Střípky

Magus
17.2.2009 10:13
Nejlepší RPG PC hra
Jaká je vaše NEJ..??
Autorská citace #81
5.6.2009 09:13 - Quentin
WoW.
Autorská citace #82
8.9.2009 11:26 - bonhart
Baldurs Gate 2, samozřejmě.
QuentinW- wow je MMORPG, ja bych ho nepocital.
Autorská citace #83
8.9.2009 11:37 - Nachtrose
Píše:
wow je MMORPG, ja bych ho nepocital.


Je to PC hra, je to RPG a dovoluje vic opravdoveho RP nez Baldur, NWN, ci jakakoli jina solovka. Ja bych ho pocital.
Autorská citace #84
8.9.2009 12:40 - Magus
Taky bych pocktal...A co Dragon Age (od tvurcu BG)
Autorská citace #85
8.9.2009 14:19 - Felouen
Jop, ten bude určitě zajímavý, těším se na něj od doby, co jsem si na něj přečetla skvělou recenzi v Computeru. Spoustu různých endingů, možností a interakcí dle rasy a povolání postavy. :)
Autorská citace #86
8.9.2009 14:31 - Sosáček
Nachtrose píše:
Je to PC hra, je to RPG a dovoluje vic lootovani, lolovani, plsovani, mobovani a hrabani virtualniho bohatstvi nez Baldur, NWN, ci jakakoli jina solovka. Ja bych ho pocital.


Opravil jsem ti preklep.
Autorská citace #87
8.9.2009 14:45 - Colombo
Hmm, nejvíc RPG jsem si zatím užil v Legu.
Autorská citace #88
8.9.2009 15:19 - yokuzava
Nejlepsi je ADOM!!!! >:-))))
Autorská citace #89
8.9.2009 15:26 - Noldo2
Ona chválená BG mi přišla hloupá ze stejného důvodu jako celé DnD, ale to se mi tu asi nepodaří vysvětlit (Colombo asi chápe). Ikdyž v BG II mi srdce zaplesalo blahem, když se postavy mezi sebou jen tak bavily o minulosti, o snech, prostě tak... To bylo fakt krásný.

U mě asi vede Diablo, které je sice hloupé, ale jinak mega-hustá pařba, a pak V:tM:Redemption za epičnost, pure beauty.
Autorská citace #90
8.9.2009 15:57 - Jerson
Dobré RPG mi přišlo i Jagged Alliance 2. Tedy ne že by se v něm dalo tak moc roleplayovat, ale charaktery tam byly zpracované opravdu na jedničku.
Autorská citace #91
8.9.2009 16:04 - Colombo
Nejvíc mi na BG vadilo, že jsem musel mít partu, kterou jsem musel ovládat. Bez party se stropem se hra nedala dohrát a s partou to už bylo takové neosobní.
Autorská citace #92
8.9.2009 16:26 - Sosáček
Dala se dohrat v pohode bez party.
Autorská citace #93
8.9.2009 16:43 - Felouen
Yokuzava: Jooo! Další kdo zná legendu!

Dopis+Colombo: No, to ale taky záleželo na povolání a rase, plus naházených statech.

Jinak mě se nejvíce líbí Morrowind z hlediska volnosti, RPG systému, epičnosti a příběhu; a z hlediska příběhu a vztahů mezi postavami Final Fantasy VIII (plus jejich vlastní RPG systém je taky vymakaný, nehledě na ten hezký styl "japonské" grafiky, na svoji dobu velice pokročilý).
Autorská citace #94
8.9.2009 17:48 - Gurney
Věci od Biowaru byly perfektní, Mass effect měl asi nejvíc filmový příběh, co sem zažil (btw to Dopis - barva odpovědi v dialogu znamenala jestli používáš zastrašování nebo přesvědčování, ne jestli jde o dobrou nebo špatnou volbu), Jade Empire mělo styl a výborně podaný příběh. KotORy snad ani není potřeba propagovat.

Jinak mám ještě takové srdcovky jako Deus Ex (konspirace, modifikovatelný ware, milion způsobů jak vyřešit každou misi, konspirace) a Chronicles of Riddick: EFBB (RPG spíš v "jersonově pojetí" viz. příspěvek #14) - atmosféra drsného slumu, "reálné" množství úkolů a rozhovorů (ne všude všichni každý čeká na hrdinu co vyřeší jeho problémy, viz BG), prakticky "volný pohyb" po nejzabezpečenějším lapáku v sektoru a samozřejmě drsné hlášky.
Autorská citace #95
8.9.2009 18:03 - Clon
v současné době jsem se totálně zažral do Fallout 3, Oblivion byl také výborný, stejně jako Mass Effect a Zaklínač... A Dragon Age bude pecka :D
EDIT: ještě bych zapomněl, KOTOR I, II, parádni hry, a navíc SW
Autorská citace #96
8.9.2009 18:43 - bonhart
Nachtrose píše:
Je to PC hra, je to RPG a dovoluje vic opravdoveho RP nez Baldur, NWN, ci jakakoli jina solovka. Ja bych ho pocital.


Hmmm, mozna ze dovoluji vice RP, ale Wow hraje kazdy a spousta jich ani neví co roleplay znamená. (Nic osobního). Spatná hra to není, ale s RPG to má společné tak to zvyšování vlastností. BG 2 je přece jen trochu vice "hardcore" :D.
P.S Zaklínač je taky skvělá hra.
Autorská citace #97
8.9.2009 18:55 - bonhart
Dopis z Ganymed píše:
Je to PC hra, je to RPG a dovoluje vic lootovani, lolovani, plsovani, mobovani a hrabani virtualniho bohatstvi nez Baldur, NWN, ci jakakoli jina solovka. Ja bych ho pocital.


BG a NW totiž moc nejsou o "lolování, pls gold, a deme na bosse, hele voe ja dal tomu noobovi two-handem 2k hit, úplně jsem Ownoval, moje postava( doplň nějaké nepříliš fantasy jmeno) Rulez!!!!!"
P.S Možná že se takhle nevyjadřují všichni hráči Wowka- ale rozhodně všichni, které znám.
Autorská citace #98
8.9.2009 19:02 - bigbythewise
bonhart píše:
Hmmm, mozna ze dovoluji vice RP, ale Wow hraje kazdy a spousta jich ani neví co roleplay znamená. (Nic osobního). Spatná hra to není, ale s RPG to má společné tak to zvyšování vlastností.


To, že WoW hraje každý (což vlastně ani není pravda) a že někdo neví co je roleplay, absolutně nesouvisí s tím, co ta hra umožňuje. To je jako tvrdit, že D&D 4E nemá s RPG nic společného, protože znám jen lidi, co ho hrajou jako akční hru bez příběhu. Btw lol, pls gold a deme na bosse jsem zažil i v NWN multiplayeru, takže to je hlavně o lidech a ne o tom, jak moc je nějaká z těchto her RPG. V online hrách je mnohem větší prostor pro roleplaying než v singlu.
Autorská citace #99
8.9.2009 19:11 - bonhart
bigbythewise píše:

To, že WoW hraje každý (což vlastně ani není pravda) a že někdo neví co je roleplay, absolutně nesouvisí s tím, co ta hra umožňuje. To je jako tvrdit, že D&D 4E nemá s RPG nic společného, protože znám jen lidi, co ho hrajou jako akční hru bez příběhu. Btw lol, pls gold a deme na bosse jsem zažil i v NWN multiplayeru, takže to je hlavně o lidech a ne o tom, jak moc je nějaká z těchto her RPG. V online hrách je mnohem větší prostor pro roleplaying než v singlu.


Hmm, jak tak na tim přemýšlím, máš asi pravdu, bude to o lidech.
Btw, jsou u Wowka nějaké speciálně roleplay servery?
8.9.2009 19:14 - Nachtrose
bonhart píše:
Hmm, jak tak na tim přemýšlím, máš asi pravdu, bude to o lidech.
Btw, jsou u Wowka nějaké speciálně roleplay servery?


Jo, dokonce celkem slusne cislo, i kdyz bych ted strilel jen tak od boku. A i ty jsou deleny na RP a RP PvP.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.098609924316406 secREMOTE_IP: 18.206.13.112