Střípky

Malabar
22.2.2007 19:51
Figurky
Zdravim, zajimalo by me jesli pouzivate pri hrani figurky a kdyz ano tak jake. Ci nejake jine vecne pripominky.
Autorská citace #1
22.2.2007 23:07 - Merlin
ano, používáme..Jak přímo dělané pro DnD ( ne dnd miniature, ale starší) a pak z jiných her, Warhammer, celtic atd...
Sám si je maluju, i když už jsem to dlouho nedělal.... ale když mám velkou bitvu, tak používám vršky od piva, na nihž mám napsaná čísla...vejdou se akorát na čtvereček /5 stop/
Autorská citace #2
22.2.2007 23:13 - Alnag
Když hraju D&D (což ale poslední dobou je spíš méně často), tak používám DnD miniatures. Vždycky najedu někoho, kdo je do nich zažraný a koupím od něj ty běžné, co má víckrát a nejsou tak drahé... (a pak mám draka :-))
Autorská citace #3
22.2.2007 23:15 - Merlin
http://www.coolminiornot.com/47054 http://www.coolminiornot.com/51584 http://www.coolminiornot.com/70808
to je ukázka mých starších děl :o)
Autorská citace #4
22.2.2007 23:16 - Merlin
Alnag: dej mi na někoho kontakt...koupil bych taky
Autorská citace #5
23.2.2007 00:10 - Vannax
Vzhledem k tomu, jak často u nás dochází ke skutečným soubojům, tak by se u nás figurky asi moc neužily. Při posledním hraní kupříkladu padla jedna jediná rána. Poté se dobrodruzi otočili a prchali. Ani nemělo smysl stavět figurky....musel bych je totiž kolo co kolo posouvat při útěku.
Ale před několika lety jsme vlastně i nějaké figurky používali. Vesměs šlo o značky Březňák, Krušovice, Kozel nebo Gambrinus. Poslední dobou jsme od toho upustili :)
Autorská citace #6
23.2.2007 07:28 - Xeth
U nás se DnD figurky taky nějak moc nepoužívají... spíš různé žetony a figurky z deskovek. :)
Já mám doma sice jednu figurku reprezentující mojí postavu Xetha, ale ta je nemalovaná... čistá šeď. ;)
Merlin: Ty figurky vypadají úžasně ! Ty detaily... no nádhera. Zvlášť se mi líbí ten trpaslík. Ty se tím živíš, přiznej to. ;D
Autorská citace #7
23.2.2007 08:28 - Dalcor
Merlin ty figurky jsou docela zajímavé...Zajímali by mě ale spíše poylední práce...Jinak co to je za figurky? Chystám se teď udělat fotoseriál jak na Wulfena :)
Autorská citace #8
23.2.2007 08:58 - Jerson
figurky? Ano ... Warzone, (pár z nich barvených), pak 350 figurek z LoTRa, další čtyři oddíly figurek z WW2, které stále dokupuju, pár DnD miniatures (taky barvených) papírové i plastové modely, rád bych se dostal i k budovám, zatím používám jen stromy.
Takže toho používám docela dost. Co mi chybí jsou klasičtí civilisté a nějaké normální dívčí postavy - mám jen dvě rozumné a dalších osm bojových. A nejhorší je, že si hráči často stěžují "ty nemáš tu správnou figurku, která by vypadala jako moje postava a měla ty samé zbraně".
Autorská citace #9
23.2.2007 09:48 - Dalcor
K věci - figurky občas používám. Ale většinou si vystačím jen okecáváním. Abych řekl pravdu figurky dělám jako modely, ne na hraní
A sbírku mám pestro - Mageknight, DnD Miniatures, DnD Chainmail, DnD 3E, Cadwallon, Confrontation. Vzhledem k tomu že právě Cadwallon přímo vyžaduje využití figurek snažím se vhodné najít a připravit...
Autorská citace #10
23.2.2007 10:07 - Alnag
Tak k tématu jsem publikoval i aktuální materiál.
Merlin: zkus někoho odsud - http://www.chaotit.com/forum/index.php?c=14
Autorská citace #11
23.2.2007 10:23 - Merlin
Xeth: dík..neživím :o) už jsem dlouho nemaloval..ted mám sice něco rozmalovaného :o)
Dalcor: trpaslík je tuším confontation, elfka je originál DnD z 99 roku...jinak mám většinou conforntation, warhammer a celtic.... ke hře používám nějaké hodně staré figurky ze začátků malování, protože se při soubojích často berou do ruky, tak at se příliš nesetřou... ty co maluju nyní jsou většinou na podstavce do poličky, ale dají se vyjmout...
Autorská citace #12
23.2.2007 12:29 - Dalcor
Právě jsem přepracoval kompeltně článek jak na figurky, má ho momentálně Hait ke kontrole a pak ho pošlu Alngovi. těšíms e na komentáře a upřesnění od kolegů - modelářů
Autorská citace #13
9.9.2008 12:31 - Element_Lead
Pro dnd4 zatim pouzivame barevne sklenene kaminky s lihovkou pripsanymi inicialami postavy a smerem kterym kouka :) postupne bych si chtel poresit figurky pro druzinku. Hordy orkskych minionu jsou navzddy odsouzeny ke ztvarneni modrymi sestistenkami.
Nejvic se mi libi miniatury od rakhamu prijdou mi asi nejhezceji provedene na pohled. Nekdo kdo ma moznost srovnani muze se k tomu vyjadrit? :) laka me i to ze vsechny jsou predem nabarvene.
jak moc vetsi jsou oproti klasickym dnd miniaturam?
da se pouzivat tiles pro cadwallon jako battlegrid pro dnd4? maji je totiz u rytire oproti dnd tilesum ktere jsem nikde nenasel. cadwallon tilesy jsou tam asi ve 4 ruznych verzich?
pri rpg hrani zamerenem na jedno mesto neco jako city of thieves, freeport, neco jako alnaguv napad s mestskou hlidkou by tilesy pro cadwallon mohly fungovat vyborne ne?
ma nekdo i at-43? :)
Autorská citace #14
9.9.2008 12:34 - Merlin
mám sbírku asi 1200 figurek k DnD Minis..takže nemáme problém se hrou
Autorská citace #15
9.9.2008 12:36 - Element_Lead
Co se mi libi na Cadwallonu je zamereni na jednotlivce a detaily. Opravte me jestli ziju v omylu :)
Autorská citace #16
9.9.2008 12:38 - Merlin
to yash: no, svýho času jsem docela dost maloval figurky..jak rakham, tak warhammer a jiné..a pokud se nemýlím (což myslím, že ne) tak rakham má figurky nebarvené...pokud vbycházíš z nabídky různých obchodů (černý rytíř), tak tam je ukazují nabarvené, ale to je jen upoutávka... jinak rakhamácké figurky jsou fakt velice vydařené, pár jich mám doma a z toho jednu limitovanou co sem dostal kdysi ke 30nám...je jich asi 100 na světě
Autorská citace #17
9.9.2008 12:39 - Merlin
yash: no já sem ted ocenil plastové minis k DnD...hráči mi ty moje barvené furt žmoulali, žužlali ochmatávali..občas některou shodili, polili kávou, nebo lihovinou...takhle se jim nic nestane...minionů (koster, zombii, orku...) mám mraky, navíc individuality...vypadá to moooc hezky
Autorská citace #18
9.9.2008 13:23 - ShadoWWW
Já používám figurky k DrD+. Jsou plné detajlů a ze všech ostatních typů se mi líbí nejvíc. Bohužel jich je jen velmi omezeně, tak jako variantu kreslím postavy, CP nebo nestvůry na čtvrtku papíru (nebo je tisknu, když najdu pěkný obrázek na netu) a vložím do podstavců na OBRy z Battletechu 4E. :)
Autorská citace #19
9.9.2008 13:37 - Element_Lead
Merlin mas pravdu nabarvene nejsou to je pro me trosku zklamani :( vim ze by me to napatlavat asi bavilo ale uz predbarvene bylo jedno z nejvetsich +
ty cadwallon tilesy nekdo nema nahodou? :) ja jsem se snazil to stahnout nekde z netu at mam predstavu jak to uvnitr vypada nez si to objednam ale moc se mi nedari.
Autorská citace #20
9.9.2008 14:19 - Alnag
Yashamaru: Podle všeho (resp. podle Googlu) je má Lotrando. Kuk sem.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.094660997390747 secREMOTE_IP: 3.235.251.99