Střípky

sirien
4.3.2009 15:37
Fan/music videa k SF
Ahoj. Bych chtěl udělat nějakej seznam hezkejch, vtipnejch nebo kvalitně zpracovanejch fanvideí a music videí k SF filmům a seriálům.
Autorská citace #81
16.6.2010 14:23 - Gurney
Sirien: ..a nenecháš mu zbraň (dokonce dvě) se kterou jsi ho předtím naučil expertně zacházet. Já jsem ani neřešil tenhle konkrétní příběh spíš nemám rád "resurekce" obecně, ne že by se nedaly zakomponovat do příběhu nějak stylově, ale většinou je to spíš taková scénáristická pomůcka jak zrecyklovat příběh, narvat ho znovu tak kde začal a odvyprávět se stejnýma NPC "znovu a lépe" - tedy v podsatě to samé jen s nějakýma obměnama.

To co píšeš je dobrej nápad, akorát to naráží na pár specifik SW universa jako že klonovat force-usery mám hodně nejistý výsledky (popravdě na tom FU2 mě nejvíc děsí způsob jakým by mohlo být odůvodněný že to u Vaderova učedníka jde; tuším že v jakýchsi knížkách si kvůli klonování Jedi mastera vymysleli ještěrky kolem kterých nefunguje Force...). Z povahy toho jak je představený že funguje DS ve filmech by Vaderovi mělo stačit začít učedníkovi už v ranném věku zadávat šťavnaté úkoly typu "ukaž mi jak hezky pozabíjíš támhle tu partu neozbrojených farmářů" a z tý DS už by nadosmrti nevylezl a svoji sexy pilotku, Organovic holku s tatíkem i strejdu Kotu by po použití odpravil (tedy v reálu by "po použití" u sexy pilotky nejspíš znamenalo "po tom co se s ní vyspí" ale SW se většinou drží takového "pohádkového" podání, takže nic..)
Autorská citace #82
16.6.2010 15:07 - Lokken
Gurney píše:
tuším že v jakýchsi knížkách si kvůli klonování Jedi mastera vymysleli ještěrky kolem kterých nefunguje Force...)

Poněkud zkomolená interpretace pár detailů z trilogie Dědíc Impéria (Heir to the Empire - zrovna vychází podruhé česky u Egmotu) od Timothy Zahna (týpek co stvořil Maru Jade) - imho asi jeden z nejlepších autorů co píše do SW.
Autorská citace #83
16.6.2010 16:15 - Gurney
Lokken: Asi to nepodávám úplně přesně, nicméně podobné nápady jsou důvodem proč se vyhýbám knížkám z New Jedi Order éry.
Autorská citace #84
16.6.2010 16:36 - Lokken
Gurney: Já tě samozřejmě můžu optravit, ale ono to stejně asi nikoho nezajímá :-)

I ostatní éry jsou bohaté na podobné "úlety" - např. v době klonových válek a krátce před nimi je takových lahůdek požehnaně, protože jsou daleko více zdokumentované - tj. bylo víc možností něco zkazit. To stejné platí pro éru KotOR a další - všude se něco najde. Některé z nejlepších románů, které jsem ze SW četl pochází právě z NJO - nakonec totiž jde o to jak si autor s případnou "vyjímkou" poradí, zdůvodní ji, postaví do kontextu s ostatnímy SW reáliemy - a to např. Zahn nebo Stackpole umí daleko lépe než spousta jiných, u nichž je SW téma nudná, neustále opakovaná mantra bez špetky invence. A např. příběh - nebo jak psal hezky noir spíš (ne)příběh - FU je co se kvality týče dost nízko...
Autorská citace #85
16.6.2010 16:45 - sirien
nenávidim věci kolem nichž nefunguje Force
nesmyslné ressurekce
předávání postav mezi různými autory. Na to sem fakt alergickej (neplést s více autory jednoho díla, to je ok)
obraty postav jako lítající pink-pongovej míček
nesmyslnou centralizaci příběhů k jedné planetě/rodině/artefaktu... whatever (pokud to není samotnou podstatou díla, jako třeba Duna, Amber...)

...hm, myslim že si SW knížky asi budu dál odpouštět
Autorská citace #86
16.6.2010 17:35 - Fibriso
me ted pobavila knížka Luke skywalker a stíny mindoru, jež je úmylsně psaná jako "holoromán do světa Starwars"
taky Luke skywalker potom dotyčného pějně zjebe, že to není vyšetřování ale komedie :D
Autorská citace #87
16.6.2010 17:41 - Jerson
Ta videa jsou graficky velmi povedená, jen mě pokaždé ser... irituje, že bych si je mohl užít jen s lobotomií, kdy bych úplně vypustil jakékoliv myšlení. A taky to bude tím, že nesnáším, když jumpeři s meči pořád vyhrávají nad lidmi a stroji vyzbrojenými rachlopalnou zbraní, místo aby alespoň jednou skončili rozstřílení na sračky.
(Za použité výrazy se neomlouvám, vyjadřují můj stav mysli po shlédnutí obou kousků - plus dalších dvaceti podobných).

Nicméně - jak říkám, hezké filmečky.
Autorská citace #88
17.6.2010 11:17 - Blaine
V tom jednom videu evidentne vyhral ten Republikovy vojak. Sice ho to stalo oblicej... ale sakra, sundal jednoho Sitha (no dobra, umoznil nejaky Jedi rytirce ho sundat). A kdyby nebyl too awesome for the fucking helmet, tak by se mu skoro nic nestalo.
Autorská citace #89
17.6.2010 11:22 - Alnag
Jerson je to jako hra kámen-nůžky-papír. Tahle se jmenuje lightsaber-blaster-termální detonátor. :)
Autorská citace #90
17.6.2010 16:07 - Jerson
Hm, bohužel takovou hru nemůžu ověřit v praxi tak jednoduše jako pistole vs. nůž. No nic :-)
Autorská citace #91
4.10.2013 00:35 - sirien
HA! na YouTube se vrátilo kdysi ztracené video k Serenity na hudbu z Pirátů z Karibiku. (warning: serious spoilers inside)

http://www.youtube.com/watch?v=PFnXpBLA6eg

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.095288991928101 secREMOTE_IP: 107.21.176.63