polocku a s tím spojené problémy. Na druhou stranu přemýšlím jak to postavím, předpokládám, že postavy budou jedna jednotka
Aegnor píše:
Platí totéž co pro FATE :-D, i když radši WOD než FATE ;-)
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.18382692337036 secREMOTE_IP: 18.234.247.75