Kultura

Rytíř
29.8.2008 19:49
Online hraní
Diskuze o našich Kronikách i online hraní obecně.


ANKETA shrnuje nástroje s jejichž pomocí lze hrát online. HLASOVÁNÍ: +1 pokud byste nástroj určitě doporučili, -1 pokud se mu vysloveně doporučujete vyhnout. Nechat 0 u nástroje který znáte ale je to takové "eh... +-..." je správná volba.

Online nástroje - kvalita

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 50 bodů.
(video) Discord (free, +€)záporné bodyneutrální postojkladné body5
(video) Hangouts (free)záporné bodyneutrální postojkladné body3
(video) Skype (free)záporné bodyneutrální postojkladné body0
(video) Roll20 (free)záporné bodyneutrální postojkladné body-4
(video) Zoom (€€)záporné bodyneutrální postojkladné body1
(VTT) Roll20 (free, +€)záporné bodyneutrální postojkladné body5
(VTT) Fantasy Grounds (€€)záporné bodyneutrální postojkladné body4
(drawing) app.diagrams.net (free)záporné bodyneutrální postojkladné body1
(drawing) awwapp.com (free)záporné bodyneutrální postojkladné body0
Autorská citace #81
30.3.2020 15:44 - ShadoWWW
LokiB píše:
Nám se osvědčilo ve Skypu, že stačí, když si uživatel vypne kameru a zapne kameru, pak se přenos jeho obrazu většinou obnovil.

To jsme zkoušeli, ale pomohlo to tak ve třetině případů.

LokiB píše:
Skype má omezení v počtu účastníků i zobrazených (max 4 zvětšená okna další jen v malinkém náhledu).

Creators Edition má tu výhodu, že se dá propojit s OBS a jeho NDI doplňkem. To funguje tak, že během hovoru v tom doplňku vidíš NDI streamy kamer jako zdroje (tj. bez jmen volajících a v lepší kvalitě) a můžeš si je umísťovat na streamovací plochu na libovolná místa a v libovolné velikosti. OBS má také doplňek, který vytváří virtuální kameru, do které přenáší streamovaný obraz. Hráči pak ve Skypu místo tebe vidí to, co streamuješ (tedy sebe, tebe i hrací plochu).

Zoom toto omezení nemá a funguje ve dvou nastavitelných módech - buď jako Skype (což nechceš), nebo jako plocha, kde kamery volajících jsou rovnoměrně rozsmístněny. So OBS se to pak přenáší jako zdroj "Game obrazovka", kterou ořežeš pro každého hráče zvlášť. Není to tak pohodlné jako ten Skype CE, ale zas to netrpí chybami jako Skype CE.

Jinak NDI podporují všechny nové verze Skypu, ale jen z Creators Edice jde streamovat. V ostatních edicích vidíš při streamování jen černou barvu.
Autorská citace #82
30.3.2020 18:24 - ShadoWWW
Fanoušek DnD 5E udělal online gamebook, který si můžete zahrát i vy z pohodlí domova!
Autorská citace #83
31.3.2020 09:17 - Tarfill
Tak i já jsem poprvé v životě díky aktuální situaci odehrál jednu hru online.
A mám tip na pohodovou jednoduchou online aplikaci pro videokonferenci.
Když budete mít chuť, zkuste tohle:
https://meet.jit.si/

Zadáte jen název místnosti, pošlete ostatním odkaz a můžete jet hovory. Narozdíl od discordu se nám to vůbec nesekalo, dá se tam chatovat, video je v pohodě. Pokud nemá někdo webkameru, funguje to i přes mobil. A hlavně, dá se sdílet obrazovka.
Takže za mě tuto aplikaci rozhodně doporučuji.

K tomu si můžete hodit online program na kostky

http://rolldicewithfriends.com/

takže všichni můžou vidět, co házíte.

Jediný, co si každý v případě této kombinace komunikace musí dořešit, je soubojový přehled. Na to jsem použil program dungeonfog. Ten mi ale dlouhodobě nevyhovuje.

I tak ale, to online hraní pro jednorázové oneshoty v případě nouze není nijak špatný...
Autorská citace #84
31.3.2020 09:21 - Tarfill
Což mě napadá,
kdyby někdo do záhlaví diskuze udělal jakýsi sumář programů, které lze využít pro online hraní, bylo by to určitě fajn!
Autorská citace #85
31.3.2020 21:56 - sirien
vyrobil sem anketu s přehledem nástrojů kde můžete rovnou hlasovat o kvalitě (ideálně pouze, pokud daný nástroj znáte a máte s ním zkušenosti).

Ano, anketu lze doplňovat.
Autorská citace #86
31.3.2020 22:08 - ShadoWWW
Zoom je i free, ale to bys musel mít buď one on one, nebo skupinový videohovor každých 40 minut přerušit. Pokud chceš skupinový hovor bez přerušování, musí si GM zaplatit předplatné (hráči jsou vždy free).
Autorská citace #87
31.3.2020 22:13 - sirien
V tom případě ať pro něj hlasoval kdokoliv tak poprosim ať zahlasuje znovu, protože mi ZASE nefunguje editování jednotlivých položek ankety, tak sem to musel smáznout a nahodit znovu. (Nejvíc mě irituje že netušim, kdy a proč to přestalo fungovat...)
Autorská citace #88
1.4.2020 00:36 - Shako
sirien píše:
vyrobil sem anketu s přehledem nástrojů kde můžete rovnou hlasovat o kvalitě (ideálně pouze, pokud daný nástroj znáte a máte s ním zkušenosti).


Je někde vidět kolik lidi hlasovalo pro jakou možnost? A jak mám vyhodnotit skóre nula - znamená to, že pro to nikdo nehlasoval nebo to všem funguje průměrně a nebo to znamená, že to půlce lidem funguje výtečně, druhé mizerně?
Autorská citace #89
1.4.2020 00:54 - sirien
bohužel počet hlasujících to neukazuje, takže interpretace té 0 je nic moc, ale tak řikal sem si že pro hrubou orientaci to bude pořád lepší, než drátem do voka.
Autorská citace #90
1.4.2020 01:38 - Colombo
To tak když někdo nastavuje blbě ankety. IMHO systém by si měl pamatovat počet a typ hlasů pro každou položku. Jinak je to houby platný průzkum.
Autorská citace #91
1.4.2020 07:37 - fiska
Autorská citace #92
3.4.2020 10:37 - ShadoWWW
Dobrá zpráva: Kamery (Zoom) i Fantasy Grounds Unity už jedou zcela bez chyb a sekání, takže poladěno. Co nás včera vypeklo, bylo OBS Studio. Streamovalo jen zvuk a obraz totálně rozsekaný. A to jak u streamování, tak u ukládání videa na disk. Vypadá to, že jednovláknový proces OBS není úplně stabilní, když současně jede FGU. V noci jsem proto zkoušel XSplit Broadcaster a ten se zdá, že z hlediska vytížení a správy systémových prostředků je mnohem lepší. Bohužel jeho UI je dost primitivní a nenabízí některé věci tak intuitivně jako OBS. Přemýšlím ještě nad vMix Pro.

Máte někdo podobné zkušenosti s OBS, že by se vám sekalo výstupní video? Co jsem koukal na fórum, tak to není úplně neobvyklé. A máte někdo zkušenosti s jinými streamovacími nástroji než OBS?
Autorská citace #93
3.4.2020 17:39 - ShadoWWW
Zoom teď nabízí doživotní volání zdarma pro školy.

Teď si říkáte: nejsem škola, tak co?! Vtip je v tom, že stačí, abyste si vytvořili Zoom účet ze svého školního emailu a požádali o Zoom zdarma skrz tento formulář. Studenti a učitelé na vaší škole vás budou milovat. Od chvíle, co vám schválí vaši žádost, budou všichni, co si založí zoom účet z emailové domény dané školy, mít zoom účet zdarma. :-D Viz informace zde.
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.39661908149719 secREMOTE_IP: 3.235.29.190