Střípky

Magus
17.2.2009 10:13
Nejlepší RPG PC hra
Jaká je vaše NEJ..??
Autorská citace #41
18.2.2009 10:17 - Lotrando
jj, Mass Efect je fajn. Důraz na postavy, podobně jako Jade Empire.

Dark Messiah - byl fajn, dohrál jsem a pobavil se.
Autorská citace #42
18.2.2009 11:17 - noir
Mass Efect je v první třetině nuda, druhá třetina je zbytečně monotónní,ale ta třetí je vynikající, dynamická a velmi silná.

Jade Empire mě bavilo, až na bojování. Patří k nejstylovějším hrám, co jsem hrál.
Autorská citace #43
18.2.2009 12:08 - Kolemjdoucí
Planescape: Torment, dlouho nic, Vampire: Bloodlines, a pak někde ten vesměs zde zmiňovaný zbytek. Ještě bych přihodil Betrayal at Krondor, je to z doby, kdy to Feistovi ještě slušně psalo. I když dneska se přenést přes tu grafiku už pravda téměř nejde. Ještě mi tu chybí Wizardry VII, i když spíše už z nostalgických důvodů. Jo a Mass Effect taky doporučuju.
Autorská citace #44
18.2.2009 12:26 - Sosáček
mass effect by bl o hodne lepsi, kdyby
1) nemel diablo effect. myslim, AK47 I, AK47 II az AK47 X ktere maji postupne cim dal tim vetsi poskozeni, a vzdycky v nejake fazi hry maji vsichni nepratele stejnou uroven? WTF?
2) mel lepsi postavy. myslim, ty npc mi neprisly moc dobre zpracovany.

ale pripojuju se k tormentu a bloodlines. libily se mi i stary baldury, spis 1 ale 2 byla faky fajn, takova klasika. jinak, napada me dost her ktere nejsou rpg z pocitacoveho hlediska (nemate partu a staty a magicky predmety) ale maji zajimavy az vyborny pribeh, a pripada mi, ze se jsou vic jako rpg ktere clovek potka mimo pocitac. z tech se mi libil treba fahrenheit (nebo jak se to pise) nebo the longest journey 2, hm. a jeste neco, ale uz si nevzpomenu.
Autorská citace #45
18.2.2009 14:23 - andtom
Uzivatel #1513: Na zahraničních webech se počítačové adventury a RPG dávají často do jediné společné kategorie. Nebo to alespoň tak bývávalo. A má to své opodstatnění, tak jak píšeš.
Ta hranice nebývala úplně znatelná ... Některé staré adventury (např. série Hero's Quest) měly v sobě jisté trénování a výběr typu charakteru před začátkem ... A další staré adventurky (třeba série s Larrym, Indiana Jones) měli počítání bodů za postup ve hře, v čemž by se dala v určitém smyslu vidět motivace podobného druhu jako postupování v RPG (byť tyto body nemají dopad na vlastnosti postavy ve hře).
Autorská citace #46
18.2.2009 17:41 - Sosáček
andtom: jo, ja s tim i souhlasim.

uz vim na kterou hru jsem zapomel, na zaklinace. sice na muj vkus trochu moc vymlacovacka (ale to se da rict o vsem tady jmenovanem mimo tormentu), ale ten pribeh je dobre udelany. mozna trosku mindscrew, teda :)

ale libi se mi tam, ze se po hraci chteji nejaka rozhodnuti, a jejich nasledky si vyzere. neni vzdycky videt co je "dobra" a co "spatna" volba, ve skutecnosti casto ani nic jako mensi zlo neni. (ne jako v mass effectu kde se sice chteji rozhodnuti, ale pokud chcete dodrzovat charakter postavy ktery jste si vybrali, vzdycky podle barvy odpovedi poznate ktera moznost je ktera)
Autorská citace #47
18.2.2009 18:14 - Colombo
uzivatel: tak tohle bylo všude, jen k tomu přihodili animačku a nadnášejí to do nebes, protože krom tohodle tam vůbec nic není.
Zaklínače jsem nedohrál, zacal mne strašně rychle nudit. Příliš vymlacovačka, nejde vůbec nikam chodit(všechno je strašně omezené zábradlím atd.), prostě takové 3D diablo, s lepším příběhem, kde si nemůžete vybrat počáteční char, ale semtam si můžete vybrat, co uděláte.
Autorská citace #48
18.2.2009 18:14 - Noir
Uzivatel: Hm, tak já teda v Tormentu zabil asi víc potvor než v čem jiném. Třeba pasáž v Curst returned, kdy se pořád respawnují potvory, jsem hrál v kuse asi 9 hodin a padlo při ní několik tisícovek démonů...
Autorská citace #49
18.2.2009 18:22 - Sethi
Dungeon Crawl: Stone Soup =)
Autorská citace #50
18.2.2009 18:35 - Sosáček
noir: no jasne, ale rekl bych ze to neni smysl te hry :)

colombo: kdyby ses ve vedlejis diskusi nepriznal ze jedine ceho svymi prispevky chces pokazde dosahnout je flame, tak bych i odpovedel neco jineho nez odpovidam ted ;)
Autorská citace #51
18.2.2009 18:54 - Léto
Lidé, čtěte! :-)
Nepřestává mě udivovat, co všechno lze napsat do novin.
Autorská citace #52
18.2.2009 20:37 - Colombo
uzivatel: ja se nesnazim kazdym svym prispevkem vyvolat flame, jen nekterymi a jen nekdy... ne ted.

Co znamená sexuální menšina?
Autorská citace #53
18.2.2009 21:16 - Sethi
lidi co mají méně sexu.
Autorská citace #54
18.2.2009 21:22 - Malfin
A co znamená MÍŇ?
Autorská citace #55
18.2.2009 21:23 - Sethi
méně. citlivko ;)
Autorská citace #56
18.2.2009 21:25 - Malfin
Jeden z nás tu otázku nepochopil :)
Autorská citace #57
18.2.2009 21:30 - Sethi
tak já nevím... prostě asi jako... ne tolik jako lidi, kteří (tvrdí, že) ho mají více?

nejsem expert na sexuální minority =)
Autorská citace #58
18.2.2009 21:33 - Malfin
Já taky nejsem expert. Ale děkuji za osvětlení :)
Autorská citace #59
18.2.2009 22:34 - Alnag
Uživatel píše:
uz vim na kterou hru jsem zapomel, na zaklinace


Zaklínač je úplně boží! Tedy já jsem to s tím rubáním vyřešil tak, že jsem si dal malou obtížnost. Příběh byl stejný, akorát ty potvory se nemusely tak šíleně moc řešit... to byla opravdu povedená hra v poslední době.

Jinak jsem svého času hrál povinný nášup Might and Magicu, Dagerfallu, Baldurů, Icewind Daleů a Planescape Tormentů. Pokud bych měl soudit podle počtu zahrání, tak asi vede BG1, tu jsem hrál asi pětkrát. Baldur's Gate 2 byla sice pěkná, ale taková nějaká vleklá tak jsem se ji nikdy nerozhoupal hrát podruhé...
Autorská citace #60
18.2.2009 22:57 - Colombo
nevím, mi se zdál zaklínač strašně plitký, nějaké to rubání, semtam nějaké to rozhodnutí a hlavně, byl jsem Geralt a četl jsem zaklínače, takže celkem i vnucené chování postavy.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.079128980636597 secREMOTE_IP: 3.229.124.236