Střípky

Alnag
24.5.2008 15:28
d20.cz za pět let...
Tuhle mi Jezevec přes ICQ položil takovou těžkou - řekl bych až koučovací - otázku. Jak si představuju, že tenhle projekt (D20.cz) bude vypadat za pět let. A mně by třeba na oplátku zajímalo, jak si ho představují čtenáři...

Pište cokoliv vás napadne, bez ohledu na realitu. Jak si představujete, že to tu bude za pět let vypadat. (PS: Ale bacha, za pět let tuhle diskusi vyhrabeme a zúčtujeme... :o))
Autorská citace #1
24.5.2008 15:51 - SkyLuke
Ja d20 beru jako zdroj pravidel a misto kde kdykoliv muzu zjistit co potřebuju, byt jen prostrednictvim diskusí a SRD pravidel. Za par let to bude projekt evropskych rozmeru, s cimz me napadlo, že by se vyplatilo tyto stranky prelozit aspon do anglictiny. Dnes už to české weby dělají chytře, odkazují na google translator - prekladac.
Autorská citace #2
24.5.2008 15:51 - andtom
Podle toho, jak d20.cz celou dobu své existence šlape, tak si myslím, že stejně dobře bude šlapat i za pět let a udrží si stálou atmosféru, kterou má. Díky trio, vedete to dobře! Takže moje odpověď je: za pět let to bude pořád šlapat :)
Autorská citace #3
24.5.2008 16:12 - Fritzs
Asi stejně jak včil... možná teda by se tady mohlo tou dobou diskutovat nad 4,5E...
Autorská citace #4
24.5.2008 16:18 - Alnag
A nebo Pathfinderem 2E :)
Autorská citace #5
24.5.2008 16:28 - Fritzs
Alnag: Nmo, můžeš mít docela dobře pravdu... aby nakonec neřešili 4,5E na chaotitu...
Ale Pathfinder (nebo aspoň ta betaverze) nevypadá špatně... dokonce bych řekl, že je lepší jak 3,5E...
Autorská citace #6
24.5.2008 17:24 - sirien
Za pět let?
Třeba se nám podaří dokončit a shodnout se na návrhu nějakého stálého a výborného systému diskusí které mi tu připadají že tak trochu nevědí co samy se sebou - i když poslední dobou to s nimi jde hodně nahoru.
Stejně tak se snad podaří dokončit nějaké žůžo uživatelské prostředí, aby to tu bylo přehledné hned na první pohled a přitom nám to poskytovalo furt stejné cool funkce. Teda... víc kůl funkcí, samozřejmě.
A snad se přinutí přimět víc lidí aby publikovali a přispívali, to by se mi líbilo asi nejvíc.
Autorská citace #7
24.5.2008 17:42 - andtom
Sirien: Doufám, že tím nemyslíš rozparcelíčkování diskusních skupin na podskupiny a podskupiny podskupin ... a zavládne v drtivé většině větví mrtvo. Mně to teda vyhovuje jak to je a IMHO je to jeden z klíčů fungování d20.cz, je to svým způsobem své. A vůbec s překopáváním bych byl opatrný, to je můj názor, pod heslem "tak a teď to bude teprv super" jsem už viděl kolikrát zmrvit fungujících věci ...
Autorská citace #8
24.5.2008 17:58 - sirien
andtom no, mám dojem že vůbec nějak nesleduješ vývoj (což mě nepřekvapuje, když si uvědomim že ani sám Rytíř si vybavoval i s mojí pomocí dlouhých deset minut, jak vypadala d20 před pouhým čtvrt rokem)
bych Ti jen pár věcí připomněl - zaprvé zobrazení diskusí (které odpovídá zobrazení článků, ale nebývalo to tak) s možností řadit je podle několika parametrů se zobrazujícími se a mizícími anotacemi. Možnost vložit tag kliknutím na tagové tlačítko pod oknem... spousta věcí se tu v průběhu času změnila a pár změn se co vím chystá (odstranění BR tagu a jeho nahrazení prostým použitím ENTER)... prostě vývoj v tomhle směru. (osobně mi třeba přijde že by si to chtělo trochu pohrát s možnosí stránkování... ale teď je toho na pořadu hromada jinýho)
Autorská citace #9
24.5.2008 18:03 - Alnag
Mně osobně by třeba docela vyhovovala možnost vyjet si nějaký přehled diskusí ze všech projektů naráz (taková super-diskuse). Spíš zastřešení než předělání...
Autorská citace #10
24.5.2008 19:26 - andtom
Sirien: Postupné změny si pamatuji, chodím sem s drobnými přestávkami jaksi od počátku. Vím, že přibily tlačítka, vím, jak sloupec vpravo změnil podobu. Ovšem psal jsi o "shodnutí se na návrhu nějakého stálého a výborného systému diskusí které mi tu připadají že tak trochu nevědí co samy se sebou" což alespoň já čtu, že myslíš radikálně překopat - mluvíš přímo o návrhu systému diskusí, tj. systémové změny (n'est-ce pas?, jak praví Hercule Poirot). Nejen tlačítko sem, tlačítko tam. Promiň, pokud se pletu.
Autorská citace #11
24.5.2008 19:53 - Alnag
No na začátku byly "diskuse" coby komentáře v tom sloupečku vpravo. Takže změny tu byly... myslím, že se shodneme, že k lepšímu. Rozhodujeme konsensem mezi mnoha lidmi (a můžeš se klidně přidat), takže obvykle je to dobré (i když někdy pomalé) rozhodnutí.
Autorská citace #12
24.5.2008 20:06 - Max
No když se začne budoucnost, neni špatný se podivat na minulost.
Objevil jsem a provizorně zprovoznilverzi z roku 2005 (tehdy už pracovní meziverzi při slučování stínu rytíře a baziliška). Verze Baziliška jak byla v té zakonzervována Alnagem je zde: Stránky Baziliška.
Doufám, že za pět let zas pokročíme o řádově stejný kus, jako během minulých let.
Autorská citace #13
24.5.2008 20:15 - Argonantus
Pět let je v internetu jako století. Vůbec si netroufám hádat, co všechno se může za tu dobu stát. A myslím také, že jsem na žádném netu nikdy pět let nepůsobil.
Autorská citace #14
24.5.2008 22:08 - sirien
andtom: Ne, tos mě nepochopil. Napsal jsem, že to chce nějakou celkovou koncepci, protože současné diskuse tak trochu nevědí co samy se sebou. Tím jsem měl namysli to, že neustále probíhá diskuse o tom co na nich zlepšit, jak a jestli, jenže v té diskusi nějak postrádám nějakou vizi konečné podoby. Například jestl si vzpomeneš na starý systém přehledu článků - přišel mi děsivě, ale naprosto děsivě nepřehlednej, velkej nadpis článku, pod nim plná anotace, autor nikde, pak další nadpis... některé ty anotace byly dost dlouhé, takže to zabíralo dost místa. Tehdy jsem za ostatními přišel s poměrně dost jasnou představou toho jak by to mělo vypadat, během krátké diskuse jsem to vysvětlil, Max navrhl provizorní testovací verzi. Zjistilo se na ní, že některé věci tak jak jsem si je představoval nefungují (měl jsem trochu divokou představu o tom jak by se měly zobrazovat anotace, která v důsledku dělala zase nepřehlednost a bordel), pak jsme vedli další diskusi o tom jak to vyřešit až jsme se shodli na současném systému (možnost rozbalovat si anotace plus zvlášť od toho plovoucí okno s anotací). O něco (ťýden, dva?) později jsme pro velký úspěch přesunuli už nevím na čí návrh tenhle systém i na řazení diskusí. Výsledek tu je v nezměněné podobě doteď a myslím že funguje dobře.
U diskusí ale bohužel podobná konečná vize chybí (všem zůčastněným) takže změny probíhají dost pomalu, protože se vlastně řeší jen nějaké momentální pohnutky, není tu žádná konečná podoba do které by to někdo chtěl zlepšit, takže chybí nějaká hnací vize co by diskusi o vývoji diskusí udávala šťávu a hnala jí dopředu.
Aby bylo jasno - rozhodně nemám dojem že by tu diskusní systém byl špatný. Předtím byl docela nanic, ale teď už je poměrně dobrý, řekl bych že k nějaké konečné hezké podobě je už za polovinou cesty... ale pořád mi nějaké etaily nesedí, mám u nich dojem že by je šlo zlepšit, ale nenapadá mě jak, takže to ani nemůžu navrhnout. Třeba, i když jsem si už zvyknul, mi trochu nevyhovuje způsob stránkování, přijde mi že by ho šlo udělat nějak... variabilnějc. Možná přehlednějc... (neptej se jak, zatím to netuším (: ) - rozhodně nemluvím o nějaké zásadní změně, spíš o nějakém rozšíření možností... nevím. Až mě to napadne tak to navrhnu.
Tím že by to chtělo "výborný" systém jsem chtěl říct "systém, na kterém už nebude potřeba vzásadě nic měnit ani k němu nic přidávat", ne že by bylo potřeba vymyslet něco úplně nového.
Autorská citace #15
25.5.2008 10:58 - andtom
To je dobře, že se vyjasnilo o co se jedná, pokud jde o "shodnutí se na návrhu nějakého stálého a výborného systému diskusí které mi tu připadají že tak trochu nevědí co samy se sebou", už mě nemusí polévat studený pot, co to znamená :)
Autorská citace #16
25.5.2008 16:51 - Gurney
Hlavně když někdo nezačne vymýšlet co s obsahem diskuzí, jak je rozdělit a moderovat. Nejvíc se mi tu líbí že každý může založit téma a vždycky se najde někdo kdo se snaží aspoň odpovědět na prakticky jakýkoli dotaz kolem rpg a je fajn kam až občas diskuze dospějí místo klasického moderování. Doufám že za pět let bude d20 ještě lepší, obsáhlejší a hezčí (i když to poslední už si třeba nedokážu představit :) J a sláva tomu kdo vymyslel onen d-dvackový "minimail", hodně dobrý a praktický nápad.
Autorská citace #17
25.5.2008 19:28 - sirien
Gurney: lol. Ne, myslim že tenhle internetově sociální experiment už odzkoušeli jiní a ač si sami myslí, že to dopadlo cool, tak co jsem zaregistroval já tak většina lidí na d20 se nad výsledkem jen tak jako vědoucně usmívá (:
Jestli tím minimailem myslíš PM-ky, tak je vytvořil samozřejmě Max a byl to... jen to dohledám, mmnt... zvláštní, nejde mi to moc dohledat, ale vypadá to jakoby to bylo původem od Maxe, Alnag vypadá taky dost angažovaně. Na moje stížnosti pak byla zavedena možnost vypnout si v Nastavení přeposílání PM na mail a tušímže na Alnagovu žádost o zviditelnění obdržené PM Max nastavil aby se nová PM ukázala v pravém sloupci aktuálních diskusí hned nahoře...
Autorská citace #18
25.5.2008 19:59 - Fritzs
sirien:lol. ukaž mě tu tvoji většinu... (teda možná jesi mluvíš o většině adminů d20 tak asi jo...)
Autorská citace #19
25.5.2008 20:22 - Rytíř
Jejej, hlavně se tu pls nezačněte dohadovat o sociálních experimentech vedených kdesi jinde... To rozhodně nebylo tématem otázky a protože to je věc, která akorát tak všechny lidi rozčílí a znechutí, prosím abyste to případně řešili jinde. Díky.
(Snad za to nebudu peskovanej, že moderuju a omezuju diskuze...) :))
Autorská citace #20
25.5.2008 20:39 - Gurney
A abych přispěl do tématu tak za pět let tu budeme mít nějaké brutálně interaktivní menu :D (snad nějaký 3D "otočný" výběr i s animacemi dejme tomu z LotRa když budem přecházet na ardu.d20 nebo něco podobně sf :)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.096368074417114 secREMOTE_IP: 3.227.252.87