Kultura

Zaphod
23.10.2007 13:47
Něco pro zasmání
Doufám že to ještě všichni neznáte. Hodně povedená záležitost.
Hůlkový řád
19.5.2010 23:36 - Sethi
To už spíš toto. Občas dokáže překvapit.
19.5.2010 23:38 - Nerhinn
A já to hledám dobré dvě minuty. K čertu.
19.5.2010 23:45 - Nachtrose
Jo, tenhle umi lip :-) Na kolik otazek ma limit? Ja se dostal na 17 :-)
19.5.2010 23:49 - sirien
Lol. Tak způsob, kterým se dostal od mojí hrací kostky ke svému 20: einsteiniu mě dost překvapil. Hm... 24: vodní pistole... 27: kostka lego, to už neni zlý... 28: Můžeš to použít ve škole? 29: Je to bourbon? 30: kaporastr? Co to probohy je?

nicméně některé vývody jsou likvidační:
19. Učí se to ve škole? Ano.
20. Myslím, že je to společná ložnice, kolej?

jak se probohy společná ložnice učí ve škole? Vyvolává to zajímavé asociace...
19.5.2010 23:50 - Nachtrose
HA! Vzdal to! :-) Ale to mozna spise proto, ze jsem sam mel neoplne informace o tom, koho jsem hledal ;-)
19.5.2010 23:51 - Nachtrose
Sirien: no... jeste ma par musek :)
20.5.2010 00:00 - sirien
Uchovává to informace? ANO
Je to golf?

ten sethiin hajzlík je chytřejší. A o dost provokativnější.
20.5.2010 00:10 - sirien
hh, ale to že se raduje, když Buzze Aldrina tipnul až napotřetí, tak to nevim jak moc má důvod :) Zvlášť když před nim jako prvního tipoval GW Bushe
20.5.2010 00:20 - Shako
Hmm, pomerne dobre zpracovane.. ma to dostatecny pocet otazek a dostatecny pocet pravidel, ze kterych to odhaduje vysledek.
20.5.2010 00:23 - Shako
Jinak souhlas, ze nektere zavery jsou super:)

20. Myslím, že je to hliník?
19. Myslím, že je to plachetnice? Skoro.

....

27. Myslím, že je to cvrček (hmyz)?
26. Používáš to v noci? Někdy.
25. Myslím, že je to motocykl? Skoro.
20.5.2010 00:50 - Jerson
Já měl namysli konkrétně měsíc Europa, který je studený jen na jedné půlce.
Ale třeba o niti mi tvrdil úplné boblsti, jako že je pružná a není černá a tak. Zajímalo by mě, jakým způsobem se učí, a jestli taky ukládá nová slova, i když to vypadá, že asi ne.
20.5.2010 00:56 - sirien
Jerson píše:
Mravenečník a dravec? A těžký?

lame. Měl si vidět, co mi to napsalo v "říkals říkám" na slovo "pohádka".

Jinak planety se... používají, v jistém významu toho slova. Odpověděl bych spíš "závisí". Ale Irelevantní zrovna u planety taky sedí, pravděpodobné je blbost.
V tom "je to venku" s ním v tom ano docela souhalsim. Já sedim v pokoji v budově, planeta je někde za oknem, ostatní planety někde nad střechou... ano, jsou venku.
A je to studené jsi měl odpovědět Někdy.
20.5.2010 01:06 - sirien
Huf... teda, že sem musel u toho druhýho zajít až k Wintermuteovi, abych ho porazil, tak to byl teda fakt záhul.
A to byl dvakrát poměrně zle blízko...
20.5.2010 01:08 - Jerson
Toho druhého jsem porazil na druhý pokus a to na jméno, které v databázi má :-)
20.5.2010 01:10 - sirien
Wintermutea taky znal, jen ho neuhod. Cos tam dal Ty?

(byly tam hezké možnosti, když se mě ptal co to vlastně je - Voice in my had a tak :) )
20.5.2010 01:26 - Jerson
Silvii Saint.
20.5.2010 01:39 - Shako
Jerson: Funguje to pomerne jednodusse. Je to spousta vyroku, na ktere ty odpovidas. Za kazdou odpovedi je nejaka vaha: pro Ano je to treba 1, pro ne treba -1, pro nevim 0....
Dal tam musi byt hromada pravidel ohledne provazanosti otazek mezi sebou, ktere urciji jakou serii otazek dostanes.
Pak se tam musi udelat zavery, ke kterem je treba rict, ktere vyroky k nim vedou a s jakou vahou.
Napr. Vec je mala urcite vede k zaverum (vaha 1) jako orech, lzicka... mozna vede zaveru (treba s vahou 0,5) jako bota, miska... urcite nevede (vaha -1) k zaveru jako lod, dum atp.

Idea systemu je jednoducha, jen je strasne hodin prace s pripravou dat (otazky a zavery), ktere je treba tam vlozit a vytvorit mezi nimi pravidla/omezeni, aby to umelo tvorit nejake smysluplne vysledky.


ad uceni: Ten prvni si nejspis zapisuje vysledky a upravuje svoje pravidla podle vysledku uzivatelu - z toho pak obcas ty nesmyslne odpovedi (protoze to zrejme nikdo nekontroluje, zda uzivatele odpovidaji pravdive), ale jen to zapisuje dalsi a dalsi vysledky.


Ale uz je to, ze to hazi na vetsinu jednoduchy odpovedi dobre otazka a to ji vcelku rychle je dobry vysledek a znamena to, ze nekdo nad tim stravil spoustu casu, aby to dal dohromady.
20.5.2010 01:48 - sirien
Píše:
z toho pak obcas ty nesmyslne odpovedi

spíš bych tipnul že to budou defaultně nastavená data u otázek (předmětů), u kterých se ještě nenasbíral nějaký rozumný vzorek hodnot.
20.5.2010 02:05 - Shako
sirien píše:
spíš bych tipnul že to budou defaultně nastavená data u otázek (předmětů), u kterých se ještě nenasbíral nějaký rozumný vzorek hodnot.

Nejde o rozumny vzorek hodnot, pokud bys to chapal nejak statisticky. Jakoze kdyz 50% lidi odpovi, ze todle je tak, tak je to pravda a zavedeme to jako pravidlo. I kdyz tak to samozdrejme fungovat muze, ale ty vysledky v casti rekl/rikam spis vypadaji, ze je to delane podle jednoho testu, protoze pochybuju, ze by vetsina lidi odpovidala natolik nesmyslne.;-)

Takze imho jsou to jen "necekane" zavery, ktere system produkuje sam. Protoze neni v lidskych silach otestovat kazdy mozny vysledek testu, zda tam sedi odpoved. Pokud je to 20 otazek a je tam 10 moznosti, jak odpovedet a k tomu existuje treba 1000 zaveru, tak ses v milionech moznych kombinaci, ktere bys mel proverit, zda skutecne davaji spravny zaver.
20.5.2010 02:41 - sirien
...pokud nesestavíš přiřazovací algoritmus. Programovat to já tak se vykašlu na konkrétní jednotky a budu pracovat s množinama a venovejma diagramama - jednotkám přiřadím podle nějakých klíčů základní příslušnost ke skupinám (malé, čtyřnohé, mrtvé...) a otázkami budu testovat příslušnost k těmto množinám a podmnožinám.
Otázky nastavím tak, aby vždy eliminovaly nebo potvrdily výraznou podmnožinu momentálně relevantní množiny systémem nějakých vah.
Kdybych byl opravdu fajnšmekr, což bych ale asi musel, vzhledem k možnosti jednotky doplňovat, tak bych ještě umožnil překlíčovávání slov při výrazné neshodě odpovědí respondentů se zadanými parametry (např. pokud počet lidí s daným slovem co na nějakou otázku odpověděli "Irelevantní" když tam já mám "ne" by změnil klíč dané jednotky v dané otázce)

V důsledku by dalo nějakou práci vytvořit ten systém vah a množin a potom by to bylo už jen o blbé tabulce pro databázi, kterou bych si mohl načrtnout v excelu, kdy bych jendotlivým heslům přiřazoval hodnoty 1 a 0 pro klíčová slova (malý, čtyřnohý...). Kdybych utáh pár kamarádů (třeba pod záminkou školní práce) tak by to ani nemuselo zabrat víc než víkend.

Ty nesmyslné otázky a následné vývody (je to k jídlu? NE - odpověď je golf) by pak dávaly smysl, protože po vyloučení hromady podmnožin by ve výsledné výseči venova diagramu zbývaly třeba jen dva vcelku vzdálené segmenty, které na pohled nemají nic společného, ale položené otázky způsobily že některý z nich třeba jen nestihl být vyloučen, protože stále spadal do segmentu na který se kvantitativně počítači nevyplatilo zeptat. V závěrečné otázce se pak zeptá právě k němu (nebyl vyloučen, ale má oproti hlavní volbě minimum potvrzení) a pak vyplivne náhodný výsledek ze zbývajícího segmentu (přičemž tvůrce se domníval, že 20 otázek bude stačit na to, aby v segmentu zbyl jen jediný prvek. Ostatně pokud jsou váhy 1 a 0, pak 2^20 = 1 048 576; největší slovník češtiny obsahuje 250 000 hesel, tedy čtvrtinu. Možná sousloví v programu se snadno vykrátí se spisovnými slovy jenž nemohou být použita (slovesa, spojky...)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10091304779053 secREMOTE_IP: 3.236.219.157