Střípky

Magus
17.2.2009 10:13
Nejlepší RPG PC hra
Jaká je vaše NEJ..??
9.11.2010 15:03 - Sethi


?
9.11.2010 16:39 - Felouen
Mitsurugi píše:
To tu nikdo nehrál Final Fantasy?

Já jsem hrála různé díly a mám tu sérii ráda, osmička je moje nejoblíbenější.

Ale jak vidíš z obrázku od Sethi, tak lidi co tu sérii znají, tak se k ní moc nehlásí z určitých důvodů. :D

Navíc, tohle je thread o PC hrách a na ten vyšla jen 7 a 8, obojí jsou navíc remaky/graficky enhanced porty z PS1, takže se ani moc nepočítají do téhle kategorie.

Já osobně mám z her nejradši FF VIII (pokud jí tedy budeme počítat, jelikož to byl "oficiální port"), Baldur's Gate, Morrowind a QFG.

EDIT: Hele, tak nakonec jsem se v tomhle threadu o FF zmiňovala, post 93. :D
9.11.2010 16:43 - Jerson
V posledních dvou dnech hraju Osmos - buňky, které v některých pasážích fungují i jako vesmírné objekty - a na to, jak je to relativně jendoduchá hra (ve smyslu počtu prvků a pravidel) je velmi geniální.
Ostatně pro kruhy pohybující se v ploše a měnící svou velikost mám jistou slabost :-)
12.12.2010 22:47 - Nerhinn
12.12.2010 23:00 - Arya
12.12.2010 23:03 - akrim
hm.. Baldurs Gate II, jednotku som nehrala, Planet Scape Tournament, Moronwind, NeverwinterNicht... hm... Dragon Age? myslím, že aj tú.. chvíľku, na notebooku to príšerne sekalo... Dungeon Masters či Might and Magic, Diablo, naposledy dohrané Sacred II (jedničku som neprešla kvôli príšerným bugom)...

a neviem, či niekto spomenul Albion.. mám ho práve rozohraný
12.12.2010 23:39 - Vojtěch
Baldur's Gate byla snad ještě lepší než II! Vřele doporučuji.
13.12.2010 00:33 - Gurney
Nerhinn píše:
Mass Effect 3 trailer

Jupí!!! :)
13.12.2010 00:37 - Sethi
Nerhinn píše:
Mass Effect 3 trailer

Kruci... to jsem se ještě neprosváděla prvníma dvěma...
13.12.2010 00:45 - Radan
Píše:
A taky Elder skroll V :)



AAAAAAA...díky za info, jdu šetřit na novou mašinu (když začnu teďka, možná to stihnu)
13.12.2010 06:43 - Lokken
Nerhinn píše:
Mass Effect 3 trailer

Tomu říkám dobrá zpráva! :)

Ušatá™ píše:
Kruci... to jsem se ještě neprosváděla prvníma dvěma...

Nejvyšší čas to napravit! ;-)
13.12.2010 15:10 - Blaine
Mass Effect 3 je pro nejocekavanejsi hra nejblizsi budoucnosti. Jednicka byla kvalitni. Dvojka byla kulervouci narez, ktery odsejpal presne v tech momentech kdy odsypat mel a mel dokonale vypraveni. Podle me nejlepsi hra filmoveho formatu. Dokonce jsem videl to RPG, ktere se kolem toho odehrava. Rozhodne lepsi jak treba Fallout 3 (ktery mi nijak moc nevadil - az na ten konec).
13.12.2010 19:41 - Magus
TES V...Bohové děkuju za takovouhle nadaílku.
13.12.2010 23:22 - Jerson
Musím říct, že ač jsem to od střílečky neočekával, tak Metro je v jistém směru RPG - na základě řady rozhodnutí během hry dostane hráč možnost rozhodnout se na konci, jak se zachová - zda neznámou rasu zničí, nebo jí dá šanci na existenci. A rozhodně stálo za zahrání.
18.12.2010 17:10 - Sethi

Tralalalalalala...

Co na tom, že tahovatelné souboje jsou v tahu... Do want.
19.12.2010 23:00 - Sparkle
Rozehrala jsem stary dobry Albion a fascinuje me, jak ta hra je i po 15 letech uzasne hratelna a obtizna.
20.12.2010 00:27 - pipux
Mass Effect 3? Ten trailer určitě působí atmosfericky temněji než nádech předchozích dvou dílů* (jak Casey Hudson někdy v květnu prohlašoval - že Shephardův příběh má ve své finální kapitole přituhovat), ale zase aby jeden namítl, že v traileru není skoro nic k vidění ... dávkování jako pro feťáky, zmáhájící se po dalším šlehu ...

*) tím říkám, že určitě nejsem jediný, komu na konci dvojky přežil celý tým - což byla fraška; už aby bylo na čase činit nějaká nesnadná rozhodnutí ...

Blaine píše:
Dvojka byla kulervouci narez, ktery odsejpal presne v tech momentech kdy odsypat mel a mel dokonale vypraveni.

Ano, tenhle herní model se osvědčil - a proto není důvod jej měnit. Trojka bude tedy také "kulervoucí nářez", víceméně stejná, až na to těžení surovin, které nikoho nebavilo. A Dragon Age 2 se taky bude hrát podobně.
20.12.2010 13:04 - Nerhinn
Mě bavilo :.(
20.12.2010 14:33 - pipux
Těžba surovin byla pomalá a repetitivní, a proto rozbíjela spád zbytku hry (což je z designerské perspektivy malér). Ale třeba jsi taky hrála patchovanou verzi hry, kde je údajně to těžení aspoň urychlené.

Jinak, jedna věc je záměr autorů, jiná kapitola je potom jak to dopadne ...
Někteří říkají, že ty pokecové intervaly na lodi mezi misemi byly myšleny jako krátké pauzy mezi další akcí (pomalé i repetitivní je špatně), jiní cítí, že intemezza na Normandy SR-2 měly být slušným odreagováním mezi akcí (pak je jen repetitivní za špatně).

Abych přidal něco do mlýna diskuze, tak mě opravdu zajímá, jak si autoři poradí se sražením levelu hlavního hrdiny do trojky (na začátku každé hry to totiž musí být cucák, co se časem vypracuje). Že byl hrdina na pokraji smrti (v ME2 byl dokonce po smrti) a mnoho ztratil/utrpěl/zapomněl, to je starý trik (v přechodu mezi Gothicem 2/3 bylo např. vidět, jak zlý nekromant z hrdiny vysál všechnu sílu, v Two Worlds II taktéž). S čím se ještě dá přijít?
20.12.2010 16:01 - Nerhinn
Pomalé a repetitivní mi nevadí. Už jsem se naučila i běhat v QWOPu :)

Mass Effect 3 Talk píše:
Another scenario could be that Shepard is assigned to infiltrate an extremist group, but as they know what Shepard looks like and his/her powers, that Shepard undergo a procedure to modify facial features and/or class (i.e. soldier to vanguard) in order to complete the mission of the game.


Nicméně... stejně jako se autoři můžou konečně vyblbnout s různými dějovými liniemi, protože už nemusí dbát na to, aby jich bylo pro další díl přijatelné množství, tak mi nepřipadá nemožné prostě pokračovat v levelování toho, co máš.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.09070086479187 secREMOTE_IP: 3.91.8.23