Střípky

sirien
4.3.2009 15:37
Fan/music videa k SF
Ahoj. Bych chtěl udělat nějakej seznam hezkejch, vtipnejch nebo kvalitně zpracovanejch fanvideí a music videí k SF filmům a seriálům.
Autorská citace #1
4.3.2009 15:38 - sirien
Firefly Serenity - River Tam (z půlky charakterizační, z půlky bojové scény)

Jedno z mála hezkých music videí k BSG (fandové BSG by se měli stydět, jejich tvorba je oproti jinejm seriálům dost děs)
Autorská citace #2
11.3.2009 14:08 - sirien
tichounké "baf"? );
Autorská citace #3
11.3.2009 14:50 - Sethi
vzdej to, nikoho nezajímáš =)

nemůžu si pomoct, z toho co jsi postnul jsem nedokoukala ani jedno, zdlouhavé, utahané... nechytly mě.

chtěla jsem přispět jedním z nejlepších kousků, na které jsem na internetech narazila, což byla kombinace star wars (3e, většinou) a Rising Empire od Immediate music. bohužel, tohle konkrétní video zmizelo beze stopy, ač je tam několik kombinací SW+rising empire, žádná zdaleka nedosahuje kvality toho původního. jako omluvu tedy přihodím poměrně peknou kombinaci star wars + fahrenheit

a trochu z jiného soudku, alianční video z EVE - první polovina je dost ukecaná, nicméně stylová, druhá půlka už ukazuje to, co člověk čeká - hezká světýlka =)

ještě zalovím, zapátrám, třeba budu mít štěstí.
Autorská citace #4
11.3.2009 14:58 - Sethi
mno... mám pocit, že jsem našla, co jsem hledala... buď to video onehdá nebylo tak dechberoucí, jak si pamatuju, nebo je to jiné video s podobnými konkrétními prvky =) nicméně, pořád patří k těm lepším

star wars + rising empire
Autorská citace #5
11.3.2009 15:06 - sirien
Ono ty BSG MV sou fakt strašně špatný, fandové BSG sou v tomhle lamy. Nic lepšího moc nebylo.
A ta River nejspíš zaujme jen fandy Firefly, s tim se tak nějak u videa o postavě počítá :)

Píše:
a trochu z jiného soudku, alianční video z EVE - první polovina je dost ukecaná, nicméně stylová, druhá půlka už ukazuje to, co člověk čeká - hezká světýlka =)

Co to je za svět?

Nicméně když si nakousla SW, tak neni naškodu to tu doplnit o aspoň jedno klasický SW MV od KortoBlairVose
Autorská citace #6
11.3.2009 15:37 - Sethi
EVE online, sci-fi mmorpg... nejvíc mě na tom baví, že ta hra takhle v provozu skutečně může vypadat, když na to má člověk náladu.

ještě jednou eve, tentokrát bear mccreary all along the watchtower pro bsg

a znovu sw+fahrenheit, tentokrát jiný střih, svižnější a víc epileptický... světelné meče, no =)
Autorská citace #7
11.3.2009 19:38 - ZM
Asi znáte - v podstatě celý film Aliens v obdivuhodné zkratce:
ALIENS - SLEEPING SUN
Autorská citace #8
12.3.2009 12:59 - sirien
ZM: To sem neznal, docela pěkný.
Autorská citace #9
13.3.2009 12:31 - Ebon Hand
Hezké vlákno!

Teda to Firefly je dost nepovedený, ta holka by neměla točit akční scény, je dost prkno a mnoha záběrech tam na ní soupeři čekají. Sorry ale přijde mi to jako pro děti..

EVE i Alieni se mi líbí! :-)

Jen tak dál.
Autorská citace #10
13.3.2009 13:11 - sirien
Ta holka má za jedenáct a půl hodiny celého Firefly a Ff Serenity (14 dílů a film) jednu kratičkou a dvě delší bojový scény. Jinak herečka AFAIK nikdy nedělal žádný bojový umění, je to ale vcelku nadaná tanečnice, takže jí prostě dali choreografii těch pohybů, ale nemůžeš od toho čekat precizní pohybovej timing Matrixu kde do Keanu dva roky mlátili kung-fu než ho pustili na plac.
Popravdě sem už viděl hromadu o dost horších... ale to spíš na okraj.

StarGate se ve svýc pozdějších sériích a sesterských seriálech posunula od přízemního procházení branami trochu ke Star treku. Malá přehlídka síly lidských bojových lodí asi osm let (sérií) po spuštění SG projektu

Případně trochu živější SG Atlantis - Kung fu fighting
Autorská citace #11
13.3.2009 13:24 - Alnag
Sirien: Abys věděl, jak vypadají skutečné bitvy ve Star Treku.

Dobití DS9 (část Dominion Wars, a důvod proč stojí 2. polovina DS9 za to)

- mimochodem jedno z mála míst, kde uvidíte masivní nasazení federálních stíhaček Peregrine.

A ještě jedna.

- tady zase pro změnu oblíbená Dominionská taktika sebevražedných náletů loď proti lodi

- a obranné orbitální platformy (uvidíte jak je statická obrana na houby)
Autorská citace #12
13.3.2009 15:49 - sirien
Píše:
Sirien: Abys věděl, jak vypadají skutečné bitvy ve Star Treku.

Jak zvrhlá diskotéka? :))

Ale dobrý, už sem skoro nevěřil že ve ST existuje něco jako "bitva"

Na tohle sem narazil když jsem hledal něco trochu jinýho (Firefly na freaky pirátskou písničku)
Pak taky na tohle (firefly s dialogama z Pirátů z Karibiku)
To co sem hledal někam zmizelo, ale aspoň tohle, no (Serenity bitva na Piráty z karibiku hl. téma)

Nemá někdo něco s Andromedou?
Autorská citace #13
13.3.2009 16:10 - Alnag
Píše:
Ale dobrý, už sem skoro nevěřil že ve ST existuje něco jako "bitva"


Ty ses na ST moc nedíval viď? :))

Tady je sestřih asi ze tří nebo čtyř bitev Dominionských válek + je do toho nenápadně zamotaná bitva o Zemi s Borgskou krychlí
Autorská citace #14
13.3.2009 16:13 - Sethi
nah...

světová tvorba fanvideí by mě skoro dohnala k pláči... a nejsou to slzy nadšení =)
Autorská citace #15
15.3.2009 15:07 - Sethi
je mi jasné, že už vám oblíbená kombinace sw+fahrenheit leze krkem, nicméně, nedá mi to, musím přihodit ještě jeden.

takhle podle mě vypadá dobře udělané akční video. střih i záběry sedí k hudbě, vybrané scény jsou (především v rozjezdových částech) tématicky provázané, stupňované.
neobjevují se obvyklé nešvary: záběry nejsou zbytečně dlouhé, nikdo v nich beze zvuku (což považuji za rušivé) nebo nedejbože se zvukem (což považuji za zločin proti lidství) zbytečně nemluví, hudební stopa nepřekrývá napůl utlumený zvuk bitvy (a původní hudbu, což je něco, co ve mně vyvolává násilné tendence).
mohla bych ještě chvíli vyjmenovávat, ale možná pozitiva ve mě budí potřebu růžovoučce skvíkat nad monstrózními výbuchy a negativa zase nutkání spadnout ještě o pár bodů morality =)
Autorská citace #16
15.3.2009 15:32 - sirien
Proč ve filmech nikdo nedělá bojové scény, zvlášť bitvy, jako music videa? Máte děj, pak nějakej úvod do bitvy, pár scén a keců co stylizačně seděj k tématu (zapněte štíty, odpalte modré lasery, tuhle bitvu musíme vyhrát ve jménu..., oh, bohové, oni si přivezli tuhle superzbraň...) a pak prostě přepnete do music modu, hodíte tam něco stylovýho a necháte dvě tři minutky běžet průběh bitvy, zakončíte to efektním průletem skrz nepřátelskou linii a vrátíte se na palubu kde někdo zase řiká "ok, proletěli jsme skrz, teď můžeme odpálit naší superzbraň" výbuch, titulky, to be continued?

Určitě by to mnohdy vypadalo stylovějc než ty utahaný "převeďte energii tam a tam" (stejně víme že tu loď nezničej) "odpalte atomovky, musíme tam dosta aspoň jednu" (stejně víme že tu loď zničej, navíc tohle se dá krásně zpracovat i vizuálně záběrem na tu poslední raketu prolétající nepřátelskou obranou a může to mít hudební podtext) "oh bohové, oni mají posily" (záběr na náhle se vynořivší flotilu spolu se zvolněním tempa a hlubšími tóny následovaný děsnou palbou a rychlou hudbou by byl o dost sugestivnější než hystericky ječící poddůstojník...)
Autorská citace #17
15.3.2009 15:51 - sirien
intro Andromedy, docela funny

(mě nenapadlo že při hledání Andromeda MV najdu sestřih s Alexis Bladel, super herečka. Btw., věděli ste že Lexa Doig (Rommie z Andromedy) je manželka Michaela Shankse (Daniel ze SG)??)

Nicméně slušný Andromeda MV nějak ne a ne najít :(
Autorská citace #18
15.3.2009 16:02 - Colombo
sirien píše:
Určitě by to mnohdy vypadalo stylovějc než ty utahaný "převeďte energii tam a tam" (stejně víme že tu loď nezničej) "odpalte atomovky, musíme tam dosta aspoň jednu" (stejně víme že tu loď zničej, navíc tohle se dá krásně zpracovat i vizuálně záběrem na tu poslední raketu prolétající nepřátelskou obranou a může to mít hudební podtext) "oh bohové, oni mají posily" (záběr na náhle se vynořivší flotilu spolu se zvolněním tempa a hlubšími tóny následovaný děsnou palbou a rychlou hudbou by byl o dost sugestivnější než hystericky ječící poddůstojník...)

proč se mi zdá, že takhle probíhaly všechny bitvy ze Startreku?
Autorská citace #19
15.3.2009 16:17 - sirien
em... jak? V tý citaci mixuju popis dvou přístupů...
Autorská citace #20
15.3.2009 16:29 - Colombo
to, co kritizuješ
Autorská citace #21
15.3.2009 19:39 - Fritzs
Sirien píše:
Proč ve filmech nikdo nedělá bojové scény, zvlášť bitvy, jako music videa?


Gunbuster, poslední epizoda, pokud si dobře pamatuju. Myslím, že ne v rámci uměleckého záměru, ale díky tomu, že Gainaxu došel cash, ale pořád zajímavá finální bitva
Autorská citace #22
2.4.2009 11:28 - Sethi
další EVE.
Autorská citace #23
2.4.2009 12:52 - sirien
člověk si to skoro má chuť zahrát...
Autorská citace #24
2.4.2009 13:01 - Sethi
to rozhodně. ono to teda v herní praxi nevypadá takhle, ale.. mohlo by. jen by bylo dost těžký to tak doopravdy hrát =) ta hra je brutálně založená na politice, má moc pěkný fluff, a vůbec... doufám, že se mi nikdy nedostane do rukou možnost nějak aktivně to hrát, jinak už o mně neuslyšíte =)
Autorská citace #25
2.4.2009 13:26 - Blaine
2Sethi: jednou jsem to zkousel a vymekl jsem, protoze jsem nemel casu tolik, kolik by si ho ta hra zaslouzila, protoze je to podle me nejlepsi MMO na trhu...
Autorská citace #26
9.4.2009 00:19 - sirien
člověk občas narazí na hezké věci i omylem...
wow amish paradise; wow we will rock you
Autorská citace #27
9.4.2009 10:35 - Colombo
ty, nauč se psát odkazy:)
Autorská citace #28
9.4.2009 18:56 - sirien
sem asi nedomáčk klávesu při druhym ctrl+c, díky
Autorská citace #29
3.2.2010 17:24 - Ebon Hand
Při uklízení compu jsem našel nějaký videa, který sem musím dát pro pobavení. Přece to nenechám zapadnout do koše..:-)
Jedná se o intro videa ke hře/Larpu na zimní Dálavě. Inspirované filmem The Thing a vůbec útokem mimozemšťanů na zemi.
Dálava byla vědeckou stanicí, kolem níž se prohnali vojáci, zůstalo po nich několik stop a nakonec přišli i ty mimozemšťani..:-)

První je intro do hry.
game intro 1
Úvodní intro do hry.

Druhé intro již obsahuje nějaká herní sdělení.
game intro 2

Ještě mám rozpracované video, které jsme natáčeli přímo na místě, tak ho snad v dohledné době dotáhnu do zdárného konce. :-)
Autorská citace #30
3.2.2010 17:38 - sirien
no, čekáme na něj už asi rok nebo tak nějak :)
Autorská citace #31
3.2.2010 17:42 - Ebon Hand
nene, 11 měsíců.. :-)
Autorská citace #32
3.2.2010 18:32 - Felouen
Taky tu mám hezké scifi hudební video, pouštěli ho při přednášce na Star Trek linii a strašně jsme se u toho všichni sekali. Pokud to vydržíte až do konce, tak je tam moc hezká gradace a zakončení. :)
The Internet is for...
Autorská citace #33
11.2.2010 14:33 - Kibic
Takže ještě jedno (trochu delší a o mnoho vtipnější) EVE. Atmosféra podobná Firefly.
Autorská citace #34
31.5.2010 13:32 - Ebon Hand
Linkuji sem video, které jsme natočili na zimní Dálavě a po velmi dlouhých peripetiích je konečně dokončené.
Je to náš humorný počin á la horor inspirovaný filmem Věc a trochu airsoftové blbnutí.
Enemy Thing

a Jersonovi přidávám video, jak jsem získával řidičské ostruhy s BMP
Autorská citace #35
31.5.2010 14:16 - Jerson
škoda, že tam z tebe není vidět víc :-)
Ale vypadá to dobře.
Autorská citace #36
31.5.2010 14:50 - Ebon Hand
Žena byla ráda, že se udržela v poklopu.. :-)
Mimochodem ten týpek co sedí na pancíři je instruktor. Nějak jsem nepochopil jak chtěl zasahovat, kdybych to podělal.
Autorská citace #37
31.5.2010 17:10 - Jerson
Mno, tak se asi předpokládá, že na rovném tankodromu bez překážek nemáš co podělat :-)
Autorská citace #38
1.6.2010 14:24 - Ebon Hand
On byl rovný jen v tom kousku, co žena natočila. Třeba při vjezdu do brodu nebyla vubec schopna točit a držela se oběma rukama. :-)
Autorská citace #39
1.6.2010 14:30 - Sethi
Jerson píše:
na rovném tankodromu bez překážek nemáš co podělat

No, to takhle táta jednou stanoval nekde v Polsku, takové pěkné útulné místo na louce si našli... A ráno je probudil takový divný hluk. A vojáci. On to tankodrom.

Řidič tanku musí počítat se vším.
Autorská citace #40
1.6.2010 21:24 - Jerson
Tak by mě zajímalo, jestli si to naše Enemy Thing někdo pustil.
Autorská citace #41
2.6.2010 02:22 - sirien
63 shlédnutí unikátnímu uživateli, můžeš se kouknout i na graf a tak. Kostka je relativně čtená, i když působí komorně - kdysi mě překvapilo, kolik lidí tu čte moje práce, původně sem to odhadoval na dvacetinu toho čísla (+- přesně na dvacetinu)...
Autorská citace #42
2.6.2010 08:55 - Jerson
Nevím, kde a jak se na sledovanost můžu podívat.
Autorská citace #43
2.6.2010 13:01 - sirien


červené kolečko je sekce která Tě zjímá, oranžové je rozbalovátko na pár grafů.
Autorská citace #44
2.6.2010 13:02 - Jerson
Ah tak, já myslel, že to jsou grafy a kliknutí na Kostce, když jsi o ní mluvil.
Autorská citace #45
2.6.2010 13:05 - sirien
jo tohle. Tak to už se nepamatuju, ukazoval mi je kdysi Alnag. Když ho hezky poprosíš, možná Ti je taky ukáže :)
Autorská citace #46
4.6.2010 17:25 - Gurney
Jerson píše:
Tak by mě zajímalo, jestli si to naše Enemy Thing někdo pustil.

Pustil a líbilo se.
Autorská citace #47
4.6.2010 23:56 - Jerson
To je dobře. Já tenhle filmeček propaguju kde můžu, protože je fakt úžasné, jak Ebon s Quasitem a Osobou dokázali z tolika záběrů složit docela slušný kousek (plus hudba).
Jo, Ebone, jedna kamarádka mi před hodinou řekla "Je to nějaké divné, jednou máš na sobě čepici a za chvíli už ne." Jen sněhu padajícího vzhůru si nevšimla :-)
Autorská citace #48
5.6.2010 01:19 - sirien
...to je dobře, takovýhle chyby se hledaj u hollywoodskejch trháků. Jste na správné cestě :D
Autorská citace #49
5.6.2010 08:06 - Jerson
Přiznám se, že po třech hodinách natáčení mám na filmové chyby jiný pohled, protože uhlídat tisícovku věcí okolo prostě nejde, i když o tom člověk ví. (Zatím třeba nikdo nenamítal, že postupujeme už ve vyšlapaných stopách.)
Autorská citace #50
5.6.2010 08:19 - noir
Mě se to teda z filmařskýho hlediska nelíbilo vůbec. Nejde ani tak o nějaké stopy, ale o logiku těch záběrů. Jako jo, je to amatérský video, o tom žádná. Ale když už ho někdo prezentuje veřejně, tak by měl umět pracovat s filmovým záběrem.

Pokoušet se vymýšlet nějaký nový techniky ve filmování je asi tak stejně smysluplné, jako vynalézat nové údery v tenise.
Autorská citace #51
5.6.2010 14:51 - sirien
noir píše:
Pokoušet se vymýšlet nějaký nový techniky ve filmování je asi tak stejně smysluplné, jako vynalézat nové údery v tenise.

lidé jako Ty říkali že je potřeba zrušit patentovej úřad, protože nic dalšího zajímavého už nemůže být vynalezeno. Kdyby se každý držel tohodle nesmyslu, neměli bysme Avatara...

A mimochodem NEMÁŠ TUŠENÍ - nové tenisové údery vznikají, průběžně, neustále. Technika tenisu se mění s každou dekádou. To jenom Ty, jako nehrající amatér, máš dojem že tam nic nového není.
Autorská citace #52
5.6.2010 15:10 - Alnag
sirien: Máš špatně autora.

A jinak... logika! Jestliže Noirův výrok říká, že A (nové filmové techniky) má stejný smysl jako B (nové tenisové údery).

Pak jestliže ty říkáš, že B (nové tenisové údery mají smysl), nechápu proč argumentuješ, jako kdyby výrok A (říkal, že filmové techniky nemají smysl). Tím totiž zejména popíráš sám sebe. :-p
Autorská citace #53
5.6.2010 15:14 - sirien
...použil sem ťufík specifický citace, nevim proč to tam vepsalo Jerse...

A co se týče zbytku postu... bleh? Můžeš to popsat buď lidsky, nebo v čistých predikátech formální logiky? Protože v tomhle divnym mezistavu vůbec netušim co si chtěl sdělit.
Autorská citace #54
5.6.2010 17:09 - noir
sirien: Nové tenisové údery vznikají? Jaké?
Jinak to vše je myšlné pochopitelně na úrovni amatérské tvorby, případně ligy. Nepochybně Těch Pět Nejlepších může s něčím novým přijít. Ale žáci, liga a přeebor, ať se drží toho, co funguje. Dokud se nenaučí hrát normální obouruční backhend, nemá smysl pokoušet se o podání rychlostí 350 km/h.
Autorská citace #55
5.6.2010 18:48 - sirien
Píše:
sirien: Nové tenisové údery vznikají? Jaké?

technicky stále ty samé - jenže se neustále mění. Od tlučených úderů se jde k liftovaným, liftované se měnily od zápěstí k přehmatu (a co jsem teď slyšel tak to je zase zpátky v zápěstí, ale trochu jinak než předtim...), pouhým sklonem nebo i změnou pohybu ruky, jednu chvíli si tenisté hráli s volným zápěstím, teď se zase vrátili k pevnému...

V podstatě údery které se hrají dnes nemají s údery třeba před patnácti lety moc společného - můžeš teda říct že to je furt totéž, protože při backhandu pořád máváš raketou na druhé sraně těla od ramene směrem k síti, ale to by spíš ukázalo jak moc tomu nerozumíš.
Ty údery se měnily v návaznosti na hromadu věcí - na váhu rakety, plochu hlavy rakety, materiály ze kterých se dělají rámy (pružnost, pevnost...), materiál strun, materiál a vlastnosti míčků... se strategií na kurtě (ta se zase měnila podle materiálů... dneska ta rozmanitost už dost zmizela, hraje se z 99% ofenzivní tenis) samozřejmě dlouhodobě i s rostoucí fyzičkou tenistů (kdysi dávno neměli závodní tenisti fyzičku o moc lepší než amatérský tenista teď, dnešní tenisti...)

A samozřejmě, když se pudeš podívat na normální hráče tenisu, zjistíš, že to každej z nich hraje v podstatě blbě. Ale jen pitomec si stoupne ke kurtu a začne tam na všechny provolávat že to hrajou jak kokoti, protože Federer s Nadalem to uměj líp.
Tvoje vyjádření tady mi přišlo zhruba odpovídající téhle kvality, nic ve zlym, ale fakt jo.
Autorská citace #56
5.6.2010 19:43 - Jerson
noir píše:
Mě se to teda z filmařskýho hlediska nelíbilo vůbec. Nejde ani tak o nějaké stopy, ale o logiku těch záběrů. Jako jo, je to amatérský video, o tom žádná. Ale když už ho někdo prezentuje veřejně, tak by měl umět pracovat s filmovým záběrem.

Pokoušet se vymýšlet nějaký nový techniky ve filmování je asi tak stejně smysluplné, jako vynalézat nové údery v tenise.

Můžeš být konkrétnější? Konkrétně logika záběrů a nové techniky ve filmování ... btw. veřejně tohle video prezentujeme, protože ho někteří lidé chtěli vidět. Nikdo z nás není profík (možná tak Quasit), pokud jde o věci okolo filmu, a fakt netuším, jak bychom to měli dělat lépe - sehnat si odborníka?
Autorská citace #57
6.6.2010 08:17 - noir
Jerson: Je tam toho spousta - kamera se chvilku tváří, že je součástí týmu, což působí velmi autenticky. Ale za chvilku z téhle pozice zmizí a najednou je z ní "vševědoucí kamera".

Nehlídáte si osu, takže jako divák vůbec netuším, kam ta skupina jde a kdo na koho mluví.

Krom toho je to děsivě nudné a zdlouhavé. A nepříběhové. Tím neříkám, že je to špatné, jen že mě to nebavilo a nelíbilo se mi to. Co mi sedlo, byla ta zimní atmosféra.

A úplně chápu, že pro lidi, kteří byli u toho, má video úplně jinou atmosféru, i mě bavilo koukat na pár lidí, které od vidění znám. Jen když to prezentuješ jako filmeček, tak by to mělo dodržovat nějaká ta filmařská pravidla.

Kde se je naučit? Určitě dneska existuje milion knížek o amatérském videu (Computerpress nebo Grada něco mají stoprocentně), případně praxe.
Nedodržujete pravidla střihu - vždy jen o krok.
Autorská citace #58
6.6.2010 09:21 - Jerson
Noire, myslím, že už při střihání Ebon s Quasitem věděli, kde jsme při natáčení udělali chybu. Dvě třetiny záběrů byly z různých důvodů nepoužitelné, takže už je to že dokázali tohle sestříhat je výkon, když jsem viděl co všechno vyráběli s tím málem. Nicméně už jsme pár rad dostali a pro další natáčení si něco nastuduju.
Autorská citace #59
6.6.2010 09:38 - noir
Jerson: "Dvě třetiny záběrů byly z různých důvodů nepoužitelné"
Chyba! Nepoužitelných záběrů bylo MNOHEM víc. Vem si, že při normálním natáčení těch lepších filmů nebo reportáží je poměr dobrý/nevyužitelný materiál 1:5 (v České televizi spíš 1:8), fakt špičkovej tým jede tak na 1:3.

A to se jedná o profíky, kteří vědí, co a jak, a mají hafo zkušeností. U natáčení vždycky platí, že za každou hodinu plánování ušetříš tři při střihu.

Úplně chápu, že natočit ho nebylo lehký a člověk je na své dítko vždycky pyšný, ale není nic lepšího, než slyšet na něj nezaujatou kritiku. Neber mě jako nějakého profíka, jen jsem měl možnost s pár chytrýma lidma o filmu mluvit a natočil jsem pár televizních reportáží. Doporučuju fakt nějakou tu literatutu.
Autorská citace #60
7.6.2010 11:12 - Ebon Hand
Děkuji za myšlenky. Neuznávám názor, že pokud věc není v mistrovské kvalitě, neměla by se prezentovat veřejně. Tímto by byl úplně zaříznut segmen videa pro zábavu, vúbec amatérské točení a youtube by bylo úplně někde jinde.
Video si můžeme vystavit jak chceme, proto je youtube k dispozici a je úspěšný, je to video natočené pro radost bez pevného scénáře a nikdy jsem neříkal, že to je jinak. Je pro radost všech, kdo byli u toho, nebo pro známý. Materiál jsem natočili za tři hodiny a až při stříhání jsme zjistili, že víc než půlku záberů nám podělal jeden samozvaný šéf štábu.. :-)
Takže to, co jsme chtěli sdělit, jsme museli vystříhat z toho zbytku. Naše chyba. Aspoň, že střih jsem měli k dispozici dobrý a finální kontrolu profesionální. Bohužel střihač plakal, když viděl co je k dispozici..:-)
Noire, rád se podívám na tvé výtvory, hoď sem nějaké linky, ať okoukneme, jak to děláš.
Důležitá věc pro nás je, že po této prvotině se osmělilo mnohem víc lidí, že by chtěli na další srandě spolupracovat. Takže, bohužel pro všechny profíky, budeme asi točit dál. :-)
Autorská citace #61
7.6.2010 12:37 - noir
Ebon: Nebuď tak ukřivděnej. To video pro mě není hezký, nelíbí se mi a nudí mě. Jerson se ptal na názory, tak jsem ten svůj uvedl. Pokud člověk není připravenej na to, že se objeví negativní reakce, nemá asi smysl, aby šel s videem na veřejnost.

Říkat střihu "profesionální" je podle mě hodně nadsazené. To střihač neviděl, že lidičky mají nad hlavama půlku obrazovky volného místa? A úplně zbytečně? A stříhat do protipohybu? o fuj.

A některý záběry tam náhodou byly pěkný - docela se mi líbil prchající Sirien. Hlavně se mi ale zdá, že to mělo mít tak poloviční délku.

Jo a ještě jedna věc mě tam neskutečně srala - Jersonova červená čepice :o)

Klidně točte dál, určitě si to své diváky najde.

Svoje věci pro televizi asi nenajdu, tak jen videjí, která jsem dělal pro net (ať už za kamerou, nebo jako režie/dramaturgie). A taky to není žádná sláva, ale aspoň to většinou má hlavu a patu. Jen detail: o třech hodinách na natáčení si můžu nechat jen zdát. Reálná je tak hodina, spíš míň.

http://tn.nova.cz/magazin/video-magazin/airsoftaci-v-akci.html
http://www.youtube.com/watch?v=ZK1roN0yrbk
http://www.youtube.com/user/ocgjehnecimaso#p/u/1/UGZJADbyoCI
http://tn.nova.cz/bin/search_adv_media_desc.php?media_id=352254
http://tn.nova.cz/magazin/auta/testy-aut/test-ford-s-max-automatic-for-the-people.html
Ale pak třeba i věci, za které se stydím:
http://tn.nova.cz/bin/search_adv_media_desc.php?media_id=316770
Autorská citace #62
7.6.2010 13:37 - Jerson
noir píše:
Jo a ještě jedna věc mě tam neskutečně srala - Jersonova červená čepice :o)

Věř mi, že mně ... iritovala ještě víc, protože si na hlavu nevidím a nedošlo mi, že ji mám na sobě a ještě nakřivo. Až když jsem viděl záběry, tak jsem se chytal za hlavu.

A jak řekl Ebon - finální strihač byl profík, ale prostě s mizerným materiálem se nedají dělat zázraky. A "kameraman" dostal kameru náhodou, protože byl ochotný se podílet, ale nechtěl být v záběru.
Autorská citace #63
7.6.2010 14:16 - Ebon Hand
Ukřivděnej nejsem, to bych do příspěvku neházel smajlíky, ale napsal bych ti, že si kokot, co si honí.. triko.
Mimochodem jsme si s Jersem už psali, kdy se někdo vytasí.
Finální check dělal střihač zpráv z ČT, ačkoliv teda na to neměl moc času, lépe řečeno jsme mu jej nedali.. :-)
Na tvoje videa snad najdu čas odpoledne.
Autorská citace #64
7.6.2010 14:27 - noir
Ebon: No tak když se někdo ptá na názor, tak je pak vpohodě, že ho uslyší, ne?

S tím střihem to moc nechápu, ale asi to byl úmysl - protože mi nejde na rozum, proč jsou ty postavy jen v dolní půlce obrazovky a nad nima je bílé prázdno.
Autorská citace #65
7.6.2010 14:43 - Jerson
Protože člověk se s kamerou musí naučit zacházet, a obvykle jí míří na hlavu postav, nikoliv na břicho, takže to vyšlo takto. Při příštím natáčení si už dopředu rozmyslíme, co vlastně chceme točit a jak co zabírat. To jako ne že bychom vymýšleli vlastní filmový styl, to rozhodně ne.
Btw. některé sekvence střihů té holky na sekačce jsou příšerné - a to jsem si fakt myslel, že na svlečené holce se toho moc zkazit nedá. K čemu že to mělo být, nějaká reklama? :-)
Autorská citace #66
7.6.2010 14:48 - Ebon Hand
Byl bych nerad, kdyby si měl pocit, že mi to vadí. Už jen z důvodu, že jsi první z netu, kdo o tom aspoň diskutuje a jsem zvyklý cizí názory minimálně vyslechnout. Dávám přednost diskuzím na živo, protože anonymita internetu smazává rozdíly mezi honiči a znalými lidmi. Naživo lidi volí slova mnohem pečlivěji.

Střih jsme chtěli dělat z odstupu "připosrané postavy", proto jsem nedělali moc výřezů, druhou věcí bylo, že když jsme chtěli, tak zase bylo na záběru hrozně vidět, že je z chvějící se ruky.. A taky to mělo vypadat jako natočené náhodou, jako mobilem. Protože to byla součást do larpu, jejíž noční pokračování hráči jeli na živo a měla to být k tomu intro informace. Samo sestříhané až mnohem později, ačkoliv ani já netušil, že to bude trvat tak dlouho.. :-)

Videa jsem si prohlídnul a docela se mi libí Ford, je to klasika od první hříčky s hloubkou ostrosti. U prvních dvou videí mi postupně vypadl zvuk do jednoho kanálu, u softu do pravého a u vaření do levého (cca 1:10), patrně chyba uploadu. Všechno je to pro mě odlišný téma i styl zpracování.
Jen drobný dotaz u té dívky bylo v zadání stříhat podle hudby?
Mimochodem dívka je hezky vyvinutá.
Autorská citace #67
7.6.2010 15:18 - noir
Jerson+Ebon: Ale to je jasné, že je to blbě kamerou. Ve střižně se to dá ale přece říznout, ne?

Holka na sekačce je moje úplně první video - ukázka toho, jak to nemá vypadat. Úplně zmatený, furt stejnej záběr, žádnej detail, chaotický střihy, do hudby se netrefuju ani náhodou

Ta dívka je asi nejslavnější česká pornoherečka s přezdívkou Tara White. Účel toho videa bylo něco mezi PR videem k textíku a být sám s nahatou prsaticí :o) A příroda s jejími vnadami nemá nic společného...
Autorská citace #68
14.6.2010 15:30 - Lokken
Nový trailer ke hře Star Wars: the Force Unleashed II. jménem Betrayal
Autorská citace #69
15.6.2010 16:43 - Lokken
A další novinka, tentokrát nový cinematic trailer k MMORPG Star Wars - the Old Republic s názvem Hope of Alderaan
Autorská citace #70
15.6.2010 23:23 - Gurney
Lokken:
Pochopil jsem správně u FU2, že Vader má komůrku plnou klonů svého učedníka? Mi to trošku připomíná nekonečné návraty Sidiousovy a zavání scénáristickým zlozvykem nestále někoho oživovat místo "pracného" vymýšlení nějakého originálnějšího příběhu.

Další z trailerů na OR je luxusní, sice mě trošku štve že podoba republikových vojáků a sithských křižníků je vyloženě převzaná z původních filmů, ale dojmu to neubírá.
Autorská citace #71
15.6.2010 23:35 - sirien
náhodou, to je od Vadera geniální koncept.

Vem si to - věky hledáš někoho kdo je dostatečně Force sensitive, potom ho roky trénuješ, aby za něco stál, kováš ho v poslušnosti a Temné straně a v mávání lightsaberem a ve skillech na vkrádání se a utajenou práci a tohle a támhleto...

no a pak ho pustíš do světa, jednou, dvakrát, třikrát... a pokaždé tenhle týpek vidí a slyší věci, o kterejch netušíš, nemáš kontrolu nad tim, s kym se baví nebo nad čim přemejšlí... a pak, když je na nějaké sedmé nebo osmé misi, potká nějakou Force sensitive kočku (jak to tak v SW bývá, že...) která ho obrátí na druhou stranu a on Ti vrazí kudlu... lightsaber do zad v tu nejnečekanější a nejmíň vhodnou chvíli.

Místo toho vezmeš takhle jednoho týpka, naklonuješ si ho, trochou temné Sithské alchymie do těch klonů naleješ pár vědomostí o Síle a skillech a tak... sice to zabere o nějakou dobu víc, ale dlouhodobej prospěch je zjevnej - na každou misi posíláš nového, přitom schopného a zcela spolehlivého, okolím nenahlodaného agenta, který je ale plně nahraditelný.

Jen teda nesmíš bejt idiot a musíš se řídit logikou 110 pravidel úspěšného zlého krutovládce a když dojdeš k závěru, že čas jednoho z těch klonů vypršel, je vhodné si ho zabít vlastní rukou a ne říct partě volů "kill him", otočit se k tomu zády a odejít.
A pak se nevrátit, když ucítíš ten záchvěv síly když je tam všechny začne zabíjet v rámci svého útěku.
Autorská citace #72
15.6.2010 23:48 - Lokken
Oni Sithové nejso mistři klamu jen tak pro nic za nic, že...

Spoilers Warning!
Gurney: podle toho co vím, si na začátku FU2 Vader stěžuje, že jsi XY clon v pořadí a stále ne ten správný(?). Ty pak utečeš(?), postupně si vzpomínáš na události předchozího dílu a hledáš Rahm Kotu a Juno Eclipse. Když najdeš Kotu, tak tvrdí, že ti Vader lhal, podle něj se ještě nikomu nepodařilo úspěšně naklonovat jediho tak, aby brzy nezešílel...(!) Pak dál vzpomínáš a hledáš dál Juno....

Jinak by jsi v druhém díle měl zavítat i na Dagobah (Yoda) a údajně i na Wayland. To je všechno co zatím prosáklo a vím o tom, jsou v tom pravděpodobně i nepřesnosti...
Autorská citace #73
16.6.2010 01:04 - sirien
hm, že bych si sehnal jedničku a šel si pak zahrát dvojku? Stojí to za to? Myslim... příběhově, ale hlavně graficky a enginem?
Autorská citace #74
16.6.2010 02:58 - Nerhinn
sirien: Těžko říct. Když si vezmeš Jedi Outcast (myslím... prostě to s Kylem) nebo ještě lépe Jedi Academy, tak tam vlastně o nic moc nejde - ale hra mě bavila. U Force Unleashed jsem ale z nějakého důvodu šílela a ukrutně se nudila. Ke konci to bude asi lepší... ale stejně. Přišlo mi to takové o ničem. Jediná část, která měla potenciál mě bavit (zabíjení nenáviděných Wookieů - bože, to je patvar) byla pro změnu k uzoufání pomalá. Ale jestli máš rád jánevím... sportovní hry, asi by tě to mohlo bavit. Myslím.

EDIT: Ale abych odpověděla: graficky a enginově je to super, to jo.
Autorská citace #75
16.6.2010 06:41 - Sethi
A člověk by přitom řekl, že pomalé zabíjení Wookies by si lze spíš vychutnat...
Autorská citace #76
16.6.2010 09:23 - Lokken
sirien píše:
hm, že bych si sehnal jedničku a šel si pak zahrát dvojku? Stojí to za to? Myslim... příběhově, ale hlavně graficky a enginem?

Sirien: Popravdě, the Force Unleashed není z příběhového hlediska žádný zázrak, nic moc originálního - tvůrce scénáře by možná získal přečtením tvého blogu o seriálech.
Co se týče grafické stránky, tak se jedná o klasickou skákací mlátičku, která byla původně vyvijena jen pro konzole - tzn. graficky je úžásná, force efekty jsou super - nicméně její hardwareové nároky jsou něco (hrál jsem to tehdy na dvoujádru, 4GB ram, 256 grafika - a i tak jen na průměrné detaily).
Hře jako celek bych dal 6,5/10, z toho 1 za grafické zpracování a 0,5 za "je to SW". Takže jestli budeš mít hodně volnýho času, tak si to stáhni a zkus to, nejlépe na PS3/Xbox360/PSP.
Autorská citace #77
16.6.2010 09:36 - Alnag
Port FU z konzole na PC je epic fail. Špatné (ala konzolové) ovládání. Špatná kamera (ta tam asi byla i původně). Zdrcující nuda. Padání hry. Nejhorší SW hra, kterou jsem zatím měl v ruce...
Autorská citace #78
16.6.2010 09:48 - noir
Pro mě byla FU na PC neskutečným opruzem. Nemožnost namapovat si klávesy, nuda na každém rohu, zmatená mapa i kamera, hloupoučký ne-příběh, co horšího nás mohlo potkat?
Autorská citace #79
16.6.2010 09:57 - Sethi
No, tak pro začátek mohl být hlavním hrdinou Ewok.

A zápletka mohla být převzatá z vánočního speciálu.

Vážně, napadá mě pár věcí, kterýma by se ta hra dala zhoršit.
Autorská citace #80
16.6.2010 11:17 - Lokken
Ušatá™ píše:
No, tak pro začátek mohl být hlavním hrdinou Ewok.

Pšššt! Starej Lucas tě uslyší a dočkámě se věcí, proti kterým bude Force Unleashed I. a druhá řada Clone Wars jen slabý kafe!!!
Autorská citace #81
16.6.2010 14:23 - Gurney
Sirien: ..a nenecháš mu zbraň (dokonce dvě) se kterou jsi ho předtím naučil expertně zacházet. Já jsem ani neřešil tenhle konkrétní příběh spíš nemám rád "resurekce" obecně, ne že by se nedaly zakomponovat do příběhu nějak stylově, ale většinou je to spíš taková scénáristická pomůcka jak zrecyklovat příběh, narvat ho znovu tak kde začal a odvyprávět se stejnýma NPC "znovu a lépe" - tedy v podsatě to samé jen s nějakýma obměnama.

To co píšeš je dobrej nápad, akorát to naráží na pár specifik SW universa jako že klonovat force-usery mám hodně nejistý výsledky (popravdě na tom FU2 mě nejvíc děsí způsob jakým by mohlo být odůvodněný že to u Vaderova učedníka jde; tuším že v jakýchsi knížkách si kvůli klonování Jedi mastera vymysleli ještěrky kolem kterých nefunguje Force...). Z povahy toho jak je představený že funguje DS ve filmech by Vaderovi mělo stačit začít učedníkovi už v ranném věku zadávat šťavnaté úkoly typu "ukaž mi jak hezky pozabíjíš támhle tu partu neozbrojených farmářů" a z tý DS už by nadosmrti nevylezl a svoji sexy pilotku, Organovic holku s tatíkem i strejdu Kotu by po použití odpravil (tedy v reálu by "po použití" u sexy pilotky nejspíš znamenalo "po tom co se s ní vyspí" ale SW se většinou drží takového "pohádkového" podání, takže nic..)
Autorská citace #82
16.6.2010 15:07 - Lokken
Gurney píše:
tuším že v jakýchsi knížkách si kvůli klonování Jedi mastera vymysleli ještěrky kolem kterých nefunguje Force...)

Poněkud zkomolená interpretace pár detailů z trilogie Dědíc Impéria (Heir to the Empire - zrovna vychází podruhé česky u Egmotu) od Timothy Zahna (týpek co stvořil Maru Jade) - imho asi jeden z nejlepších autorů co píše do SW.
Autorská citace #83
16.6.2010 16:15 - Gurney
Lokken: Asi to nepodávám úplně přesně, nicméně podobné nápady jsou důvodem proč se vyhýbám knížkám z New Jedi Order éry.
Autorská citace #84
16.6.2010 16:36 - Lokken
Gurney: Já tě samozřejmě můžu optravit, ale ono to stejně asi nikoho nezajímá :-)

I ostatní éry jsou bohaté na podobné "úlety" - např. v době klonových válek a krátce před nimi je takových lahůdek požehnaně, protože jsou daleko více zdokumentované - tj. bylo víc možností něco zkazit. To stejné platí pro éru KotOR a další - všude se něco najde. Některé z nejlepších románů, které jsem ze SW četl pochází právě z NJO - nakonec totiž jde o to jak si autor s případnou "vyjímkou" poradí, zdůvodní ji, postaví do kontextu s ostatnímy SW reáliemy - a to např. Zahn nebo Stackpole umí daleko lépe než spousta jiných, u nichž je SW téma nudná, neustále opakovaná mantra bez špetky invence. A např. příběh - nebo jak psal hezky noir spíš (ne)příběh - FU je co se kvality týče dost nízko...
Autorská citace #85
16.6.2010 16:45 - sirien
nenávidim věci kolem nichž nefunguje Force
nesmyslné ressurekce
předávání postav mezi různými autory. Na to sem fakt alergickej (neplést s více autory jednoho díla, to je ok)
obraty postav jako lítající pink-pongovej míček
nesmyslnou centralizaci příběhů k jedné planetě/rodině/artefaktu... whatever (pokud to není samotnou podstatou díla, jako třeba Duna, Amber...)

...hm, myslim že si SW knížky asi budu dál odpouštět
Autorská citace #86
16.6.2010 17:35 - Fibriso
me ted pobavila knížka Luke skywalker a stíny mindoru, jež je úmylsně psaná jako "holoromán do světa Starwars"
taky Luke skywalker potom dotyčného pějně zjebe, že to není vyšetřování ale komedie :D
Autorská citace #87
16.6.2010 17:41 - Jerson
Ta videa jsou graficky velmi povedená, jen mě pokaždé ser... irituje, že bych si je mohl užít jen s lobotomií, kdy bych úplně vypustil jakékoliv myšlení. A taky to bude tím, že nesnáším, když jumpeři s meči pořád vyhrávají nad lidmi a stroji vyzbrojenými rachlopalnou zbraní, místo aby alespoň jednou skončili rozstřílení na sračky.
(Za použité výrazy se neomlouvám, vyjadřují můj stav mysli po shlédnutí obou kousků - plus dalších dvaceti podobných).

Nicméně - jak říkám, hezké filmečky.
Autorská citace #88
17.6.2010 11:17 - Blaine
V tom jednom videu evidentne vyhral ten Republikovy vojak. Sice ho to stalo oblicej... ale sakra, sundal jednoho Sitha (no dobra, umoznil nejaky Jedi rytirce ho sundat). A kdyby nebyl too awesome for the fucking helmet, tak by se mu skoro nic nestalo.
Autorská citace #89
17.6.2010 11:22 - Alnag
Jerson je to jako hra kámen-nůžky-papír. Tahle se jmenuje lightsaber-blaster-termální detonátor. :)
Autorská citace #90
17.6.2010 16:07 - Jerson
Hm, bohužel takovou hru nemůžu ověřit v praxi tak jednoduše jako pistole vs. nůž. No nic :-)
Autorská citace #91
4.10.2013 00:35 - sirien
HA! na YouTube se vrátilo kdysi ztracené video k Serenity na hudbu z Pirátů z Karibiku. (warning: serious spoilers inside)

http://www.youtube.com/watch?v=PFnXpBLA6eg

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10878086090088 secREMOTE_IP: 3.149.213.209