Střípky

Joe
19.5.2008 15:15
Ako vnímate RPGfórum.cz (nyní scimitar vs. šamšír)?
Otázka je zjavná a priamočiara, odpovede môžu ale byť rôzne s rôznou príchuťou, významom, záujmom alebo nápadmi. Práve preto ju pokladám, aby som vedel názor z inej strany, ako zvnútra RPGfóra samotného.

Ako vlastne RPGfórum vnímate? Čo si myslíte, že by malo robiť a nerobí? Sledujete ho aktívne/pasívne/vôbec a máte (aspoň malý) záujem na jeho fungovaní alebo rozvoji? Ak áno, čo si myslíte, že tam chýba?

J.
Hlasovat může jen přihlášený uživatel.

Scimitar vs. šamšír

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Scimitarkladné body15
Šamšírkladné body1
Obojí suxkladné body7
11.11.2008 11:41 - Merlin
nějak mě to dvakrát nepříhlásilo
11.11.2008 11:41 - Jerson
Ah, tak to sorry, pane neznámý, čekal bych, že po takovém příspěvku bude debata ukončena, ale asi jsem ho přehlédl.
11.11.2008 11:46 - Merlin
Jerson:odpouštím ti..protentokrát
11.11.2008 11:55 - Jerson
Jedna věc k "přesnému názvu".
Když si v encyklopedii najdu slovo "meč", tak pod daným heslem bude hromada zbraní, každá se v daném jazyce označuje jako "meč" a navzájem se od sebe dost liší. Pak je možná lepší pojmenovnávat je přímo v daném jazyce pro lepší odlišení. Z toho důvodu mi debata o scimitaru přijde vcelku o ničem - nebýt toho, že anglický název je rozšířenější než český bych řekl, že je to vlastně úplně jedno.
Meče u Tolkiena mají jeden nedostatek - mají klasickou záštitu, který jim dává tvar kříže, přestože na Ardě by křesťana nenašel ani Iluvatar. Takový tvar záštity neí pro meč potřeba (jak dokazuje mnoho zbraní typu meč, které mají úplně jiné záštity, pokud vůbec), a z toho důvodu mi Jacksonovy elfí meče přijdou mnohem příhodnější než Tolkienovy. Navíc zakřivení není moc velké a v kontextu dává docela smysl.
11.11.2008 11:59 - Alnag
Merlin píše:
Ebon: at mi to ta krysa démončí řekne do očí....:))))
Byl jsem u toho a potvrzuji Ebonova slova... :))
11.11.2008 12:30 - Merlin
Alnag: myslím, že si udělám výpravu...trestnou výpravu do Prahy....
11.11.2008 13:49 - Ebon Hand
Stran vašeho citovaného textu, nikdy mi nepřišel encyklopedický podtext jako rozhodující, mají jej obě slova a stejně bychom se v něm mohli hádat o slovíčka. Co chtěl autor říci tím, že název scimitar je odvozen od perského šamšír.. Tak co je starší?
Vždy jsem to chápal jako principielní otázku, co je v komunitě známější slovo a pod čím si hráči něco představí.

Předchozí informaci jsem uvedl z důvodu, že ji beru jako převratný důkaz manipulace RPG komunitou v podání Merlin-Quasit! :-)
Toto nesmí být zapomenutou a pohřbenou v prachu historie! :-)
11.11.2008 14:40 - Merlin
Jako Mesiáš jsme stál proti rozbouřenému davu..jako skála jsem odolával zuřící bouři...a sklonil jsme hlavu? sklonil? NE! A proto bude v každém znás navždy žít kousek šamširu..každý si jej poneseme ve svém srdci jako připomínku! Lidé bděte!
11.11.2008 14:41 - Merlin
ale..vůbec..kdo by věřil zmateným větám zmateného staříka démonického původu a zvláště po deseti Hoogardenech
11.11.2008 15:31 - Argonantus
No, hele, mně připadá Jerosnovo zjištění dalším důkazem, že je to šavle. A že tady oblbujete davy kravinami.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.076596975326538 secREMOTE_IP: 3.235.140.73