Střípky

Alnag
14.4.2009 08:39
Varování: Tento článek je velmi geekovský. Pokud neznáte D&D, navrhuji přeskočit všechen text, dokud neuvidíte obrázek mořského lva. Poznáte ho, až ho uvidíte. Věřte mi.
Autorská citace #1
14.4.2009 08:40 - Galwail
Článek jsem jenom proletěl, protože jsem ho už kdysi četl na Head Inhury, a zdá se mi, že nějak vypadl obrázek oživlého stropu...
Autorská citace #2
14.4.2009 09:04 - Lotrando
je to brutální :)
Autorská citace #3
14.4.2009 10:36 - Almi
Jéééé, co kdo máte proti Rosolové krychli? A Fialovému či růžovému hlenu? Moje oblíbené nestvůry z dětství? :o)))))))))))

PS: Zdá se, že budu muset odpánovat VÁŽNĚ se tvářící miniquest, který vyšel letos na apríla - kterak zachránit svého oblíbeného mazlíčka ze spárů zlého impa tím, že je nutno porazit šavlozubé veverky.. perníčka.. králíka-jednorožce..divnožábu... a hafo dalších potvor v několika na sebe navazujících, seroźně se tvářích encounterech... :o)))
Autorská citace #4
14.4.2009 10:41 - Sethi
co tak alternativa rosolové krychle, která se maskuje za vejce v aspiku nebo takové ty dorty s ovocným želé na vrchu?
Autorská citace #5
14.4.2009 12:04 - ShadoWWW
Vtipné je, že tygrodlaka převzalo i DrD.
A přidalo některé další: mouchu zlodějku nebo elfocvaka.
Autorská citace #6
14.4.2009 12:06 - Dead Boss
Hmm, Vargouile sú celkom dobré. Teda až na to rozmnožovanie. Kto vie, možno je to kvôli tomu, že som hral PS:T.
A vážne netuším čo máš proti Beholderovi. Je to náhodou dosť krutá príšera.
Ale inak dobrý článok. Takmer som sa váľal po zemi, keď som to čítal.
Autorská citace #7
14.4.2009 12:22 - Almi
ShadoWWW: DrD převzalo/vykradlo prakticky celý bestiář DnD 2e :-)

...a Hrdinové fantasy zas vykradli DrD a ještě obohatili - to už je holt vývoj :-)))

Sethi: Hmm..tak říkáš, dort s ovocným želé? Co to je? To existuje? To jsem nikdy neviděl... (*) Ukážeš, jak to vypadá/dáš ochutnat na DnD Day?

* pokus o Bluff check... ;-)

..ale vážně - ta krychle je vtipná tím, že podle pravidel by sis jí prakticky neměla všimnout = dá se do ní krásně "napochodovat" :-)
Autorská citace #8
14.4.2009 12:40 - Sethi
almi: chceš abych tě seznámila s tou agresivní verzí? to tak jíš, jíš... a najednou zjistíš, že to jí tebe =)
Autorská citace #9
14.4.2009 14:08 - Beltar
Ale asi nejhloupější nestvůra DrD byl leprouch (nebo jak se to jmenovalo).

Obří žába, co je chovaná pro ochranu počestnosti princezen. Vždy, k dyž se nějaký muž nachomítne k chráněné dívčině, tunová žába vyskočí z ůkrytu a udělá z něj placku.
Autorská citace #10
14.4.2009 14:11 - Sethi
takovou žábu chci.
Autorská citace #11
14.4.2009 14:13 - Beltar
Sethi:
A nebylo by ti smutno bez stáda obdivovatelů?
Autorská citace #12
14.4.2009 14:15 - Sethi
stejně jdou všichni jen po bábovce...
Autorská citace #13
14.4.2009 14:29 - Merlin
Baltar: to byl Lemrouch. "Polib Lemroucha mého"
Autorská citace #14
14.4.2009 14:43 - Bouchi
Beltar píše:
Ale asi nejhloupější nestvůra DrD byl leprouch (nebo jak se to jmenovalo).
Lemrouch.

Merlin: Ne tak docela. Napadnik zadal princeznu "Dovolte, bych polibil lemroucha vaseho."
Autorská citace #15
14.4.2009 14:56 - Beltar
No a DrD vlastně mělo ještě další perličku - Smrtící stín. Nestvůra nezranitelná ničím kromě slunečního světla.
Jak se tohle podle autorů mělo asi zabijet?
Autorská citace #16
14.4.2009 15:15 - Vannax
Beltar: ...před vstupem do doupěte smrtícího stínu si do tobolky nasbíráš hrst slunečního světla, vkradeš se za nestvůrou, vychytrale použiješ úkryt ve stínu a dobře mířenou ranou mu všechno sluneční světlo chrstneš do ksichtu...

Nevím, že na něco tak jednoduchýho nepřijdeš...
Autorská citace #17
14.4.2009 16:19 - bigbythewise
To je švanda. Jako Doctor Moreau fakt hadr. Holt asi trochu došly nápady.
Autorská citace #18
14.4.2009 16:46 - sirien
lol. :)
Jen nevim co má autor proti Spelljameru.
A veverky mi přišly docela ok...

...a jen tak mimochodem, ty oživlý keře v Osvícených byly DOST HUSTÝ. Tu pasáž jsem četl na jaře v jedenáct dopoledne při češtině, eděl sem u okna, bylo úplně jasno, svítilo na mě slunce a v místnosti bylo dalších čtrnáct lidí, čtyři z nich v +-půlkruhu kolem mě... a stejně mi začal při čtení běhat mráz po zádech, fakt drsná scéna. King je fakt king :)
Autorská citace #19
14.4.2009 16:51 - sirien
Beltar Zkonvertovat na mage the ascension - Prime, Correspondenc nebo Time by s nim udělaly docela krátkej proces.
Nějaká specializovaná forma DrD kouzel s obdobou konkrétních efektů těhle tří sfér by jeho existenci taky ukončila vcelku spolehlivě.

Každopádně to byla nestvůra určená pro ultramocné psotavy jako test intelektu - jak jí vylákat/převézt atp. Vtipné spíš byly ty "stínky" které uměl generovat.
Autorská citace #20
14.4.2009 17:49 - Bretan
A co Digester? Na toho zapomněli?

Sethi: takový dortíkový krychle si dávaj Kopcoví obři jako moučník :))

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.089593172073364 secREMOTE_IP: 18.189.2.122