Kultura

Zaphod
23.10.2007 13:47
Něco pro zasmání
Doufám že to ještě všichni neznáte. Hodně povedená záležitost.
Hůlkový řád
13.5.2010 14:20 - Merlin
aha...
13.5.2010 14:39 - Gurney
Blaine píše:
Napsal uzasne veci jako treba Nikdykde, Američtí bohové, Hvězdný prach.

Zrovna Nikdykde mi přijde trochu přeceňovaný, ne že by to byla špatná knížka ale nějakou dobu po přečtení jsem pro jistotu ještě chvíli prohlížel obal, jestli mám doopravdy v ruce to samé Dílo, o kterém všichni tak básní. A třeba Hvězdný prach, byť se mi líbil, tak teprve ve filmu mi přijde celá ta zápletka dovedená k dokonalosti.
13.5.2010 14:56 - Blaine
Gurney: to ja nevim, ja jsem byl v prubehu uneseny. Ale je pravda ze na konci to nejak vycpelo do prazdna, nemel jsem uplne dokonaly pocit po precteny, ale spis v prubehu.
Ale treba prave ten Sandman je vyvrcholeni, ktere nemuze nikdy prekonat. Diky za to, ze vychazi s tak dobrym prekladem i u nas.
13.5.2010 15:29 - sirien
Gurney píše:
tak teprve ve filmu mi přijde celá ta zápletka dovedená k dokonalosti.

...ne že by tam nebyla prakticky úplně stejná, až na akčnější závěr. Stardust je zrovna dobrá ukázka toho jak má vypadat filmová adaptace knížky.

Sandman - co Ty víš, třeba překoná. Je to vysoká laťka, ale u Gaimana nikdy nevíš.
Mimochodem, v tom výčtu děl myslim trochu chybí Koralina...
13.5.2010 15:38 - Blaine
Sirien: tu jsem necetl, proto jsem ji tam nedal. Nemuzu ji posoudit.
13.5.2010 16:20 - wlkeR
Ah, teď když na to koukam, vidim tam někde jméno Crowley.) Hezký ^^
13.5.2010 17:01 - Jerson
Ha, tak jsem oba dva dal dřív, než jsem si přečetl, kdo to je. Dobré.
13.5.2010 20:29 - Shako
ad Gaiman: Precetl jsem vsechny 4 dosud zminene knizky a Nikdykde mi prislo jako nejvetsi zazitek. Hvezdny prach se mi libil, ale je to proste vic pohadka, spatne se mi to srovnava s mnohem drsnejsim dilkem jako Americti Bohove. A Koralina je proste taky vic pohadkova, takze tu bych taky srovnaval max s Hvezdnym prachem, kde si tedy myslim, ze byla horsi resp. je super, ale hvezdny prach je proste lepsi.;-)

Stardust jako film: Chybeli mi tam nektere pasaze, ale treba mrtve bratry vyjadrili snad jeste lip nez je popisuje knizka.

Ale tak napsal toho jeste vic, treba kour a zrcadla: Tam je to povidka od povidky.

A sandmana jsem zatim necetl, takze povidate, ze to stoji za to?
13.5.2010 23:33 - Blaine
Sandman je resuscitace DC comics serie stejneho jmena. Uplne jineho razeni, nez byla dosud. Sandman je Sen, Morfeus, jeden z osmi Endless (Dream, Destiny, Death, Desire, Despair, Destruction, Delirium). Gaiman se na tomhle dile mohl dokonale vyradit, dostal nekonecny svet, kde si mohl delat co chtel. A jemu se to moc darilo. Sceny jako souboj demona a Snu, Sen stojici na pekelne plani
Sen píše:
"-What power would hell have if those imprisoned here would not be able to dream of heaven?"

Dream to Lucifer and the citizens of Hell, in Preludes and Nocturnes.

Sen stezujici si smrti. Spousta dalsich pribehu, at uz genialni kratasky o snech, ktere se zdaji kockam, pres muze, ktery nemuze zemrit po americkeho cisare. A pak samozrejme epicky pribeh samotneho Snu a Sneni.

Doporucuji vsema deseti:)
13.5.2010 23:54 - sirien
noir: Povídkové sborníky jsou Kouř a zrcadla (takové víc z reálných prostředí, trochu naturalistické, trochu o sexu... ale nejen) a Křehké věci (takové víc snové, fantaskní... ale nejen :) )
A nejkrásnější na těch sbornících jsou ty předmluvy, kde se k těm povídkám vyjadřuje sám a říká k nim různá pozadí a jak vznikaly a tak... by mělo bejt ve všech sbornících povinně, tohle.

Ono na Gaimanovi si právě dost cenim toho že píše různé věci, narozdíl od Pratchetta (kterého teda taky zbožňuju), Kinga, Feista a většiny ostatních, kteří píší tak nějak dokola totéž...

Shako píše:
A sandmana jsem zatim necetl, takze povidate, ze to stoji za to?

To je taková neskutečná genialita...

Blaine: Věčných je sedm, ne osm (Sen, Smrt, Osud, Touha, Delirium, Ničení, Zoufalství). I když někde v prvnim nebo druhym svazku tvrdí, že jich je devět... oni sou vůbec taková dost divná rodina.

Sen stěžující si Smrti je vždycky žůžo scéna, protože to obvykle skončí tak, že ho Smrt zjebe jak malýho rozmazlenýho fakana na padesát dob a Sandman se pak tváří jak zkopaný štěně co by se nejradši zahrabalo pod koberec :D . Stylový to bylo na tý verandě, kde si Sen zkoušel stěžovat Smrti, že to přece nebyla jeho vina, když vzal ženu, která ho odmítla, aby zabránila zničení své říše, a uvrhl jí ze vzteku do Pekla...

Smrt je vůbec naprosto dokonalej charakter, z těch postav v Sandmanovi jí mám suveréně nejradši. Existovat tak du skočit pod auto...
13.5.2010 23:59 - Shako
Blaine, Sirien: Tak jsem se trosku ztratil. Co si tedy mam pujcit/sehnat/koupit, abych se mohl zacit nekam do relativniho zacatku/uvodu pribehu?:-)
14.5.2010 00:13 - sirien
Sandman: Preludia a Nocturna
14.5.2010 01:20 - Panda
Tamten Chlápek píše:
Pripomente mi, abych nemel deti s Pandou.

Tss! Bylo by to pro jejich dobro, víš? Nemůžou nikam spadnout a taky se neztratí...
14.5.2010 01:25 - Panda
Gurney píše:
Zrovna Nikdykde mi přijde trochu přeceňovaný, ne že by to byla špatná knížka ale nějakou dobu po přečtení jsem pro jistotu ještě chvíli prohlížel obal, jestli mám doopravdy v ruce to samé Dílo, o kterém všichni tak básní.

Možná proto, žes Nikdykde četl pozdě? Když vyšlo, musela to být docela objevná věc... (Já jsem z toho ale taky byla dost zklamaná...)
14.5.2010 07:23 - noir
sirien 650: Já se na Gainmana neptal. Patří k těm věcem, které mým životem projdou a nezanechají v něm velkou stopu. Přijde mi jako průměrný kýčař, ale tím ho nechci nikomu kazit.
14.5.2010 10:18 - Ebon Hand
Budu si muset koupit toho Sandmana, abych se dostal do obrazu. Vyšlo to v ucelené formě? Nebo to je na pokračování?
14.5.2010 11:12 - Deathman
The Sandman #1-75 (1989-1996)


Zvazky po viac dieloch(Hard-Cover alebo PaperBack):

Preludes and Nocturnes (ISBN 1-56389-011-9)
The Doll's House (ISBN 0-93-028959-5)
Dream Country (ISBN 1-56-389016-X)
Season of Mists (ISBN 1-56-389041-0)
A Game of You (ISBN 1-56-389089-5)
Fables and Reflections (ISBN 1-56-389105-0)
Brief Lives (ISBN 1-56-389138-7)
Worlds' End (ISBN 1-56-389171-9)
The Kindly Ones (ISBN 1-56-389205-7)
The Wake (ISBN 1-56-389279-0)


Reprintovane s nejakym tym extra materialom (Leather Like Hard-Cover,Slipcase, 8"x12",Kvalita tisku je o niekolko stupnov vyssia ake predchadzajuce reedicie,niektore pasaze su recolorovane)(2006-2008):

The Absolute Sandman Vol. 1 (ISBN: 1401210821)
The Absolute Sandman Vol. 2 (ISBN: 140121083X)
The Absolute Sandman Vol. 3 (ISBN: 1401210848)
The Absolute Sandman Vol. 4 (ISBN: 1401210854)

1,3,4 idu kupit aj s autorovym podpisom.
2 uz podpisana skladom nieje.

Absolute Sandman jeden volume stoji 99 USD (Tusim teraz v kurze je to cca 2020 KC
Postovne z US je 30 USD za jeden 10 USD za kazdy dalsi kus (Alebo polozku)

http://neilgaiman.net

Tusim to vychadza v nejakej edicii teraz aj CZ ale to skorej budu vediet ostatny :) (urcite ale nevide absolute cz).

Chcelo by to asi zvlast diskusiu na knihy a spol :) (Aj ked sa mi zda ze taka tu je).
14.5.2010 11:44 - Nachtrose
smrtak: d20.cz/diskuze/_icefire_/ruzne/9079.html asi myslis tuhle.
14.5.2010 13:42 - sirien
noir: Kdybyste neměli všichni těžkou sexuální úchylku na šmoulinku a její očíčko (...nechci vědět podrobnosti) a nepotřebovali ste ho vidět v avatarovi každého svého postu, tak bych si vás neplet ;)

Ebon Hand píše:
Budu si muset koupit toho Sandmana, abych se dostal do obrazu. Vyšlo to v ucelené formě? Nebo to je na pokračování?

Je to na pokračování po jednotlivých dílech, nicméně tyhle díly vycházejí potom souhrnějc ve sbornících (viz výše Deathmanův seznam) z nichž první je Preludia a Nocturna, kromě toho vycházej i velký vzásadě A4 knižní sborníky. Nicméně série je stále ještě rozepsaná, tedy nedokončená. Neil Gaiman se vyjádřil v tom smyslu, že se utrhla tak nějak na svou vlastní temnou spirálu, on se pokusil to nějak vrátit, ale sebedestruktivní síla toho příběhu ho nekompromisně strhla zpátky, takže jak to nakonec s chudákem Morfeem dopadne je ve hvězdách, ale moc růžově to s nim asi nevypadá...
14.5.2010 13:47 - Blaine
Ebon Hand: nasleduje reklama na ceske komiksove vydavatelstvi
Vychazi to po bookach (ne Absolute) od vydavatelstvi CREW. Pokud jsi Prazak - tak v Krakatitu by meli mit vsechny dily, ktere jsou k sehnani. Pripadne se podivej na stranky: www.seqoy.cz , coz je eshop primo CRWE. Ceny nejsou nijak prehnane, na to jak kvalitni je to knizka. Rozhodne se to vyplati prolistovat v knihkupectvi, pokud mas moznost a pak si to az koupit. Hlavne pokud te komiksy neberou.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10080313682556 secREMOTE_IP: 54.221.110.87