Střípky

Joe
19.5.2008 15:15
Ako vnímate RPGfórum.cz (nyní scimitar vs. šamšír)?
Otázka je zjavná a priamočiara, odpovede môžu ale byť rôzne s rôznou príchuťou, významom, záujmom alebo nápadmi. Práve preto ju pokladám, aby som vedel názor z inej strany, ako zvnútra RPGfóra samotného.

Ako vlastne RPGfórum vnímate? Čo si myslíte, že by malo robiť a nerobí? Sledujete ho aktívne/pasívne/vôbec a máte (aspoň malý) záujem na jeho fungovaní alebo rozvoji? Ak áno, čo si myslíte, že tam chýba?

J.

Scimitar vs. šamšír

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Scimitarkladné body15
Šamšírkladné body1
Obojí suxkladné body7
Autorská citace #21
19.5.2008 23:00 - sirien
hh, zajímalo by mě, jestli jsem dostal ten dnešní ban ke kterému nebyl uveden důvod za to, že jsem poslal k čertu velkého gurua teorií, nebo jestli to je za to, co jsem dneska napsal sem o Markusovi. Tipoval bych to druhé, protože Pietovi sem zase nic zlého neřek, normálně se vyjadřuju i hůř...
Autorská citace #22
19.5.2008 23:54 - thief
Vy mě lákáte na RPG F. Já tam zatím mrknul dvakrát a nic závadného jsem neviděl. Ale taky nic moc zajímavého. Doporučte mi nějakou "výživnou", dogmatickou diskuzi.
Autorská citace #23
20.5.2008 07:57 - wraiths
thief: hele chlape nejsi ty me dvojce. :-))
Autorská citace #24
20.5.2008 12:16 - Alnag
Nejlepší jsou diskuse z doby cca před dvěma, třemi roky, tam to byla hustá vřava. Ale možná už je smazali, nevím :))
Na druhou stranu přečetl jsem si diskusi na fóru paralelní k této a... zjišťuju, že pokud bych to bral jako vzorek tak se v zásadě asi nic nezměnilo.
Autorská citace #25
20.5.2008 12:37 - Lotrando
Sirien: na RPG F fakt nechoď jestli se ti nechce, nic objevného se tam neděje. Jo, a ano, dokoce myslím, že jsem je tehdy vyzval k přejmenování té diskuze na "Ignorování Siriena". Od té doby mám názor ten, že tam je "tvrdé jádro", které si vyřídí účty s každým, kdo nezpívá jejich písničku. Pak je tam i dost lidí, co se nechají strhnout, stává se to někdy každému, že se připojí ke stádu. No a pak je tam třeba Jerson, Argo u nihž oceňuji schopnost vedení skutečné diskuze na zajímavá témata. Kvůli nim se tam chodím občas podívat, málokdy mám ale do debaty jejich úrovně co dodat :).
Alnag: naprostá pravda. Ono je i zajímavé, jak dopadají diskuze zde, kde se sice vzedmou emoce, ale nakonec jdem spolu na virtuální pivko a je to v pohodě a jak tytéž diskuze končí na RPG F "ignorováním uživatele".
Fritz: banoval někdo jinej, nebo aspoň chtěl.
Autorská citace #26
20.5.2008 12:50 - Petr ´Jezevec´ Pouchlý
Nezlobte se na mě, ale připadám si tu jak mezi pubertálními zoufalci a ne jako mezi dospělými, často vysokoškolsky vzdělanými, jedinci mužského pohlaví.
Z níže uvedených příspěvků je jich polovina útočných, urážlivých a tahajících na světlo dávno staré události. /To samé v bledě modrém je i na RPG F/
Je mi líto, že jsem vůbec to téma otevřel, protože původně mělo vést někam úplně jinam. Místo logického zamyšlení jsem se dozvěděl jen spousty zášti, ukřivděné pýchy a arogance. Je to smutné.
//Nejsem zastánce ani jedné strany, ve světě rolových her se jen snažím hledat spřízněné duše, nikoliv nevraživost. Nejsem tudíž ani na straně RPG F ani na straně d20.cz - jsem jen roztrpčený.
Autorská citace #27
20.5.2008 12:52 - Quentin
forum je super, chodim tam kvuli lidem s nadhledem a zkusenosti z mnoha systemu a hernich stylu. Zabednenost dndckaru a dracakistu uz tam skoro uplne absenuje.
a sem chodim protoze jsem (stale mene a mene zabedneny) dndckar :)
Autorská citace #28
20.5.2008 13:15 - Joe
Jezevec trafil klinec po hlavičke jedného zásadného problému - na oboch stranách je urazená pýcha (viac či menej). Problém je, ako sa jej vyvarovať...
Autorská citace #29
20.5.2008 13:45 - Rytíř
Také přidám svůj pohled na RPGF.
Vášnivé diskuze a spory o virtuální moc a pozici vůdce smečky (nic jiného bych v tom nehledal, za spor o názory se to jen maskovalo) jsem tam neměl rád už v době, kdy se teprve rozjížděly. Začal jsem tam chodit kvůli překládání Dnd, do kterého jsem se tehdy pustil. S tím, jak postupně upadal zájem o diskuzi nad překladem, uvadal i můj zájem tam dál trávit tolik času. Bylo to dobrý a naučil jsem se leccos, o Dnd i jinak, ale prostě - všechno se jednou přejí. A já měl dost věcí na práci.
Takže rozchod Alnaga a Andtoma s RPGF mě v podstatě minul, nebyl jsem tomu přítomen. Mrzelo mě to za něj, protože to samozřejmě nebylo vůbec příjemný. Ale pro naší kostku to bylo vlastně jen dobře :)) Alnag dával RPGF hrozně moc, trávil tam šíleně času. Když nemohl tam, dával to do těchto stránek a to bylo sakra znát!
Někdo tu mluvil o vizionářích, že jsou potřeba. Určitě jsou, ale doplnil bych to - je sice potřeba alespoň jeden, ale obvykle zároveň i maximálně jeden! Protože když je jich víc, dojde časem ke střetu vizí a jejích nositelů. A dokud jeden nevyhraje, nejde se dál, protože se neví kudy. To se podle mě stalo mezi Markusem a Alnagem. Protože jsem se tam už tehdy prakticky nevyskytoval, nebudu vůbec vytahovat kostlivce ze skříní a hodnotit to. Proč taky, ničemu to nepomůže.
Jinak problém Sirien vs. Markus je pro mě podobného rázu - Sirien začal představovat svou aktivitou a suverenitou hrozbu pro vůdce smečky, aspiruje na dalšího vizionáře, takže holt došlo opět ke střetu.
Faktem je, že mě osobně nedocházelo, proč by RPGF mělo nějak aktivně působit na lidi, programově, abych tak řekl. Taky mi celkem vadí tvrdá politika nějakého banování, zákazů a nařízení. 99% všech neshod na netu je čistě kvůli špatnému pochopení protistrany, což jde vyřešit trpělivostí a vlastní snahou o porozumění. V tom jsme my tady zajedno. A zdá se mi, že máme pravdu, když nám všichni zdejší prostředí chválí? :)
Co se týče budoucnosti a případného propojení d20ky a RPGF.
V zásadě bych to řekl tak - dokud Marus i Alnag jsou těmi vizionáři s odlišnými vizemi, těžko dojde k nějaké užší spolupráci. Jeden z nich se bude muset svých vizí vzdát, jinak prostě budem koexistovat vedle sebe, malinko se překrývat a malinko doplňovat. Vždy platilo, že víc hlav víc ví... a tvrdí se dnes, že konkurence je zdravá a pro koncové uživatele prospěšná, že. :))
Berme se tedy jako korektní konkurence a časem se uvidí, co bude. Oni se věci obvykle vyvíjí skokově, furt nic, nic a pak najedou bác a je tu Změna. A na naše plány jen málokdy dají ;)
Autorská citace #30
20.5.2008 13:46 - Bajo
Kdyz to tady ctu, tak me uplne odrazuje sem chodit. A opravdu me to mrzi. Myslel jsem ze nektere veci se uz zmenily, ale Jezevec ma bohuzel pravdu :-(
Ja mam RPGF rad nemyslim si ze je to spatne misto, i kdyz je trochu mrtve a ma sve mouchy a je tam spousta skvelych lidi.
Autorská citace #31
20.5.2008 13:46 - Dalcor
Joe - nesouhlasím - je to o jedincích ne o programu
Autorská citace #32
20.5.2008 13:46 - Bajo
posledni post byl ode me
edit: predposledni..
Autorská citace #33
20.5.2008 13:50 - Dalcor
Baio, a kolik příspěvků jsi viděl a četl? Jmenuj ty co jsou protifórovské a v souladu s tím co napsal Jezevec! Děláte z komára velblouda...
Autorská citace #34
20.5.2008 13:57 - Joe
Dalcor,
medziľudské vzťahy sú VŽDY o ľuďoch, minimálne dvoch a takisto hádky, protirečenia, obviňovania a podobne.
Niekedy si myslím, že ľuďom chýba trošku "správneho" ignorovania úderov na smeč a namiesto toho sa každého náznaku chytajú a búrlivo naň reagujú. Čím potom vzniká väčšia či menšia špirála. To je ale aj o povahe a keď takú niekto má, tak si asi moc nepomôže a reaguje prudšie.
Ja mám jediné šťastie, že keď vidím podobný príspevok, tak ho ignorujem, prípane neodpovedám na to, čo je zbytočne provokačné, ale zameriam sa na zbytok (ak je). Tým uľahčujem život sebe aj okoliu (si myslím).
Autorská citace #35
20.5.2008 14:05 - Rytíř
Bajo: Jezevec má možná pravdu.. na druhou stranu je jednoduché kázat mír a odpuštění, když barák spálili sousedovi a ne tobě.
Teď mi došlo, že jsem vlastně odpovídal na ty posty tady, místo na samotnou otázku od Joeyetiho. :))
Občas se na RPGF kouknu, sleduju tam diskuze o d20, která mi je prostě blízká. Ostatní témata jsem dřív sledoval taky, teď už vůbec. Nemám tolik času, raději ho prostě strávím jinde. Přesto beru RPGF jako forum sdružující lidi, co maj zájem o RPG. Nemám problém tam někoho poslat, pokud by něco sháněl. Je tam dost lidí, co mají přehled o kdečem, aby uměli zajímavě odpovědět na otázky, co napadnou někoho méně zkušeného. Já už tyhle otázky nemám potřebu klást (ne že bych všechno věděl, to jako vůbec) :)), tak už tam prostě nechodím..
Co by mělo dělat RPGF jiného nevím. Podle mě nic, jak jsem naznačil níže. Kdykoli byli chutě na něco víc, nikdy to nevyšlo, protože se angažovalo příliš mnoho lidí - a zároveň nikdo. Pokud tedy máte zájem něco dělat, propojte se s RPGF, spolupracujte s ním, ale radím vám - udělejte si vlastní projekt! A nejprve začněte v malém a rozumně, megalomanské vize dochází jen zřídka ihned naplnění, přináší spíš jen spoustu ztracené energie a zklamání.
Na RPGF je super, že se lidé mající chuť něco dělat potkají a mohou se domluvit - to vidím jako jeho hlavní úlohu, to je základ, nic víc vlastně není třeba.
Autorská citace #36
20.5.2008 14:30 - Lotrando
Mně se ta diskuze skutečně líbí. RPG F neví samo co se sebou, protože tam nemaj skoro žádnou novou krev, protože každého odradí. Když se to řekne na rovinu, tak je hned oheň na střeše. Tak ještě jednou. Můj názor je ten, že RPG F stagnuje kvůli lidem, kteří tam dominují a odrazují ostatní. Bez nových lidí, kteří nahrazují ty co odchází to bude brzy mrtvá záležitost. Tématicky se tam dnes vedou diskuze o politice, hádky o světonázor, ale z RPG tam není téměř nic, kromě spousty spamu v podobě play-by-post příspěvků. Sorry. Chtěli jste názor, tak se nedivte, když vám ho někdo řekne.
Navíc nevím co jste čekali od přenesení celé diskuze sem. Radší udělejte to co říká Rytíř. Založte svůj projekt a pomalu ho pěstujte, rozmazlujte. Třeba to lidi upoutá, spíš ne, ale chce to makat a ne jen rozprávět. To si prosím neberte nějak osobně, chápu že má každý spoustu jiných povinností než budovat internetový projekt.
Autorská citace #37
20.5.2008 14:43 - Alnag
Jestli k tomu už nikdo nic zásadního nemá, tak bych navrhoval to dál příliš nedráždit. Shrnu to tak, že kritických ohlasů tu zaznělo asi dost. Jak se s kritikou naloží je už věc lidí zodpovědných za chod RPGfóra. Tady jsme na d20.cz tak se věnujme možná něčemu zajímavému tady ne?
Autorská citace #38
20.5.2008 15:29 - Joe
Ok dok.
Dik! Presne to som chcel - názory z inej strany. Keby d20 nemalo nič spoločné s RPGfórom (najmä prostredníctvom spoločných užívateľov), tak by som sa tu pýtal zbytočne ;)
Autorská citace #39
20.5.2008 18:04 - Jerson
Jedna poznámka - konstruktivní (doufám)
Chtěl jsem mít pohromadě všechny věci, co jsem kdy napsal o CPH - kusy pravidel, zápisy z her, diskuse okolo - prostě všechno v jednom tématu. Protože 95% věcí o CPH bylo roztroušeno na RPG foru, požádal jsem Markuse, aby mi je naházel do jednoho tématu, že si je přejmenuju, projdu, něco navrhnu na smazání a něco na zálohu.
On mi odpověděl, že chce dodržovat určitý styl na foru, takže zápisy budou v zápisech, zápisy z her odehraných na Slezině v tématu příslušné sleziny, pravidla v Projektech a diskuse o světě v herních prostředích, ale že si můžu založit vlastní téma, do kateré napíšu odkazy na tyto témata, čímž je budu mít - podle něj - hezky pohromadě a přehledně.
Bohužel jsem jiného názoru a jeho představa o významu "mít všechno pohromadě" se velmi rozchází s mojí.
D20 bylo druhé místo, kam jsem šel (potom už nevím). Alnag mi podle mého přání založil sekci a přetahal tam všechny věci, které jsem k CPH napsal, a udělal to během jednoho dne.
Nehodlám posuzovat nic jiného, co se mě netýká a do čeho mi vlastně nic není. Ale jestli někde můžu rozvíjet svůj projekt, tak na D20 a ne na RPG foru.
Autorská citace #40
20.5.2008 18:09 - Ebon Hand
Vzhledem k množství mých návštěv přícházím jako vždy s křížkem po fůnuse.
Na rpg f chodím z nostalgie, zažil jsem jeho zlatý věk i válku chaosu, které jsem se aktivně účastnil. Své názory jsem neprosadil, vize se nezměnila, elitářství a agresivita v příspěvcích nezmizela. Zůstalo mi pár vláken, které sleduji, bohužel k nim už nemám moc co říct. Zápal diskutérů se přesunul do vlaken s tématikou fora pro náctitelé.
Vznikající mezeru v mém vnímání d20 nezaplnilo, má trochu jiné zaměření. Dokonce jsem si všiml, že agresivita a útočnost některých diskutéru, se přesunula sem a dál si tu pískaj svojí písničku (i v této diskuzi).
Moc mi nevyhovuje zdejší systém diskuzí a mám trochu problémy se v něm orientovat. Nemile mě překvapilo v této diskuzi dětinské házení špíny na Markuse ukřivděnými smrady. Osobně vidím vinu na mnohem více stranách, než je osa Markus-Alnag. Já si svých protivníků vážím. Protože už něco dokázali, aspoň něco, velká většina kybicalů nedokázala nic.
Poslední věc, kterou chci říci k rpg f a potažmo všem projektům: Jediná důležitá věc, na tom všem, je to dotáhnout do konce! Největším jedem všech projektů je megalomanský koncept, u kterého postupné kroky nijak nepřibližují cíl a projekt se díky tomu rozpadne. Tím apeluji na všechny, kdož chtějí tvořit, cíle vize musí být dostupné a splnitelné do roka.
Chybí mi tu smajlíci...

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.085070848464966 secREMOTE_IP: 18.118.140.108