Prostředí

Dalcor
27.3.2007 20:31
Poprvé vás dnes provázím historií elfí rasy na planetě Toril a kontinentu, který jsme pojmenovali Faerun, tedy elfí slovo pro nový domov. Společně se budeme ubírat a procházet důležitými událostmi elfích dějin. Místa a události spojené s životem první inteligentní rasy, která se procházela pod svitem Selune, samozřejmě mimo draků.

Zvu vás na Velkou toulku historií Tel’Quess

Samar Kopretina, Zpívající čepel Corellona Larethiana.

Dnes jen strohá časová osa…
Autorská citace #41
20.1.2008 22:30 - Gurney
MAJ MALÝ UŠI PROTOŽE JSEM TO TAK ŘEKL!!! (...to GMování má přece jen něco do sebe :)
Warcraft ještě není tak strašnej, tam to beru jako takovou settingovou specialitu a aspoň tam mají normální ksichty (i když WoW je i tak na mě trochu moc "kreslený"), ale jinak se hlásím do antimangoušstecké ligy. Za ty zaječí drowy by se mělo obětovávat Lloth :-)
Autorská citace #42
21.1.2008 12:00 - Chrochta
to Gurney: MAJÍ MALÉ UŠI, PROTOŽE TO ŘEKL PROFESOR A PROTOŽE TO JE PRAVDA. STEJNĚ TAK JAKO JE PRAVDA, ŽE JSOU VYSOCÍ JAKO LIDÉ. Myslím, že je nutné si neplést elfy folkloru a pohádek a elfy mýtů. Ti první jsou zhruba stejně "pravdiví" jako ladovští hastrmani a hejkalové, disneyovští trpaslíci ze Sněhurky nebo křesťanští vlkodlakové. Ve skutečnosti berným kamenem je Profesor, a tím pádem mýty a legendy. V případě elfů a trpaslíků keltsko-skandinávské (mimochodem, pokud elfové vyměňovali lidské děti za vlastní, tak nemohli být příliš odlišní od lidí) a v případě vodníků a vlkodlaků germánsko-slovanské (a klidně i jiné evropské; vlci byli zvlášť významné ochranné síly a vlkodlaci byli ještě v 17. století přinejmenším v části Evropy "psi boží" a ne "psi ďáblovi", a vodníci byli mocní a strašliví vládci řek).
Navíc mi vadí, že elfové dostávají uši, které by se klidně mohly imlantovat oslovi nebo králíkovi a nikdoby si ničeho nevšiml.
Autorská citace #43
21.1.2008 12:04 - Alnag
A tak plíživě a nenápadně začala tzv. kauza UŠI, která posléze vyústila v občanskou válku... ale to tehdy ještě nikdo netušil. :o)
Autorská citace #44
21.1.2008 12:21 - Rytíř
Jako oponentista z povolání mám nutkání se dlouhých uší zastat. Jenže.. jenže to prostě nejde! Je to hnus, já mam taky elfy zafixovaný jako štíhlý krásný lidi, ne prťavý křehule se zaječím výrazem... :)))
Když sem si udělal na podzim postavu mladýho elfítka, hledal sem k němu obrázek. No docela dlouho. Nakonec sem skončil u klasickýho člověka, protože mě prostě žádnej elf co je takle k mání na netu nezaujal.. (je pravda, že má schopnost hledat obr. na netu je takořka legendární) :D
Autorská citace #45
21.1.2008 12:26 - Lokken
Eh,já mám VELKOU fantasii a nic proti milovníkům manga ale někdy by ti elfové ani snad nemusely chodit ale mohli by mávat ušima a létat.
Ne,vážně,nic se nemá přehánět...
Autorská citace #46
21.1.2008 15:18 - Aeris
Pripájam sa k hnutiu a to napriek tomu, že inak mangu/anime mám rád, ale proste na všetko treba ísť s mierou (a v tomto prípade rozdiel medzi zašpicateným uchom a podlhovastým uchom poriadne bije do očí a hlavne rozumu).
Autorská citace #47
21.1.2008 18:38 - JackPhoenix
Na druhou stranu, s tak velkýma ušima by nebylo nic divnýho, kdyby elfové byli schopní využívat ultrazvuk jako netopýři. Že by nejaká vysokolevelová schopnost rasy ve 4.e? :) Nebo aby si je v případě fakt velkýho hladu mohli okousat :)
Jinak kde se mám přihlásit ke křížové výpravě proti dlouhým uším?
Autorská citace #48
21.1.2008 20:42 - Hawkeye
Co podle vas vypada elfskejsi??? Tohle je sice pulelfka, ale asi presne zodpovida vasim predstavam
http://tunaferit.deviantart.com/art/Half-Bred-Elf-Lady-12853105
http://art1.sheezyart.com/image/42/420678.jpg
Autorská citace #49
21.1.2008 21:02 - Max
nedalo mi abych tomu nedal pár minut když už chceš srovnávat
uši a neuši
Autorská citace #50
21.1.2008 21:11 - Fibriso
teda, to vpravo vypadá děsně (jak netopýří křídla) a to vlevo zase jak Michael Jackson... člověče, vyber si... v tomto případě by spíše slušely ty extra dlouhý.... každému druhu elfů asi sluší něco jiného, asi maj vyspělý magický ekvivalent plastický chirirgie a uši jsou pro ně něco jako tady mléčné vaky
Autorská citace #51
21.1.2008 21:27 - Max
Fibriso: to je právě o tom, že vybarvi někomu oči nabílo a vytáhni uši a je to mystickej elf ... můj názor je, že elfové jako tací by měli mít v sobě jakousi mystickou vznešenost a krásu i bez zveličování sekundárních znaků. Jenže přidat někomu uši je lehčí než se nimrat s výrazem vznešenosti v obličeji.
No doufejme že magická nemoc elfům ve FR ty uši neprotáhla do oněch závratných výšek.
Autorská citace #52
21.1.2008 22:04 - Max
A je to tady ... nemoc se šíří ... kdo bude další? :)
Autorská citace #53
21.1.2008 22:16 - Vaeranias
Je potěšitelné, že je tu tolik zásadových ušistů. Alnagu, tohle nevypadá na občanskou válku, spíš to vypadá, že se projednou většina přítomných v diskusi sjednotila v odporu vůči elfopýrům, což se tak často nevidí. Z toho lze soudit, že netopýří uši u elfů jsou dílo Nepřítele.
Bdělost a svatý zápal jsou na místě :-). Takhle to určitě začalo na Ardě. Morgothem zajatí elfi si taky asi zprvu říkali "No co, tak nám Morgoth trochu vytahal uši a trochu nás sešlapal, však se tak moc neděje a někomu to celkem i sluší...". Jenže to byl jen začátek a historie se opakuje. Ale ne v mých FR, toho bohdá nebude. Jen je fuška sehnat neušaté obrázky. Víte někdo o nějakých, Nepřítelem nepokřivených?
Autorská citace #54
21.1.2008 22:28 - Lokken
No je to na beton práce nepřítele,to je jasná věc.Ten-o-kom-se-nemluví nakazil všechny výtvarníky a kreslíře ušiprodlužující nemocí.
Naštěstí moje realmsy zatím nepostihla,stejně jako je nepostihnou 4.E setting,ale stejně... nevíte někdo o nezávadném zdroji vakcínou naočkovaných obrázků?
Autorská citace #55
22.1.2008 08:49 - Dalcor
Heh, to je téma jako hrom :) Mimochodem - najděte si obrázky wood a high elfů, příapdně eldarů z Warhammeru a uvidíte jak má vypadat správný elf :)
Autorská citace #56
22.1.2008 18:14 - Hawkeye
Elfove odjakziva byli spis lovci a zberaci na rozdil od lidi {tj. nijaka {nebo jen vzacna} pole}. Zili v lesich a hvozdech nebo v podzemi. Tam podrebovali sluch omnoho vice nez zrak. Tak co mate proti spicatym usim??? Tolkienovski zaspicatele usi by meli mit pulelfove. PS samozrejme nejsem za nijake extremy typu manga, ty WoW usi jsou tak na hrane. Kdyby meli elfove usi spicate jen trochu, vypadali by jako nejaka podrasa lidi a ne jako samostatny zivocisny druh.
Autorská citace #57
22.1.2008 18:19 - Hawkeye
Max ta bez usi vypada tak trocha divne. Mozna je to jen temi par minutami, cos na to mnel, ale fakt mi pripada jako lidska zena provozujici bodypainting. A ti usi si predstavuju mene odstavajici nez na tom obrazku, ten tam byl jen pro porovnani.
Autorská citace #58
23.1.2008 00:15 - Alwaern
Hm, dáme si trošičku té fyziologie. Schopnost ucha rzlišovat a sbírat podněty pro receptory v kochleárním aparátu je dána hned několika faktory - velikost boltce, následně délka zvukovodu, kvalita převodního systému stŕedního ucha (všichni znáte nejmenší kostičky v těle, že jo?) no a v neposlední řadě na kvalitě samotného sluchového analyzátoru periferního a centrálního. Sečteno a podtrženo nezáleží jenom na velikosti (všichni známe...), ale i na myriádě dalších věcí. I slony mají veliké uši, ale málokdo je nařkne z geniálního sluchu. :)
Autorská citace #59
23.1.2008 08:38 - Fibriso
Sloni je maj hlavně kvůli cirkulaci tepla, ale to je trochu mimo, pochybuji, že elfové by je měli velké z toho samého důvodu (i když, pokud dřív žili na jihu....)
Autorská citace #60
23.1.2008 11:59 - Chrochta
Teď pro změnu trocha ekologie. Za prvé, život v hustých lesích typu amazonská nebo konžská džungle pro lidi rozhodně není žádná výhra, páč umírají hlady. Cokoli jiného je natolik řídké, že je mnohem lepší uplatňovat zrak. Navíc, elfové jsou všežravci, a to nejspíše tvorové vidící barevně - ono je mnohem výhodnější rozlišovat pomocí zraku barvu signalizující zralost/ nezralost než pak zvracet přiotrávený něčím nezralým a jedovatým. Toje důvod, proč nevím o ničem, co žje v lese a má uši typu "osel". A to i u zvířat, která prokazatelně výtečně slyší. Většinou jde o býložravce, pro které je SKUTEČNĚ důležité zaslechnout protivníka ukrývajícího se někde v podrostu.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.073563098907471 secREMOTE_IP: 18.119.107.161