Střípky

Magus
17.2.2009 10:13
Nejlepší RPG PC hra
Jaká je vaše NEJ..??
8.9.2009 19:19 - bonhart
Colombo píše:
Nejvíc mi na BG vadilo, že jsem musel mít partu, kterou jsem musel ovládat. Bez party se stropem se hra nedala dohrát a s partou to už bylo takové neosobní.


Běž na sigilforum, tam najdeš lidi co to dohrávají sólo. Blázni:D
8.9.2009 19:49 - Blaine
Ve WoW jsem mel presne 3 charaktery, ktere jsem nejak dokazal levelovat. Prvni byl druid Blaine na "ceskem" serveru (shadowmoon i DT na zacatku byly v pohode, SM byl dokonce spis rusky nez cesky), high end resto na 60. a high end resto pripadne feral tank/dps na 70. lvl. A ano, s postupny zmizenim vsech cizincu a odchodem starych hracu umrelo jakekoliv RP a cim dal tim vic tam zbyvali jenom solo hraci, kteri jsou pravdepodobne MNOHEM mladsi jak ja, takze ne diky.
Druha soucasne levelovane (mnohem pomaleji) byl human rogue na Venture Corp. (RP PvP) v jedne male anglicke guildicce. A super RP jsem si tam uzil, neveril bych, ze se nejake takove RP ve WoW da hrat. Bohuzel neslo jet moc RP na druhou stranu a nejake mensi dohodnute bitky se soupericimi guildami se proste udelat nedali pres herniho klienta, ale jenom pres nejake IRC nebo tak neco. Ten jazyk byl proste prekazka.
A s prichodem WotLK jsem si znovu zaplatil a vyleveloval si Deatth Knighta na DT. Jeste, ze jsem to hral s kamosem jeste z davny doby, protze bych to asi nedokazal, ti hraci, co tam ted hraji... no to je mazec.
10.9.2009 18:51 - Clon
WoW roleplay server: www.czechdream.cz
Doporučuju...
5.11.2010 13:32 - Sethi
Pátrám pro vhodné hře pro svou maminku. Nějaká detektivní klikací adventura, něco ve stylu Broken Sword. Existence české verze je nezbytností.

Nějaké nápady?
5.11.2010 13:38 - Lokken
Gabriel Knight I. až III.? Nebo z novějších Syberia?
5.11.2010 13:45 - Sethi
Siberii mám pocit hrála, ale pokud ne, napravím to. Jaký je ten Gabriel, není to nějaké krvavé? Nemůžu si dovolit moc otevřené brutality. Takový Posel Smrti, nebo jak se ta česká jmenovala, fungoval prostředím docela dobře.
5.11.2010 13:49 - Nerhinn
Gabriel byl alespoň pro mě značně frustrující, jelikož dostáváš body. Když jdeš do vesnice a podíváš se správným směrem, máš deset bodů, když jedeš opačným směrem, máš jen čtyři. Během půlhodiny jsem skončila u návodu, abych nebyla trestaná za špatnou intuici.
5.11.2010 13:53 - Nerhinn
Jinak moje oblíbená adventura (asi hned po Broken Swordu) je Fahrenheit. Akorát tam trocha té brutality je. A hudbu skládal Angelo Badalamenti :)
5.11.2010 14:25 - Kibic
The Longest Journey, a navazujici Dreamfall. Sice to neni uplne detektivni, ale je to prijemne pohadkove, bez nasili a je to uplna spicka zanru. Syberia je taky dobra, pokud ji hrala a libila se, tak Benoit Sokal po ni vytvoril dalsi adventiry s podobnou atmosferou a s podobnym typem hadanek - Paradise, Sinking Island. Uz nejsou sice tak dobre, ale porad patri k tomu lepsimu co mezi adventurami vychazi.
5.11.2010 14:38 - Lokken
Jop, the Longest Journey je opravdu dobrá. A pak je tu i Kyrandia - klasika žánru, nebo česká Gooka...
5.11.2010 14:40 - Sethi
Na Kyrandii jsme s maminkou strávily dlouhé hodiny =)
5.11.2010 14:46 - Lokken
Ušatá™ píše:
Na Kyrandii jsme s maminkou strávily dlouhé hodiny =)


Tak to je potom The Longest Journey jasná volba ;-)

Edit: Nebo Kyrandie 2...

Edit 2: a skvělý je i Indiana Jones IV.
5.11.2010 15:00 - Vojtěch
Planescape, Baldur's Gate kvůli příběhu a prostému množství hovadin, co se dalo provádět.

No a taky se poslední dobou příležitostně bavím WoWkem.

Mount & Blade si občas zahraju... Ať žije Nordská pěchota! :)
5.11.2010 17:34 - Lokken
Vojtěch píše:
Planescape, Baldur's Gate ...WoWkem...Mount & Blade


Ani jedno nějak není žádaná detektivní adventura, pokud se hodně nepletu.
A to jsem velkým fanouškem BG a Planescape!
5.11.2010 17:53 - Vojtěch
Já odovídal k základní poště :)

Detektivní adventura... u mě Broken Sword. Posel Smrti také nebyl špatný.
5.11.2010 17:56 - Gurney
Zrovna ten Planescape bych úplně nezahazoval, přišlo mi že té adventurní činnosti je tam docela dost. Je fakt že pro někoho kdo hraje jen adventury to může být chvilkama až moc bojové (částečně se to dá vyřešit vysokým charismatem + rozhovory a nebo právě onou "adventurní činností") nebo může mít problém s příliš otevřeným herním světem, kde můžete dělat spoustu věcí, které ale člověka nijak neposunou v hlavním ději (na druhou stranu zas občas při plnění nějakého "vedlejšáku" člověk zjistí že to s ním souvisí) se spoustou postav "jen tak na pokec". Jinak že je to jeden z nejlepších příběhů v dějinách pc her asi zmiňovat nemusím..

Jinak už několik lidí mi doporučovalo adveturu Atlantis, ale osobní zkušenost s tím nemám.
5.11.2010 18:36 - Fibriso
http://www1.warforum.cz/
kolonka Indie,

registrace a po vyřízení přístupu do download sekce tam je kolonka Games - adventure, stačí si jen vybrat

ale bacha, může to být velmi nebezpečné... protože by jste mohli velice rychle zaplnit disk (a ne, nezáleží jak ho máte velký)
9.11.2010 00:40 - Felouen
Ušatá™ píše:
Pátrám pro vhodné hře pro svou maminku. Nějaká detektivní klikací adventura, něco ve stylu Broken Sword. Existence české verze je nezbytností.

Nějaké nápady?

Co takhle Quest for Glory? Je to vlastně King's Quest ještě více nabitý humorem s přidaným jednoduchým RPG systémem, 1 a 3 byly přeložené redakcí Score (4 nevím kým). Souboje nejsou těžké a je to celé neuvěřitelně vtipné, jsou tam narážky na různé známé věci. Obzvláště ty české překlady jsou povedené. Tady seženeš první čtyři hry a rovnou i "balíčky" 1 a 3 hry s českým překladem, zatímco tady je přeložená čtvrtá hra. Já jsem hrála jedničku a trojku, ta první je pohádkovější (ale je pořád "mature", některé vtipy v originále by děti asi nepochopili) a jsou tam například zajímavé postavy typu baba Yaga, ledový obr nebo kentauři (pozornost si obzvláště zaslouží takové mluvící furry balls :D). Trojka je dospělejší, s awesome antropomorfními, kvadrupedálními lvy (takže kentaur ale místo koně lev :D), savanami a džunglí, a další várkou skvělého humoru. Čtvrtá je zasazená do slovanské mytologie a příběh je už temný. (plus je pak poslední díl pátý).

Všechny díle se dají hrát bez předchozích, o nic moc se nepříjde (alespoň u té trojky co vím, u dvojky jsem hrála jen začátek a připadalo mi to taktéž). Každý díl má vlastně reprezetovat určitou mytologii a úsek života hrdiny, proto má každá hra trochu jiný feel a je zasazená jinde. :)
9.11.2010 11:32 - JAIME
Pamatuje někdo ještě na Atari Nekonečný příběh nebo Diktátora?
9.11.2010 14:36 - Mitsurugi
To tu nikdo nehrál Final Fantasy?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.096585035324097 secREMOTE_IP: 35.175.174.36