Střípky

Dalcor
25.2.2007 17:26
Už několikrát tu bylo zmíněno téma užívání, případně i barvení figurek. Pokusím se vám, milí čtenáři, dát alespoň nějaké základní informace o tom, co k barvení figurek budete potřebovat a jaké jsou některé základní postupy, případně některé věci, které přímo dělám pro barvení figurek.
27.7.2018 19:41 - Šaman
Hele, jako ideální dračák (teda Fate) pro děti mi přišla Rychlá Rota. Výrazné postavy, velmi rpg rozdělení dovedností a sil, všem známý svět a spousta možností settingu.
Takže nejen myši, psi a kočky, ale i chipmunkové :D
27.7.2018 20:46 - chrochta
Tarfil, Sirien: Ehm... Pugmire? Monarchies of Mau?
27.7.2018 22:23 - Nachtrose
Mne se na tom hlavne libi ty figurky a jakozto dog person... mno... :-) A myslim, ze se tam nekde zminovalo, ze pokud se to ujme, mohli by udelat D&Doggies 2 a taky kocky. Takze jste tady tak daleko zase nebyli.
27.7.2018 22:28 - Log 1=0
Šaman píše:
Hele, jako ideální dračák (teda Fate) pro děti mi přišla Rychlá Rota. Výrazné postavy, velmi rpg rozdělení dovedností a sil, všem známý svět a spousta možností settingu.
Takže nejen myši, psi a kočky, ale i chipmunkové :D

Možná ještě lepší jsou Tučňáci z Madagaskaru. Každý má výrazný rys, který je jejich hlavní schopnost a zároveň největší zdroj problémů. Navíc jsou to "hrdinové z povolání" (i když to RR taky).
27.7.2018 23:22 - Šaman
Jj. O to jde - že jsou to výrazné osobnosti a jak problémy, tak schopnosti mají výrazné a zřejmé.
Oproti třeba Donaldovo synovcům, které nerozeznávám. Kromě barvy čepičky jsou stejní.
27.7.2018 23:58 - Log 1=0
Tak synovci jsou vlastně trojjediná postava, jedna osobnost se třemi těly, když spolu mluví, působí to spíše jako samomluva, než jako komunikace. Kdybych měl dělat RPG z tohohle prostředí, určitě nechám jednoho hráče hrát všechny tři.
On Donald a spol. mají taky výrazné rysy, jenže se spíš potkávají, než že by byli opravdu tým. Tedy v původních komiksech, v My z Kačerova tým tvoří, ale ty rozdíly dost vybledly.
Co je naprosto nesnesitelné je Mickey Mouse. Tam nejsou postavy, ale příběhové prvky, rekvizity pro velkého Klaďáka. Brr.
28.7.2018 00:09 - Šaman
Proto se mi taky RR, Letohrátky a kreslená Cesta kolem světa za 80 dní líbili víc, než ostatní kreslená produkce té doby.
Takový Tom a Jerry nemají většinou příběh, ale spíš setting a kulisy, kde se honí a navzajem si ubližují. Gumídků a Šmoulů je plný kotel, když jich někdo půlku sežere, ani si toho divák nevšimne. O MM jsi psal…

Další hratelný a na postavy silně zaměřený seriál jsou Simpsoni. I když se synovci už bych dnes asi volil Jak ochočit draka - ten je navíc daleko dračákovější, než ty zmíněné :)
28.7.2018 15:46 - RoVan
@Šaman: Já bych si dovolil nesouhlasit, konkrétně s Gumídky, ono jich zas tolik není (jako šmoulů) a každý interpretuje nějaký archetyp.
Možná jsem ovlivněn tím, že jsem na nich vyrůstal, ale zpětně jasně vidím kontury osobností, ano, nejsou nijak složité, ale každý má svou silnou stránku a vady, stejně jako RR.
Vlastní děti sice nemám, ale pro děti z turisťáku si umím dost dobře představit Gumídkovskou kampaň (a dalo by mi to doma záminku si právě takové miniatury pořídit :) )
28.7.2018 16:49 - sirien
Hej, děti, sosněte si tady té moc zábavné šťávičky a pojďte bojovat proti legitimní politické vládě? Velmi výchovné :)
28.7.2018 16:51 - LokiB
sirien: počkej, Gumídci naopak legitimní vládu podporovali (toho hodnéhé krále a jeho dobrodružně naladěnou dceru). Ignor nebyl jejich vládce, ne? :)
28.7.2018 17:22 - sirien
To je myslím otevřené interpretaci. Faktem zůstává, že se zcela v rozporu se svým politicko-socio-ekonomickým statutem pletli do naprosto legitimních nadnárodně politických záležitostí (že ani nebyli poddanými ani v jedné říši a šlo tak fakticky o intervenci třetí strany do vnitropolitických záležitostí jiného státu a Kryštof se touto králem neschválenou kolaborací vlastně dopouštěl zrady ani nemluvě).

EDIT: #IgnorNaHrad #PrinceznyJsouPolitickéZboží #RovnostTupounům #StopDrogám
29.7.2018 11:48 - Gurney
chrochta píše:
Pugmire? Monarchies of Mau?

Pugmire mi zrovna přijde jako pravej opak toho, že "pojďte hrát psy, abyste hráli psy, protože každý má rád psy". U Pugmiru je hrozně husté celé to jejich náboženství (který v sobě má zapracovaný důvod, proč chodit do dungeonů), že maj kočičí a jiné menšiny, které ho nevyznávají, že je to vlastně postapo o uplifttech, převlečené za D&D fantasy. Imho jedna z těch věcí, které si člověk klidně užije v dětství jako pohádku o psech a když se k tomu pozděj vrátí, vidí v tom úplně nové věci.
2.8.2018 12:07 - Ebon Hand
ShadoWWW, nebo jiný 3D tiskař. Jste schopni mi vyrobit návrh a vytisknout model podle obrázku? Chtěl bych si postavit nějaký sci-fi model a dost by se mi hodilo vytisknout trup lodi na 3D tiskárně, abych to měl jako základ, který pak dostavím.
2.8.2018 12:23 - Nachtrose
3D tiskař ještě neznamená 3D modelář :-D Ale pokud by to byl jenom nějaký základní frame, to by nemuselo být složité. Btw. nějaká specifická loď?
2.8.2018 18:55 - Malabar
Já klidně vytisknout mohu, ale jak píše Nachtrose "3D tiskař ještě neznamená 3D modelář" :). To u mě rozhodně platí. Něco málo dovedu, a případně umí modelovat i přítelkyně, když má čas a chuť :) Doporučimt ti ale třeba najít nějaký základ, nebo něco podobného na https://www.thingiverse.com/ (pokud tam bude něco blížké tvé myšlence).
3.8.2018 17:00 - Ebon Hand
Mizím na dovču. Kouknu na ten odkaz a pak to lépe popíšu. :-)
3.8.2018 17:09 - Nachtrose
Ebon: prihod rovnou ten nakres ;-)
4.8.2018 10:01 - Malabar
Už to tady tuším párkrát bylo, ale zde aktualizovaný seznam modelů(STL) do DnDčka od Miguela Zavala: https://3dprint.com/
4.8.2018 13:49 - Nachtrose
To se hodi. MZ ma modely asi na 3-4 strankach aktualne a blbe se v tom orientuje. Na druhou stranu - porad mu muzu napsat :-D
14.8.2018 17:25 - Ebon Hand
Díky za link, našel jsem to, hledám Reyi Speeder ze SW.
https://www.thingiverse.com/thing:581731
Jako základ dobrý, to by se mi hodilo. Nikde jsem nenašel, jaké jsou rozměry výsledného produktu,protože bych to rád převedl do mě vyhovujícího měřítka.
Zkusím sám spočítat rozmery, jaké by to mělo mít z fotek.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.081429004669189 secREMOTE_IP: 3.93.59.171